ftr8

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi
1 meeldimist
2 postitust / 3 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid
Takso on mugav, aga ilmselge luksus. Kui pisikeses ja ülekuumenenud, tihti üle 100 km/h kiirustavas marsas mitu tundi loksumine liiga karm tundub, siis 15 lari (~5 eurot) eest sõidutab Kutaisist (ka otse lennujaamast) Batumisse (ja tagasi) Georgianbus, mis hea õnne korral liigub suure bussiga (http://www.georgianbus.com/).

Batumi / ბათუმი, suuruselt teine linn Gruusias, on eriti suvehooajal ilmselt põnevam kui Kutaisi, aga kallim ka. Must meri meelitab turiste ja tänu neile ärkab talvel üsna vaikne linn ellu ning kui vene keel suus, on igasugune asjaajamine imelihtne. Botaanikaaed, muuseumid, religioossed vaatamisväärsused, köisraudtee, lõbustuspark, restoranid, turud (kusjuures head toitu ja veel paremat (kodu)veini ei pea kaua ega kaugelt otsima). Kui lisaks ka loodus meelitab, siis Batumi ligidal on mitu kergesti ligipääsetavat rahvusparki. 

Majutuse osas aitab booking.com, aga ka airbnb on populaarsust kogumas.

UP! Ratas ootab jätkuvalt küüti Berliinist ükskõik millisesse Eesti paika.

Kasutasin möödunud kevadel skyscanner.com abi ja sõitsin Riiast Batumisse Turkish Airlinesiga. Tol hetkel kõige odavam ja kõige mugavam, sest luxexpress viis Tallinnast Riiga vaid 6€ eest.
Marsruut: Riia-Istanbul, ümberistumine Türgis ja siis edasi Istanbul-Batumi.

Ümberistumine ehk õhtul kuue paiku saabumine ja järgmise päeva pärastlõunal edasi lendamine tundus hirmus, kartsin, et pean lennujaama pingil magama, aga uurisin natuke Turkish Airlinesi veebilehekülge ja sain teada, et Istanbuli jõudes tuleb lihtsalt lennufirma esindusputkasse pöörduda, oma ümberistumispiletit ja isikut tõendavat dokumenti näidata ja edasi korraldati kõik mu eest ära: pandi bussi peale, mis viis lennujaama ligidale Radissoni hotelli, kus sain oma toa (aga ei jäänud aega raiskama, sõitsin veel tol ööl Istanbuli avastama) ja järgneval hommikul kõhu täis, mispeale mind taas bussiga lennujaama viidi, kust pärastlõunal sujuvalt Batumisse sõitsin.