lumeloom

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
2 kommentaari
Viimased kommentaarid

Istria'le oleme paaril korral tiiru peale teinud ning tutvunud nii poolsaare ida- kui läänerannikuga. Soovitan sõita Rijeka poolt tulles kohe Pula'sse välja, kuid kui vähegi aega on, võiksite ka Cres'i saarele sattuda (see röövib muidugi 2-3 päeva) - seal on hulgaliselt korralikke, kuid taskukohaseid kämpinguid ning mõnusaid randu. Pula's on vaatamisväärsuseks sealne Arena, kämpingus oleme olnud Medulin'is. Kui nüüd hakata Pula'st piki läänerannikut tagasi ülespoole tulema, peab sealsete linnade külastamiseks/vaatamiseks aega varuma - Rovinj, Valalta, Vrsar. Porec eriti sügavat muljet ei jätnud - endine Jugo-aegne kuurortlinn, midagi Pärnu sarnast või nii. Teed on Istria poolsaarel pigem tagasihoidlikud, seega peab liiklemiseks kannatust jätkuma. Tagasitee Istria'st võiks võimalusel sättida läbi Itaalia, täpsemalt piki Garda järve kallast. Ilusamad paigad jäävad järve põhjapoolsesse otsa.

Kõik eelnevad kommentaarid ja soovitused on igati asjakohased - oleme nii sõprade kui lastega avastanud Horvaatiat alates 1996. aastast ning tänaseks on vaat et kogu rannik, enamus saartest ja ka tükike sisemaad risti-rästi läbi sõidetud. Kõik reisid on tehtud autoga ja aastate jooksul on nii teede olukord kui piiriületused aina paremaks läinud (nt. nüüdseks on valminud korralik tasuline kiirtee, mis viib piki rannikut vähemalt Split'ini välja - see annab olulise ajavõidu, kui eesmärk on lõunasse välja jõuda ja seal ringi sõita). Elamise osas on ikka ja jälle sobivaimaks osutunud kämpingud - neid on piisavalt palju (FKK omad on kõige sümpaatsemad, sest need on osutunud kõige vähem ülerahvastatuteks), olmetingimustesse (pesemisvõimalused, oma kauplused, söögikohad, jms) on usinasti investeeritud ning hind on suhteliselt taskukohane. Kämpingute eelis on ka see, et seal võid saada platsi ka ainult 1 ööks või siis mistahes pikemaks ajaks (kortereid reeglina paariks päevaks välja ei üürita). Korralik telk oliivipuude või mändide all on sealses kliimas elamiseks parim! Reeglina asuvad kämpingud otse rannas ja seega on kirgassinine vesi pidevalt käeulatuses.
Mulle isiklikult on sümpaatseim see Horvaatia osa, mis jääb Splitist lõuna poole - nii ranniku, linnade kui saarte mõttes, sest sealt leiab hulganisti nn. "veneetsia hiilgeaja" hõngu. Split ise on juba vaatamisväärsus! Saartest väärivad Hvar ja Korcula kindlasti külastamist ja ka seal pikemat peatumist (Havril on kämpingutest sümpaatseimaks osutunud liivarannaga kämp enne Jelsat - nime ei suuda hetkel kahjuks meenutada) - praamiliiklus mandri ja saarte vahel on igati toimiv ja taskukohane. Ka meeldejäävaimad sukeldumiselamused pärinevad just Hvarilt.
Ajaliselt on Horvaatia külastamine augusti teises pooles igati mõistlik, sest siis ei ole seal enam nii põrgukuum, puhkajaid on oluliselt vähem (kesk-eurooplased peavad endid juba augusti lõpus tagasi kooli ja tööpostile sättima) ning ka majutuse hinnad on juba madalamad. Ilm võib küll aeg-ajalt ära keerata (äike ja tugev tuul on sel ajal vägagi tavaline nähtus), kuid siis on võimalik oma elamine kokku korjata ja ilusale ilmale järgi sõita:)

Sretan put!