mihkelmihkel

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
14 kommentaari
Viimased kommentaarid

Muid kulusid ei ole kokku arvutanud ja seda on ka keeruline üldistada. Alguses me elasime natuke lahedamalt, käisime ikka julgelt väljas söömas, aga pärast seda kui meil autos käidi, tõmbasime natuke püksirihma rohkem koomale ja tegime priimuse peal õhtusööke.

Toit on põhiline kulu ja päris suur kulu. Päevas läks söögi peale ikka mingi 10-20 euri.

Meie väga tasulistes muuseumides ei käinud, need on kohati päris kallid. Parkimisele läks meil ainult 8 euri Amsterdamis ja 19 euri Pariisis. Mujale me jõudsime tavaliselt õhtusel ajal ja sai juba tasuta parkida. Aga samas ikka pidi jalutama ka. Päris vanalinna polegi tavaliselt vaba parkimiskohta ja parkimismajasid me rohkem ei kasutanud.

Me muidugi ostsime igaltpoolt kaasa suveniire, alkoholi ja muud kohalikku huvitavat. Šokolaadi ja alkoholi on mul ikka mitmeks kuuks ette olemas. Ehk see kulu kandub nagu edasi.

Ööbisime me ka metsikult telkides, hoidsime sealt raha kokku.

Ehk siis elamiskulude kokku löömine oleneb juba konkreetsetest eelistustest ja mina ei julge üldistusi teha. Ja ma isegi ei tea palju meil kokku raha läks. Arvepidamine oli ainult jagatud autokulude üle.

Lisan oma blogi ka siia. Autoreis mööda Euroopat. 15 päeva ja 11 erinevat riiki. Läti-Leedu-Poola-Saksamaa-Holland-Belgia-Prantsusmaa-Monaco-Itaalia-Austria-Tšehhi

http://mihkelmihkel.wordpress.com/2011/08/10/reisi-uldinfo/

Mina käisin igatahes oma reisil ära ja nüüdseks olen jõudnud ka oma seiklused blogisse salvestada. Tänan kõiki, sest trip.ee'l oli väga suur roll reisi planeerimisel. Sain siit oma teemast väga kasulikke vastuseid ja ka üleüldiselt foorumi teisi teemasid lugedes sain palju targemaks. Nüüd aga pakun reisi kohta lugemist. Blogi on päris põhjalik ja reis oli ka päris elamusterohke.

http://mihkelmihkel.wordpress.com/2011/08/10/reisi-uldinfo/

Küsiks veelkorra:

Kas keegi teab kohta kus saaks metsikult telkida kõigepealt Warsawi ja Berliini vahel ja siis Berliini ja Amsterdami vahel.

Esimesed kaks ööd tahaks kuskile kiirteest mitte väga kaugele telgi püsti lihtsalt panna. Mõni järv, tiik või jõgi võiks ka olla. Aga eriti valiv ei ole.

Tundub selline marsruut, kus Eestlased sõidavad ja ehk ka telgivad. On kellelgi kogemusi?

Kas nendes Poola kiirteetollipunktides saab kaardiga ka maksta? Või eurodes?

0,15 eur kilomeeter on natukene palju isegi. Me arvestasime, et kui sõidaks 7000km, koos linnade ja mägedega peaks küttekulu jääma 8L/100km. Ja kui kütus maksab keskmisel 1,4 eur, siis läheb küttele 785 eur.

Tasulisi teid püüame vältida Prantsusmaal ja Itaalias. Nii näeb ka rohkem, kui väiksemaid teid kasutada.
Teemaksule läheks meil Poolas 9 euri, Prantsusmaal (Lille-Paris) 14,6 eur, Austria vignette 7,9 eur, Tšehhi vignette 10,2 eur = 41,7 eur

See teeb 827 eur kokku, mis tuleb 0,118 eur kilomeeter. Heh :) tundub väike vahe aga 7000 km peale on see 223 euri.
Aga jah laias laastus tundub, et 0,15eur/km võib täitsa isegi kasutada.

Muid kulutusi on juba keerulisem kokku lüüa.

