trip-krainetrip-ukraine-dark

anaakel

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

36 meeldimist
7 postitust
123 kommentaari
Viimased kommentaarid

Me stardime laupäeval üheksakesi. Oleme varem käinud mitu korda kuni kolmeteistkümnekesi ja sellise grupi puhul on majutuse leidmise nipiks see, et tuleb hakata mitu kuud enne juba otsima. Aga eks see selline tagantjärgi targutus hetkel pigem.

Majutuse nipp on ka veel selles, et olles leidnud Bookingus või Airbnbs sobiva majutuse, otsi välja omaniku kontakt ja suhtle otse. Nt meie saime praegu nädalaks pool maja keskuses, 150m2, Skandinaavia stiilis täiesti renoveeritud, 4 magamistuba, 2 vannituba, rõdud merevaatega, bassein ja randa jalutada u 7min ning omanikuga otse ühendust võttes tuli hind nädala peale u 400.- eurot soodsam kui oli hind Bookingus. 200.- soovis ettemaksuks ülekandega ja kõik, Bookingus oli kogu broneering tagastamisvõimaluseta. Zadari külje all.

Kontaktid leiad Google´ist, sest enamik majutusi on ennast nende mapsile pannud ja tel. nr ning e-mailid saadaval. Airbnb puhul tuleb tel nr üksteisele saata kas mitme sõnumina, nt 3 numbri kaupa või kirjutad mõnes mitte Airbnb keeles, milleks näiteks viimati, kui proovisin ka eesti keel oli, kirjutadki pluss kolm seitse kaks jne

Horvaatia ja Monte piiri soovitan ületada mere ääres väiksemast piiripunktist, võrreldes peamis piiripunktiga saab seal ikka väga kiiresti üle, meil minnes L õhtul kell 18 ajal polnud järtsis ühtegi autot, tagasitulles oli u 5 autot enne meid. Ja sinna piiripunkti ka looduse mõttes kordi ilusam tee.

Biokovo puhul peab arvestama, et mis kell sa üldse mäele pääsed. Igal täistunnil lastakse 25 autot mäele ja huvilisi on piisavalt, seega tõenäoliselt pead kuni paar tundi ootama, et üldse üles sõita saaksid.

Ma ei ole ka suur telkimise fänn, need ajad jäid pigem sinna 20-ndate eluaastate algusesse, kui viimati telkisin. Kuid "tänu" lastele, et pakkuda neile ka muud maailmavaadet kui hotellid ja apartemendid, oleme perega viimased 3 aastat paar korda aastas telkimas käinud. Lapsed täna on 6 ja 7. Esimesel aastal ööbisime 4-kohalises kuppeltelgis ja siis saingi aru, et ei enam. Ma olen piisavalt vana, et telkimine ja kämpimine võiks olla siiski nii mugav kui võimalik. Eelmisel kevadel ostsime Jahipaunast suure peretelgi Outwell Aspen 500 ja oleme sellega telkinud nüüd 4 korda ja ma väga rahul. Telgi pindala on u 12m2 ja kõrgus pea 2m, keegi ei pea käima kummargil, saab kenasti riideid vahetada, ei pea selili madratsil ukerdama seda tehes, kõigil on ruumi asjadeks ja magamiseks. Telk on 3-toaline, aga meil hetkel vahesein kahe magamisosa vahel ära võetud ja magamisosas on üks 180cm ja teine 140cm laiune madrats. Telgi ülespanek ja mahavõtmine ei ole meil kunagi võtnud rohkem aega kui 10 minutit kahekesi pannes. Vaiasid on 3, aga tunnelitesse on neid vaja ajada minimaalne osa, suurem osa käib klõpsti klambite ja krõpsudega, kui telk juba püsti. Magamistuba sinna sisse eraldi kinnitama ja ära võtma ei pea, on kogu aeg olemas. Platsi oleme alati piisavalt suure leidnud (Valgeranna Puhkekeskuses ja Kauksi Telklaagris).

Muu mudru, mis kämpides aega võtab ehk siis madratsid, padjad, linad, toolid, lauad jne, ei puutu sellesse, milline sul telk on.

Minu jaoks telkimis-tripp on Eesti-sisene kuhugi paariks ööks veekogu äärde minek, mujale reisin ikka hotellis või apartemendis ööbimisega, seega ei ole mu jaoks tarvidust ööbida üks öö siin ja teine juba seal, seda ei viitsiks ma kogu mugavaks kämpimiseks vajaliku atribuutika kaasa vedamisega teha ka väiksema telgiga.

Peretelgi miinus on aga tõesti see, et ta on suur ka kokkupakitult ehk siis auto pagasnik peaks midagi ikka suutma mahutada, meie veame kaasas ka täispumbatavat SUPi, mis on kokkupanduna sama suur ja lisaks muu kämpinguvarustus ja meie auto pagasnik on ääreni täis ja osa asju a la padjad ka salongis (autod MB E-klass universaal ja GLC).

