trip-krainetrip-ukraine-dark

katakaz

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

19 meeldimist
3 postitust
86 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ma küll ei ole seal alles käinud ega plaani ka lähiajal uuesti minna. aga hetkel ei näe põhjust mitte minemiseks. See on nii suur linn ja ma arvan, et taksoga autoavariisse sattumine on oluliselt suurema tõenäosusega kui terrorirünnak just sel ajal. Selleks on alati võimalus, aga ma pigem läheks Istanbuli kui Brüsselisse või Pariisi. Eks varasemad kommentaarid on õiged, et kui pole kaua olnud terrorirünnakut on tõenäosus selleks just suurem.

Kui pakettreis siis vast Bulgaaria ja Türgi on odavamad. Kreetale olen ise vaadanud reise ja alla 700 inimesele ma endale sobivat ei leidnud.

Teemaalgataja võiks täpsustada, mida reisilt ootab. Kas kultuurireis, rannapuhkus või muud? Vanad lapsed on?

Ma ka ei saa aru, milles probleem on? Kui dok kehtib kuni 17 juuli, siis on kõik korras?!

Eurod kaasa ja otsi soodne valuutavahetuspunkt. Lennujaamas alati kallim.

jmets - Riiga saab tasuta? :) Igatahes mul on lihtsalt selline loogika, et kõik väikesed lisakulud, ajakulud jne ei tasu ennast ära, kui mõistliku hinnaga saab otselennu. Kas jämedalt öeldes 50eur edasi-tagasi säästu eest on väärt seda aega ja söögiraha? :)

jmets, seleta nüüd täpsemalt, kuidas saab 15eur ots Charleroi jaama? Näidet?

Amsterdami lennujaamast bussipilet kesklinna on 5 eurot.

Kui soodne on soodne? AirBalticu ja Nordicaga peaks saama u 200.- piletid küll edasi-tagasi. Nordica pluss, et äraantav pagas sees.

Ööbimine on seal kallis. Kas olete valmis ööbima ühises toas, ilma oma vannitoata? Mis oleks üldse ühe öö eelarve inimese kohta? Üldiselt nädalavahetustel on hinnad kõrgemad.

Kohapeal niisama olemine ei ole väga kallis. Ma väga suurt hinnavahet Eestiga ei märganud. Selline lihtne söök-jook on veidi kallim kui meil.

Väike soovitus, enne lennupiletite ostmist(kui otsustate minna lennukiga), siis uurige hotellihinnad ka välja. Võib juhtuda, et mingitel aegadel on messid, üritused vms, mis on hotellide hinnad lakke ajanud.

Millal plaanid minna(ilma suhtes) ? Minu meelest on Austria väga kena ja olen isegi mõelnud sinna uuesti minna kas autoga või kohapeal auto rentida. See tundub palju parem ja põnevam viis reisimiseks Austrias kui lihtsalt lennukiga ühte sihtpunkti.

Muidu olen käinud Viinis ja Viini lähistel veinituuridel (jalgrattaga). Sealjuures ka ühe järve ääres kenas rannas :)

Hinnad on kallimad kui Eestis, aga midagi väga hullu ka polnud. Eks oleneb millega võrrelda.

Meri ei huvita tõesti nii väga, et sellepärast ainult minna. Pigem ilus loodus ja natuke ka ajalugu võiks olla paigas :)

Viin on ilus linn ja ühistransport on seal hea (metrood, trammid). Minu mäletamistmööda peaks olema need sobilikud ka ratastooliga liigeldes. Kui hotell on kesklinnas, saab peaaegu igal pool käia ka jala, väikeste eranditega. Väga palju on ilusaid parke, losse jne. Auto rentides saaks sõita ka lähedalasuvatesse viinamarjaistandustesse. Me küll kasutasime rongi ja jalgrattaid selleks.

Soovitan ka lihtsalt kergkäru juba enne check-ini kotti ära panna. Olen suht kindel, et saad ilusti sellega lennukisse!

Teemaalgatajale nõuanne - teinekord maini ära lennufirma, sest tõesti on see lennufirmati vägagi erinev. Olen ise pidanud toppima kõik asjad ühte kotti, samas läinud mitme kotiga läbi.

Alar, nõus, et automaat on lihtne viis liiride saamiseks, aga näiteks Swedbank koorib ikka mõnusalt vahendustasu selle pealt.

Kõige parem on maksta kohalikus valuutas, ehk liirides. Samas olenevalt kuhu sa lähed, on Türgis kohapeal liiride vahetamine soodsam kui Eestis(va lennujaamad jms). Seega eurod kaasa ja vaheta kohapeal. Natuke soovitaks vahetada ka enne reisi kaasa, sest sa ei pruugi leida kohe hea kursiga vahetuspunkti. Istanbul on muidugi täis soodsaid valuutavahetusi, kui peaksid juhuslikult sinna minema.

