anaakel

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi
26 meeldimist
6 postitust / 90 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Kui kedagi rafting huvitab, siis me käisime Tara kanjonis ka raftingul, väga äge oli, superilusad vaated, võtsime 2-öise paketi siin: http://www.raftingtara.com/

Soovitan vaadata ööbimist ka jooksvalt samal päeval bookingust, apartemendid, mis siis veel alles on, teevad üpris head n-ö viimase hetke hinnaalet.

Meie oma perega peatusime siin: https://www.booking.com/hotel/hr/apartmani-villa-mattossi.en-gb.html?aid=304142;label=gen173nr-1FCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaEKIAQGYAS7CAQp3aW5kb3dzIDEwyAEP2AEB6AEB-AELkgIBeagCAw;sid=91a4c3e0897b3d671fb1f91d1f53ea50

Soovitan väga, korter kena, asukoht hea ja väga tore perenaine!

Olen ka eelpool mainitud Veštaris ööbinud, see ikka kõvasti kesklinnast kaugemal, aga meeldisid väga sealsed täissisustusega renditelgid, eriti lastega väga mugav lahendus.

Ma ei oska sind mitte kuidagi aidata, aga lihtsalt kommentaariks, et ma palun jumalat, et ma never ever enam ei peaks Itaalias autot rentima, ma olen valmis selle nimel ka usklikuks hakkama :)

P.S Ja see netihind neil seal, nt see 500.- eurot, see on alles kõige algus ....

No lausa 6 korda nädalas lendab Ryanair Tenerifelt Bergamosse, aga me käisime u 2 a tagasi ka Rootsi kaudu ja võtsime tagasitulles ööbimise Stockholmi, mis oli tegelikult väga mõnus vaheldus varasematele päevakruiisidele.

Mul on autokülmkapp olemas, oli kaasas vaid esimesel autotripil, enam kaasa ei vea, mõttetult suur kobakas paari šokolaadi vedamiseks

Oleneb ka autost, mina transpordin oma autos käetoes, on selline süsteem, et kui autol on kliima järel, siis ta jahutab käetuge seest, nagu väike külmkapp mul see siis ja olen seal kordi vedanud "soojalt maalt" kaasa ostetud šokolaadi, aga ka sinke ja juuste, ööseks olen võtnud ööbimiskohta kaasa ja sealsesse külmkappi. Võib-olla on sinu autol ka selline süsteem ja sa ise ei teagi, sest võib-olla ongi autodel niimoodi, ma ei tea, ise olen viimased 10a margitruu olnud ja vaid mudelit vahetanud. Auto on MB.

Mulle on väga sümpaatseks saanud Lublin, väga ilus vanalinn, Gdanski ja Krakowi omad on küll ilusamad, aga Lublin ka kuidagi armas :), aga kui juba Krakowis, siis soovitan käia Zakopanes, just looduse pärast, samas on seal ka veekeskus, kus veidi möllata.

Meie peatusime esimesel ööl Korful olles Dassias ning seejärel sõitsime edasi Agios Stefanosesse, seal oli tõesti väga ilus rand, majutuse saime Nafiska hotellis vaatega merele, hotell oli merest u 50m üle tänava, majaperemees oli ka väga tore tüüp, tegemist suhteliselt lihtsa hotellikesega, aga samas jättis väga meeldiva mulje, http://nafsikahotel.com/index.html. Agios Stefanos on samas pigem rahulik paik, aga õhtuti oli seal ka siiski piisavalt melu. Rentisime ka u 300m kaugusel sadamast mootorpaadi ja veetsime 4h merel, väga mõnus ja väga ilus. Käisime oma autoga, oli meie Kreeka-reisi üks etapp lihtsalt.

No just, ja kui tuba on broneeritud Ants Tamm nimele (mina ise olen nt Miku Märdi) ja hotelli kohale ilmub Ants Tamm, siis ei tohiks hotellil miskit kobisemist olla

Mul need enda ja sõbranna nimele broneeritud toad olid Jurmalas neljatärnihotellis Jurmala Spa Hotel, kus on, ma pakun, suht moodne infosüsteem ja kõik toimis.

