Capric

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi

5 meeldimist
2 postitust
9 kommentaari
Viimased kommentaarid

Just nii, kedagi ei tohiks häirida see, mis keegi öösel oma teki all teeb, kuid... "kui aga keegi hakkab peale suruma oma eelistusi..." (Donnermann), kui HAKATAKSE SEADUSTAMA MINGEID PERVERSSUSI (ja tulevikus siis ka lastele koolides propageerima) - siis seda meil, inimestel, kyll vaja ei ole !
(Ja koiki neid, kellele see vastumeelne on, hakatakse käsitama kui ''vihaõhutajaid'' !
Kohe samal päeval, kui kooseluseadus anti riigikogu menetlusse, kutsus võrdõigusvolinik Mari-Liis Sepper laiendama vaenu õhutamise keeldu, et kõik inimesed, kes homosuhteid heaks ei kiida, saaks selle abil karistuste ähvardusel vaikima sundida.!)
http://epl.delfi.ee/news/eesti/vordoigusvolinik-vahemusgrupi-oiguste-pisendamine-laimamine-ning-nende-vastu-ules-assitamine-on-seadusega-keelatud.d?id=68462229

Tip - ma arvan, Sa ei ole asja sisust aru saanud... See Sinu poolt räägitu on koigest suitsukate toimuvale...
Justiitsminister Anvelt tunnistas Terevisioonis avalikult, et kooseluseadust on ennekõike tarvis mitte mehest ja naisest koosnevate paaride reaalsete juriidiliste probleemide lahendamiseks, vaid selleks, et anda homosuhetele ühiskondlik tunnustus ja heakskiit.(!)
http://etv.err.ee/index.php?05629907&video=11901#.U5yN2KNuvxC

ariadne - ma arvan, et SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks tegutseb suuresti inimeste annetustest, nagu Telegram (www.telegram.ee) jt. Ka mina olen 3 korral annetanud, nii palju kui on voimalik olnud... Tundub, et see on uue aja trend - kuna riiklikud struktuurid jms., kes peaksid inimeste heaolu eest seisma ja seda edendama, seda EI TEE MITTE ! Need on kas kohutavalt manipuleeritud, halvatud voi tegelevad otsese valetamise, vassimise jne. - s.t. yhiskonnavastase kuritegevusega.
Kes siis oli see eelm. kampaania rahastaja, kelle suhtes kylmavärinad tekkisid ?

norsu - väited "homopropagandast" on muidugi 100% õiged. Enne seadueelnou yleandmist Riigikogule 17. apr. ilmus eelnenud nädalatel 16 ylistavat artiklit, ja mitte yhtegi, kus oleks vähimgi kriitikanoot. V. Vooglaiu artikkel "Valetamisest ja vassimisest seonduvalt kooseluseadusega" lubati Postimehe poolt avaldada kyll juba 7. apr., kuid tegelikult hoiti seda senikaua kinni, kuni seaduseelnou oli juba menetlusse antud !
Ka siis eirati autori palvet teksti mitte omavoliliselt muuta, kärpides sellest ca 1/3, olgugi, et selline teguviis on ka Eesti ajakirjanduse eetikakoodeksi vastane !
Markus Järvi videokommentaar:


Artikli täistekst: http://decivitate.ee/?news_id=2253 Soovitan kindlasti lugeda !
"Postimehe arvamustoimetuse keeruline suhe ajakirjanduseetikaga": http://vooglaid.wordpress.com/2014/04/21/postimehe-keeruline-suhe-ajakirjanduseetikaga/

° ° °

Homoliikumine ühes kooseluseadust pooldavate poliitikutega korrutab nagu ühest suust, et kooseluseaduse vastuvõtmisega oleks homoseksuaalsete inimeste õiguslik olukord lahendatud ning abielu institutsioon jääks puutumata. See aga on ilmselge vale.
Parasjagu menetluses olev kooseluseaduse eelnõu on vaid esimene samm homoradikaalide ja nende vaateid jagavate poliitikute teel NII PEREKONNA KUI KA ABIELU institutsioonide lammutamisel.

