trip-krainetrip-ukraine-dark

tahaksreisile

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

24 meeldimist
9 postitust
96 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tervitus

Palun abi järgmise skeemi juures (kas toimiks):

Kui test teha reedel päeval ja öösel saan vastuse (kui hästi läheb) ja tahan välja sõita laupäeva varahommikul 4.30 näiteks, kas aeg hakkab lugema momendist, millal testi tulemuse teada sain? Ja kas siis peaks olema välja prinditud mingid sertifikaadid või tõendid kui mingeid äppe pole, ei kasuta internetti telefonis, et läbi Läti, Leedu, Poola, Tšehhi, Austria, Sloveenia Horvaatiasse jõuda pühapäeval hiljemalt kell 17.00 ?  Poolas ööbiks nagu varasemalt.

Järsku oskab keegi nõu anda, kellel rohkem kogemusi. Teoreetiliselt ja varasemate paljude aastate kogemus näitab, et kindlasti peaks jõudma sellise skeemi järgi 48 tunni (Horvaatia nõue mingi aeg tagasi, et kuni 48 tundi vana test) jooksul Horvaatiasse sihtpunkti (isegi mõningate ummikutega). Horvaatias võiks siis puhata, kui testist saab rohkem aega mööda kui 48 tundi ? Aga kui riskivaba selline üritus võiks olla, kas sobiks kõikides nendes riikides sama test, ka Poolas ööbimisel, sest ei soovi sentigi trahvi maksta? Ja tagasitulles teeks Horvaatias testi, millega transiidiks sama skeemi järgi Eestisse tagasi.

Tänud juba ette, kes viitsivad kaasa mõelda ja oma teadmisi jagada!

Natuke vaidleks vastu nende rahvusparkide kohapealt. Plitvices olen 2 korda käinud, viimati tegime nii, et eelmise päeva õhtul läksime Plitvicesse  kohale, leidsime kodumajutuse (rõdu ja vaatega mägedele, väga ilus ja koos hoomikusöögiga), neid on ka seal ümbruskonnas paari km raadiuses, tuleb lihtsalt mõned majad läbi käia ja küsida. Parki suundusime kohe hommikul, kui avati, siis ei olnud küll palju rahvast, tegemist juuli kuuga, niiet kõrghooaeg. Kuna Plitvice kuulub maailma 10 ilusama rahvuspargi hulka, siis väga ilusad vaated avanevad seal küll. Tuleks kindlasti võtta see maksimum rada, läbid kindlasti kiiremini kui seal tutvustaval tahvlil kirjas, aga saad suure järve peal praamiga sõita ja mäe külje peal nn. autorongiga, poolikult pole vast mõtet seda parki külastada tõesti. Googelda ja vaata, ma usun, et tasub külastada. Paljudest rannikuäärsetest linnadest tehakse sinna ka ekskursioone, pead uurima, kas kuskilt turismiinfopunktist või mõnest ekskursioone müüvast kohast vanalinnas/promenaadil. Märkad kindlasti, kui rahulikult ringi jalutad.

Tere Millumallikas ja teised!Trogiris pakuvad reise, pean silmas eelkõige laevareise, vanalinnas mereäärsel promenaadil erinevad pakkujad, erineva hinnaga. Meie saime 3 aastat tagasi umbes Blue Lagooni päevase laevareisi (8-20.00) koos lõunasöögi, ühel saarel supluspeatuse  ja snorgeldamisvõimalusega keset merd ankrusse jäädes, jooke pakuti ka kogu aeg, kui pokaal tühjaks sai :) ja see maksis kokku kuskil 25-30 euri inimene. Aga valikuid on seal erinevaid, saab isegi erinevate laevade-paatidega Splitti sõita, hoopis lahedam kui bussiga. Jalutage ringi ja võimalused ei anna ennast kaua otsida. Ilusat reisi!