Mina olen broneerinud näiteks 2 tuba korraga, üks oli minu enda nimel ja teise tegin sõbranna nimele, kõik toimis

Ja lisaks sellesse teemasse veel soovitus - kui maksad krediitkaardiga ja tekib mingi jama, näiteks võetakse raha, aga majutust ei saa/tühistad, siis kui ikka asi väga venima läheb, palun pöördu oma kaardi väljastanud panka ja tee krediitkaardi tehingu vaidlustus, siis suhtleb sinu eest ka juba mitte ainult pank, vaid ka kaardikompanii.

mõnus lugemine :), ootan juba starti augusti keskpaigas, konkreetselt Horvaatiasse minek kolmandat korda. Aga selle kunade vahetamise kohta vaidleksin küll vastu, sest ise ei ole enne sõitu seda kordagi teinud, esimesel Horvaatia tripil 2012 ei vahetanud ka kohapeal, sest kõik aktseptisid küsimise peale ka eurosid, ok, tihti anti tagasi kunades ja eks sealt meile ka ühtteist kogunes, ning 2015 tripil vahetasime kohapeal, vahetuspunkte on palju ja kurss väga hea. Teeäärsed puuviljaletid võtsid aga kõik ka eurosid vastu, vaid mõnes väiksemas asulas nt jäätiseputkad ei olnud nõus. Suuremates kohtades a la Dubrovnik, ei olnud euroga ka jäätist ostes probleemi. Samas ühes väga pisikese asula toidupoes toimis euros maksmine nii, et onu tegi kõigepealt valuutavahetustehingu ja seejärel siis müügitehingu.

Mina olen käinud 2öö paketiga BiHi ja Monte piiril asuvas Tara kanjonis raftingul, kui kedagi huvitab, siis kindlasti soovitan, meie konkreetne teenusepakkuja oli see: http://www.raftingtara.com/indexENG.html

Viimase kommi kohta ei oskagi muud öelda kui et, YOLO (Y)!

Kõikides nendes nimetatud riikides, kui sa soovid sõita kiirteel, on maks kohustuslik, Ungaris lähed esimesse bensukasse, annad oma auto numbri ja see registreeritakse andmebaasi, teedel on kontrollkaamerad; Tšehhis, Austrias, Slovakkias ja Sloveenias ostad esiklaasile kleebitava vinjeti esimesest tanklast (piirilt, vahel ka eelmise riigi viimasest tanklast, põhimõtteliselt, kuidas ise soovid) ja kleebid selle kleebisel oleva juhendi järgi esiklaasil õigesse kohta; Horvaatias saad kiirteele sisenemisel pileti ja maksad kiirteel sõidetud kilomeetrite eest teelt väljudes, maksta saab sulas, nii euros kui kunas, ning kaardiga, vali selleks õige väljumise värav.

Viinis on kohe linnas olemas paar kämpingut, kuna telgis ma ööbida ei viitsi, siis olen ööbinud Viini West kämpingus neljases toas, metroojaam suht lähedal ja saab ilusti ilma autota linna avastama minna. Hinnad on ka Viini kohta mõistlikud, personal väga mõistlik (saabusime väljaspool vastuvõtu lahtiolekuaega koos kahe väikelapsega ja õnneks oli poemüüj veel tööl ja korraldati meile ära, laps unustas oma mõmmi voodisse ja see saadeti pärast postiga Eestisse meile koju). Sel ajal on seal bungalow 60.-eur neljale, kuid et teid vaid kaks, siis odavamaks ei tehta, ent Viinis on raske ka odavamat korralikku voodikohta leida. http://www.wiencamping.at/en/camping-wien-west/#preise-ww

Makarska kandis olen ööbinud Baška Vodas ja käinud Brela rannas, aga kõige ilusam oli Gradac´i lähedal, see Makarskast veidi Dubrovniku poole, seal oli meil korter otse rannas, korralik köögi ja rõduga, millelt vaade merele ning maksis 40.-eur öö, kuna võtsime kaheks ööks, aga alates kolmest ööst pakkus mutike seda 30.-eur öö. Seal ka ilus rannapromenaad, mida mööda Gradaci jalutada, kus siis söögikohad jms on.

Tead mis, kui sa eelnevalt loetut niikuinii ei usu, siis mine ja vaata oma silmaga järgi, sest kui mina siia kirjutan nüüd sulle, et jah, kõikidesse küladesse saab autoga ja parkimiskohti on navaalom, tühistab kogu eelnevalt kirjutatu kogu internetis Cinque Terre kohta, usud siis pigem minu väidet? :P

Suuremates linnades nagu Milano ja Rooma olen teinud nii, et jätan auto linna serva metroopeatuse juurde parklasse ja liigun linna metrooga, siis ei ole parkimisega probleeme ega pea ka jälgima, kas äkki keelatud tsoonis ei sõida, mille eest kuid hiljem võib koju postkasti trahviotsus potsatada. Muidu on seal parkimine väga mõistliku hinnaga, nt Pisas jätsime auto jõe äärde tänavale ja see maksis vist mingi 1.-eur/h või midagi sinnakanti.

