trip-krainetrip-ukraine-dark

smaria

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
19 kommentaari
Viimased kommentaarid

Hei,

http://www.paradoxplace.com/Perspectives/Italian%20Images/images/Firenze/Firenze_Skylines/900/Florence-Duomo-Nov07-RAW4827AR900.jpg

Nii sinna torni oli täitsa ok minna selles mõttes, et kivi trepid ja midagi ei paista läbi. Iga mingi aja tagant on platvormid ka kivist pinkidega, kus saab puhata. Ei pea järjest kõike 400 astet ära ronima ja ei suuda ka! Üks asi võib aga küll natuke vastik olla mõnele, nimelt see trepikäik on väga kitsas. Nii, et kui keegi tuleb vastu siis tuleb vastu seina ennast pressida, et mööda saada. Ja ma olen väga väike inimene. Alla minnes oli mul natuke vastik, sest juhtus nii, et palju inimesi läks korrag alla ja iga kord kui keegi vastu tuli siis jäid kõik seisma ja vahepeal kui mõni väike laps või vana inimene tuloi siis pidi seisma natuke aega... siis mul hakkas natuke hull tunne tulema küll kui ma seal karja keskel olin kitsas käigus :D

aga igal juhul on see torn väärt ronimist. See vaade oli võimas :)

Sinna Duomo kuplisse saab ka minna üles, aga et Duomosse sisse saada tuli seista järjekorras. See oli nii paikk, et tegi Duomole peaaegu ringi peale :D Sinna me ei läinud.

Ja vabandust kirjavigade pärast :)

Tere tere, olen tagasi jah. Juba tükk aega, aga pole suutnud ennast veel kokku võtta, et kõike põhjalikult kirja panna.

aga ma proovin siis nüüd..

18.06 kell 13.00 päeval alustasime sõitu. Olime planeerinud, et panemegi kohe esimeseks sihtkohaks Tsehhi linna Brno hotelli aadressi GPS-i sisse. Nii tegimegi. Hotell meil bronnitud ei olnud, lihtsalt valisime ühe välja - http://www.booking.com/hotel/cz/penzion-vaka.et.html?aid=333369;label=penzion-vaka-EeWwrSWpM0D7nk40jzo1ewS4781207968;ws=

Mina sõitsin Eesti, Läti, Leedu. Õhtul vahetasime Poola piiril kohad ja mees sõitis edasi. Minu sõit läks libedalt, ei mingeid kaebusi, aga mehest oli mul küll kahju. Esiteks Poolas kott pimedas sõita sellel kohutaval teel.. se oli ikka päris õudne. Muidugi sadas vihma ka! Mul ei jäänud meelde millised need teelõigud olid, aga minu arust olid seal igal pool teedeparandused üksteise otsa. Peale seda kui Pool poolat oli sõidetud, ütlesin ma mehele vähemalt 5 korda, et lähme parem kuhugi suvalisse hotelli magama ja sõidame homme edasi või magame kasvõi autos. Mees ei andnud, aga alla ja üritas tuju üleval olla. Ma olin endale lubanud, et ma ei saa jää ka magama, aga siis sai uni minust sõitu ja ma jäin... korraks. Ma magasin pool tundi, aga sellest oli väga palju abi ja kohe tahtsin ise rooli minna, aga mees ikka ei lubanud. Kui juba Tsehhi jõudsime olime mõlemad lõbusamas meeleolus ja ka väljas oli valgeks läinud. Tsehhi hotelli jõudsime 9.00 (Tsehhi aja järgi). Algul meile öeldi, et vabu tube pole, aga siis lõpuks ikka avastati, et 1 on. Saime toa kätte, viisime kõik asjad tuppa ja läksime magama. Mina ärkasin umbes kell 3 päeval üles. Kõht oli tühi, õnneks oli hotelli kõrval suur kaubanduskeskus, kus oli umbes 7-8 erinevat söögikohta. Läksin sinna, aga seal ei saanud kaardiga maksta. Käisin siis toidupoes ja ostsin ühte ja teist, et võileibu teha. Hotellis sõin mõned võileivad ja jäin uuesti magama. Õhtul ärkasime mõlemad üles, sõime korralikud õhtusöögid ja jäime uuesti magama... jah uuesti. Magasime kuni järgmise hommikuni.

