kaupo51

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi
15 meeldimist
0 postitust / 34 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Mina vana suusahundina ütlen ka sõna sekka.
Alpide vastu ikka keegi teine ei saa. See Alpikülade sharm ja mägede hingus on ikka midagi muud kui Soomes. Slovakkia on vaese mehe Alpid. Minu arvates ei pea puhkuse aeg igat senti lugema ja kalkuleerima, kus õlu odavam. Tore avastus oli sel aastal Bulgaaria Bansko kuurort. Kel raha vähem võiks seda proovida.
Aga muidu minge ikka Alpidesse, kui suusatamine selge. Kui õppida tahate, siis Kuutsemäe või Soome Himos.

Auto margi võiks kirja panna (näiteks VW Passat 2008.a.).
Kui vargad on profid, siis ilmselt võivad nad olla spetsialiseerunud teatud marki autode varastamisele. See tuleneb seadmetest, mis on varaste kasutuses ja need seadmed on reeglina mingi automargi põhised.
Siis teaks inimesed, kel sarnane automudel, sellest piirkonnast eemale hoida või lisaturvameetmeid kasutada.

või siis booking.com. See eesti keeles ja puha

Mina soovitaks ka automargi avaldada.
On ikka suur vahe, kui tuleb sõita Fiat Pandaga aastast 1989 või on istumise all Porsche 911 aastast 1999? Viimasel juhul on ilmselt soovijaid palju:)

Ma käisin Türgis Belekis 2014 sügisel. Peatusin hotellis Papillon Belvil. Koht sai valitud laste (1 ja 6 aastased) pärast. Lühike transfeer lennujaamast ja palju tegevust hotelli territooriumil. Mis ma tagantjärgi ütlen. Eks puhkus põhiliselt mööduski hotelli territooriumil. Seal oli palju erinevaid võimalusi meelt lahutada, süüa anti hästi. Turvaline elu, iga takso hotelli territooriumile ei pääsenud. Tegime ka kaks väljasõitu taksoga. Ühe mingisse kaubanduskeskusesse ja teise äkki Beleki linna. Sõit ei olnud pikk. Takso viis sind sinna mingisse nahapoodi, taksojuht andis poemehele visiitkaardi ja käskis helistada, kui me tahame tagasi sõita. Kõndisime siis paar tundi seal linnas ringi, ostsime poodidest ühte ja teist ja siis see nahapoe mees tellis sama takso. See viis meid tagasi hotelli ja alles siis võttis raha. Sõit ei olnud kallis, edasi tagasi vast mingi 15-20 €. Eks kõigi nende uhkete hotellide viga on see, et nad asuvad linnadest kaugemal. Samas nad ongi nagu omaette meelelahutuskeskused ja sa nagu ei peakski selle nädala jooksul väga kuskile igatsema minna. Selline nii ja naa puhkus. Väikeste lastega mugav, aga kes seigelda ihkab, sellele ei sobi.

Pole küll otseselt minu asi, aga targutan veidi.
Võtame lihtsuse mõttes reisi pikkuseks 15 päeva. 5 sinna, 5 tagasi, 5 kohapeal.
Üks ots ca 4500 km. See tähendaks ca 900 km päevas. Sellise tempo juures "vahelduseks näha linnu ja inimeste elu olu" tegelikult välja ei mängi. Pigem jutiga uhamine. Pikk päev autos ja siis telki magama. Iseenesest muidugi teostatav, aga kas ka mõttekas. Lihtsam siis juba lennukiga sinna ja tagasi ning 5-6 päeva kohapeal.

Mina saan aru nii. Vana trip foorum põhines Drupal platvormil. Sellel oli see puudus, et ei sobinud hästi nutiseadmetes kasutamiseks ja äkki ei saanud sinna hästi reklaami müüa (loe raha teenida), kuna platvorm ei võimaldanud reklaame esitleda. Muidu oli hea platvorm.
Selle asemel, et valida mõni tore tuntud foorumi platvorm, näiteks hästi palju levinud phpBB, mida kasutavad paljud emakeelsed foorumid, mindi seda teed, et valiti Laravel.
Nii saab lugeda ka esimesest postitusest:

"Valik tuli teha kahe lahenduse vahel: kas kasutada mõnda olemasolevat sisuhaldussüsteemi või luua Tripile täiesti uus platvorm, millele saab ise lisavõimalusi luua. Valik langes teise variandi kasuks, kuna tulevikuplaane arvestades tundus arendusvabadus olulisem."