Tervitus, reisisellid!Kas keegi oskab kommenteerida viimaseid Istria poolsaare rannikuäärsete linnade õhutemperatuure? Erinevate ilmaportaalide andmetel seal isegi alla 30 lähipäevadel või on kõik need andmed tegelikust olukorrast väga erinevad? Tänud vastuste eest juba ette!

Veel kõhklejatele julgustuseks:Ask4more-i plaan toiminud meil ka, kui 5 ajal startida näiteks Tartust, siis jõuab Katowicest veel edasi natuke... :)

Hirmus-le ja teistele ka:Istria poolsaarel tasub külastada mereäärseid linnu. Kõige ilusama vanalinnaga minu vaatevinklist Rovinj, siis Porec, Pula. Pulas võiks külastada amfiteatrit, milles toimuvad ka kontserdid, erinevad kuulsad lauljad sealhulgas. Porecist võimalik teha päevane reis koos giidi, lõunasöögi, gondlisõiduga jne Veneetsiasse. Väga mõnus, kiirkatamaraaniga. Ja kui peatuspaik on Rijeka, siis selle külje all asub kohe väga ilusa vanalinna ja arhitektuuriga kunagine Euroopa keisrite ja monarhide suvituslinn Opatija. Horvaatias on kõik kompaktselt koos, kui autoga minna, siis me oleme kohapeal ööbimised valinud vastavalt enda kriteeriumitele: et jalgsi saaks ööbimiskohast ujumiskohta, vanalinna kohvikutesse, ekskursioonidele ja samas oleks merevaatega ja hea ööbimiskoht ka. Ekskursioone (laevade-paatidega) saab ükskõik milliselt suuremalt promenaadilt mitmeid erinevaid, paljudel on joogid-söögid ka sees. Liigud ringi, vaatad ja valid, mis meeldib. Rovinji linnast, võib-olla ka mujalt, sest need rannikulinnad on suht lähestikku, tasub võtta Limi fjordi laevasõit ka. Kellele meeldivad veepargid, siis Istria poolsaarel on Istrialandia veepark, üks kobedamaid vist Euroopa veeparkide hulgas. Ise seal ei  käinud, sest ei huvita. Aga internetis surfates saab ikka väga hea eeltöö ära teha, kuhu sõita ja mida vaadata, kui vähegi kodus enne minekut aega on. 

3 päeva kindlasti ei kulu sinnasõiduks, kui päevaseid peatusi ei tee :). Ise oleme käinud juba vist 10 korda autoga Eestist, vanurid nagu me oleme, 50+, esimesel päeval Tšehhi piirini peaaegu, siis korralikus hotellis väljapuhkamine, teine päev läbi Tšehhi, Austria ja Sloveenia, kõik väikesed riigid ja enamuses kiirtee ja päevavalges Horvaatias kohal, umbes 4-5 paiku õhtupoole. Niiet kindlasti ei kulu 3 päeva, kohal oleme olnud enamvähem ühes kohas, teinud erinevaid paadi-laevasõite. Võtnud rahulikult, igal aastal erinev väike piirkond. Ilusaid kohti palju, Plitvice rahvuspark, saared, kõik mereäärsed linnad väga mõnusad, Porecist käisime 1-päevasel laevareisil Veneetsias, auto jätsime ööbimiskohta, jalutasime sadamasse ja minek. Eelmisel päeval ostsime ikka pileti ära, sest sellele reisile on palju tahtjaid. Limi fjordi laevareis ka väga ilus, vaated, söök , jook . Seal käisime siis kui Rovinjis olime paikselt. Minu soovitus oleks: kui on 10 päeva, siis 4 päeva sõiduks edasi-tagasi koos ööbimistega, millega puhkab kenasti välja, eriti kui tegemist nooremate inimestega. Kohal mingis kindlas linnas või piirkonnas 6 päeva, kuhu mahub piisavalt rannalebo, kohvikuid , merereise ja õhtuseid kontserte-olemisi. Head reisi !