20.06 hommikul kell 8 hakkasime liikuma Itaalia suunas. GPS juhatas meid läbi Slovakkia nurga. Tola päeval istusin mina veel korra rooli Austrias, aga kuna 130 km/h sõita ei olnud minu jaoks just kõige meeldivam siis võttis mees juhtimise üsna pea jällegi enda peale :) Ja nii kogu reisi lõpuni ei istunud mina enam kordagi rooli. Kõik sõidud edasi tegi mees ise. Uskumatu, ma küsisin küll 1000 korda vähemalt, aga ta tahtis ise!

Ahjaa, Tsehhis ostsime kleebise, mis auto esiaknale oli vaja kleepida. Ostsime kohe kuu aja oma, sest nii oli odavam kui minnes ja tulles eraldi lühema aja oma. 2 korda sõitis politseiauto kõrvale ja sõidu ajal kontrollis kleebist. 1 korra kontrollisid kui besiini võtsime ka. Austrias ostsime 10 päeva kleebise, aga seal ei kontrollinud meid keegi.

Kui Itaaliasse jõudsime siis oli vaja sõita läbi tasulise kiirtee "väravatest", kust võtsime pileti, et siis hiljem selle piletiga sõidetud kilomeetrid tasuda. Kell 19.00 õhtul jõudsime Garda järve äärde Sirmionesse. Meie hotell seal -http://www.booking.com/hotel/it/suisse-sirmione.et.html?aid=333369;label=suisse-sirmione-8fk5nnvfHrbpIhvaWV58jAS4776649888;ws=

Sirmione meile väga meeldis. Armas kohake, väga lahe vanalinna ja üldse kogu poolsaare tipp! Väga soovitan seda kohta! :) Ainukeseks miinuseks olid putukad. Õhtul alatest 7-est ei tohtinud oma hotellitoas akent lahti teha, päris tõsiselt! See putukate kogus, mis seal ringi tiirles, roomas jne. oli meeletu :D Kindlasti kui Sirmiones olla siis minna Castello di Sirmione lossi torni tippu ka, meeletult ilusad vaated! Uurisime natuke järve lõuna poolset osa ka autoga ringi sõites, aga Sirmione meeldis ikkagi kõige rohkem. Sirmiones olime kokku 5 ööd.

Ühe päeva tegime ka väljasõidu Veneetsiasse. Algselt planeerisime sõita autoga täitsa Veneetsiasse sisse, aga 1 päeva enne sõitu otsustasime ümber. Läksime hoopisrongiga. Uurisime internetist rongide väljasõidu aegu ja hindasid. Valikud olid sellised, et kui minna kell 8-9 ajal hommikul siis saab 8 € inimene üks ots ja kui minna hiljem siis juba 20 € inimene üks ots. Vahe siis selles, et kallima piletiga rong sõidab pool tundi kiiremini kohale. Rong läks välja sellisest linnas nagu Peschiera del Garda, mis on Sirmionest umbes 15-20 minuti autosõidu kaugusel. Sõitsimegi siis ühel varahommikul sinna rongijaama, auto parkisime rongijaama tasulisse tõkkepuuga parklasse, mis kohe rongijaama kõrval. Rong läks välja kell 9 kui ma ei eksi ja sõit kestis 2 tundi. Et sama odava piletiga ka tagasi saada siis pidime õhtul kella 6-se rongiga tagasi tulema, mis meile sobis väga hästi. Veneetsia meeldis mulle väga! Muidugi oli kohati palju rahvast nagu olin lugenud... väga väga palju, aga see ei häirinud ja alati oli võimalus põigata mõnusasse jahedasse kõrvalisse tänavasse, kus polnud kedagi. Veneetsias liikusime jala. Kõigis suuremates vaatamisväärsustes olid 3 ja rohkem tunni pikkused järjekorrad. 30 kraadise kuumusega otsustasime nendest loobuda ja niisama Veneetsiat nautida. 2-es kirikus käisime, oi kui mõnus ja jahe seal oli. Olin kursis, et gondola sõit on väga kallis 80-100 €. Sellepärast olime juba varem otsustanud, et seda sõitu me ei tee, parem liiguma vaporettoga kui vaja... aga :D Kui ma nägin neid kauneid gondleid ja kui ma nägin vaporettot, mis oli rahvast nii paksult täis siis ma teadsin, et vaporetto peale me ei lähe. Pealgi vaporetto oli pigem kasulik kui tahad ühest punktist teise saada või saari külastada. Gondli sõit oli aga lihtsalt üks lahedamaid asju maailmas. Kauplesime siis hinna 80€ peale ja tegime ära ja jäime 100% rahule. Kindlasti soovitan, see jääb meelde! Ja nii meie päev läkski, jalutades, kaardi peale tänavanimesid otsides, süües maitsvaid toite, väga mõnus oli. PS! Kui rongijaama tagasi jõudsime siis parkimise eest pidime maksma 5 eurot.