Paraku osutus Laravel tripi meeskonna jaoks liiga kõvaks pähkliks. Võimalik, et isegi kahetsetakse selle platvormi valikut. Tagasi minna enam ei saa, sest liiga palju on juba tööd tehtud ja aega ning ehk ka raha kulutatud. Sestap olemegi praegu siin kus me oleme.

Mina olen kõik oma Alpireisid teinud mõne reisikorraldaja abiga. Kokku vist mingi 12-13 eri sihtkohta. Näiteks Germalo, Alpiexpress, Mainor Meelis peaks sinna reise korraldama.
Võib ka omal käel. Siis on mõistlik kasutada Müncheni lennujaama pluss rendiautot. Kui majutus on normaalses kohas, siis kohapeal rendiautoga sõita pole vaja (kulu on ta sellegipoolest). Üks asi veel Alpide puhul. Seal käib elu laupäevast laupäevani ja raske võib olla leida majutust kolmeks suusapäevaks. Teine asjaolu, et kui juba nii kaugele lennata, siis kolm päeva on nagu vähe. Kolmeks päevaks läheks ise Himosele, Tahkole.
Üks variant veel, mida sel hooajal ise katsetan. Neli päeva ja Bulgaaria (Bansko). Reis lennukiga läbi Saksamaa.

Miks väike suusareis? Tee ikka suur suusareis. Nädal näiteks.
Jäta see Soome ja Rootsi sinnapaika ja vaata Euroopa poole.
Kui rahas pole väga küsimus, siis mine Alpidesse, kui eelarve on "pingeline", siis mine Slovakiasse. Mõlemal juhul saad suuremad ja vingemad mäed.
Kui oled näiteks Alpides käinud, siis Põhja Soome ilmselt sa enam ei kipu:)

Ütlen ka sõna sekka.
Minu arvates ei ole mõistlik survestada foorumit tegema mingit teemat.
See puudutab siiski väga pisikest osa foorumit kasutavatest inimestest ja selle reisifoorumi eesmärk ei ole kedagi häbiposti naelutada. Ehk on olemas selleks mõned teised foorumid või internetikeskkonnad.
Trip on siiski tore reisifoorum, kus inimesed saavad jagada omi REISIMULJEID, mitte ei ela välja omi kibestumusi ja raha kaotust.
Palun saage juba sellest üle, et rahast ilma jäite ning minge oma eluga edasi.
Jätke reisifoorum reisimuljete jagamiseks.

Ma sinna teise teemasse kirjutasin sellise komentaari

Mina ikka jätkuvalt imestan sinisilmsuse üle, mis siin valitseb. TKA on ju organisatsioon, mis tegeleb eraisikute ja erinevate firmade vaheliste arusaamatuste klaarimisega. Paraku ei ole tema käed eriti pikad. Kirjutab firmale ettekirjutuse- maksa pettasaanud tarbijale raha tagasi või muidu...ja siis ongi kõik. Kui firma raha tagasi ei maksa, siis ainuke võimalus eraisikule ongi võtta jalgealla kohtutee. Loota, et TKA hakkaks teie eest mingeid avaldusi kokku koguma ja ISE teie eest kohut käima on eriti naiivne. Ta ei hakka seda tegema, sest kujutage ette seda, et siis hakkavad kõik pettasaanud tarbijad seda ju nõudma- käi minu eest nüüd kohtus ka ära. Loogiline on ikka see, et igaüks hindab oma rahalisi võimalusi ja teeb otsuse kohtusse minemise suhtes. Ilmselt lähevad õigusabikulud siiski pigem maksma kolmekohalise summa eurodes. TKA siin foorumis juba soovitanud- kes tahab mingu ise kohtusse.

Olen nõus AndresR arvamusega. Tegite facebooki suletud kommuuni, pange seljad kokku ja palgake advokaat ning hakake kohut käima. Ärge niisama vinguge siin foorumis ja ärge kiruge Tarbijakaitset, see ei vii mitte kuhugi. KEEGI EI HAKKA TEIE EEST KOHUT KÄIMA! Kui te olete vaesed, see ei ole vabandus. Teine võimalus on leppida rahalise kaotusega ja minna oma eluga lihtsalt edasi.

Proovisin ka otsingut. Selle teema leidis üles, aga põhiteemat, kus 12 lehekülge juttu, ei leidnud. Need on need uue kujundusega foorumi "võlud" ilmselt, millega juba mitmeid kuid tegeletakse. Selle kohta on ka eraldi teema ning seal mitmetel on otsingu kohta kröbedaid sõnu öelda.

Kui ei ole sisse loginud, siis filtreerimine valdkondade ja sihtkohtade järgi ei tööta. Tuleb kiri
Whoops, looks like something went wrong.