Tere reisisellid!Kuna uut teemat siin kergekäeliselt teha ei tohi, siis küsiks siin oma küsimuse, kas septembri kuu jooksul Horvaatiasse minek (pigem sinna Opatija- Krki saare kanti) on ilma suhtes väga riskantne, Gismeteo midagi head ei ennusta, kas usaldada seda või ikka minna ? Aitäh, kes viitsivad midagi soovitada/julgustada, sest oleme siiamaani käinud keset suve, kui kõige kuumemad ilmad.

Tervitus, Splitis väga ilus ja ajaloolise (Rooma aegne) tähtsusega vanalinn, sellest kindlasti alustada, Diokletianuse palee, googelda.  Splitist 25km eemal, põhja poole Trogiri linn, ka ilus, aga väiksem ja teistsugusem vanalinn, saare peal, sinna peaks olema paadiliiklus ka, uurige promenaadilt, ei pea autoga tiirutama, vaid palju ilusam mööda vett sinna sõita, eriti õhtul pimedas, kui need paadid on valgustatud jne, ja siis jalutada ja erinevaid kohvikuid -poekesi külastada. Plitvice rahvuspark kuulub maailma ilusamate rahvusparkide hulka, aga seal käimine Splitist võtab terve päeva, varavalgest hilisõhtuni, sest sinna üle 200 kilomeetri Splitist sisemaa poole. Lähemal on Krki rahvuspark, Sibeniku lähedal, Splitist põhja poole, aga pole võrreldav Plitvicega, mis ikka tükkmaad uhkem. Igas Horvaatia rannikulinnakeses pakutakse erinevaid ekskursioone merel, mida tasub võtta, näiteks päikeseloojangul delfiinide vaatamine merel, sõidud saartele koos söögi ja joogiga jne. neid on palju. Plitvicesse võib minna nii, et seal ööbimine võtta, apartmente on seal ka, võib saada väga ilusa vaatega mägedele ja koos hommikusöögiga. Õhtupoolikul kohale ja hommikul kohe parki, sest seal tasub teha pikem tiir, kuhu kuulub laevasõit, rongisõit jne, 4-5 tundi ikka läheb. Ja siis peale pargikülastust Splitti tagasi. 

Istria poolsaarel Pulast mingi 10-12 km lõuna poole, poolsaare tipus on Medulini linnake ja seal ka päris suur kämping. Kodulehelt võib uurida, googeldades leiab, kämpingu nimi vist oli ka Medulin. Ise eelistame küll apartmente, minu arvates ka lastega mugavam, aga maitse asi. Medulini kämpingu juures on liivarand, seda tean kindlasti, sest seda randa oleme kasutanud, enamus randadest kiviklibused. 

Meie laeva nimi oli San Pawl ja laeva peal minnes jagati inimesed keeltegruppide järgi ära ja selle järgi soovi korral juba laevas said ka giidi ja igale grupile andis siis edasise info juba giid. Niiiet giidi eraldi ise otsima ei pea, minu arvates väga mugav. Veneetsiasse jõudes oli programm ja valikud juba teada, samuti info hindade kohta, gondlisõit, lõuna jne. Kui programm läbi, siis natuke vaba aega ja kohtumispaik kokku lepitud oma giidiga ning koos jälle laeva tagasi, et Porecisse tagasi sõita. Aga selles laevas kohtasime ka eestlasi, kes ööbisid hoopis kuskil kaugemal ja neid tõi väga varajastel hommikutundidel buss oma peatuspaigast (järsku oli Crikvenica) Porecisse, et Veneetsiasse sõita. Meil oli muidugi mugav, jalutasime oma ööbimiskohast hommikul 5 minutit vanalinna promenaadile, kust laev väljus. Infoks niipalju, et laev nimega Prince of Venice oli tunduvalt kallim, seetõttu ei valinud toda. Põhimõtteliselt mõlemad katamaraanid ja väga korralikud kiired laevad, vist kuni 70 km tunnis sõitis meie oma. Aga ID kaart kaasa, sest Itaaliasse jõudes esmalt ikka piiripunktist läbi, sest seal turiste ka väljastpoolt Euroopa Liitu.