25.06 hommikul hakkasime liikuma Bologna poole. Sõitsime jälle tasulisele kiirteele ja... sattusime liiklusummikusse. Jah kiirteel, 4-ja realisel. Seda juhtus reisi jooksul mitu korda. Nljakas näha 4-realisel kiirteel ummikut, Liikumiskiirus umbes 20 km tunnis, vahepeal vähem, vahepeal rohkem. Probleem vist selles, et mahasõitu tegevad autod ummistava kuidagi kiirtee ära, sest nad ei liigu nii kiirelt nendest väravatest (kus maksma peab) läbi kui vaja. Bolognasse sõites panime GPSi aadressiks ühe parkimismaja aadressi, mis oli kesklinna ääres. Jõudsime ilusti kohale. Planeeritud oli nii, et vaatame terve päev seal ringi ja õhtul sõidame Firenzesse hotelli, aga läks hoopis nii, et veetsime seal umbes 3 tundi ja tulime tulema. Ma ei olnud väga palju eeltööd teinud Bologna kohta ja ehk see oli viga, aga see linn ei olnud nagu minu linn. Kuidagi ei meeldinud mulle seal nii väga. Võibolla kui me oleks rohkem enne uurinud, et mis seal teha ja kuhu minna siis oleks ehk huvitavam olnud.

Hakkasime siis Firenze poole liikuma. Hotelli bronnisime Sirmiones olles ära - http://www.booking.com/hotel/it/flemingvivahotel.en.html

Ja siis juhtus midagi. Sõites Bolognast tasulisele kiirteele, mis Firenzesse viib sõitsime me läbi valest väravast. Kuidas see on võimalik te küsite? :D Raske öelda! Arvestades seda, et me olime juba mitmeid kordi kiirteid mööda sõitnud ja kõik oli nagu juba selge siis ikkagi panime mööda.

Nende väravatega on värgmine lugu - On väravaid, kust saab võtta pileti ja on väravad, kuhu on kirjutatud TELEPASS. Telepassi väravatest ei tohi läbi sõita kui sul just pole TELEPASSI. Me teadsime seda, aga kui me kiirteele sõitsime siis oli 3 väravat ja nende kõigi kohal oli kiri TELEPASS. Mida me aga ei märganud oli see, et kahele väravale oli kirjutatud juurde ka Biglietto (pilet). Meie muidugi sõitsime sellest läbi, kus oli ainult Telepass kirjas. Eelnevalt oli lihtsalt nii olnud, et olid eraldi need Telepassi ja Bigietto väravad, aga selles kohas nad kattusid ja see ajas segadusse. Nii me siis olimegi kiirteel ilma piletita, mõeldes, et mis siis küll saab kui me kiirteelt tahame välja sõita. Kui me siis lõpuks nende väravateni jõudsime, mõtlesime algul, et proovime siis Telepassi väravast läbi sõita, aga see ei õnnestunud meil :D Pidasime auto siis teeservas kinni ja mees läks ühe töölisega rääkima/ selgitama meie olukorda. Meile tehti trahv 48 € ja võisime rahulikult edasi sõita. See inimene, kes meile trahvi tegi ütles, et me läheksime sellega Punto Blu kontorisse ja selgitaksime seal oma olukorda ja meie trahv tühistatakse. Kuna oli laupäev siis otsustasime sellega tegeleda nädala alguses.

Hotell, mille Firenzesse bronnisime oli kesklinnas kaugemal. 20 minutit bussisõitu. Valisime selle, sest seal oli tasuta parkla autole ja bussisõidu vastu pole meil midagi. Kuigi pilet oli üsna kallis (mulle tundus). 2 € oli 90 minuti pilet kui bussist osta, ag akui ajalehe putkast siis oli odavam. Täpselt ei mäleta kui palju, aga tasub putkast osta. Hotellituba oli normaalne, aga väga suureks miinuseks seal hotellis oli see, et öösel oli palju lärmamist. Noored jõid ja laaberdasid seal koridoride peal. Hotelli töötajad ei teinud midagi. Ei soovita seda hotelli just sellepärast. Veetsime seal 3 ööd.