Minu kogemused on samuti mitu korda tõestanud, et otse hotellist või omanikult hinda küsides on hind kõrgem kui läbi bookingu. Korra on olnud jama, kui booking saatis mulle paar päeva peale hotellikülastust teate, et kuna ma seal ei viibinud (kuigi viibisin) ja õigel ajal broneeringut ei tühistanud, siis nad debiteerivad mu krediitkaarti ühe öö summa ulatuses ja seda nad ka tegid. Mina aga olin hotellis oma arve juba kinni maksnud. Saatsin bookingule vastumeili, et ma siiski olin seal ja tasusin ka hotelliarve seal ja paari päevaga oli raha mu kaardil tagasi ja vabandav e-mail ka. Kogemused positiivsed.
Ja ei ole vahet, mis riigis sa maja, korterit, hotellituba broneerid, süsteem on ikka sama.

P.S Lihtsalt erinevate broneerimissüsteemide erinevate hindade võrdlemiseks soovitan kasutada majutuse otsimisel aga hotelscombined.com lehte, booking ei pruugi olla kõige soodsam.

Ma ei saa aru, mis siin nii naljakat on :), ka USAs on postkontorid, kust saab rahvusvahelisi pakke saata, tõenäoliselt pead enda kohta mingi USA aadressi panema, kui ühtegi tuttavat seal ei ela, no pane siis nt oma hotelli aadress, kuigi 100% kindel ei ole, et seda vaja on. Ja ei pea ju Eestis endale saatma, saada emale või sõbrannale, nad ju annavad sulle su paki pärast kätte :) Ja lisaks ei pea pakki panema uusi siltidega asju, vaid pane pakk teele suht reisi lõpus ja pane pakki iseenda kaasa võetud asjad, k.a must pesu ehk kraam, mida kindlasti enam vaja ei lähe, uutel asjadel tõmba sildid küljest ja juurde "gift" ning eraisik võib saata kinkena teisele eraisikule tollivabalt 45.-euro eest. Kindlasti odavam, kui osta kohapealt mingi kott ja maksta lennukompaniile lisakohvri eest, võib-olla isegi mitmele, sest otselende mu teada Eestist USAsse ei tehta.

Sarajevost veidi maad Montenegro poole on Foca ja Tara kanjon, Focast sõitsime mööda mäekülge Montenegro poole, vahepeal on tee isegi ilma katteta ja loomulikult ei mingeid piirdeid ning siis teelt mööda mäekülge suht otse alla kanjoni põhja, kus olime Drina-Tara Rafting Centaris, ööbisime seal 2 ööd puuonnis, kus oli vaid madrats ning käisime ka Drina ja Tara jõel raftimas - üliilus ja fun ka :) Paketi sees oli ka täistoitlustus ja süüa tehti kohapeal ja vaid balkani roogasid, see oli ka suur boonus.

Itaalia liiklust ma tean, olen seal varem oma autoga käinud, eestlaslikult suurega siis :), aga päris "punni" ma rentida ei taha, meid on rohkem kui 2 inimest ka. Aga leidsin head hinnad selliselt lehelt nagu www.economycarrentals.com, kas keegi on sealt broneerinud, ma ei leia sealt infot, et mis autorendifirma käest ma selle lõpuks rendin, tean, et nt Firely´d tasuks vältida, aga kui seal kuni kinnitamiseni välja minna, siis ikka ei selgu konkreetne rendifirma, samas võib-olla ma ei oska märgata.

Ja tänud, Minuke, mõtlesingi nüüd ka ise, et see Excess tasuks võtta otse rendifirmast, milleks torkida kolmandaid osapooli.

Tänud hoiatuse eest seoses sigaretisüütajaga, olen vaid korra varasemalt autot rentinud, Tenerifel läbi Autoreiseni ja seal ei broneeritud midagi ja mingit jama ei olnud. Muidu olen ikka oma autoga eurotrippija, ka Itaalias varasemalt käinud, kuid seekord plaan minna vaid lühikeseks ajaks ja seega lennukiga kiirelt kohale ja tagasi. Ma olen vaadanud erinevaid otsingumootoreid ja tavaline auto, minivarianti ei taha, maksab enamasti koos igasuguste kindlustustega kolmeks päevaks u 150.- eur, aga kas see mitte veidi kallis ei ole? Rentalcarsi lehelt vaatasingi renditingimusi ja no broneeritavad summad olid al 1489.- kuni 2000.-eurot ja miks see mind häirib on see, et ma töötasin u 10a tagasi pangas ja üpris tihti tuli klientidelt avaldusi, et rendifirma ei vabasta broneeringut ja kusjuures olid suured firmad nagu Sixt ja Hertz. 2000.- eur on veidi suur summa, et niisama kuni 2 nädalat bronnis istuda enne, kui pank selle vabastada saab. Aga see oli muidugi 10a tagasi, täna ehk rohkem need süsteemid arenenud ja ei ole sellist jama nii palju.