Kui ma paari aasta pärast peaksin leidma, et suur peretelk ei ole enam otstarbekas, siis kuulutus FB Marketplace´is ei võta tükki küljest. Aga hetkel oskan küll suurt telki vaid soovitada.

Kes on viimasel ajal otse sõitnud Eestist Krakowisse, kui palju teil reaalselt aega on kokku läinud? Plaan on Tartust kell 3.00 alustada ja õhtuks ikka Krakowisse jõuda, peatused ka loomulikult, aga sooviks umbes aimdust, kui palju teeremondid tempot maha võtavad.

Juuli lõpus võib seal olla üle 35 kraadi sooja ehk siis üsna palav, aga sellegipoolest mõnus!

Kui kaugemale bussisõit ei ole küsimus, siis lisaks Trogirile meeldis mulle väga Primošten, mis on nagu mini-Dubrovnik. Seal ka rand päevitamiseks/ujumiseks ehk siis miks mitte minna ühel päeval hoopis sinna randa ja hiljem jalutada/einestada Primoštenis. Bussipilet u 5 eurot/ots ja käib ikka mitu bussi päevas. Boonusena saab bussiaknast nautida Horvaatia imelist rannikut, sest tee jookseb ranna äärt mööda.

KRK rahvuspark minu meelest väärib küll külastamist, isegi siis, kui oled varem Plitvice rahvuspargis käinud - ujumisriided kaasa ja soovitavalt ka ujumissussid!

Lõuna pool on Omiš, samuti väga armas linnake ja tasub külastamist!

Minu viimane kogemus 2019.a augustist, mis ma usun, et paljuski on ka hetkel veel adekvaatne.

Rentisime 3 autot Dubrovniku lennujaamas läbi www.billiger-mietwagen.de, olen seda vahendusfirmat kasutanud mitmeid kordi. Rendifirmaks oli Enterprise, mille kontor on kohe lennujaama kõrval, ei pea kuhugi transfeeriga minema. Läbi Billigeri tuli 10 päeva rent koos täiskindlustuste ja 0-omavastutusega auto kohta u 300.- soodsam kui otse rendifirmast võtta. Arvestama pead lihtsalt, et võetakse suurem deposiit, oli vist 900.-, aga see vabastati peale rendiperioodi kiiresti. Ja kui peaks olema kindlustusjuhtum, siis võetakse sinult küll esialgu kahju korvamiseks raha, aga pead tegema Billigeri avalduse ja siis kantakse see sulle tagasi (isiklik kogemus puudub, tean vaid, et süsteem nii töötab ja rendifirmad tihti mind sellega ka "ähvardanud" :) ) Meil olid autodeks Opel Corsa (rent u 380.-) ja Ford Focused (rent u 440.-). Kuna läksime ka kohe Montenegrosse, siis rendifirmas tuleb seda öelda ja lisandus 50.- auto kohta. Muud midagi! Mingeid hilisemaid üllatusi rendifirma poolt ei tulnud!

Ma ei oska täna öelda, kas tasub enne või alles kohapeal, aga nt sel ajal poleks kohapeal väga võimalustki olnud, me saime kõik kolm autot nii, et eelmised rentnikud tulid andsid autod, mis siis seejärel kohe meile anti, keegi isegi ei puhastanud neid eelnevalt. Vabu autosid lihtsalt polnud.

Navi jaoks pead autot otsides panema otsingusse navi kohale linnukese, siis vast ikka naviga auto saad. Me kasutasime omi telefone, laadisime enne sõite Google Mapsist trajektoori alla ja olemas! Kui sul on telefonil 2 SIM-kaarti, siis osta Montenegrost kõnekaart, maksis 5-10 eurot, aga pea meeles, et ostma minnes oleks dokument kaasas.

Vaxzevria ongi ju Astra Zeneca ja kenasti seal nimekirjas olemas

Mul sel aastal autotripil nt  Alpides mägikelgutamine plaanis, olen küll kordi Austrias käinud/läbi sõitnud, aga toboggan on tegemata. Jääb Viin-Graz kiirtee lähedusse (u 10 km kiirteelt) https://www.erlebnisarena.at/sommerrodelbahn?fbclid=IwAR0vQZA6kkTzCrlKrE7RX25rvKf6ih2MP030s2Y6kqHeUqxLa94855ZkHvA

Ma olen mitmeid kordi koos perega lennanud ABga ja olen ostnud istekohad ette vaid endale ja lastele ja mehe n-ö ula peale jätnud, aga ka tema koht on check-ini tehes alati siiski meie kõrvale genereeritud. Ka on-lines. Viimane AB lennukogemus aga 2019.a, seega tänast seisu ei tea.