Firenze meeldis mulle väga! See on just selline linn, et isegi kui sa mitte midagi Firenze kohta ei tea ja sinna tuled siis pole sellest midagi, sest seal on nii palju võlusid ja vaatamist, et SUPER lihtsalt! Järjekorrad põhilistesse vaatamisväärsustesse olid meeletult pikad. Firenzes oli kuuma 30-33 kraadi. Mainin ära, et üldse terve reis meil vedas ilmadega, koguaeg oli 30 kraadi ja rohkem kuumust. Käisime ära Duomo katedraali tornis, kuhu siis oli kõigest poole tunnine järjekord. Ja juba 400 astet üleval pool ootasid sind meeletult ilusad vaated kogu Firenzele. Täiesti seda väärt. Siis käisime veel Piazzale Michelangelo väljakul, mis on ühe kõrge mäe otsas ja kust samuti avanevad imelised vaated. Mõtlesime, et võtame mõned joogid ja snäkkid kaasa ja imetleme neid vaateid sealt mäe otsast, aga kuumus oli lihtsalt nii hull, et kaua me seal mäe otsas vastu ei pidanud. Mäe otsa sõitsime bussiga, alla tulime jala. Uffizi galerisse tahtsin ma tegelikult väga minna, aga internetis broneerimisega jäin ma hiljaks (5 päeva enne peab kindlasti juba bronnitud olema) ja järjekord oli meeletu. Aga sellegi poolest oli linn imeline.

Teisipäeval 28.06 hommikul hakkasime liikuma lääne rannikule- San Vincenzo linna. Internetis olime varem välja vaadanud ka Punto Blu kontorite asukohad ja nii sõitsimegi ühest läbi. Mina läksin sisse ja juba 5 minutit hiljem tulin ma naeratus näol välja. Sain ära klaaritud selle trahvi. Pidin ainult maksma 7 € nende kilomeetrite eest, mis Bologna ja Firenze vahele jäid. Oi kui tore :) Tee peal käisime läbi ka ühest Outlet keskusest, kui seda nii võib nimetada. See polnud tegelikult keskus vaid rida väikesi poekesi, kõik üheskoos, kus on allahindlused aasta läbi. Ostsime mõned asjad ja liikusime edasi.

Jõudsime San Vinzencosse äkki 5 ajal? Ma ei mäleta isegi täpselt enam. Hotelli me GPS-iga väga täpselt üles ei leidnud, pidime küsima. San Vincenzo on selline väike mereäärne linn lääne ranniku, kus on väike sadam ja mõnusad liivarannad. Meie hotell oligi 50 meetri kauguse merest. See oli nagu paradiis, eriti peale neid kuumi päevi Firenzes. Meie hotell seal - http://www.booking.com/hotel/it/residenza-santa-cecilia.et.html

Selles hotellis on apartmentid ehk korterid. Saime üllatavalt suure koteri kahe magamistoaga ja suure terassiga. Vaade merele kui päike loojus võttis sõnatuks :) Seal me siis vedelesime ja mõnulesime kuni reisi lõpuni. Käisime rannas, lebotasime, ujusime ja puhkasime. Planeeritud oli, et nende päevade jooksul seal külastame ka Cinuque terre linnakesi laevaga, aga otsustasime seda mitte teha ja teiseks korraks jätta. Tahtsime reisi lõpus rohkem löögastuda :) Arvan, et tegime õigesti. San Vincezot soovitan kõigile see oli ideaalne puhkuse koht, kus saab rahu ja vaikus. Samas on seal kõik olemas, mida hind ihaldab. Meri, hea söök... mida veel tahta? Ühel päeva sõitsime ainult sealt natuke kaugemale Baratti randa ka ja veetsime päeva seal.

