anaakel

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi
27 meeldimist
7 postitust / 95 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid
Viieukselist sedaani pole olemas!

Ise tripin universaalkerega E-klassi MBga, nelikvedu ja korralikult kilovatte ning ruumi palju, nii salongis kui pagasiosas.

Kui rendin, siis ka alati mingi vähemalt compact-klass autoga.
Mul tekkis küsimus, et kui ma annan oma käsipagasikohvri kohe check-inis ära, sest kui ta niikuinii ära alla võetakse (ja mul on juba enne seda muudatust varasemalt paar korda võetud), siis mida ma tast üldse mööda lennujaama kaasas vean, siis kas keegi väravas ka teab, et mul kohver ära antud? Et siis ma võin justkui minna lennuki järjekorda veel ühe käsipagasi kohvri ning väiksema kotiga?

Mul tegelikult pole vaja neid kohvreid nii palju, puhtteoreetiline küsimus :)

Aga praktiline küsimus ka - kas üle 2-aastasele lapsele saab endiselt pepualuse tasuta kaasa võtta?
Kui satute Bosniasse, siis Sarajevost mõnikümmend kilomeetrit edasi (sealt hea pärast Dubrovnikusse sõita) on Foca, mis asub Tara jõe kaldal. Tara kanjon on Euroopa sügavaim jõekanjon. Meie käisime seal raftingul, https://www.raftingtara.com/indexENG.html, võtsime 2-öise paketi. Paketid on koos full-board toitlustusega ja kõik toidukorrad valmistatakse sealsamas kohapeal, tegemist on rahvusroogadega, kõike on külluslikult ja väga maitsev. Ööbimine on kämpamajakestes. Rafting-centre asub kanjoni põhjas ja vaated on super! 
P.S Ka Sarajevo on väga põnev linn ja soovitan soojalt.

Käisime perega märtsis rendiautoga Eilatist Ein Bokekis ja oli väga mõnus, rand oli liivarand, väga puhas ja kuna segunenud soolaga, siis selline mõnusalt kõva, jalad ei vaju liiva sisse. Vesi oli suppsoe ja veepind hästi tasane, mingeid valusaid kristalle ei täheldanud, kristalle oli küll, aga neid oli väga vähe. Olime vees u tunni, lastele vanuses 3a ja 4a meeldis väga, pidime ainult valvama, et liiga hoogu ei satuks veega pritsimisel, sest kui see vesi silma sattus, siis oli ikka valus küll, põletas. Olime avalikus rannas ja seal olid õnneks kohe ka dušid, kuhu loputama söösta. Parkisime otse randa, parkimine oli tasuline, aga sugugi mitte kallis, arvestades, et Iisrael üldiselt pole mingi soodne maa, tund maksis äkki u 4 šeeklit. Korralikud WCd ja riietuskabiinid olid ka kohe rannas. Aga muda seal ei ole, seda sai soovi korral osta. Kergelt kipitama hakkas vaid tagumikus :) Soovitan kindlasti Iisraelis olles Surnumere ääres käia, väga teistmoodi ja mõnus kogemus.
Auto rentisime kolmeks päevaks Sixtist, tegime öösel bronni ja hommikul läksime autole järgi. Automaatkäigukastiga 4-ukseline Peugeot 301 maksis koos 2 turvatooliga kokku 115.- kolmeks päevaks, täiskindlustused hinnas. Broneerisid kokku küll u 1100.-eur, bronnid vabanesid veidi rohkem kui nädala pärast. Kilometraažipiirang 250km päevas kehtib vaid alla 3-päevastele rentimistele ja seda igas büroos. Turvatoolid olid täielikud saastad, aga seda on nad igal pool mujal ka ja kõigis büroodes vist. Auto ise oli suhteliselt uus, 53 000km sõitnud.

Selle enne reisi ettemakstud kulude all peetakse silmas a la kontserdipiletid, ettemakstud ekskursioonid jms.

Kui kedagi rafting huvitab, siis me käisime Tara kanjonis ka raftingul, väga äge oli, superilusad vaated, võtsime 2-öise paketi siin: http://www.raftingtara.com/

Soovitan vaadata ööbimist ka jooksvalt samal päeval bookingust, apartemendid, mis siis veel alles on, teevad üpris head n-ö viimase hetke hinnaalet.