Enamasti on tõesti sulas maksmine (USAs, Kanada kohta ei tea). Seega varuda piisavalt. Ole hoolas ka sõidurea valimisega, jälgi märke, et läheksid ikka sinna ritta, kus maksta saab! On ka selliseid tollipunkte, kus "putkat" pole, sõidad lihtsalt läbi, autost tehakse pilt ja pärast rendifirma lisab arvele need tollitasud.

Kui saad 500-600 eurot, siis minu meelest on see juba hea hind:) Eelmine aasta maksin Tallinn-Amsterdam-Boston-Orlando-NY-Amsterdam-Tallinn ca 600 eurot. NB! NY olin kolm ööd. See tõstis natuke hinda. Samas ostsin piletid vara ära, kuna oli vaja olla teatud ajal Floridas.

Aga eks kõik sõltub sellest, palju ümberistumisi. Otse Tallinnast kindlasti ei saa :) Miamisse tehakse vahepeal soodsaid pakkumisi.

Kultuurireisiks soovitaksin kas Istnabuli või siis kui tahad ka rannapuhkust, mine kuurortisse, aga rendi auto ja sõida ringi. TÜrgi on täis väga huvitavaid vaatamisväärsusi. Pead enda jaoks ainult need esimesed välja suutma valida :)

Minu jaoks suvi ei ole õhk 20 kraadi ja vesi 18-19. Eks iga ühe jaoks on see erinev :)

Ja nagu sa ise ütlesid, siis ilm on muutlik. Praegu võib sinu jaoks Alanyas suvine olla, kahe-kolme nädala pärast aga jahe. Türgi pole kindla peale minek sellisel ajal.

Kui suve otsid, siis Türki pole mõtet minna. Märts-aprill seal täiesti kevadkuud.

Mariev, ega alati nad ei oota ka. Viimanekord tõsi küll oodati Pariisi suunduvale lennukile lausa 40 minutit! äriklassi reisijaid. (ning seetõttu jäi üks ameeriklane oma USA lennust maha Pariisis) Samas kui tulin ükskord Istanbulist ja mul oli 4h ootamine lennujaamas, oli paar inimest, kes pidid minema varasemale lennule (ca 30min). Kuna AB hilines Istanbuli ja väljus sealt ca 30-40 minutit hiljem, ootasid need paar inimest sama targalt pärast Riias 4 tundi meiega. Kuigi Vilniuse lennule mis läks 5 minutit hiljem kui Tallinna oma, võeti inimesed otse lennukist bussile ja viidi teise lennuki juurde. Eks neile tehti passikontroll sujuvalt bussis siis.

September on üks kalleimaid aegu reisimiseks euroopas. Põhja - Itaalia kohta täpselt ei tea, aga eeldan, et juuli kuu on odavam. Uuri natuke mis majutused maksavad. Olen enda reise lükanud septembrist/oktoobri algusest edasi, kuna siis on ööbimised väga kallid olnud. Põhjuseks möödaläinud augusti kuumus, vesi samas soe veel jne.

Ainult käsipagasiga lennates on AB tunduvalt soodsam. Leidsin mai alguseks AB otsellnu Viini alla 150 euro. Lennuajad olid ka väga head kui minna reedel ja tulla neljapäeval. Isegi koos pagasiga on hind hea.

Vueling lendab ka Barcelonasse otse Tallinnast ja hinnad on ca 200 eurot ilma äraantava pagasita ja ca 250 eurot äraantava pagasiga.

Minu jaoks kaaluks Vuelingu hind Ryanairi oma üle, sest a) lennuajad on head. Hommikul Tallinnast Barcelonasse ja hilisõhtul Barcelonast Tallinnasse. Võidaks sellega 2 päeva ja kahe ööbimise raha, kuna Tallinast jõuab lend Gironasse (ryanairiga) hilja ehk kohe hotelli. Ja väljub päeval. Lennujaam on kaugel! b) Vueling lendab oluliselt lähemale lennujaama, kust on kiirem, odavam ja mugavam linna jõuda.

Mina lihtsalt eelistan ajalist võitu ja mugavust rahale, eriti kui reaalne võit (lennupiletid+transport lennujaamast linna+ööbimine) on väga väike.

Mugavus maksab. Mina 100 eurose kokkuhoiu pärast ei jamaks Ryanairiga. Eriti kui peab ööbima või väga pikad lendude vahed. Lufthansal leidsin mina kõige odavamad hinnad - eriti kui saad kuupäevadega mängida. Ca 300 euri, aga pagas ja kerge eine hinnas.