Tervitus!Sõitsime 2016 suvel Porecist Veneetsiasse. Leidsime vanalinnas promenaadil jalutades selle pakkumise. Panime nimed kirja ja siis öeldi, kus hommikul enne väljumist saab raha maksta. Porecist väljus meie teada tookord kaks suurt katamaraani tüüpi laeva, millesse ikka vähemalt paarsada inimest mahtus. Meie läksime odavamaga ja see oli mingi 50 eurot ja peale inimese kohta. Aga selles mõttes oli hea, et sai vastavalt keeleoskusele valida grupi, kellega siis sai läbida ekskursiooni, kaasa arvatud gondlisõit ja restorani külastus. Restoranis kolmekäiguline lõuna koos veinidega kuskil 20 euri nägu, mis minu arvates Veneetsia kohta polnud kallis. Aga kuna Veneetsia suht labürint esmakülastajale, siis otsustasime need lisakulutused teha ja valisime selle giidi-variandi. Lisaks gondlisõidule veel laevaekskursioon seal kohapeal koos giidi jutuga. Anti ka vaba aega et Markuse väljakul suveniire või mingit maiustust osta, jäätised väga head. Laev sõitis välja hommikul 8 paiku ja õhtul umbes samal ajal tagasi, üks ots ligemale 2 tundi. Meile meeldis, raha läks, aga ei pidanud muretsema, et millestki ilma jääb, kompaktselt kõik oluline päevas sees. Pärast oli hea meel, et ei hakanud iseseisvalt seiklema, oleks veel ära eksinud ja laevast maha jäänud.

Aga võib-olla siis juba Hevitzi termaaljärvede kompleks, hea lõõgastus seal ujuda, kummirõngad ümber vesirooside vahel :) Asub Balatonile suhteliselt lähedal, Budapesti poolses otsas, http://www.heviz.hu/en 

