marto86

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
11 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kogu Horvaatia rannik ongi üks kämpade / kodumajutuste / hotellide rida. Mine kohale ja vali lihtsalt üks 2 korda autos magades mõned tunnid sõitsin ise rahulikult kohale (üksi kuna naisel pold lube) eelmine aasta vähem kui 48 tunniga (40 kui õieti mäletan). 3 päeva pole võimalik kui just mõnesaja kilomeetri kaupa ei sõida kuna 1000km päevas saab üks juht ilma erilise pingutuseta ju hakkama ka pausidega.

3)teemaksud on Tsehhis, Austrias ja Sloveenias ca 15€/nädal kiirteekleeps. Horvaatias oli vähemalt eelmine aasta veel see putkade süsteem. pane navisse sisse sihtkohta ja sõida selle järgi. Kõige kiirem ongi Eesti-Läti-Leedu-Poola-Tsehhi-Austria-Sloveenia-Horvaatia . Spliti kanti natuke alla 2500km Tallinnast.

Kui keskmine kulu on max 7l/100le (pigem veits vähem) ja sõit ongi sinna ja tagasi siis tuleb 600€'ga vabalt välja koos teemaksudega.

Selle tabeli järgi peaks siis ca 30€ olema sloveenia piirist läbi zagrebi makarskani mööda kiirteid. Polegi tõusnud ja täiesti mõistlik. Antud autoga ei ole väga vahet kah 100 või 150 kiirus - see vähem kui 1 liiter keskmise tõusu ei oma tähtsust kui juba niipalju/kaugele sõita.

2 korda horvaatias varem käinud ja pole kunagi viitsinud spetsjomm mingit marsruuti välja mõelda - alati navisse lihtsalt sisse löönud ja siis sõitma hakanud ning valikus olnud "kiireim tee".

Austrias maksis kõige odavam kleeps 15€ , sloveenias samamoodi 15 (muidugi ma unise peaga unustasin selle osta ja sain 150€ trahvi kah) ja tsehhis 7.5€ vähemalt eelmine aasta.

Aitäh igatahes.

Nii , et nüüd peab Poolas lõuna poole sõites ka maksma? Vähemalt eelmine aasta seda ei olnud (või siis navi suunas mujale võibolla).

Tänud teemaksude linkide eest kuid kahjuks ei saa ma tabelist päris täpselt aru, et mida need kategooriad näitavad ja mida vaatama peaks.

Eelmine aasta Zadarist sloveeniani läks ca 25€ maksma kui õieti mäletan. Ehk oskad tabeli järgi öelda palju üks ots põhjast makarskani oleks? autoks 2000a bmw 530 diisel/automaat/universaal kui see midagi loeb/muudab.

Tänud

Tervitus.

31augusti õhtul jälle suund Horvaatia poole (Makarska ümbrus). Kuidas praegu lood teetöödega warsawist lõuna poole? Eelmine aasta juuni alguses oli igatahes ca 200km õudust...

Mõtled autorenti jms? Kas teistmoodi mõtekam ja natukene soodsam ei oleks? Ise 31 august horvaatia mere äärde, Makarska kanti. koos teemaksude ning kütusega arvestatud edasi-tagasi suht täpselt 600€ oma autoga (võetud keskmise kulu 7.0l/100le järgi , reaalselt tuleb väiksem ilmselt).

Kusjuures pean nõustuma väitega, et meie kütusel on midagi viga võrreldes lõunapoolsemate riikidega.

Eelmine suvi käisin Horvaatias (kokku 5240km) ning selleks kulus 314liitrit kütust ehk ümmarguselt 6.0l/100km. Seal sees aga tohutud Poola ummikud , 200km kiirtee remonti , kiirteed ise ning Horvaatias Rijekast kuni Splitini mööda mereäärt sõitmine. Enne reisi eeldasin , et kulu tuleb pigem 7.0 kuna siin Eestis (a'la Tln-Tartu) sai vägaväga rahulikult ja püsikaga sõites 5.8-6.1.

Positiivne muidugi aga nagu ebaloogiline. Autoks oli bmw 325TDS 1996a

Põhimõtteliselt 43tundi peale sõidu algust oli sõidetud 2200km ja kohal. Edaspidi tuli maksimaalselt 100km päevas järgmised 3 ööpäeva ja siis sai tagasi tulema hakatud kohast kus näitas Tallinnasse 2450km - 24tunni pärast sai Leedus Palangal juba ringi jalutatud ja 1 tuba võetud (vahepeal ka Poolas Auschwitzi muuseumis käidud). Viimasel päeval palangalt siis koju.