 • nendes riikides, kus kooseluseadus on juba vastu võetud, on pea alati järgnenud ka nn.„homoabielu“ seadustamine.
 • kui kraapida pinda kooseluseaduse eelnoult, siis paljastub sealt väga veider vaatepilt... Kooseluseaduse eelnõusse on kirjutatud sisse olemuslik ebavõrdsus erisooliste ja samasooliste paaride vahel, mis toimib kui juriidiline viitsütikuga pomm. Kooseluseaduse ebakõlasid annab seega „parandada“ vaid täiendavate seadusmuudatustega ning viimases instantsis nn „homoabielu“ seadustamisega.
 • arvukad homoliikumise aktivistid ise on juba ammu väitnud, et nende lõppeesmärgiks on just nimelt „homoabielu“ seadustamine ning selle kaudu ka abieluinstitutsiooni lammutamine.
  Homoliikumise eesmärgiks pole mitte kooseluseadus, mis on lihtsalt üks vajalik vaheetapp, vaid homoseksuaalsete suhete seaduslik võrdsustamine abieluga. Seega need homoaktivistid, poliitikud ja ajakirjanikud, kes väidavad, et kooseluseadusega oleks kõik lahendatud ning õnn on tulnud meie õuele, pole kas oma eelnõud korralikult läbi lugenud, või lihtsalt valetavad rahvale otse näkku. (allikas SAPTK)

Nii et, rahvas, moelge, kas te tahate koike seda, mis on homoradikaalide ja nende vaateid jagavate poliitikute meelel, kuid millest rahvale paraku ei taheta rääkida:

 • homopartnerlusest liikuda edasi homoabielu seadustamiseni
 • vaenu õhutamise keelu abil sundida vaikima kõik need, kes homosuhteid moraalselt heaks ei kiida
 • tulevikus hakataks nõudma kõigi ettevõtjate karistamist, kes ei nõustu pakkuma homoseksuaalidele oma teenuseid (näit. laulatuseks jne.): õhtujuhid, muusikud, õmblejad, lilleseadjad, toitlustajad, majutusteenuse pakkujad...
 • nõudma hakatakse õigust lapsendada ka täiesti võõraid lapsi
 • üha jõulisem homopropaganda pealesurumine koolides, nõudmisega õpetada meie lastele ja lastelastele, et homosuhted on igati moraalsed ja normaalsed, ning nende katsetamine kiiduväärt. Õpetajaid ja kasvatajaid, kes sellega nõus ei ole, hakataks haridussüsteemist kõrvale tõrjuma.

Paluks vaadata ka SAPTK viimast (04.06) pöördumist:

Priit Pulleritsu sõnul paistab Eesti ajakirjandus tegevat kõik, et keegi ei saaks kooseluseaduse teemal kriitilisi küsimusi tõstatada. “Kooseluseaduse üle peetavas debatis on Eesti ajakirjandus näidanud end putinliku propagandavahendina,” ytleb Postimehe vanemtoimetaja ja Tartu Ülikooli ajakirjandusõppejõuna töötav Pullerits.
http://suusk.blogspot.com/2014/06/pulleritus-uskumatu-lugu-eesti.html

Ja lopuks, kulla siinne rahvas, lubage mul väljendada oma pettumust/nördimust - varemgi siin saidil imetletud ja monusat, muhedat juttu puhunud härrasmehed näitavad nyyd selle teema raames yles oma täielikku yhiskondlikku kanapimedust...