Iga kord logi sisse. Varem ei pidanud vist seda tegema.

Mina ikka jätkuvalt imestan sinisilmsuse üle, mis siin valitseb. TKA on ju organisatsioon, mis tegeleb eraisikute ja erinevate firmade vaheliste arusaamatuste klaarimisega. Paraku ei ole tema käed eriti pikad. Kirjutab firmale ettekirjutuse- maksa pettasaanud tarbijale raha tagasi või muidu...ja siis ongi kõik. Kui firma raha tagasi ei maksa, siis ainuke võimalus eraisikule ongi võtta jalgealla kohtutee. Loota, et TKA hakkaks teie eest mingeid avaldusi kokku koguma ja ISE teie eest kohut käima on eriti naiivne. Ta ei hakka seda tegema, sest kujutage ette seda, et siis hakkavad kõik pettasaanud tarbijad seda ju nõudma- käi minu eest nüüd kohtus ka ära. Loogiline on ikka see, et igaüks hindab oma rahalisi võimalusi ja teeb otsuse kohtusse minemise suhtes. Ilmselt lähevad õigusabikulud siiski pigem maksma kolmekohalise summa eurodes. TKA siin foorumis juba soovitanud- kes tahab mingu ise kohtusse. Mis lahendusi see TKA (kes ei taha tööd teha) peab siis välja pakkuma? Fakt on see, et kui suli on pankrotis ja tal raha ei ole, siis ei saa ka TKA seda raha lihtsalt niisama sõrmenipsu abil suli käest kätte. Minu arvamus on see, et antud juhul on tegemist kavalate sulidega ja isegi kui keegi selle kohtutee ette võtab ja õigusabile raha kulutab, siis reisiraha ja õigusabikulude raha jäävadki tal 99% tagasi saamata.

Peale minu eelmist postitust ilmuski TKA postitus ja mul oligi õigus. TKA libistab end vaikselt eemale asjast ja igaüks vaatab ise kuidas hakkama saab (loe palkab ise endale advokaadi). See peabki nii olema. Ei maksa olla nõnda sinisilmne ja loota, et teile kõigile hakatakse lusikaga putru suhu toppima, ise tuleb võitlusse asuda oma raha eest. Selline ongi kapitalism.
TKA ei hakka teie eest mingit võitlust pidama, unustage see ära.
Mis puutub Lextali tasu sidumist sõltuvalt tulemusest, siis võite ju proovi teha, aga ma ei usu, et nad sellistel tingimustel, nagu viaje pakkus, asja üldse ette võtavad. Milleks neile seda vaja on? Keegi ei taha tasuta tööd teha.
Ilusat jaani kõigile!

Ma imestan, et siinsed inimesed on kohati sinisilmsed.
Loomulikult suhtleb vana suli Cherry.ee viisakalt- lahenduste leidmine võtab aega ja muu sõnamulin sinna juurde. Tegelikult on meestel raha ära kanditud ja selle eest makstakse tulevikus advokaatidele, kes neid puhtaks pesema hakkavad. Tarbijakaitse üritab end sujuvalt ajapikku mängust välja libistada (aeg teeb oma töö ja meedia asja vastu enam huvi ei tunne) ja õige kah, mis huvi oleks neil hakata kedagi kohtusse kaebama. Kellele on liiga tehtud, palgaku ise advokaat ja protsessigu oma rahakoti peal edasi. Karm, aga nii see saab olema. Arvutus, et kulu saab olema 20 € per nägu kuulub pigem helesiniste unelmate maailma.
Muidugi on olemas ka keegi, kes alati sellest võidab ja see on advokaadibüroo (Lextal või keegi teine). Nemad saavad oma raha ikka kätte ja mingit tulemust, et kliendid oma raha ka kätte saavad tegelikult ei ole.
Jääb veel lootus, et äkki see kuriteoteate värk töötab. Keegi võiks selle läbi teha, saata avalduse politseisse ja siis siin foorumis teada anda, kas hakatakse uurima või tuleb vastus- sorry tegu on tavalise tsiviilasjaga, palgake advokaat ja hakake kohut käima.