Tervitus,oleme Horvaatias käinud autoga alates 2006. aastast peaaegu igal suvel. Juuli-august on olnud kõrghooaeg, s.t. saksa ja itaalia turiste palju. Aga vaatamata sellele ei ole lageda taeva alla jäänud. Ööbimise oleme valinud apartmentides. Valiku teeme nii, et lihtsalt käime mõned kohad läbi, arvestades seda, et tahaks edaspidi jala igale poole saada, vanalinna kohvikutesse, randa, promenaadile jne. Meil on see ka õnnestunud, tihti isegi merevaatega terassiga apartmendi. Hindadest niipalju, et kahele inimesele on see jäänud 45-50 eurot ööpäev, kuid seejuures on olemas käterätid, vajalikud nõud, kööginurk, puhas jne. Oleme käinud ka 4-kesi, siis koosnes korter kahest magamistoast, ühel eraldi terrass ja ühest suurest elutoast (suur söögilaud toolidega, diivan, telekas jne) koos kööginurgaga ja suurema terrassiga, väga korralik, jälle kõige vajalikuga, alates kööginõudest, pokaalidest, veiniavajatest kuni riidest köögirätikuteni välja, vannitoas ka loomulikult käterätid. Rand ja vanalinn ja laevade väljumiskohad 10 minuti jalutustee kaugusel. Selline korter maksis 75-80 euri ööpäev 4-le (Trogir). Ja see oli 3 aastat tagasi, analoogne 2-le korter 2017 suvel 45 euri ööpäev (Porecis). Tegelikult on need hinnad viimasel viiel aastal sarnased olnud. Oleme tahtnud ikka puhtaid ja korralikke apartmente, hea asukoha ja soovitavalt ilusa vaatega, on õnnestunud. 2-3 kohta oleme eelnevalt ikka läbi käinud ja hindasid küsinud. 2016 suvel õnnestus saada isegi veel lähemale rannale, umbes 100-200 m läbi pargi minna, see ei maksnud ka üle 50 euro ööpäev. Aga ilmselt tagasihoidlikumate soovidega inimesed saaksid ehk odavamaltki, aga ise ei ole tahtnud väga seal kuumas 30+ autoga tiirutada. Soovitan igasuguseid erinevaid laevareise kohapealt võtta, sest need on mõnusad, näiteks terve päev koos lõunaga ja jookidega maksis vahemikus 20-23 euri nägu, kaks peatust suplemiseks-ujumiseks, üks peatus merel kui laev ankrusse jäi ja teine ühel saarekesel, kus väidetavalt oli väga puhas vesi, ehkki seal on iga pool puhas vesi. Söömised väljas kohvikutes on küll aastatega kallimaks läinud, aga oleneb jälle mida süüa. Mereandidega söögid on väga head, isegi pizzasid ei anna Eesti omadega võrrelda, aga kallimad kui näiteks sea- või kanalihaga söögid, ikka peab arvestama 10-15 euri näkku kui õlle ka juurde võtta. Aga jällegi, söögivalik suht suur ja leiab erineva rahakotiga inimene sealt endale head ja paremat. Kilomeetreid tuleb ikka niipalju, kui kaugele on plaanis sõita, kui Põhja-Horvaatiaga piirduda ja kohapeal vähem tiirutada, siis saab 4500 km -ga hakkama. Kahele on reis ikka läinud mingi 1500 eurot, koos kõikide kulutustega, aga ikka oleneb päevade arvust jne. , milliseid ekskursioone kohapeal võtta. Istria poolsaare linnadest saab näiteks laevaga päevaseid Veneetsia reise teha, see meeldis väga. Jällegi sattusime sellisesse kohta, et hommikul jalutasime 5 min ööbimiskohast sadamasse, kust need laevad väljusid Veneetsiasse. Väga mugav ja saime toreda reisi. Ehkki see tuli nüüd suht kallis, sest sõit, 3-käiguline söömine Veneetsias restoranis, gondlisõit kanalitel ja giidiga ekskursioon läks kokku vist 300 euro kanti kahele, täpselt ei mäleta, see oli 2016 suvi. Poolas minnes ja tagasiteel ööbimised on küll soodsad, max 30 euri kahele koos hommikusöögiga korralikus buffet- lauas. Kui Plitvice rahvuspargis käinud ei ole, siis võiks marsruudi teha nii, et näiteks minnes Zagrebi ja Plitvice kaudu, Plitvices ööbida ja hommikul vara sinna parki, elamus garanteeritud, kuulub maailma 10 ilusama rahvuspargi hulka, ning kui seal käidud, siis edasi suund kas lõunapoole (Zadar, Split, Dubrovnik) või põhjapoole (Istria poolsaar, Opatija, Krki saar jne). Lõunapoole sõites tuleb kilomeetreid kindlasti üle 5000 edasi-tagasi.Hindasid väga karta ei tasu, kui saab Eestis hakkama, siis saab seal ka, valikuliselt on nii odavamat kui kallimat ja samas hinnaklassis asju/süüa. Lidlid jm odavketi poed on igal pool, saab ööbimiskohas ise süüa teha näiteks. Aga kohalikke sööke võiks ikka proovida, head on. Vähemalt need, kus krevetid sees on ja muud elukad :)Head reisi!

Hindade kohta kommentaariks: siin käis läbi, et 20 euri kahe peale koos klaasi veiniga kallis, olles ise iga-aastased Horvaatias trippijad, siis seal on keskmine söögi hind koos klaasi veini või õllega umbes 15-20 euri näkku ja odavamates kohtades. Järelikult Bulgaaria pea poole odavam, ise pole küll Bulgaarias käinud. Oleme kaalunud seda varianti, aga pildid ei ole nii ahvatlevad olnud.