PS. https://facebook.com/kaitskemperekonda

Mina (postituse autor) ei ole homofoob... Mul oli/on isegi 2 sopra, keda voib homodeks nimetada (yks elab Saksas, teine Hispaanias).
Ma ei ole ka samasooliste kooselu vastu. Ainult, et... juba oiguskantsler A.Jõks ytles, et koik selle temaatikaga seonduvad probleemid/mured/kysimused on praegu Eestis lahendatavad ka kehtivate seaduste piires.
Teema ka siin saidil on vägagi pohjendatud. Praegu käimasolev on yldrahvaliku/ yldriikliku tähendusega.
Tegin selle postituse lihtsalt, tunnetades oma kodanikukohust/ -vastutust.

Mina isiklikult saan asjast aru nii, et järjekordselt mingi väike inimgrupp (homoseksuaalid siis) pannakse "tanki", kasutatakse ära "trooja hobusena", selleks, et inimyhiskonna kõlbelisi alustalasid õõnestada/ väärastada.
Teiste riikide kogemusest me teame, mis sellele esimesele sammule järgneks (aga ma ei hakka sellest kirjutama, kuna see tõen. ärritaks praegu moningaid siinseid inimesi...)

Ka ma ise arvan, et kaasaegne ''perekonna'' moiste/institutsioon on oma aja ära elanud, kuid nende sammudega pyytakse inimkonna praegu yha kiiremini avarduvat vaimu nende väidetavalt homoseksuaalsete inimeste oiguste eest seisvate joudude poolt kurjasti ära kasutada, sooviga yhiskond veel hullemasse (moraalsesse) 'mutta' suruda...

Lisaks soovitan vaadata:


Väga hea ja kõrgel tasemel kirjutatud buklett, mis teema ja telgitagused koigile lihtsalt selgeks teeb: http://issuu.com/saptk/docs/buklett_a5_ek_issuu

Kas Tartus ka õppijaid ?? Olen ka huviline, kuigi algaja... Koos oleks huvitavam...

praegu Marrakech'is (juuni '11) ? (Kustutatud sõnum)

Oligi plaan näpunäiteid jagada... Säästureisijatele siis...
Alustada tuleks RyanAir'ist... Ei Tallinnas ega ka Weeze's (Düsseldorf) keegi kotti ei kaalunud ja isegi vist passi ei vaadanud (vähemalt Tallinnas küll), nii et väikse ülekaalu (< 10 kg.) pärast ilmselt pabistama ei pea (küll, kui ühtedel venelastel oli 2 kotti inimese kohta, kästi see üheks kokku pakkida... ja kogu lugu).
Kui vahemaandumiseks valite Weeze (Düsseldorf) tasuks pikema peatuse korral arvestada, et kohaliku väikelinna Wimb'i ainus poolakatele kuuluv toidupoeke pannakse laup. poolest päevast kinni, nii et nädalavahetusel pole süüa osta kusagilt võimalik (resto kyll!). (Weeze ise on 4 km. kaugusel ...)
Marrakech'is alla prantsatades ärge kyll mingil juhul taksot võtke, saate haledalt pygada nii ehk teisiti... Lennujaama ees, vasakut kätt, on bussipeatus, buss nr. 19 ja käib 20 min. vahedega... pileti hind 20 DH, ja sellega saab otse vanalinna (Medina)/ehk kesklinna platsile (Jemaa El Fna) sisuliselt (peatuse nimi Centre Ville) Pm. inimeste käest kysida, kus maha minna...
Odavad ja head/ puhtad hostelid Medinas (kus nad kõik enamuses asuvad):

