kaupo51

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

20 meeldimist
0 postitust
45 kommentaari
Viimased kommentaarid

Mina ise ei ole käinud, aga juhtusin nägema ühte Reisile Minuga saadet.

See räägib Lvivi linnast.

https://arhiiv.err.ee/vaata/reisile-minuga-kohvikute-linn-lviv/latest

Samuti tiirutasid sealkandis Zigulidega mehed, kes tegid samuti saate.

https://kanal2.postimees.ee/pluss/saade/Ziguliga-idablokis

Nemad ei keskendunud ainult Lvivi linnale.

Ehk saate ideid.

Enamik vastajaid keskendub lennureisimisele. Aga vaadake natuke laiemat pilti. Äkki kasvab näiteks Euroopa piires autoga reisijate arv? Inimesed vahetavad lennuki auto vastu? Euroopa piires ju täiesti võimalik, kuigi pikemate vahemaade puhul ebamugavam. Oluline, et majutusasutused oma tööd jätkavad ja küll nad jätkavad kui kliente leidub.

Selline mõte siis.

Reinsalu juba vihje andis. Läti sulgeb varsti piirid. Ilmselt teeb sama Eesti. Kas alates esmaspäevast või teisipäevast. Siis välja sõita enam ei saa. Mis saab sisse tulijatest? Eks seda loeme varsti uudistest.

Euroopa piires on reisimine endiselt ohutu.

Käisin just Sloveenias suusatamas. Lend TLL-FRA-LJU. Lufthansaga. Esimeses lennukis ei olnud maskis reisijaid ega pilusilmi. Teises lennukis oli paar maskides pilusilma. FRA lennujaamas oli maskides inimesi näha üliharva. LJU lennujaamas ei olnud ühtegi maskis inimest. Tagasiteel oli pilt sama.

Hiinasse reisimist ma ilmselt siiski väldiks, aga õnneks sinna lähiajal asja ei ole.

Mul on sel sügisel väljastatud Swedi deebetkaart ja aasta tagasi väljastatud Swedi krediitkaart. Esimene külg on kaardil täpselt ühesugune. All paremal nurgas Mastercard ja kaks palli (logo). Kaartide erinevust näed siis kui keerad tagumise külje. Ühel credit, teisel debit kiri. Vanasti oli deebetkaart eest teistsugune, äkki oli mingi Maestro logo vms. Seega kui on uuem deebetkaart, millel esiküljel Mastercard kiri ja logo, siis võib läbi minna küll.

Praktilist kogemust mul ei ole jagada.

Mina imestan, et leidub veel jätkuvalt inimesi, kes soovivad Viru Reisidega seigelda. Juba 10 aastat tagasi leidus internetis sarnaseid kirjutisi nagu teemaalgatajal, aga inimene ikka ei õpi, tahab omal nahal järele proovida.Kui 14 päevane reis maksab 413 eurot, siis ei saagi sealt midagi head tahta. Sellise raha eest ei saagi uut ja moodsat bussi. Ei ole olemas odavaid ja häid asju, jätke palun see endale meelde.

Aini viimane väide, et enamus normaalsetest suusakeskustest on Salzburgist kaugel, ei vasta muidugi tõele. Kaugele jääb tõesti Anton, Ischgl. Samas lähedale jääb väga palju toredaid suusakeskusi. Mõned neist- Bad Gastein, Flachau, Saalbach, Söll, Kitzbühel, Schladming. Seega Salzburgi tasub lennata küll.Aga see selleks. Mind huvitab hoopis üks teine asi.Kas meie (suusa)reisikorraldajad, nagu Alpiexpress, Mainor, Germalo hakkavad nüüd laupäeviti lendama Smartlynxi asemel Air Balticuga?