Olen käinud erinevates suuremates ostukeskustes Riias, valik on vast natuke suurem kui Eestis (Tallinnas näiteks), osad poed sellised, mida Eestis pole. Riga Plaza on päris korralikult suur, saad googeldades ka selle kodulehe kätte vast, siit poolt minna, siis teisel pool jõge, vist keskmise silla juures, kui sealt maha sõita, aga seda saad uurida kodukalt. Loomulikult, mis alati jalgu jääb, on kohe varsti Riia sissesõidul Alfa. Jurmala suunas sõites jääb Spice. On veel Mols ja Domina, aga nendes pole käinud. Riga Plaza ja Spice normaalsed. Olen kuulnud, et inimesed käivad igasugu ehituseks ja majapidamiseks vajalikke asju ostmas Valmieras mingis ostukas, aga nime ei mäleta. Alkoholi ikka Valkast, saab Martini vermuti möödaminnes poole hinnaga ja Corona õlut samuti vähemalt poole odavamalt kui Eestis :)

Huvitav, kuskohas need trippijad on, kellel vesi Horvaatias külm, olime alates 03.07 nädala Rovinjis ja iga päev päike, õhk +35 ja vesi +25-26. Väga ideaalne soojus ja vaikne mere ääres ööpäev läbi. Või meil lihtsalt vedas.

Nendele, kes ööbimiste kohta uurisid, infoks enda kogemustest: Oleme ligemale 10 korda käinud autoga Horvaatias erinevates kohtades rannikul ja valinud välja sobiva linna (Trogir, Opatija, Pula, Porec, Rovinj, Crikvenica jne.), sõidame kohale võimalikult normaalsel ajal, et on veel valge (kuni 19.00 kohaliku aja järgi) ja hakkame valima selliselt, et vanalinn ja meri (kaasa arvatud ujumisvõimalus) oleks võimalikult lähedal, et saaks jalgsi igale poole umbes 10 minutiga. Enamus majadel on sildid - apartments, sobe ja siis nendesse mis meeldivad, küsima ja vaatama läinud: kuhu hea autot parkida, toad puhtad, kõik vajalik olemas, soovitavalt terrass merevaatega, milles oleme järeleandmisi teinud, sest väga palju ei viitsi valida (üle 3 koha pole pidanud siiamaani läbi käima). Ja alati oleme käinud tipphooajal, juulis enamuses ja augusti alguses ilma ette broneerimata ja kunagi pole lageda taeva alla jäänud ja väga korraliku elamise saanud. Ainult esimesel korral jõudsime Opatijasse liiga hilja, kesköö paiku ning saime Medveja (kui õigesti mäletan, natuke Opatijast edasi mööda rannikut Istria poolsaare suunas) kämpingusse telgikoha. Aga seal väga korralikud pesemisvõimalused, ilus rand üle tee jne, mille me avastasime alles hommikul kui ärkasime. Aga sealt sõitsime järgmine päev juba edasi Pulasse, täpselt paiknesime siis Medulinis. Rohkem pole pidanud telgis ööbima, sest edaspidi oskasime aega paremini planeerida. Esimese päeva õhtuks võimalikult Tšehhi piiri lähedale ööbima (linn Wodzislav Slaski näiteks) ja järgmine päev juba paremad teed ja valges ilusti Horvaatias kohal, kiirelt ööbimine ja jõuab juba ujumaski käia, igatahes sisse seada, väike restoranikülastus ja vanalinna tiir.

Küsimus läbi Varssavi lõuna poole suundujatele: Kas see marsruut Augustow-Lomza-Ostrow.Maz-Varssavi on väga hullult remonte täis, et peaks mingi alternatiivi vaatama? Samuti huvitab sama info ka edasi Varssavist Katowiceni? Aitäh kes viitsib infot jagada, ei ole väga närvilised sõitjad, peaasi, et nii hull tee pole, et autole mõjub.