Miks nii negatiivne, mitmed riigid ju lubavad ilma testi ja karantiinita vaktsineerituid sisse? Eesti ja Leedu nende seas, mis sel Lätilgi üle jääb?

@Est.T, see statistika on tehtud, Itaalias pidavat 24% surnutest olema suitsetajad.

Mees80, need palgid ja pinnud, eks? KARANTIIN on see sõna, mitte karantii!

Käidud korra perega (2 eelkooliealist last) ja nüüd veebruari lõpus jälle minek, majutuse võtame ka seekord Amdar Holiday Apartments´ite valikust (oma intex-bassein terrassil, saavad lapsed sulistada), suured avarad 2 magamistoaga, rõdu või terrassiga korterid, asukoht keskusest ja rannast u 10 min jalutada. P.S Bookingu äpis hind tunduvalt soodsam. Minu meelest väga turvaline, isegi kaubanduskeskusesse ei saa ilma kotikontrolli ja metalliväravat läbimata.

3.aug Airbaltic Riia-Dubrovnik, kellelgi ei kaalutud ega mõõdetud.13.aug Dubrovnik-Riia, samuti Airbaltic ja seal ma ei näinud väravates variantigi, et võiks kaaluda või mõõta keegi

Küsimus - kas ühel broneeringul olevad reisijad võivad enda kaalupiirangut jagada, näiteks et minu pagas kaalub 10kg ja kaaslase oma 6kg?

Kuna mulle meeldib, kui on rohkem ruumi ja suur terrass või rõdu, siis meie ööbisime Amdari linnaosas korteris, asub kohe Club Hotel taga. Randa 7-10 min jalutada. Meil oli 2 magamistoa ja aias oleva jaccuziga variant, väga mõnus https://www.booking.com/hotel/il/vip-eilat-villa-for-a-dream-holiday.en-gb.html?label=gen173nr-1FCAEoggI46AdIM1gEaEKIAQGYAQm4ARfIAQ_YAQHoAQH4AQuIAgGoAgO4Asik2ucFwAIB;sid=92419155b1cc5e0c2af9842981396d14#rt-lightbox-open-RD72509804Hommikusöögi sõime enda korteris terrassil, mõistliku hinnaga suur toidupood asus sama linnaosa ülemises servas, meie korterist jala nii 2 min. Rendiauto sai parkida otse enda maja ette tasuta. Läheduses käisime linna lähedal Punases kanjonis, akvaariumis, sõitsime niisama ringi, aga käisime ka Surnumere ääres Ein Bokekis. Selle tripi teeb päevaga ära ja no kui sealkandis olla, siis ma ikka siiralt soovitan. Autorent ei ole kallis, aga tuleb meeles pidada, et alla 3 päeva rentides on läbisõidupiirangud ja lisakilomeetritasu on päris krõbe ning autot ei saa tagastada al R kell 13 (orienteeruvalt) ja L, siis neil sabbath.Sabbathiga tuleb arvestada ka söömise juures, paljud poed ja söögikohad on sel ajal kinni, samas nälga päris siiski ei jää.Toidupoes tuleb ostukorvi hind umbes sama, mis meil, mõni asi on kallim, mõni jällegi odavam. Väljas söömine on kallim keskmisest eesti söögikohast.

Kas kellelgi on kogemusi Goldcarist rentimisel Dubrovniku lennujaamas? Neil praegu Billigeris head pakkumised ning tagasiside on 9,2/10 (138 vastajat). Seega justkui tundub väga ok. P.S Kindlustusi ei plaani võtta neilt, vaid samuti läbi Billigeri.

Teemaalgataja, sellist postitust saaks võtta isegi laimuna, sest sinu enda rumalus ei anna õigustust avalikus foorumis ettevõtet maha teha! Tegemist on autorendifirmade vahendusfirmaga!See on umbes sama, kui sa ostaksid lennupiletid näiteks tickets.ee kaudu ja siis tuleksid siia teemat tegema, et petturid!!! Mingit Ticketsi lendu ei olnud!!! Ja keegi raha ka tagasi ei anna!

Meil ka augustis lend Dubrovnikusse, aga kuna Horvaatias juba kordi käidud, siis seekord võtame auto ja puhkame Montenegros, erinevate rendifirmade info alt olen vaadanud, et Montenegrosse sõitmise eest tuleb tasuda 45-50 eurot rendiperioodi kohta lisaks ja ongi korras sellega.Kindlustusi otse rendifirmalt ei plaani võtta, võtame eraldi ja 0-omavastutusega ja on ok, et võetakse suurem summa bronni. Eelmisel aastal näiteks Hispaanias võtsime auto läbi billiger-mietwageni, rendifirmaks Firefly ja kuigi arvasime, et broneeritakse 1400.-, siis reaalselt broneeriti 3*150.-.

