Ostap Bender-bei

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

No hää meelega, Jaanika. Praha hotellide arv on vist kõik Praha vanalinna majade arv jagatud kahega. Ehk üle maja on hotell. Need on ajaloost läbi imbunud. Kaasaegsete, kuid ajastutruude materjalidega restaureeritud. Sees kõik mugavused ja üldse mitte kallid. Võtsime mitu kuud varem booking.comi kaudu ja vaevu tuli kogu see mugavus 1000EEK/öö ekvivalendis. Kohe Hradčany jalamil, 200m presidendilossist. Hingad ühe sõõrmega Habsburge ja barokki, teisega seda turistide voogu üle ilma. Mis veel paistis silma - tuba hotelli ülemisel korrusel, küll pooliku linna vaatega jättis mulje, et keegi peale meie seal ei elutse. Nii hea heliisolatsioon. Nimi oli U Krale Karla.

Autoga oli kõigiti tore reisida. TomTom lahti ja ei mingeid drastlisi probleeme ei Praha ega Wroclawi tipptunnil, hoolimata teetöödest keset linna. Sama Varssavis (pühapäeva päeval).

Česky raj on see kant, kus mürgeldas röövel Rumcajs. Liigutud sai Liberecist Poola piiri poole mööda mägiseid külavahe teid. Õigemini mäevahe teid. Sinna tuleb tagasi minna - süstaga sõitma, hvorelli püüdma, mägedes ronima, ratast sõitma. Selles paigas valdab kummaline vabaduse ja harduse tunne. Soov olla maailma vastu hea ja viisakas.

Soovitan vaadata Marianske Lazne musitseerivaid fontääne. Ja Krušovice õlletehase väravast mitte midagi osta, kuna suvalises külapoes võib kampaania tõttu see mark odavam olla. Lisaks on nad seal dekaadide pikkusele rahvusvahelisele suhtlemiskogemusele vaatamata nii süütult umbkeelsed. Nagu tšehhid üldse.

Praha ja üldse Tšehhi reis oli imeline.

Mis eespool kirjas - ei hakka ümber lükkama. Aga...pöörake tähelepanu sellise piirkonnale nagu Česky raj. Tšehhi paradiis on tõeline paradiis nagu Tšehhi põrgu juttude kohaselt tõeline põrgu.

Vabandust. Ostrolekast edasi kuni Varssavini hea. Sinnamaani tavaline.

Slovaki suunda ei tea. Mis aga hetkel viskas silma : mitte kasutada Wroclawi suunda E67 peale Varssavit. Üle 100 km on tee-ehitus ja võimalus liikuda nagu tunnelis Poola lipu värvides pulkade vahel. Vägagi koormav. Palju hullem kui asulate piirangud. Seda teed ei saa nad enne järgmist aastat valmis, arvan. Aga Leedu piirist on mõistlik kasutada E67-t ikka. Eriti hea on just enne Varssavit, korralik kiirtee (minu meelest Ostrolenkani, kui mäletan). Edasi läheb enam-vähem tavaliseks.

Mina pööraks linnast läände otse ja prooviks tavateede kaudu Lodzi jõuda. Läbi Ciechanowi pole mõtet, jääks Varssavist liiga põhja.