San Vincenzo oli ideaalne koht, kus puhkus lõpetada. 02.07 hommikul hakkasime tagasi sõitma. Seekord oli plaan järgmine. Võimalikult vara hommikul hakata sõitma. Jõuda kell 1 öösel Poola linna Katowicesse, seal ööbida ja vara hommikul jälle sõitma hakata ja koju jõuda umbes kell 2 ööse. Katowice hotelli broneerisime samuti eelnevalt ära San Vincenzos - http://www.booking.com/hotel/pl/best-western-premier-katowice.et.html

Hotell oli väga hea! ja hommikusöök oli parim. Kui aus olla siis üks parimaid, mida üldse olen kunagi saanud. Asukoht oli muidu õudne. Erti õudne tundus see veel sellepärast, et jõudsime sinna öösel kui oli pime. Tee ääras jalutas purjus inimesi, kes hääletasid ja igasugused muud sellised asjad.

03.04 jõudsimegi siis kell 2 öösel koju, õigemini oli siis juba 04.07. 5700 km sai siis kokku sõidetud. Raha läks nii palju, et ületasime oma algse eelarve mitmekordselt. Üle 3000 euro läks kogu see asi maksma. Mees väidab, et 3500 €. Kui nii siis nii.

Ma arvan, et väga väga väga pikka aega ei lähe me enam autoga reisile. Ärge saage valesti aru, see oli üks parimaid reisi, kus olen käinud, aga lihtsalt see ajakulu on nii suur, mis sõidu peale läheb. Ütleme nii, et kui on rohkem inimesi, kes sõidavad siis on parem. Saab vahetada ja magada normaalselt ja ühe jutiga ära sõita kui vaja. Ma ei muudaks selle reisi juures midagi ja mul on hea meel, et me ära proovisime :)

Väga palju on veel, millest võiksin kirjutada, aga lihtsalt ei jõua enam. Kui midagi huvitab täpsemalt siis küsige julgelt kas siin või kirjutage meilile mariasmith_c@hotmail.com

Laupäeval kell 13.00 on start :) Aitäh kõigile teie soovituste/kirjelduste/abi eest. Sain väga palju kasulikku infot.

Kui reisilt tagasi siis kirjutan kindlasti kõigest siia ka :)

Väga lahe kirjeldus :)

Millise GPSi te ostsite? Mõtleme ka praegu, et kas osta uus või laenata sõpradelt.

Kas soovitad Itaalias ringi liikumiseks kasutada rohkem tasulisi teid või tasuta? Näiteks Garda ja Venezia vahel, Garda ja Bologna vahel, Bologna ja Firenze vahel..

Broneerisime vahepeal oma reisi viimase hotelli ka ära San Vincenzos. Sealt teeme väljasõidu La Speziasse autoga. La Speziast lähevad välja laevad Cinque terre väikestesse linnadesse/küladesse. Ostame päevapileti ja saame laevaga neid lahedaid kohti külastada nagu Riomaggiore, Monterosso jne. Päeva pilet maksab 23-25 €.

Pane aga kuluaruanne ja marsruut ka :D Huvitav lugeda. Ja räägi äpradustest ka ikka.

Aitäh. Jälle sain targemaks. Ma ikka aegajalt kontrollin kas keegi on siia midagi lisanud :) Selge! Nüüd on ka San Marino plaanides sees.

Niisama uurin, et kas teil Itaalia linnades midagi amortidega juhtus ka? või lihtsalt hoiatuseks.

Minu poolest las sõidavad ette, mul pole selle vastu midagi :) Põhiline, et minu auto vastu ei sõida :D Mul aega küll.

:D Jeeee, valem lahendatud ja kõik tänu teile ja trip.ee-le. Tore, et lõpuks võtsin ennast kokku ja endale siia konto tegin. Lahe, et on inimesi, kes viitsivad kirjutada ja aidata :)

oot... ma ei saa enam ise ka aru :D

Kui 20.06 on meil gardas hotell, siis me peame ju 18.06 õhtul hakkama sõitma ikkagi :D 18. õhtul hakkame sõitma.. 19. õhtul jõuame Tsehhi..ööbime ööl vastu 20. 20.06 ärkame õnnelikult üles ja sõidame garda äärde:D

:D Ma väga vabandan, et ma juhtme totaalselt kokku ajasin, aga ma panin ise puusse täiega :D

20.06 on meil hotell pandud Garda ääres, mis tähendab seda, et peaksime hakkama liikuma 19.06 mitte 18.06... ühe ööbimisega siis kuskil poola-tsehhi kandis :)

Ohh mind küll, reisiplaneerimine kõik totaalselt sassi ajanud juba, juhtmed eriti :D

Teine öö ehk siis 20.06 on meil juba broneeritud Garda ääres. Põhiline ongi sinna jõuda enne 20.00, sest check in lõppeb 20.00 ära.

