ürgöölõvi

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi
0 meeldimist
0 postitust / 1 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Olen elanud ja töötanud venemaa erinevates linnades ja külades.
Soovitan oma autoga minekut, piiriületus on täiesti normaalne protseduur. Lihtsalt tuleb vaadata, et dokumendid oleksid kaasas ja täita ülilihtne deklaratsioon. Autole vormistatakse välaveo kohustus ja liikluskindlustus.
Vene rublad soovitan osta eestis tuleb soodsam ja ei pea aega raiskama valuutavahetusele. Pangakaardid toimivad enamuses kohtades.
Autoga reisimine annab vabaduse liigelda metroo ulatusest väljas olevates kohtades: Peterhof, Puśkino, Kroonlinn jne. Linnas liikudes on mõtekas jätta auto hotelli parklasse ja liigelda metrooga. Tuleb arvestada, et Peterburg on väga suur linn ja vahemaad on tegelikkuses päris pikkad samuti tihe liiklus. Peterburi tänavaid tundval autojuhil kulub linna äärest teise ääreni sõitmiseks päevasel ajal 4 tundi. Samas tahan öelda, et liiklus on kiire ja viisakas. Liigeldes tuleb eelkõige märgata enda ümber ja eelkõige taga toimuvat ja arvestada teistega liiklejatega. Samuti arvestatakse ka Sinuga. Aeg on seal lihtsalt teise väärtusega, kui unises ja kohmakas Tallinnas. Põhjendamatut liiklusvoolu pidurdamist pannakse pahaks ja seda õigustatult. Ümberreastumisel lastakse vahele, kuid seda peab märkama ja kiiresti tegutsema. Täpselt nagu Saksamaa suurlinnades.
Ei maksa peljata miilitsalt abi palumist, nad aitavad hea meelega. Võimu esindajatele tuleb kindlasti silma vaadata, see on oluline. Kõik venelased on sündinud psühholoogid ja loevad teist inimest vabalt silmadest, kehahoiakust, toonist jne. Kui miilits teid peatab ja teilt mingil põhjusel raha küsib siis teadke, et seda koheselt talle ulatades kaotate te tema silmis igasuguse lugupidamise - sest ka teie näitate tema vastu lugupidamatust. Selgitan natuke: miilits teeb ausalt oma igavat, rasket ja ohtliku tööd (selle riigi ühes osas toimub reaalne sõda) ta on valmis astuma koheselt tulevahetusse. Kui näitate üles lugupidamist ja raiskate natuke oma aega temaga vestlemisele - filosofeerimisele koheldakse ka Teid vastavalt üldjuhul soovitakse ohutut teed. Selliseid kogemusi on mul sadu. Kõige olulisem on venemaal
unustada eestlaslikult üleolev ja labane suhtumine inimestesse ja olla inimlik. Seda pannakse tähele ja vastatakse ülevoolavalt samaga. Pilk millega vaatate restoranis heas tujus olevat inimest ja millega rikute tema õhtu võib Teile halvasti lõppeda.
Ei maksa oodata, et Teie rahvus, kodakondsus kellelegi muljet avaldavad,
Teie suhtumine teistesse inimestesse on esmatähtis.
Venemaal reisimist soovitan soojalt just inimeste ja inimestega suhtlemise pärast. Ja Te kogete tõelist vabadust- keegi ei PEA teie pärast midagi tegema vaid PEATE ise olema ja hakkama saama. Väärt kogemus mida siinpool Narva jõge kogeda ei ole võimalik.