Meie oma perega peatusime siin: https://www.booking.com/hotel/hr/apartmani-villa-mattossi.en-gb.html?aid=304142;label=gen173nr-1FCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaEKIAQGYAS7CAQp3aW5kb3dzIDEwyAEP2AEB6AEB-AELkgIBeagCAw;sid=91a4c3e0897b3d671fb1f91d1f53ea50

Soovitan väga, korter kena, asukoht hea ja väga tore perenaine!

Olen ka eelpool mainitud Veštaris ööbinud, see ikka kõvasti kesklinnast kaugemal, aga meeldisid väga sealsed täissisustusega renditelgid, eriti lastega väga mugav lahendus.

Ma ei oska sind mitte kuidagi aidata, aga lihtsalt kommentaariks, et ma palun jumalat, et ma never ever enam ei peaks Itaalias autot rentima, ma olen valmis selle nimel ka usklikuks hakkama :)

P.S Ja see netihind neil seal, nt see 500.- eurot, see on alles kõige algus ....

No lausa 6 korda nädalas lendab Ryanair Tenerifelt Bergamosse, aga me käisime u 2 a tagasi ka Rootsi kaudu ja võtsime tagasitulles ööbimise Stockholmi, mis oli tegelikult väga mõnus vaheldus varasematele päevakruiisidele.

Mul on autokülmkapp olemas, oli kaasas vaid esimesel autotripil, enam kaasa ei vea, mõttetult suur kobakas paari šokolaadi vedamiseks

Oleneb ka autost, mina transpordin oma autos käetoes, on selline süsteem, et kui autol on kliima järel, siis ta jahutab käetuge seest, nagu väike külmkapp mul see siis ja olen seal kordi vedanud "soojalt maalt" kaasa ostetud šokolaadi, aga ka sinke ja juuste, ööseks olen võtnud ööbimiskohta kaasa ja sealsesse külmkappi. Võib-olla on sinu autol ka selline süsteem ja sa ise ei teagi, sest võib-olla ongi autodel niimoodi, ma ei tea, ise olen viimased 10a margitruu olnud ja vaid mudelit vahetanud. Auto on MB.

Mulle on väga sümpaatseks saanud Lublin, väga ilus vanalinn, Gdanski ja Krakowi omad on küll ilusamad, aga Lublin ka kuidagi armas :), aga kui juba Krakowis, siis soovitan käia Zakopanes, just looduse pärast, samas on seal ka veekeskus, kus veidi möllata.

Meie peatusime esimesel ööl Korful olles Dassias ning seejärel sõitsime edasi Agios Stefanosesse, seal oli tõesti väga ilus rand, majutuse saime Nafiska hotellis vaatega merele, hotell oli merest u 50m üle tänava, majaperemees oli ka väga tore tüüp, tegemist suhteliselt lihtsa hotellikesega, aga samas jättis väga meeldiva mulje, http://nafsikahotel.com/index.html. Agios Stefanos on samas pigem rahulik paik, aga õhtuti oli seal ka siiski piisavalt melu. Rentisime ka u 300m kaugusel sadamast mootorpaadi ja veetsime 4h merel, väga mõnus ja väga ilus. Käisime oma autoga, oli meie Kreeka-reisi üks etapp lihtsalt.

No just, ja kui tuba on broneeritud Ants Tamm nimele (mina ise olen nt Miku Märdi) ja hotelli kohale ilmub Ants Tamm, siis ei tohiks hotellil miskit kobisemist olla

Mul need enda ja sõbranna nimele broneeritud toad olid Jurmalas neljatärnihotellis Jurmala Spa Hotel, kus on, ma pakun, suht moodne infosüsteem ja kõik toimis.

Mina olen broneerinud näiteks 2 tuba korraga, üks oli minu enda nimel ja teise tegin sõbranna nimele, kõik toimis

Ja lisaks sellesse teemasse veel soovitus - kui maksad krediitkaardiga ja tekib mingi jama, näiteks võetakse raha, aga majutust ei saa/tühistad, siis kui ikka asi väga venima läheb, palun pöördu oma kaardi väljastanud panka ja tee krediitkaardi tehingu vaidlustus, siis suhtleb sinu eest ka juba mitte ainult pank, vaid ka kaardikompanii.

