JustaBrön

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

8 meeldimist
0 postitust
27 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kui üldse midagi ostan, siis praktilisi asju, selliseid, mida saan igapäevaselt kasutada. Näiteks küünlajalad, kruusid, tarbekeraamika.

Meil oli samuti nendega väga ebameeldiv kogemus Kanaaridel ja peale seda oleme selle firma välistanud. Asi algas pihta juba teenindusletis, kus meile püüti müüa topeltkindlustust. Kui me endale kindlaks jäime ja sellest keeldusime hakkasid tulema ähvardused stiilis, et KUI midagi peaks juhtuma, siis maksate meeletuid summasid jne. Hiljem hotellis nende kindlustuse kohta käivat ja väga peenikeses kirjas kirjutatud teksti üle lugedes sai selgeks, et meile üritati lihtsalt nahhaalselt juba lisaks olevale kindlustusele veel üks ja kallim kindlustus pähe määrida. Auto ise aga oli ilmselt odavaim saadaolevatest. Me pole ei enne ega pärast näinud autot, mille ukseaknad ei ole avatavad :)

Nende teenindus oli äärmiselt ebameeldiv ja ülbe. Kohe, kui teenindajale sai selgeks, et meiega manipuleerida ei anna, hakkas ta lähenema teiselt poolt ja kukkus tegema komplimente meie riietuse, ehete ja kellade kohta. Umbes, et kust te ostsite, ma olen omale ammu täpselt samasugust tahtnud. Samas lookles meie selja taga järjekord närvilistest ja oma autot ootavatest inimestest. Täiesti müstiline firma ja kummaline, et nad ikka veel eksisteerivad, eriti kui lugeda kõiki neid negatiivseid kommentaare teistes reisiportaalides.

Mulle jättis tohutult sügava mulje Normandia, Pointe du Hoc ja üldse kogu see piirkond. Sinna läheksin alati tagasi. Mine tea, ehk veedan oma vanaduspõlve just seal või siis Shetlandi saartel.

Ma küsiks ka, et mis suurusjärku hinnapiiri te plaaninud olete ja mis iseloomugs see reis olla võiks- kas linnapuhkus või romantiline Vaikse ookeani saareke? Või mõni tore Vahemereäärne kuurort?

Üks tore ja pulmareisiks väga populaarne sihtkoht on Amalfi Itaalias. Augustis kehtib seal veel turismihooaeg ja hinnad on kindlasti lakke löödud, aga ilus ja romantiline on seal küll. Ma ise valiks Sainte Marie Kariibidel. See on muidugi teine hinnaklass, aga kui oleks mida tähistada, siis ma valiks selle koha. Pole käinud, aga olen lugenud erinevatest reisiblogidest ja tean, et kunagi ma sinna lähen :)

Olen kuulnud, et see on Rootsis elavate eestlaste seas üsna tihti kasutatav skeem. Kui vaadata Rootsi eestlaste FB-lehte, siis seal ikka aeg-ajalt pakutakse laevas kas kajutikohta või üheotsapiletit soodsama hinnaga. Ise pole seda teinud, aga pereliikmed on seda moodust kasutanud ja ütlevad, et tuleb väga palju odavam.

See British Airwaysi hind on küll väga mõistlik. Mina leidsin piletid Icelandairi kaudu 7000 SEK-i edasi-tagasi.

Olen ennast tabanud samalt mõttelt. Mitte küll Brüsseli suunaga seoses, aga üleüldiselt. Viimased kümme aastat olen praktiliselt iga kuu lennanud Tallinn-Stockholm liinil ja selle ajaga olen läbi katsetanud üsna palju lennufirmasid, mis seda otsa lendavad. Mitte ühelgi neist ei ole nii kalleid hindu, kui EA-l, paraku. Isegi SAS on tihtipeale pisut odavam, kuigi lennukid on samad, mis EA-l. Eriti nüüd, kus näiteks Flybe ja Ryanair enam seda suunda ei lenda, saab EA hindadega toimetada kuidas ise heaks arvab. Omal ajal toimetas sel liinil veel selline odavlennufirma nagu Fly Nordic, mille hinnad olid lihtsalt ülimeeldivad. Ja muigugi Flybe, mille lahkumisest mul oli kohe eriti kahju.

Ei teagi, miks näiteks Stockholmi-liini enam keegi peale EA ja SAS-i opereerida ei taha. Võibolla pole kasumlik, võibolla lihtsalt ei lasta uusi tulijaid juurde, ei tea. Nii et peale EA (kui joppab ja neil on kampaania) kasutab meie pere veel üsna usinasti Air Balticu teenuseid läbi Riia ja SAS-i oma. Aviesi ma "lendamisväärseks" ei pea.