Tundub küll , et täpselt nädalaga on 5200km palju aga tegelikult sellest ajast sai 3 ööpäeva ja 1 õhtu-öö-hommiku niisama vedeletud-oldud-vaadatud.

Lihtsalt palju kohvi, energiajooki ja autoga sõitu kiiresti sinna ja tagasi. Vähemalt kahe juhiga oleks veelgi rohkem aega jäänud aga kahjuks sõitsin üksinda.

Kui 5200 jagada 7'ga siis tuleb jah ~740km/päev mis jätab mulje nagu peale sõitmise polekski midagi teinud. Magatud sai minnes 2 korda. Pool piiril 3 tundi ja tsehhi-austria piiril 3 tundi , et ikka jaksaks normaalselt.

Muidugi oleks mõnipäev rohkem võinud olla aga eelarve oli kõigest 800€ kahe inimese peale millest 400€ läks kütusele - üldkokkuvõttes rahul ja järgmine aasta uuesti. Siis küll aga kõigevarem juulis , sest seekord oli juuni alguses vesi alles +18 . Samas 2009a augustis oli +27 - siis sai neljakesi tehtud natuke suuremgi ring ja täpselt nädal kuid juhtme oli 3 ja kohale ning tagasi sai palju kiiremini.

Sooviti kuludest teada. Käisin neiuga kahekesi juuni alguses Horvaatias (kuni Sibenikuni). Pühapäeva õhtul sõitsime ära ning teisipäeva lõuna ajal olime Rijeka lähedal mere ääres (sõitsin niipalju kui jaksaksin aga mõistuse piires ning peatusi tegime ka parajalt - neiul lube pole lisaks sellele seega pidin üksi hakkama saama).

Teisipäev , kolmapäev, neljapäev sai oldud Horvaatias igalpool (k.a. KRKA looduspargis jne). Reedel suund tagasi kodupoole . Sai veel külastatud Auschwitzi laagrit ja 1 öö olime Leedu Palangal. Tagasi jõudsime pühapäeva õhtul.

Täpselt siis 1 nädal ja 5240km . Ei olnud tunnet ,et liiga lühikeseks oleks jäänud - pigem oleks kõvasti rohkem raha vaja olnud , et seal pikemalt midagi teha. vesi pold küll teab mis soe (19c ringis) aga ilm oli normaalne +26 kuni +31 ja päike paistis.

Keskmine kulu tuli 6.0L/100le (96a diisel BMW). kütus läks 400€ ning kõik muu (igasugused muuseumi ja parkide piletid , söök jook kahepeale jnejne) samuti 400€.

Seega 800ga sai ilusti hakkama. muidugi eelneva kuu jooksul sai "igaks juhuks" autot kõvasti putitatud ning jahutussüsteemis igasuguseid osi vahetatud mis muidugi maksis ka.

Sõitsin ise täpselt kuu aega tagasi Ljublanast Rijekasse mööda väiksemat teed, sest tahtsin näha muud peale kiirtee . Mulle igatahes meeldis :) kiirust väga üle 50 tihti ei saanudki aga seeest oli ilus.

2 aastat tagasi sai siit Horvaatiasse mindud ja Põhja-Itaalia - Austria- Saksamaa kaudu tagasi tuldud. Suht täpselt 6000km ja kui läksime pühapäeva õhtul siis järgmise pühapäeva päeval olime Tallinnas tagasi. 3 juhti ja minnes - tulles suht ühe jutiga. Kohapeal Horvaatias olime 3 ööpäeva mere ääres vedelemas. Ei tundnud küll , et liiga lühike aeg oleks.

-> Trip.ee tegi postitusse parandused ning tuletab postitajale meelde et riigi- ja linnanimed kirjutatakse suure algustähega. Samuti alustatakse lauset suure algustähega.

Jäi see teema silma ja tegi natuke murelikuks. Sihtpunkt pole nüüd küll Itaalia aga tagasi tulles on plaan Põhja-Itaaliast ja äkki Veneetsiast läbi käia. Tegelikult siis homme õhtul suund Horvaatia poole.

Kui hull see teeremont on Varssavist Tšehhi poole? Niiöelda kruusateele ma oma autoga väga ei roni kuna kõige madalam koht on natuke kõrgem kui metallist "lamav politseinik" - seda peab ületama ka nii paar km/h. Mis teha - ilu nõuab ohvreid :)

On keegi nüüd viimase paari nädala jooksul sõitnud?

-> Trip.ee tegi postitusse parandused ning tuletab postitajale meelde et riigi- ja linnanimed kirjutatakse suure algustähega. Samuti alustatakse lauset suure algustähega.