Kohtusse minek ei anna ilmselt soovitud efekti. Büroo kandis raha tagasi ja selle poole pealt on kõik ok. Moraalse kahju ja muu sellise tõestamine saab raske olema ja ilmselt õigusabikulud saavad olema suuremad kui asi väärt on. Tarbijakaitse ongi selline näppu vibutav organisatsioon. Mõni firma püüab nende ettekirjutusi täita ja jamad kliendiga ära lahendada (mõtlen laiemalt erinevaid valdkondi). Teine firma vastab kliendile külmalt- mine kohtusse ja siis seal vaidleme. Tarbijakaitse funktsioon ei olegi hakata meie riigis õigust mõistma, seda saab siiski teha ainult kohtusüsteem.

Ma käisin seal 2017 talvel. Reisi korraldas reisibüroo.  Lend oli läbi Müncheni. Sofiast sõidutati mind autoga Banskosse. Suusad laenasin kohapealt, saapad olid kaasas. Peatusin 4 tärni hotellis, hinnas oli hommiku ja õhtusöök, hotellis oli väike sauna- ja veeskeskus. Kuurort ise ei ole mägede mõttes suur, mina sõitsin kohapeal neli päeva, see tundus paras aeg olevat. Mäehooldus, tõstukipark on kõik täitsa tasemel. Ainuke miinus on hommikune alumine gondlisaba (30-45 min), Alpides on all lühemad sabad reeglina. Sellest sabast saab end "mööda osta" varrukameeste taksosõitu kasutades (5 eur nägu). Üleval sabasid päeva jooksul ei tekkinud.Suusakülaise on täitsa ok, ega need Austria suusakülad ka suuremad ei ole väga (võrdlusbaas on olemas, kuna olen päris palju ka erinevates Austria, Itaalia, Prantsuse suusakülades viibinud). Hinnatase on odavam Alpidest. Mingi After Ski ja ööelu on ilmselt ka olemas, ise ei külastanud.Kui ootusi väga kõrgeks ei sea enda jaoks, siis korra külastamist tasub Bansko kindlasti (näit. vahelduseks Alpidele).

Belgrad on selline keskpärane turismi sihtkoht. Pealinnade võrdluses jääb ta kindlasti alla näiteks Prahale ja Budapestile. Kuna Serbial merepiiri ei ole, siis seal keegi väga käia ilmselt ei viitsi. Samas ühe korra käimist Belgrad siiski tasub, linn ei ole ka nii kole nagu näiteks Sofia. Hinnad on Serbias odavamad kui meil, keskmine palk 2018 aastal oli vast mingi 350-400 € kandis. Õlu maksis Belgradi kesklinna välikohvikus ca 2 € pool liitrit. Riidepoodides on hinnatase enam vähem sama, mis meil või siis nõksa odavam. Üks peamisi Belgradi vaatamisväärsusi on linna servas paiknev teletorn, kus võib täitsa ära käia.

Kui on soov õhtuti chillida ning see koht peab olema kindlasti mõne saare peal, siis mina soovitaks Kihnu saart.

Mina vana suusahundina ütlen ka sõna sekka. Alpide vastu ikka keegi teine ei saa. See Alpikülade sharm ja mägede hingus on ikka midagi muud kui Soomes. Slovakkia on vaese mehe Alpid. Minu arvates ei pea puhkuse aeg igat senti lugema ja kalkuleerima, kus õlu odavam. Tore avastus oli sel aastal Bulgaaria Bansko kuurort. Kel raha vähem võiks seda proovida. Aga muidu minge ikka Alpidesse, kui suusatamine selge. Kui õppida tahate, siis Kuutsemäe või Soome Himos.