Lihtsalt infoks, Poolasse pole mõtet süüa kaasa võtta, korralikes suurtes marketites valik kordades suurem kui Eesti kõige kobedamates toidupoodides ja hinnad enamuses odavamad, ka väljas süües :)

Toomas921-le Sellel suvel pole veel minek kindel, aga varasemalt oleme umbes 5 paiku hommikul Tartu kandist startinud, 2-3 söögi/poe peatust ja wc peatust ning õhtul 9-10 vahel hiljemalt oleme olnud Wodzislaw Slaskis Hotell Amadeusis, kahene tuba keskeltläbi 50 euri, hommikul peale hommikusööki kohe edasi Ostrava-Brno-Graz-Maribor jne, Maribori juures oleme valinud kas Ljubljana kaudu või Zagrebi kaudu Horvaatiasse edasi, olenevalt sellest kus sihtpunkt. Cricvenicasse või Porecisse oleme jõudnud mingi 4-5 paiku pealelõunal, igatahes päike kõrgel ja sai rahulikult öömaja valida. Ja pole mingid kihutajad vaid keskealised reisihuvilised :)

Natuke võssa läks see link eelmises postituses aga töö teeb ära.

Meie sõidame esimesel päeval peaaegu Tšehhi piirini ja juba vähemalt kolm korda järjest peatunud selles hotellis http://hotelamadeus.pl/ , puhtad toad ja väga hea rikkalik hommikusöök ning saab valida vaiksemat tiiba kui korralikult välja magada tahaks. Jõuab küll, kui söögi- ja jalasirutuspeatustega piirduda minnes.

Soovitaks kõigepealt Ventspilsi, Lätis. Väga puhas linn, ilus haljastus, superpuhas ja suur rand, kus on ka lastele mõeldud, ranna lähedal veepark lageda taeva all, kus leiavad just väiksemad lapsed tegevust, natuke ajalugu (linnus või loss, jõepromenaadil, tasub külastada). Jõe peal sai mereni ja tagasi teha laevareisi, piletid saab osta putkast promenaadil. Tihti tehakse seal vabaõhukontserte ja üritusi jne. Ühesõnaga tasub külastamist. Ja sinnani võiks sõita mööda mereäärt, külastada Kolka neeme näiteks, ühesõnaga teeks enne natuke eeltööd, et sõidu peal saaks põnevaid peatusi teha, lapsed vaheldust ja ei pea kiirustama. Ventspilsi kohta veel niipalju, et seal on väga korralik ja suur kämping (ka majakesed, aga peab kindlasti ette broneerima netist, muidu ei pruugi kohti olla) mere ääres, aga sellele jääb kesklinn koos jõepromenaadiga natuke kaugele, aga parkida saime sinna väga lähedale, nädalavahetusel vähemalt oli see tasuta, aga seda peab ka uurima, võib-olla on kord muutunud. Siis kui natuke kaugemale sõita, siis isegi Palangat ja Neringa poolsaart soovitaks, Neringat sellepärast et lastele meeldiks delfiinide etendus, mis pidi olema vingem kui analoogsed kuskil Tenerifel ja mujal soojades maades. Selleks tuleks Klaipedas praamiga Neringale sõita, mõni km ja ongi meremuuseum ja delfinaarium. A-la delfiinid joonistasid, tantsisid, mängisid korvi ja kõik väga hästi üles ehitatud showna, muusika + taust jne. Olin väga skeptiline enne sinna minekut aga show ajal oli ikka üllatus väga suur ja emotsioon laes. Palangas ka suur rand, botaanikaaed kus jalutada, lõbustuspark oli ka kunagi, Klaipedas saaks jälle shopata, kui huvi on.