petetud

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
13 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kunagi Ryanairi pileti ostmisega kaasnenud "linnukeste" süsteem koos omaalgatuslikest valuutakurssidest tulenev pügada saamine saavutas oma ootuspärase tulemuse. Pärast Tarbijakaitseameti sekkumist tagastas lennufirma ebaõiglaselt kasseeritud rahasunmma, millega asi lõppeski. Aega läks, aga asja sai!

Pangaga on kõik korras. Selle kinnituseks ka allpool olev väljavõte. Kuni viimase ajal toimis kaart edukalt ka Ryanairi ostutehingute puhul. Asjaomastes instantsides on tarbija õiguste rikkumine tuvastatud, kuid kogu asjaajamine on närvesööv ja aeganõudev. Seega on minu algatusest kindlasti kasu analoogsete juhtumite vältimiseks tulevikus. Ilmselt on tegemist turu testimisega lennufirma poolt, kusjuures need "pisivead" loetakse hiljem väikeseks "tööõnnetuseks". Ka mina märkasin seda viga täiesti juhuslikult, sest panga väljavõtet pole ju mõtet igapäevaselt kontrollida. Muide, lõpphind USD-s kajastus vaid lennupiletitel. Midagi kahtlast polnud vahepeal küll kusagil märgata. Ja mis põhjusel ongi vaja milleski kahelda, kui tehing toimub EUR-EUR?!

We confirm that your account no EE8012... and related credit card no 5160.... currency is EUR.

Latvian Citadele bank have sent us the answer to the query that everything is correct with this card deal and there is no mistakes in our bank.

Teadmiseks siinkirjutajatele, et ka minul on kõik senised ostutehingud igati õnnestunud, kuid ilmselt ei soosi Ryanairi äriloterii just mitte kõiki ostuhuvilisi ning sedapuhku polnud fortuuna mu vastu just kõige leebem.

Loomulikult võin kõigi nende üle rõõmu tunda, kellel tehingutega vedanud, kuid ainuüksi see teadmine ei tee ju asja olematuks. Tagantjärele mõeldes pidanuks kasvõi Ryanairi-stiilis äritehingute puhul mingit laadi lühikursused juba aegsasti läbima.

Teatud valuutade konverteerimise eesmärgil oleks see lennufirma poolt kehtesatud rahakurss isegi põhjendatud, kuid milleks konverteerida eurod eurodeks allpool oleva valemi põhjal?

Total Cost 296.10 EUR Including Administration Fee FX rate : 1.53381 USD Total Paid in card holders currency : 454.16 USD 13.05.11 OST 329.93 859132 RYANAIR DUBLIN IE 10/05/2011 51... Summa: USD454.16 Kurss: 1.3765 ET111330000018 Järelikult: 329.16 EUR - 296.10 EUR = 33.06 Seega on kõnesoleva ostutehinguga kliendile tekitatud kahju 33.06 EUR

Ehk suudab keegi selle unikaalse ärimehhanismi peensused ja eesmärgid lahti seletada? Küllap oleks sellest kasu kasvõi paljudele teistele heausklikele klientidele, kes kavatsevad täiesti pahaaimamatult ka edaspidi Ryanairi kodulehelt pileteid soetada.

Ilmselt on see "linnukeste" süsteem välja mõeldud lihtsameelsetelt kklientidelt lisaraha teenimise eesmärgil. On ju igati loogiline, et kui ostan eurodes, siis maksan samuti eurodes! Mind see uus äritrikk koos kõiksuguste linnukestega ei huvita ning Ryanairist hoian igaks juhuks eemale, sest ei või iial teda, millega nad järgmine kord üritavad haneks tõmmata.

Ettevaatust Ryanairiga!

Ryanair on ilmselt alles hiljaaegu leiutanud väga unikaalse äritriki, kuidas lisaraha teenida. Asjalugu järgmine. Nende kodulehelt ostetud 2 piletit Tall-Barc-Tall, kõik hinnad on mõistagi kajastatud eurodes (296.10 EUR). Pärast Eesti krediitkaardiga maksmist muutus piletil olev rahasumma kummalisel kombel 454.16 USD-ks kursiga 1 EUR=1,53381 (EP ametlik kurss samal päeval 1 EUR=1,41 USD) Seejärel pank konverteeris 454.16 USD-d tagasi kohalikuks vääringuks ametliku kursi alusel ning pileti eest makstud rahasumma tõusis juba 322.09 euroni. Kuna väidetavalt toimus ostutehing USD-s, siis vastavalt olemasolevatele tingimustele kasseeris pank lõppsummast veel omakorda 4,3 % nn.konverteerimistasu (USD-EUR). Ja nii lihtne see ongi!

Praegusel juhul ei peagi eriti loll olema, et Ryanairiga peksa saada. Vastukaaluks Imetsi seisukohale pole ma ilmselt nii rikas, et "odavalt" sõita. Selle kinnituseks ka ülaltoodud üsnagi kujukad näited tõsielust. 10 korda odavam? See on juba ilmne liialdus! Pigem valin Blue, airBaltici, Estonian Airi või keda iganes. Nende sooduspakkumiste raames olevad hinnad ei erine oluliselt Ryanairi hindadest, seejuures kõik reisija õigused tagatud ning viisakas teeninduskultuur pealekauba. Ja mis veel kõige olulisem - puudub oht saada nii julmalt pügada! Aga eks see ole muidugi maitseasi!