 • hotel ''Eddakhla'' (60dh/ööp.)(~5.40€), (terrass, dušš, joogivesi?, palju väikseid tube...) Igaks juhuks ka aadress: Sidi Bouloukate 43; (Platsi pealt lõuna poole mööda suurt jalakäijate/pea-tänavat (Bab Agnaou) 100 m., ja siis sisse, vasakule pöörata punase sildi/reklaami Change/Exchange jne. alt. Edasi paremale, vasakule...)
 • hotel ''Nissam'' (50 dh/ööp.(4.50€), tasub küsida, igal ajal igatahes mitte), aadress Derb Sidi Bouloukate 76. (''Eddakhla'st'' edasi 50m.)Hostelis üsna tugev naabermajutuskoha ''Du Tresor'' koodita WiFi levi...
 • hotel ''Aday'' 60 dh/ööp. (suuremad toad !, dušš, terrass, ja NB! maja oma tasuta WiFi !!!). Hubane, väike, vaikne. Aadress: võib jätkata eelnevat teekonda v. teiselt poolt tulles - Jemaa El Fna-lt kagus olev välja-käik (tänava nimi: Riad Zitoun El Kedim), ning 1. tänav paremale... (Katusel ööbimine kuumal ajal, ilma linadeta, madratsil: 30dh)
  Nii lihtne see ongi... :-)
 • Bussisõit väga odav. Näit Essaoura'sse 175 km/ kuni 4h/ 50dh. (Näpunäide: isegi pooltyhi spordikoti moodi asi pyytakse bussi alla pagasiruumi sokutada, ja siis... 10 dh kysida. Tuleb resoluutselt keelduda ja asi vask (võib vabalt võtta salongi jalgade juurde nagu mujalgi maailmas...))
 • raha: 1dh=1.50 kr
  10dh=1€ (tegelikult kyll: 11dh=1€)
 • Söök niisiis väga odav (suurim kuluallikas ongi majutus...):
  Keskmine(suur) melon: 10dh;
  klaas värskeltpressitud apelsinimahla platsil: 4 dh;
  kilo tomateid 4-6 dh; (rohelist, juur-, köögi- ja puuvilja myyakse platsi (Jemaa El Fna) idatiivas, kangialusest nö. sisse minnes.);
  kausikese-täis ube või läätsi mingi sose sees: 6dh
  alat. kl. 17.00 igal õhtul platsi peal supp (supikauss): 3 dh;
  leib NB! must e. berberi leib (tundub, et odrakarask): 1 dh
  (ei soovita seda valget nisuleiba, sugugi !!, mida enamus siin sööb...)
  1,5l pudelivett: 6dh
 • soovitav on endale leida (näit. CouchSurfing'u) kaudu kohalik tuttav, kelle käest igasugu infot saada... Minu tuttav ytles kohe ära, et ''ära endale ise mitte midagi osta'': poest suure kauplemise peale 140 dh saadud sandaletid oleks tema enda jutu järgi kusagilt saanud 50 dh-ga jne. ...
 • Yld. tundub, et mingi 100dh (10 €)peab arvestama tagasihoidliku/norm. päeva peale (s.o. siis 60 majutus ja 40 söök). Vähemaga nagu ei tule eriti välja... (Vahetult enne eelmainitud punast valuutavahetuse silti on supermarket, maa all. Sealt saab osta näit. nuga v. klaasi, mida hostelites endal igal pool väga vaja...)

PS. Edaspidiseks: väga lähedal Medina'le, paras jalutada, on Cyber Park, kus WiFi tasuta (oma läpakaga) !! Ja alat. 1. juulist avatakse kuulu järgi ka tavainimesele taskukohane päevitus- ja ujumiskoht. Vt. kaardilt - Piscine Municipal (pilet vist 10 dh). Ja siis saun... Selle nimi on 'Hammam' ja pilet 10 dh, aga hostelis viibijale suht kasutu asi, kuna selle eest saab vaid suure kausi ja kraanist! tuleva kuuma vee... (Massaaži eesmärgil ehk tasuks lasta end kyyrida..., hinda oldi valmis langetama 25 dh-ni.)
Lõpetuseks: ei pea isegi kartma RyanAir'i teenistust Marrakech'is - 10,9 kilo kott sai ilusti templi pardakaardile (check-in'is)... Kahjuks küll jäin ilma maniküürikääridest turvatsoonis...
Head reisi !