Auto margi võiks kirja panna (näiteks VW Passat 2008.a.). Kui vargad on profid, siis ilmselt võivad nad olla spetsialiseerunud teatud marki autode varastamisele. See tuleneb seadmetest, mis on varaste kasutuses ja need seadmed on reeglina mingi automargi põhised. Siis teaks inimesed, kel sarnane automudel, sellest piirkonnast eemale hoida või lisaturvameetmeid kasutada.

või siis booking.com. See eesti keeles ja puha

Mina soovitaks ka automargi avaldada. On ikka suur vahe, kui tuleb sõita Fiat Pandaga aastast 1989 või on istumise all Porsche 911 aastast 1999? Viimasel juhul on ilmselt soovijaid palju:)

Ma käisin Türgis Belekis 2014 sügisel. Peatusin hotellis Papillon Belvil. Koht sai valitud laste (1 ja 6 aastased) pärast. Lühike transfeer lennujaamast ja palju tegevust hotelli territooriumil. Mis ma tagantjärgi ütlen. Eks puhkus põhiliselt mööduski hotelli territooriumil. Seal oli palju erinevaid võimalusi meelt lahutada, süüa anti hästi. Turvaline elu, iga takso hotelli territooriumile ei pääsenud. Tegime ka kaks väljasõitu taksoga. Ühe mingisse kaubanduskeskusesse ja teise äkki Beleki linna. Sõit ei olnud pikk. Takso viis sind sinna mingisse nahapoodi, taksojuht andis poemehele visiitkaardi ja käskis helistada, kui me tahame tagasi sõita. Kõndisime siis paar tundi seal linnas ringi, ostsime poodidest ühte ja teist ja siis see nahapoe mees tellis sama takso. See viis meid tagasi hotelli ja alles siis võttis raha. Sõit ei olnud kallis, edasi tagasi vast mingi 15-20 €. Eks kõigi nende uhkete hotellide viga on see, et nad asuvad linnadest kaugemal. Samas nad ongi nagu omaette meelelahutuskeskused ja sa nagu ei peakski selle nädala jooksul väga kuskile igatsema minna. Selline nii ja naa puhkus. Väikeste lastega mugav, aga kes seigelda ihkab, sellele ei sobi.

Pole küll otseselt minu asi, aga targutan veidi. Võtame lihtsuse mõttes reisi pikkuseks 15 päeva. 5 sinna, 5 tagasi, 5 kohapeal. Üks ots ca 4500 km. See tähendaks ca 900 km päevas. Sellise tempo juures "vahelduseks näha linnu ja inimeste elu olu" tegelikult välja ei mängi. Pigem jutiga uhamine. Pikk päev autos ja siis telki magama. Iseenesest muidugi teostatav, aga kas ka mõttekas. Lihtsam siis juba lennukiga sinna ja tagasi ning 5-6 päeva kohapeal.

Mina saan aru nii. Vana trip foorum põhines Drupal platvormil. Sellel oli see puudus, et ei sobinud hästi nutiseadmetes kasutamiseks ja äkki ei saanud sinna hästi reklaami müüa (loe raha teenida), kuna platvorm ei võimaldanud reklaame esitleda. Muidu oli hea platvorm. Selle asemel, et valida mõni tore tuntud foorumi platvorm, näiteks hästi palju levinud phpBB, mida kasutavad paljud emakeelsed foorumid, mindi seda teed, et valiti Laravel. Nii saab lugeda ka esimesest postitusest:

"Valik tuli teha kahe lahenduse vahel: kas kasutada mõnda olemasolevat sisuhaldussüsteemi või luua Tripile täiesti uus platvorm, millele saab ise lisavõimalusi luua. Valik langes teise variandi kasuks, kuna tulevikuplaane arvestades tundus arendusvabadus olulisem."

Paraku osutus Laravel tripi meeskonna jaoks liiga kõvaks pähkliks. Võimalik, et isegi kahetsetakse selle platvormi valikut. Tagasi minna enam ei saa, sest liiga palju on juba tööd tehtud ja aega ning ehk ka raha kulutatud. Sestap olemegi praegu siin kus me oleme.

