Mihailio

Reisisell, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

9 meeldimist
3 postitust
36 kommentaari

4 külastatud kontinenti

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Eurowings on Lufthansa odavlennufirma. Lennukid on  uuemadki kui emafirmal kuid pardateenindus omane odavlennu omale, s.t. kõige eest maksad eraldi.
Lendavad nad aga iga päev ning õnnetusi pole ette tulnud. Autoõnnetusse on sul kindlasti suurem võimalus sattuda... Võta siis pardal napsi ning küll kõik laabub :)

Iisraelisse saab Ryanairiga Küprose kaudu. 

Tegelikult peaks sealt ka mingi laevaliin leiduma, Limassolist  Haifasse oli vist.

Aga hetkel jah, juudiriik lukus

Gambiasse reisivad briti, põhjamaade jne. vanemas keskeas, sageli ülekaalulised ja mitteatraktiivsed naised noortele mustadele meestele sponsoriks... Kui soovid selles osas laste silmaringi avardada, siis  loomulikult sinna

no siis tasuks lennujaama lähedale vaadata. Näiteks Domina hotellid kus saab ujuvkailt minna otse koralle vaatlema, lennujaama 15 min. ja igati puhas ning euroopalik ümbrus.

Tänud! Üritab jah Transit-deskist abi saada, Singapuri ei tahaks kuidagi siseneda, sest ajafaktor kipub mängu tulema. Sisse sinna saab küll kiiresti, vaja vaid migratsioonikaart ette täita kuid väljumine võib aega võtta. Lisaks passi tembeldamisele vaja ju siis ka check-in counter või pagasilett üles otsida ning turvakontroll läbida, mis kõik võtavad omajagu aega. Ega vist teisi variante peale Transit-deski polegi..

Pangaväljavõtet ei andnud, koopiamasinaga oma 2 krediitkaardist koopia mille panin viisataotluse juurde. Viisin ise kohale, sobis.

Tuttav taanlane käis kaasaga Tais implantaate paigaldamas. Jäid mõlemad väga rahule. Ühe hamba pärast poleks sellist asja mõtet ette võtta kuid kui ikka rohkem auke vajavad täitmist, siis soovitasid väga. Kui tuttavale hambaarstile Tallinnas sellest rääkisin, siis see kirtsutas vaid nina. Ei tea küll miks? :D

Estlive teeb juba aastaid Goasse reise. Lõuna-Goa majutusesoovitus: Alila Diwa või Hyatt. Tõsi, mitte odavad kuid parim võimalik tase, igati õiglase hinnaga! Säästuhotelle on Goas sadu. Eelmisest aastast saab India viisa piirilt, enne teed internetis elektroonilise taotluse, guugelda

uuri pangast järele. Tavaline deebetkaart ei toimigi, aga deebetPluss või krediitkaart peaks asja ära ajama küll.

Päris kindlasti ei vasta üleelmises kommentaaris väljatoodu Dominikaani Vabariigi tegelikkusega. Tegemist on kas "tõlkeveaga" või, mis tõenäolisem, kirjeldusega Kariibide väikese saareriigi Dominica kohta.

Dominikaani Vabariik on Kariibides arenenuim riik, ka turismi valdkonnas!

Koodijagamine on üks teema, seal siiski erinevad firmad seotud kuid kui Estonian Airi enda piletit saab mõnedest portaalidest (Tripsta, Expedia) ca10€ odavamalt osta kui lennufirma enda kodulehelt, siis siinkohal ei oska põhjendada enam.

Jäi mullegi silma see peenraha varumise soovitus ja 5 INR-iga "pettasaamise" võimaluse jutt :)

No mida krdit, see on ju 7 eurosenti, aga vastu saad naeratuse ja hea tuju müüjale, kas seda polegi siis piisavalt?! :)

Üleüldse olen tähele pannud, et eestlased kipuvad sageli reisil olles ka seal üleliia kauplema, kus nad kodus seda kunagi ei tee, on päris piinlikuks läinud kuid sellest praegu ei pajata :)

tegemist siis Euroopa Keskpanga kursiga, ostu- ja müügihinnad erinevad sellest mõlemale poole kuid suhtarv jääb enam-vähem samaks.