Ma saan aru küll, et avatud turul võib hindadega teha, mis pähe tuleb, aga sellegipoolest ma ei mõista EA hinnapoliitikat absoluutselt. Eriti, kui selle paljukirutud odavlennufirma Air Baltiku pardateenindus on kordades meeldivam ja sõbralikum, kui meie kalli EA oma. Ja kuna SAS-il on juba väga pikka aega halvad ajad ja võib juhtuda, et see firma läheb pankrotti, siis jääbki meile vaid EA ja AB.

"Loogiline tundub, et inimesed tundsid huvi, et kas see reisibüroo tõesti korraldab seda reisi, mida imeodavalt müügiks pakutakse".

Jah, see tundub väheke usutavam, et lihtsalt uuriti tausta. Inimesed on hellaks tehtud, sest sellelaadseid pettusi on nii palju. Alles see oli kui mingi Maravilloso inimestelt raha välja pettis.

Üllatus minu jaos on aga see, et võidetud reisi on võimalik maha müüa. Ise ei tuleks sellise asja pealegi.

Kas ma sain õigesti aru, et oled eraettevõtja ja pakud reise? Seda siis odavamalt kui reisifirmad. Potentsiaalsetele seljakoti- ja muudele ränduritele peaks see ju ometigi mokkamööda olema, või mis?

Mulle tundub, et sel juhul saavad nende "eraisikutest" pealekaebajate taga olla vaid reisifirmad kellel sinu tegevuse tõttu 50€ teenimata jäi.

No Avies on nüüd küll selline lennufirma mida soovitada ei julge. Mitu Rootsi ajalehte on neist ja nende pidevatest turvalisuse probleemidest juba kirjutanud ja hoiatanud nendega lendamise eest. Hijuti oli neil kummaline intsident Pajalas. Lisaks on see firma teada- tuntud oma maksudest kõrvale hiilimise poliitika poolest. Piloodid on neil palgatud läbi mingite kummaliste skeemide jne.. Peamine argument seda firmat mitte kasutada on siiski jah turvalisuse arvelt kokkuhoid ja nõuete mittetäitmine.

Pakuks Kreekat, aga mitte maismaad vaid väikesaari. Neid on Kreekas palju, minu lemmikuteks on Küklaatide saared. Enamikele nendest saab nii lennates nt Ateenast kui ka praamiga Piraeusest. Kreeka võitleb praegu küll majanduslanguse tagajärgedega, aga turismil hoitakse endiselt hinge sees. Eriti just väikesaartel. Sügisepoole võib saada kena mereäärse apartmendi nädalaks päris mõistliku hinnaga.

Kilometraazhi ei mäleta, aga sõitmist oli palju. Kiirteel saab küll kiiresti ühest punktist teise, aga see maksab ja maksmispunkte on palju. Lisaks ei näe kiirteel sõites midagi. Ööbisime Palermos, Gelas, Catanias ja veel kuskil, ei mäletagi hetkel. Järgmine kord kui läheme, oleme kindlasti kauem kui nädal ja ööbime iga päev uues linnas. Palermo meeldis mulle väga oma mõnusa atmosfääriga. Söögikohtade suhtes oli meie kogemus, et mida lõuna poole seda paremaks läks.

Mina pakuks ka, et lihtsaim (nohh, niivõrd-kuivõrd) on reisida teil mõlemal ajutiselt Eestisse ja seal abielluda ja paberid korda ajada. Muidugi juhul, kui su töö lubab sul nii pikalt Austraaliast eemal olla. Usun, et abikaasana on sul lihtsam teda ka sinu juurde Austraaliasse saada. Ise elan Rootsis ja mu hea sõber on Filipiinidelt pärit. Nad on vahvad, õpihimulised ja arukad. Loodan, et leiate lahenduse, et saaksite ikka koos olla!

Ohh, kuidas tahaks tulla. Täielik unelmate reis minu jaoks, aga kahjuks pole v6imalik liituda. Palun, palun, kui vähegi v6imalik, siis kirjuta siia pärast, kuidas läks ja kas jäite eelarve piiresse. Minu poolt edu ja head reisi igatahes!

Flybe aktsepteerib samuti moblas olevat piletit ja mingit check-ini lisatasu nad ka ei küsi, kuigi on nö odavlennufirma. Ikkagi on mul kuri kahtlus, et EA lõpp ei ole enam kaugel. Vaagub teine hinge samuti nagu SAS-ki, sestap kasutan kiirelt ära oma SAS Euroboonus puntid. Nende self-check-in masinate kohta ka niipalju, et näiteks Arlandal on olnud korduvalt probleeme nende kasutamisega. Tihtipeale on nad kas rivist väljas või mis iganes. Vantsid siis SAS-i omadesse ja seal teatab teenindaja, et EA-l on oma masinad ja SAS-i omades piletit registreerida ei saa. Ja leiadki ennast pilet näpus check-ini järjekorras seismas...