Ma ei ole jurist, aga olen aru saanud, et antud juhtumil võib olla tegemist kas kriminaal või tsiviilasjaga. Või suisa mõlemaga.
Kriminaalasja puhul peab uurimist teostama prokuratuur. Tsiviilasja puhul vaidlevad omavahel voutseri ostnud klient ja Cherry. Ehk kellele on liiga tehtud, see palkab advokaadi ja esitab kohtule avalduse.
Googeldasin huvipärast sõnapaare autorollo tsiviilasi ja autorollo kriminaalasi. Mõlemile andis googel vasteid. Autorollo valisin, sest seal on tegu samuti pankroti ja pettusega.
Ma ise kaldun arvama, et asi kisub pigem sinna tsiviilmenetluse poole, sest nagu keegi ütles tabavalt äri ebaõnnestumine pole kuritegu!
Teie makstud raha eest saab hr.Susi aga endale näiteks hea advokaadi palgata.
Eks mõni jurist võiks siin oma arvamust avaldada.
Samas rahast on voutseri ostnud nii ehk naa ilma, tulgu siis juhtumist kriminaalasi või tsiviilasi.

Loen sellest Tarbijakaitse postitusest välja seda, et sullereid on suisa kaks. Cherry.ee, kes on täna maksejõuetu ja Wow Travel, kes ei osuta teenust ka neile reisidele, mille eest ta väidetavalt raha on Cherry käest saanud. See ei tee olukorda just kergemaks. Ilmselt oleks naiivne loota, et see saksa firma mingeid reise üldse viitsib tegema hakata. Lõhnab kohtuskäimise järele, aga kas õigluse võidu korral ka firma käest raha saab, see on juba kahtlane.

Käisin eelmine sügis Maltal.
Olen nõus eelkõnelejaga ehk kasuta ühistransporti.
2 € tunnipilet.
Maltal on vasakpoolne liiklus, palju ummikuid, parkimisega probleemid.
Näiteks Vallettat külastada on lihtsam bussiga. See peatub vanalinna mineva värava ees. Auto pead jätma päris kaugele ja siis jala kõmpima.

Täna oli siis see lugu Delfis üleval.
Lugu on küll lahenduse leidnud, aga selle loo puhul kehtib hästi vanasõna:
Tee teisele head, saad ise vastu pead.
Loo moraal.Estravel oleks pidanud Rene R-ile müüma need Rooma piletid ja oleks kogu lugu olemata olnud.

Teema pealkiri on veidi eksitav. Võiks olla näit. Halb kogemus Estraveliga vms.
Probleem on kommunikatsioonis.
Inimestele meeldivad erinevad suhtluskanalid ja nad vahel eeldavad, et kõigile meeldib täpselt sama suhtluskanal mis neile endale.
Teemaalgataja on selge näide "meiliinimesest", kes alati meilib ja ta eeldab, et talle vastatakse kohe 10 minutiga.
Tegelikult oleks mõistlik olnud kasutada teisi suhtluskanaleid. Mina oleks kohe mõnda büroosse ise kohale läinud ja reisi ära tellinud, mitte kaks kuud tulutult meile vahetanud.

Käisin mais 2014, linnaks Hersonissos. Laenasin autot kahel korral üks päev korraga ühest ja samast kohast. Seal oli tööl Lätist pärit naine, kellega sai vene keeles suheldud.
Ette tellida ei ole vist mõtet, kohapeal oli rendifirmasid piisavalt, autode valik lai. Ise sõitsin ühel päeval uue Toyota Yarisega, teisel päeval Fiat Puntoga. Kontrolli kas sigaretisüütajasse voolu tuleb. Muidu ei saa navi kasutada (mul oli see kaasas ja ühel autol oli probleem toitepingega).
Deposiiti ei olnud ja isegi krediitkaarti nad ei tahtnud näha. Võtsin täiskindlustusega variandi, omavastutus null. Keegi enne ja pärast autol kriime lugemas ei käinud. Hind oli päevas mingi 30-35 € äkki.
Bensiinijaamu on piisavalt ja paagitäiega sõidad umbes 600 km. Ega päevaga rohkem jõuagi:) Seega ei ole see küsimus väga oluline.
Lapsele (5 aastat) võtsime plastist istmealuse rendifirmast, see vist ei maksnud midagi (tool ilmselt oleks maksnud).
Parkimisega mul probleeme ei olnud. Kui vaba koht oli, siis sai ikka pargitud. Iraklionis on raske leida kesklinnas vabu kohti. Lõpuks sain koha mingisse tasulisse parklasse kesklinna servas. Hinda ei mäleta.
Mäed seal väga suured ei ole. Kui kogemust on, siis saad hakkama.

Vaatasin booking.com pakub näiteks majutusi.
Võid veel vaadata Mainori, Alpiexpressi kodulehelt, kus nemad majutavad ja siis neid majutuskohti googeldada.

Ma puhkasin Belekis 2014 sügisel oktoobri alguses. Valisin Papillon Belvil hotelli ja jäin rahule. Kallis oli, aga millegi üle nagu kurta ka ei olnud. Reisi korraldas Novatours.