Ise mõtlesin, et Tsehhini välja sõita ühe jutiga ja siis seal piiri ääres kuskil esimene öö veeta. Oleks järgmine päev vähe rahulikum sõit. Või kuidas tundub?

Kui rohkem vastuargumente ei tule, et miks ei peaks just seda teed pidi minema siis võtame ixxx-i soovitust kuulda ja läheme sealt :D Teine võimalus oleks loosi teha nii otsustada :)

Kunagi sattusin ma internetis ühele sellisele lehele, kus näitas, millistel teedel Poolas parajasti teederemont käib. Nüüd ei leia seda lehekülge enam kuidagi. Ega keegi ei tea?

Küll on raske. Kuidas siis oleks kõige õigem minna? 20.06 alates on meil hotell broneeritud Garda ääres Sirmiones ja broneerides kirjutasime lisainfoks, et jõuame õhtul 19.00-20.00. Check in-i saab selles hotellis nimelt 20.00-ni teha.

Minu eelistus oleks sõita ikkagi esimese päevaga võimalikult kaugele kahepeale. Kui 18.06(laupäev) hakkaksime sõitma 16.00-17.00 ajal, et 19.06(pühapäev) olla kuskil mõistlikus kohas omadega.. ööbida seal ja järgmine hommik vara hakata Garda poole liikuma. Küsimus on nüüd selles, et kus see mõistlik koht võiks olla, kus ööbida ja kust kaudu ikkagi minna :)

Kas teile ei tundu, et kui läbi Saksamaa minna siis saaks kiiremini? Warsawi peaks nagunii läbima, küsimus ongi selles, et kas siis sõita pigem Tsehhi või Saksama poole. Samas jah, mõni siin ju kirjutas, et läbi Saksamaa ei läheks elusees Itaaliasse.. teine jälle kirjutab, et läbi Saksamaa on kiireim viis... Ei tea kuidas otsusele jõuda :)

Aitäh Vandersellile heade soovituste eest :)

Karl. Kaalusime ka seda võimalust, et minna laevaga Rostocki ja sealt edasi, aga laeva piletite hind tundus nii mõttetult kallis. Mõtlesin, et siis võiks juba lennata ja rendiautoga minna. Ega autoga mineku eesmärk tegelikult polnud ka selles, et raha kokku hoida vaid litsalt tahaks ära proovida kuidas see autoga reisimine siis on kah :) aga laevapileti eest ikkagi ei tahaks nii palju maksta :D

Veel ei olnud kõige parem see, et Rostocki jõuab laev õhtul. Siis peaks öösel sõitma ja päev/öö oleks jälle sassis. Tallinnast Rostocki laev ju otse ei lähe? Läbi helsingi ikka eks?

Ma ise arvan, et lähme autoga ikkagi läbi Saksamaa, sest keegi siin juba kirjutas, et Varssavist Tšehhi piirini käib teede parandus.

Selline küsimus veel, et kas keegi on Itaaliast Prosciuttot/Parma sinki kaasa ostnud. Seda suurt kamakat? :D Kas see säilib hästi? Selle lõikamiseks peaks olema spets. nuga ka..

Põhiline, mis ma olen trip.ee foorumitest lugenud on, et kaasa tuleb tuua proseccosid ja juustu :)

aitäh Willem. Lugesin kuskilt, et viimane paat tuleb õhtul kell 8 tagasi?

Natuke hakkasin muretsema küll nüüd oma autoga mineku pärast. Mercedes S 350 on ja ei ühtegi kriimu :D Kui ma Milanos käisin siis nägin küll kuidas seal pargitakse. Kõigil autodel olid nurgad mõlkis :D Pean mõtlema veel selle peale.

Aitäh kõigile vastuste ja soovituste eest :) Ei jõua ära oodata juba seda puhkust. Kindlasti kirjutan siia veel pärast kuidas kõik läks :)

Aitäh ixxx-le hea info eest.

Aitäh. Kusjuures ma olen selle teema juba otsast lõpuni läbi lugenud.