Mina olen kõik oma Alpireisid teinud mõne reisikorraldaja abiga. Kokku vist mingi 12-13 eri sihtkohta. Näiteks Germalo, Alpiexpress, Mainor Meelis peaks sinna reise korraldama. Võib ka omal käel. Siis on mõistlik kasutada Müncheni lennujaama pluss rendiautot. Kui majutus on normaalses kohas, siis kohapeal rendiautoga sõita pole vaja (kulu on ta sellegipoolest). Üks asi veel Alpide puhul. Seal käib elu laupäevast laupäevani ja raske võib olla leida majutust kolmeks suusapäevaks. Teine asjaolu, et kui juba nii kaugele lennata, siis kolm päeva on nagu vähe. Kolmeks päevaks läheks ise Himosele, Tahkole. Üks variant veel, mida sel hooajal ise katsetan. Neli päeva ja Bulgaaria (Bansko). Reis lennukiga läbi Saksamaa.

Miks väike suusareis? Tee ikka suur suusareis. Nädal näiteks. Jäta see Soome ja Rootsi sinnapaika ja vaata Euroopa poole. Kui rahas pole väga küsimus, siis mine Alpidesse, kui eelarve on "pingeline", siis mine Slovakiasse. Mõlemal juhul saad suuremad ja vingemad mäed. Kui oled näiteks Alpides käinud, siis Põhja Soome ilmselt sa enam ei kipu:)

Ütlen ka sõna sekka. Minu arvates ei ole mõistlik survestada foorumit tegema mingit teemat. See puudutab siiski väga pisikest osa foorumit kasutavatest inimestest ja selle reisifoorumi eesmärk ei ole kedagi häbiposti naelutada. Ehk on olemas selleks mõned teised foorumid või internetikeskkonnad. Trip on siiski tore reisifoorum, kus inimesed saavad jagada omi REISIMULJEID, mitte ei ela välja omi kibestumusi ja raha kaotust. Palun saage juba sellest üle, et rahast ilma jäite ning minge oma eluga edasi. Jätke reisifoorum reisimuljete jagamiseks.

Ma sinna teise teemasse kirjutasin sellise komentaari

Mina ikka jätkuvalt imestan sinisilmsuse üle, mis siin valitseb. TKA on ju organisatsioon, mis tegeleb eraisikute ja erinevate firmade vaheliste arusaamatuste klaarimisega. Paraku ei ole tema käed eriti pikad. Kirjutab firmale ettekirjutuse- maksa pettasaanud tarbijale raha tagasi või muidu...ja siis ongi kõik. Kui firma raha tagasi ei maksa, siis ainuke võimalus eraisikule ongi võtta jalgealla kohtutee. Loota, et TKA hakkaks teie eest mingeid avaldusi kokku koguma ja ISE teie eest kohut käima on eriti naiivne. Ta ei hakka seda tegema, sest kujutage ette seda, et siis hakkavad kõik pettasaanud tarbijad seda ju nõudma- käi minu eest nüüd kohtus ka ära. Loogiline on ikka see, et igaüks hindab oma rahalisi võimalusi ja teeb otsuse kohtusse minemise suhtes. Ilmselt lähevad õigusabikulud siiski pigem maksma kolmekohalise summa eurodes. TKA siin foorumis juba soovitanud- kes tahab mingu ise kohtusse.

Olen nõus AndresR arvamusega. Tegite facebooki suletud kommuuni, pange seljad kokku ja palgake advokaat ning hakake kohut käima. Ärge niisama vinguge siin foorumis ja ärge kiruge Tarbijakaitset, see ei vii mitte kuhugi. KEEGI EI HAKKA TEIE EEST KOHUT KÄIMA! Kui te olete vaesed, see ei ole vabandus. Teine võimalus on leppida rahalise kaotusega ja minna oma eluga lihtsalt edasi.

Proovisin ka otsingut. Selle teema leidis üles, aga põhiteemat, kus 12 lehekülge juttu, ei leidnud. Need on need uue kujundusega foorumi "võlud" ilmselt, millega juba mitmeid kuid tegeletakse. Selle kohta on ka eraldi teema ning seal mitmetel on otsingu kohta kröbedaid sõnu öelda.

Kui ei ole sisse loginud, siis filtreerimine valdkondade ja sihtkohtade järgi ei tööta. Tuleb kiri Whoops, looks like something went wrong.

Iga kord logi sisse. Varem ei pidanud vist seda tegema.