trip-krainetrip-ukraine-dark

walker777

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

13 meeldimist
10 postitust
68 kommentaari
Viimased kommentaarid

Palawanil pole ise käinud aga mujal Filipiinidel küll ja see on tõsi et hinna kvaliteedi suhe on sealkandis kehvem kui Tais. Ainult alkohol on Filipiinidel poole odavam ;). Underground riveri paadisõitu saab proovida ka näiteks Tshehhis Punkva koobastes.

Nuh, bussid Suvarnabhumi lennujaama väljusid Pattayast kahest kohast: Theprasit roadi lähedalt ja suurest bussijaamast. Theprasit roadile sai Pattaya kesklinnast kastitaksoga 10 bahtiga (kui just hinnad viimasel aastal muutunud pole). See bussifirma mis suurest bussijaamast väljub korjab reisijad minivaniga hotellidest ise üles. Hinnad 120-200 bahti nägu. Suvarnabhumist saab DMK-sse tasuta shuttle bussiga, aega kulub selleks 40-60 min. Aga kui Pattayal esimest korda siis on veidi keeruline sest ühest linna otsast teise on oma 10-15 km.

Koh Samui on liiga turistikas ja kallis ka, eriti Chaweng Beach, parem minna Koh Phanganile, see on Koh Samuilt edasi tund sõitu. Seal on noortele Full Moon party ja muidu ka lahe.

Nai Harni rand on äge, mõnikord peegelsile ja mõnikord võimsad lained, ei lähe liiga kiiresti ega liiga aeglaselt sügavaks.

Pangakontot ei ole Tais turistil lihtne avada, enamus panku saadab pikalt ja siit raha ülekanne maksab kokkuvõttes ca 20-30 euri. Tais olles maksab ATMist Eesti pankade kontodelt raha välja võtmine iga kord kohaliku panga teenustasu 150 bahti pluss Eesti pankade teenustasud pluss valuutakurss ehk kokku ca 4-5% summast. Tais kohapeal sularaha vahetamise kulud on ca 1% sest kursid on üldiselt head.

Bangkokis saab vabalt taksomeetri järgi sõita ja see oli veel 2014 väga odav ehk 10 km maksab ca 100 bahti. Mujal reeglina nad keelduvad taksomeetri järgi sõitmast ja turismipiirkondades on sõit üsna kirves, alla 200 bahti nad ei liigutagi.

Krabist Phi Phile läheb laev ühest Krabi linna sadamast, hind 250 bahti. Kui ostad reisibüroost pileti, siis orgunnitakse ka minibussiga transport sadamasse mis on kesklinnast mitu kilomeetrit. Ao Nangi rannad on Krabi linnast 10-15 kilomeetrit, võib olla lähevad sealt ka laevad. Phi Philt Phuketti on ka 250 bahti ja sealsest sadamast saad 150 bahti eest transpordi valitud hotelli üle terve Phuketi.

Otse bussijaamast väljuvad ka iga poole tunni tagant minibussid lennujaama, hind 5 eurot.

Filipiinidele lapsega pole küll mõtet minna, kõik on kallim kui Tais (välja arvatud alkohol) ja üldine tülikam asjaajamine. Majutus on ka kallim.

Kambozdha turistiviisa maksab piiril 20 Usd ehk 700 bahti, kõik ülejäänu läheb immigratsiooniametnike taskusse. Ei maksa soodustada korruptsiooni. Mingeid kviitungeid seal ka ei anta sest seal oleks kohe näha viisa õige maksumus. Aga Ko Samui ja Ko Chang on üsna erinevad, Ko Samui on väga turistikas, palju Euroopa turiste ja hinnad ka kõrged, eriti Chaweng beach, Ko Chang ei ole veel väga turistikas, hipide koht on seal Lonely beach.

Lennujaamas võib ka natuke raha vahetada aga seal kurss veidi kehvem. Üldiselt saab Tais igal pool raha vahetada pangakontorites normaalse kursiga. Arvan et nii Phuketis kui Phiphil peaks esimese öö ette bronnima ja Koh Phanganil on nii et nädal aega enne Fullmoonpartyt on kõik vähegi asjalikumad kohad ära bookitud. Pärast FMP on vabu kohti küllaga. 1000 bahtiga peaks igal pool normalse bungalow saama, võimalik et ka odavamalt.

Pakuks välja Sri Lanka, pole küll veel ise seal käinud aga soe ja odav elu peaks seal olema, lähemal ka kui Tai.

Tai reis läheb maksma ca 1000 eur nägu kaks nädalat. Suvel ma sinna ei läheks sest Euroopas on ka ilusad ilmad ja reisi hind tuleb pea poole odavam. Talvel on muidugi mõnus 27 kraadises ookeanis vedeleda.

Noh ma hästi ei usu et Phuketis mitte kaugel rannast 500 bahti eest korraliku aircon, külmkapi ja telekaga 25 m2 toa saaks. Kuskil 800 ja ülespoole. Muidugi augustis võivad hinnad odavamad olla.

No sellel lingil antud toa hind 4000-5000 bahti on ikka päris kõva hind, usun et Agodast saaks korraliku toa 1500-2000 bahti eest

Oktoobris pole mõtet minna, siis sajab enamasti vihma, praegu märtsis on kuiv ilm. Suvel võib ka minna, kui sajab siis järjest paar tundi ainult. Arvan et Phuket on kõige etem koht kuhu minna. Turiste käib Tais praktiliselt kogu aeg ja midagi ei panda kinni aga suvel on paarkümmend protsenti odavam küll. Kõige kuumem kuu on aprill, siis on ikka 35 kraadi pidevalt.

See Nokia N8 oli kindlasti originaal kuid Tai variant. Telefonide ja muu hitech sisu pole praktiliselt võimalik kloonida ja osta ning varastada neid kiipe ka ei saa. Müüakse jah mitmeid iphone sarnaseid telefone kuid Apple tarkvara seal peal ei jookse, sama teiste brandidega. Üldiselt on ikka USA-s elektroonika kõige odavam.

Noh ma arvan et need kloonid on ainult välimuse poolest samad, sisu mingi hiina oma. Aga ka originaalid on siin umbes 20% odavamad kui Eestis, näiteks Nokia 625 maksab 160 eurot

Nii ta peaks käima jah. On olemas ka spetsiaalsed Visa run reisid kus viiakse piirile, tembeldatakse riigist välja ja uuesti sisse ja tuuakse tagasi, hinnad alates 800 bahtist sõltuvalt asukohast. Maad mööda peaks olema jah 15 päeva uuesti viisavaba.

Tuleb teha Visa run, ehk korraks üle piiri naabermaal käia.

Sõitsin shuttle bussiga Suvarnabhumist Don Mueangi 5 päeva tagasi ja aega kulus 1 tund, igaks juhuks võiks arvestada natuke pikema ajaga. Selle bussiga saab sõita ainult siis kui on lennupilet ette näidata, väljub vist iga poole tunni tagant.

Noh ATM võttes 10000 bahti kaotad yle 300 bahti teenustasuna (2,5%=2eur) võrreldes sularahaga, pankade vahetuskontorite ostukursid palju ei erine, hetkel 44,4 kuni 44,8

Et siis nyyd sai sisenetud viisavabalt Taisse 24.jaanuaril Bangkoki lennujaamas. Ei kysitud elamisraha ettenaitamist ega tagasilennupiletit. Passi loodi tempel kuni 22 veebruar.

Vahet pole, võta alguses üheks päevaks, hotellidest seal puudust pole.