Ma jagan siis ka oma kogemust, mis küll peaaegu aasta vana, käisime Iisraelis eelmise aasta märtsis, samuti Riia-Ovda. Lapsed olid siis 3a ja 4a, aga ütlen, et pole mingit vahet, mingit "armu" sa laste tõttu küll ei saa.Saabumisel olid rutiinsed küsimused a la, mitmedat korda Iisraelis, kus peatud, kaua oled jne - väga rutiinne ja möödus kiiresti.Ovdast Eilatisse sõitsime rohelise bussiga, neid oli seal vaatamata südaööle mitu ootamas. Bussijuht oli väga ok, sest ma olin peatuste nimekirja endale välja printinud ja noh, mis sest kasu oli, ega ta ju öösel neid peatusi ei teinud, peatused tehti vaid soovi korral, aga meil oli korter broneeritud Amdari linnaosas, kuhu ta siis meid lihtsalt "ära viskas" :)Nii, aga tagasitulek siis. Mingi 1.5l veepudel käsipagasis nende tähelepanu ei ärata, suht suva, isegi vedelike grip-kotti ei pea välja võtma. Aga esimene samm on üldine lett, kuhu saad järjekorra alusel ja kuhu võib minna kogu perega, piirivalvur küsib rutiinsed küsimused suht kiiresti a la, kas ise pakkisid kohvri, kas keegi võis kohvrile ligi pääseda (isegi kui võis, nt meil olid kohvrid päev otsa korteri rendifirma büroos, sest lend oli hilisõhtul ja mis ma ikka nende kohvritega terve päev linna peal teen, siis vasta, et "ei, keegi ei saanud ligi" :D ) , kas sul on äkki mõni nuga või tulirelv kohvris jne, VÄGA rutiinsed küsimused ja see võtab u 5min, misjärel pannakse su kohvrite külge pagasilipikud tõestamaks, et see samm on sul tehtud :). Järgmine samm on kohvrikontroll läbi skänneri, tehakse seda perekondade/reisiseltskondade kaupa. Meil oli 4 pereliiget ja 4 kohvrit. Üks lastekohver ja üks täiskasvanute kohver pandi kõrvale ning mu mees kutsuti "aru andma" ja siis see nali algas. Kõigepealt võeti ette täiskasvanu kohver ja paluti välja võtta lapse veepüstol (ok, ma saan ka ise aru, et Iisraeli lennujaam ei ole ehk kõige õigem koht isegi mängurelvade kaasaskandmiseks), mees võttis selle kohvrist välja, mille peale küsiti, et kelle oma see on. Mees mul siis vastas, et lapse oma. Vaadati seda veidi aega, siis anti tagasi ning öeldi: "ok, but don´t shoot the pilot!". Jää siis tõsiseks, eks :D Mees lubas, et pilooti sellega maha ei lasta. Seejärel pidi ta kohvrist välja võtma enda veesussid, mille kohta uuriti, et kust need pärit on. Saanud vastuseks, et need on ostetud Horvaatiast, uuris piirivalvur, et kas mu mees neid Iisraelis ka kasutas. Mees ütles, et ei kasutanud, mille peale piirivalvur küsis, et miks ei kasutanud. Noh, mu mees siis kiitis Iisraeli randasid, et need nii head, et veesusse pole vaja. Seejärel oli täiskasvanute kohvriga ok ning sai külge lipiku, et see kohver võib edasi minna. Siis võeti ette lapse kohver. Olgu märkusena öeldud, et meil lastel on sellised kohvrid, mis käivad ka tõuksideks. Kohver tõsteti letile ning mu mehel paluti see tõuksiks teha (me skänneri jaoks panime ta "kokku"), mees tõmbas käepulga üles ning tõuksi jalaosa alla ning seejärel piirivalvur lihtsalt sõidutas seda kohvrit enda leti peal, et "woww, interesting" ning uuris lihtsalt, et kas keegi teine ehk ka sõitis sellega peale enda lapse. Samal ajal möödus neist aga teine piirivalvur, kes küsis (tugevasti suunurki sirgena hoides), et kas mu mees tuli lennujaama selle tõukskohvriga sõites või bussiga. Mees ütles, et bussiga ja seejärel oligi see ristküsitlus läbi.Ehk et ütleks, et tegelikult on need vennad seal ikka päris hea huumoriga ja testitakse pigem seda, kui rahulikuks sa suudad selle "nalja" sees jääda.

Tänavakaubandusest jäi lisamata. Kui pidada rannapromenaadi juures, kust algavad suured hotellid, tänavakaubanduseks ühte väiksemapoolset turgu, siis jah, tänavakaubandus on Eilatis olemas. Muidu aga mitte!