Hinnad on aastaga tõusnud meie jaoks olulisel määral, aga seda seoses € odavnemisega INR suhtes. Kui 2014 jaanuaris oli € kurss 84,6 INR, siis praegu 70,6 INR.

See aga tähendabki, et kõik hinnad Indias on meile ca 20% kallimad!

Eelmisele kommentaarile täienduseks lisaks veel seda, et ka Puerto Platas pole eriti midagi teha, üle 2 päeva mõtet oma kallist aega seal raisata.
Cabarete on juba teine tera, seal on tõesti huvitav. Surfajatele soovitaks panustada Kite Beachile, vahetult enne Cabaretet. Seal ka mitu head ja soodsat erineva tasemega hotelli ning loomulikult OTSE RANNAS!
Edasi juba Samana poolsaar, Las Terrenas jt. Põhjarannik on suurepärane!

2014 - tuuritamised: India; Tai; Lõuna-Aafrika; Itaalia linnatripid: Viin; Vilnius; London; Pariis

nädalakese kannatab Punta Canas ära küll, peale rannapuhkuse seal aga midagi vaadata/teha eriti pole. Pikemaks aga ei soovitaks jääda, pigem sõitke ringi, põhjarannikule panustaks.

Kui realistlik võimalus, et hinnad kõiguvad kas odavamaks või kallimaks, siis olemas ka veel kolmas variant: hindade muutust ei toimu! :D

venelaste arv ei tohiks GOA hindasid küll eriti mõjutada. Piirkond on suur, hotelle väga palju, igale maitsele. Lõuna-Goa 5* hotellid nagu Hyatt, Alila Diwa jne. müüakse tipphooajaks juba pikalt ette välja ning neisse naljalt alla 150€/öö tube ei leiagi. Samas piirkonnas leidub aga ka hulgaliselt odavaid ööbimiskohti vähenõudlikele, toahinnaga alates 25€/öö. Taksojuhid on Lõuna-Goas tõepoolest täissöönud ning oma kartellikokkuleppest peavad kinni. Fikseeritud hinnad, alla ei lasta eriti tingida ning konkurente seal ligi samuti mitte. Põhjapool on selles osas soodsam, seal ka melu (ja räpasust) rohkem.

Päeval on turvaline Mumbais ja ka mujal Indias. Öösel võtate lennujaamast takso või rikša ning kohe hotelli. Bronnige ennem ära! Kuna teil aega väga palju pole, siis võtke ka järgmisel hommikul takso, fikseeritud hinnaga, 4-6 tundi. Selle saate hotellist tellides, hind pole kallim, pigem vastupidi! Siis käitegi lõunatipus ära, tee peal vaatate "pesumaja", kinnitate keha, TajMahal hotellis joote kohvi ning piki mereäärt sõidate tagasi, üle väina uue silla kaudu(tasuline!) ning otse lennujaama!

Kõmu piiril väljastavatest viisadest oli juba tänavu varakevadel. India plaanib lihtsustada praktiliselt kõikide riikide turistidele viisatingimusi, hakates neile piiril viisasid väljastama. Välja jäävat programmist vaid "ebasõbralikud" riigid (Pakistan jne.) Kehtima pidi hakkama uus süsteem september-oktoober 2014. Aga, nagu hindudel kombeks, asjad venivad. Septembrikuus uurisin India Saatkonnast Helsingis, kehitasid ainult õlgu ning palusid siiski viisa vormistada. Praegu saavad siiski enamus EU maade kodanikest viisa piirilt, ka soomlased.

Meie, kui endised idabloki kodanikud aga ainult saatkondade või konsulaaresinduste kaudu.

Üldiselt soovitaks mitte kasutada neid "ae" jt. täpitähtede asendajaid, võite keerulisse olukorda sattuda mõnel maal, targem lihtsalt täpid ära jätta. Selle masinloetava riba kohta ei oska öelda, vb. tõepoolest USAsse sõites tõepoolest mõistlik neid "ae" ja "oe"-sid pookida kuid enamikel juhtudel satute pigem jamasse. Nimekujust sõltuvalt muidugi, Jänes on suhteliselt kerge juhtum!

tasuline: 1005km, 8t54min või 987km, 8t58min.

Maksma läheb see tasuline variant tõenäoliselt märkimisväärse summa.

Rongiga 6t7min.