Jah, põhjus miks Veneetsia välja jäi oli ikkagi Itaalia järved (sh Como järv) ja stelvio pass. Siis on ka Austriasse teine sisenemistrajektoor ja saab rohkem mägedes ringi vaadata.
Milano jääb sellise trajektoori puhul lihtsalt täpselt tee peale, mitte ei olnud eraldi eesmärk.

Plaan ja marsruut ongi natukene muutunud ka vahepeal. Startida tahaks pühapäeva varahommikul. Laupäeval veel tööl, varem ei saa. Laupäeva õhtul väga ka ei tõmba kohe öösel sõitma.

Veneetsia lõikasime ka välja, lähme selle asemel Milaanosse ja Como järve äärde. Vaatame Stelvio pass'i ka ära (The best driving road in the world - Top Gear).

Poolast lähme jah Varssavi kaudu võimalikult kiiresti läbi. Esimene ööbimine jääb siis kuskile Varssavi ja Berliini vahele, kiirtee lähedale. On soovitusi, kuhu telk püsti panna(tasuta)? Mõni järveäär oleks ideaalne.

Amsterdami F1s ma olen isegi ööbind. See oli üsna ebamugava koha peal, sealt on keeruline pääseda kesklinna.

ETAP on lennujaama lähedal, sealt vist läheb tasuta lennujaama buss kesklinna. See on hea eelis. Aga seal on vist tasuline parkimine kodulehe järgi.

Aga muidu mõlemad head variandid mida kaaluda.

Küsin veel üle selle krediitkaardi teema.

Kui mul on VISA deebetkaart siis sellega igalpool maksta ei saa. Peab olema "we accept visa". Aga kui mul on krediitkaart siis sellega saab maksta igas urkas, kus on kaarditerminal olemas? Saan ma õigesti aru?

VISA deebetiga näiteks ei saanud maksta Saksamaa LIDLis 4 aastat tagasi. Küll aga sai maksta Slovakkia TESLAs umbes 7 aastat tagasi.

Tänan hea soovituse eest. Just sellist varianti otsikski. Kuigi Campanile on 95 eur 2ne tuba. 74 kui 20 päeva ette reserveerida ja siis ei ole mingit raha tagastamisvõimalust.

Teine variant oleks ka jätta auto PR parklasse ja sealt saadud tasuta bussipiletiga minna kesklinna ja siis seal mõni hostel võtta.

Aga kui keegi veel teab häid analooge Campanile, siis andke aga tuld.

Aga kas siis tavalise VISA deebetkaardiga saab sama paljudes kohtades maksta kui mõne krediitkaardiga? Või on mingeid eeliseid üldse krediitkaardil?

Ja siis veel selline küsimus Amsterdami kohta. Me läheme autoga ja tahaks ühe öö veeta mõnes odavas hostelis, aga seal tekibki kohe probleem. Enamik netis leitavad odavad hostelid on piirkonnas kus on tasuline parkimine. Aga leida mõni odav öömaja äärelinnas, kus parkida ka saaks, osutus päris keeruliseks.

On keegi käinud autoga Amsterdamis? Teab ehk keegi mõnda parkimisvõimalusega hotelli/hostelit. Hinnaks võiks jääda umbes 30€ nägu või veel vähem privaatses toas.

Ühest teemast lugesin soovitust, et teha üks (ühine) krediitkaart, et siis sellega kütust ja teemakse maksta.

Kuidas rahamajandusega üldse seis on? Kui ma mingi 4 aastat tagasi reisil käisin, siis VISAt näiteks ei võetud vastu Saksamaal ega ka Hollandis. Mõned üksikud alkopoed olid kust sai Swedbanga VISAga maksta, aga seal taheti ka mingit miinimumsummat.

Sularaha välja võtmisel on võõras riigis vist päris korralikud teenustasud?

Aga kas on siis võimalik teha mingi krediitkaart, mida aksepteeritakse igas tanklas ja tolliputkas?

Väga sarnane marsruut tõesti. Küsiks ainult, et miks te Austria ja Tšehhi välja lõikasite? Miks mitte sealt otse Poola? Kas teemaksude pärast?

Jah, see jäi ka küsimata, et kui palju teemaksu kuskil küsitakse. Saksamaal vist on autobahn tasuta?