mõnus lugemine :), ootan juba starti augusti keskpaigas, konkreetselt Horvaatiasse minek kolmandat korda. Aga selle kunade vahetamise kohta vaidleksin küll vastu, sest ise ei ole enne sõitu seda kordagi teinud, esimesel Horvaatia tripil 2012 ei vahetanud ka kohapeal, sest kõik aktseptisid küsimise peale ka eurosid, ok, tihti anti tagasi kunades ja eks sealt meile ka ühtteist kogunes, ning 2015 tripil vahetasime kohapeal, vahetuspunkte on palju ja kurss väga hea. Teeäärsed puuviljaletid võtsid aga kõik ka eurosid vastu, vaid mõnes väiksemas asulas nt jäätiseputkad ei olnud nõus. Suuremates kohtades a la Dubrovnik, ei olnud euroga ka jäätist ostes probleemi. Samas ühes väga pisikese asula toidupoes toimis euros maksmine nii, et onu tegi kõigepealt valuutavahetustehingu ja seejärel siis müügitehingu.

Mina olen käinud 2öö paketiga BiHi ja Monte piiril asuvas Tara kanjonis raftingul, kui kedagi huvitab, siis kindlasti soovitan, meie konkreetne teenusepakkuja oli see: http://www.raftingtara.com/indexENG.html

Viimase kommi kohta ei oskagi muud öelda kui et, YOLO (Y)!

Kõikides nendes nimetatud riikides, kui sa soovid sõita kiirteel, on maks kohustuslik, Ungaris lähed esimesse bensukasse, annad oma auto numbri ja see registreeritakse andmebaasi, teedel on kontrollkaamerad; Tšehhis, Austrias, Slovakkias ja Sloveenias ostad esiklaasile kleebitava vinjeti esimesest tanklast (piirilt, vahel ka eelmise riigi viimasest tanklast, põhimõtteliselt, kuidas ise soovid) ja kleebid selle kleebisel oleva juhendi järgi esiklaasil õigesse kohta; Horvaatias saad kiirteele sisenemisel pileti ja maksad kiirteel sõidetud kilomeetrite eest teelt väljudes, maksta saab sulas, nii euros kui kunas, ning kaardiga, vali selleks õige väljumise värav.

Viinis on kohe linnas olemas paar kämpingut, kuna telgis ma ööbida ei viitsi, siis olen ööbinud Viini West kämpingus neljases toas, metroojaam suht lähedal ja saab ilusti ilma autota linna avastama minna. Hinnad on ka Viini kohta mõistlikud, personal väga mõistlik (saabusime väljaspool vastuvõtu lahtiolekuaega koos kahe väikelapsega ja õnneks oli poemüüj veel tööl ja korraldati meile ära, laps unustas oma mõmmi voodisse ja see saadeti pärast postiga Eestisse meile koju). Sel ajal on seal bungalow 60.-eur neljale, kuid et teid vaid kaks, siis odavamaks ei tehta, ent Viinis on raske ka odavamat korralikku voodikohta leida. http://www.wiencamping.at/en/camping-wien-west/#preise-ww

Makarska kandis olen ööbinud Baška Vodas ja käinud Brela rannas, aga kõige ilusam oli Gradac´i lähedal, see Makarskast veidi Dubrovniku poole, seal oli meil korter otse rannas, korralik köögi ja rõduga, millelt vaade merele ning maksis 40.-eur öö, kuna võtsime kaheks ööks, aga alates kolmest ööst pakkus mutike seda 30.-eur öö. Seal ka ilus rannapromenaad, mida mööda Gradaci jalutada, kus siis söögikohad jms on.

Tead mis, kui sa eelnevalt loetut niikuinii ei usu, siis mine ja vaata oma silmaga järgi, sest kui mina siia kirjutan nüüd sulle, et jah, kõikidesse küladesse saab autoga ja parkimiskohti on navaalom, tühistab kogu eelnevalt kirjutatu kogu internetis Cinque Terre kohta, usud siis pigem minu väidet? :P

Suuremates linnades nagu Milano ja Rooma olen teinud nii, et jätan auto linna serva metroopeatuse juurde parklasse ja liigun linna metrooga, siis ei ole parkimisega probleeme ega pea ka jälgima, kas äkki keelatud tsoonis ei sõida, mille eest kuid hiljem võib koju postkasti trahviotsus potsatada. Muidu on seal parkimine väga mõistliku hinnaga, nt Pisas jätsime auto jõe äärde tänavale ja see maksis vist mingi 1.-eur/h või midagi sinnakanti.