Täiesti juhuslikult vaatasin oma panga väljavõtet, kuid selleks ajaks oli juba raha läinud ning pank ei saanud antud tehingut enam blokeerida. Poleks aga õigel ajal jaole saanud, siis ilmselt oleksid kõik mu ülejäänud ostutehingud Ryanairiga praeguseks juba realiseeritud. Tarbijakaiteametisse pöördun loomulikult, kuid endal pole siin võita enam midagi - mis läinud, see läinud! Ehk aitab selle ametkonna sekkumine Ryanairi ebaseaduslikku äritegevust kasvõi pisutki kärpida, leevendamaks seega paljudel heausklikel klientidel naha üle kõrvade tõmbamist!

Aga dollariteks konveerteerimise valem on järgmine: Ostutehing koos lõppsummaga Total Cost 296.10 EUR Including Administration Fee FX rate : 1.53381 USD Total Paid in card holders currency : 454.16 USD

Panga väljavõte 13.05.11 OST 329.93 859132 RYANAIR DUBLIN IE 10/05/2011 516045****** Summa: USD 454.16 Kurss: 1.3765 ET111330000018 Järelikult 329.16 EUR - 296.10 EUR = 33.06 EUR peab korstnasse kirjutama!

Tänan Vatset Ryanairi asjadega mind kurssi viimast. Nüüd tean lõpuks minagi, et kõikide teiste valuutakursside kõrval eksisteerib veel täiesti enneolematu ja ainulaadne "Ryanairi rahakurss", mida mingisuguste linnukeste abil saab soovi korral suvaliselt üles-alla liigutada. Kuna väidetavalt puudutab see unikaalne petuskeem vaid väljasool euroala olevaid riike, siis minu ostutehing (Tallinn-Barcelona) pole selle geniaalse äriideega kohe mitte kuidagimoodi kooskõlas: kehtib ju mõlemas sihtkohas ainsa käibevaluutana euro! Millega oleks siis seletatav meie kohaliku rahavääringu muutmine USD-ks lennufirma poolt, kui pank veel omakorda eurodeks tagasi konverteerides koos 4,3% lisanduva teenustasuga klienti halastamatult koorib!? Õnneks sain täiesti juhuslikult veel õigel ajal jaole ning seega jõudsin kõik oma edaspidised plaanid selle lennufirmaga tühistada. Sama jutt käib ka paljude tuttavate kohta, kes kavatsesid lähiaegadel just nimelt Ryanairile panustada!

Tänan kõiki vastamast, sest nüüd sai asi tunduvalt selgemaks. Kuna seniajani on kõik ülejäänud rahvusvahelised lennufirmad (Lufthansa, airBaltic, Finnair jpt.) seda kaarti eurotehingutes aktsepteerinud, siis mõistagi pole mul esialgu mingit mõtet panga usaldusväärsuses kahelda. Küll aga olen Ryanairi analoogse äritaktika kasutusule võtmise osas sügavalt pettunud ning seetõttu langetan ma loomulikult edaspidi otsuse mõne teise lennufirma kasuks. Ei või ju iial teada, millega nad taaskord üllatavad! Ja ega need hinnadki pole viimasel ajal enam konkurentidega võrreldes eriti ahvatlevad, rääkimata juba üsnagi kehvast teeninduskultuurist.

Loomulikult on igasugune tagasiside väga teretulnud, kuid pangaga on sellel teemal juba väga põhjalikult vesteldud. Nende väitel kehtestas Ryanair hinnad dollarites omaalgatuslikus korras ning pangal puuduvad volitused tehingu muutmiseks või peatamiseks. Vastavalt kehtivale lepingule on arveldamine ainult(!) eurodes, igasuguse muu valuuta puhul lisandub 4,3% teenustasu! Neid samu põhimõtteid pank seekord järgiski. Kuna probleemi olemus olevat väga selge ja läbipaistev, siis soovitati pöörduda Tarbijakaitseametisse või Ryanairi poole antud tehingu tühistamiseks. Siinkohal annan veelkord teada, et kõik varasemad tehingud sama kaardiga on eurodes alati väga hästi õnnestunud.

Tegemist on Eesti Citadele panga Masteriga, kus kohalikus vääringus (EUR) sooritaud ostutehingud on tasuta, kuid igasuguse muu valuuta puhul lisandub ostusummale veel 4,3%. Seega muudeti eurotehing omavoliliselt USD-ks ning sellega kaasnevalt kasseeriti kliendilt kopsakas lisaraha. Nagu juba mainitud, pole kunagi varem mitte ühegi tehinguga komplikatsioone tekkinud ei Ryanairiga ega ka teiste lennufirmadega.

Täienduseks vast niipalju, et kõik varasemad ostutehingud Ryanairi kodulehelt (viimati 20.04) toimusid sama krediitkaardiga ning eurodes ilma igasuguste probleemideta.