Mina olen korra rentinud auto läbi Estraveli büroo ja probleeme polnud. Küll aga sai hilisematel reisidel autot rentides selgeks, et alati on soodsam seda teha otse rendifirmast endast, mitte mingite vahendajate kaudu. Siiani on kõik kenasti kulgenud.

Heinz, kirjutasid, et plaanid Barcelonasse minna ajavahemikul 31.08–9(10).09. Vaata uuesti üle, hetkel on Ryanairi lend Tallinn > Barcelona Girona 2.sept 144,64€ ja tagasilend 9.sept 128,38€ 200 euroseid pileteid sellel ajavahemikul polegi. Augusti keskpaigas leiab ka 122 euroseid pileteid (üks suund). Ainus mure on vast ehk ainult see, et lennatakse vaid kahel päeval, esasp. ja reedel. Võid minna ka lägi Stockholm Skavsta. Kui päevad ja lennuajad klapivad ja vaatasin, et nad on võimalik klappima saada, siis oleks sedapidi soodsam minna kui Tallinnast otselennuga. Sihtkoha lennujaam on Skavstalt lennates teine, El Prat.

Milleks lisapagas, kui 10 kg mahutavasse kohvrisse võib oskusliku pakkimise ja planeerimise korral kaasa võtta nädalaks vajamineva kraami? Ma lihtsalt nii huvi pärast küsin, sest sain Su jutust aru, et soovid võimalikult väikeste kulutustega reisida. Mina olen aastaid vaid ühe kohvriga (per inimene) hakkama saanud, alles siis kui lapsel tekkis fotograafiahuvi ja oli vaja hakata suurt peegelkaamerat koos varustusega kaasa vedama, sai lisaks võetud ka teine kohver. Mõtle natuke loomingulisemalt ja saad oma reisi tehtud!

Vabandust, kasutasin ehk vale sõna, võibolla tõesti ei ole doteerimine õige väljend, aga selge on see, et teatud saidid pakuvad enamasti nn tuntud lennufirmasid. Ütleme siis nii, et need saidid teevad koostööd teatud lennufirmadega. Ryanairi kokkuhoiupoliitika on teada-tuntud fakt ja vabalt võib olla, et nad ei ole nõus maksma, et ennast saidil nähtavaks teha. Kasutan Kayaki, Orbitzit ja teisi küll harva, lihtsalt kontrolli mõttes ja enamasti hüppavad esimeste valikutena ikka ja alati välja Lufthansa, SAS ja teised kallimad firmad.

Skyscannerist rääkides, siis ei see, Kayak ja enamik teisi lennu otsingumootoreid on siiski enam-vähem doteeritud nn "prestiižsete" lennufirmade poolt ega pakugi variantidena välja ei Ryanairi ega teisi odavlennufirmasid. Varem kasutasin neid otsinguid väga tihti, nüüd on mul hoopis teine meetod kuidas valitud sihtkohta optimaalseim lend leida. Kui Tallinnast lend ajaliselt ei sobi, siis võid minna läbi Stockholm Skavsta Barcelonasse, El Prati. Pagasimaksumusest: Sa ei pea pileti maksumusele juurde maksma midagi kui võtad lennukisse vaid käsipagasi, mille kaal ei ületa 10kg ja mis mahub mõõtudesse 55cm x 40cm x 20cm. Tihti on nii, et Tallinnast lendu alustades nad seda käsipagasit eriti ei kontrolli. Küll aga teevad nad seda üliagaralt nr Skavsta, Frankfurt Hahni ja kindlasti ka teistes välismaistes lennujaamades.

No kui soovid odavat lendamist ja pardateenindus pole oluline, siis vali Ryanair. Euroopa piires lendavad nad mitmetesse headesse sihtkohtadesse ja seda suhtkoht normaalse hinnaga. Seljakotituristuna tasub endale selgeks teha lennufirma millega lendad, pagasi reeglid ja sellest üldjuhul piisaks.
Siin tegelikult polegi midagi eriti soovitada, kui et tee esimene reis läbi, oled kohe poole targem. Loe lennufirmade kodulehti, see aitab. Vii ennast terminitega kurssi. Mina tegin nii. Olen samuti reisinud vaid omal käel ja pole iial ühegi reisifirma teenuseid kasutanud. Alustasin sellest, et panin reisisihi paika. Siis hakkad juba lende otsima ja edasine info tuleb juba iseenesest.

Hotellid Londonis

Kes ööbinud Londonis, palun soovitage soodsamaid hotelle. Olen korra seal hotelliga alt läinud- kuna vaatasime netis, et väga kena koht, kohale jõudes oli aga suhteliselt räämas hotell. Ei pea olema väga kallis, 2 või 3 tärni hotell on ok. Ka BB-d võib soovitada. Selliseid, kus olete ise ööbinud ja tõesti teate, et tegemist normaalse kohaga. Tänan!