sanchopancho

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi
3 meeldimist
0 postitust / 11 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Helsingist on jah 150€ KLMiga aegajalt. Tallinnast alla 200€ leiab väga harva. Lufthansa vahel pakub 200-250€, mis hea hind. 

Eile, st laupäeva õhtul olid Galata torni juurest Taksimi väljakule viival Istiklali tänaval enamik poode 23ni avatud ja enamik peaks ka täna pikalt avatud olema. Eks mõnes teises piirkonnas võib muidugi teisiti olla.


Helsingist 40 km Turu poole on Nuuksio rahvuspark, kus saab telkida, teha lõkke peal toitu ja külasta kuivkäimlat. Nädala sees ilmselt vaiksem, nädala lõpus usutavasti päris palju rahvast. http://www.nationalparks.fi/nuuksionp/services

Käisime veebruaris - siis oli veidi jahe, aga muidu väga tore. Madeira edela osa oli minu meelest vahva kant. Kui kahekesi olla, siis nt see oli päris mõnus majutus: https://www.airbnb.com/rooms/9384646, sh olemas nii küte kui jahutus (kodumajutustes kumbki ülemäära levinud polnud). Vahemaad pole küll pikad, aga samas mägede tõttu võtab sõitmine jube kaua aega. Lisaks on väiksemate teede peal pimedas üsna vastik, nii et me peatusime saare erinevates osades mõne päeva ja vaatasime seal ringi.

Me võtsime auto lennujaamast - 11 päeva oli Sixt'il 90€. Ei soovita võtta mini-klassi masinat - meil oli VW Up ja sellega sai mäest üles vaid 1 käiguga (ja kui ringi sõita, siis mäkke tõusmist on PALJU). Käigukasti valik sõltub täitsa Su oskustest ja viitsimisest kangiga taielda.

Pico Areiro-Pico Ruivo oli äge, meile meeldis ka Levada Nova, Curral das Freiras (Nunnade org), Calhau da Lapa (kõrgelt kaljult laskumine mere äärde läänerannikul. üles-alla saab ka funikulööriga). Turistide seas üks popimaid, 25 Fontes Levada oli meie meelest keskpärane ja ülerahvastatud, aga eks maitse asi.
Igas suuremas kaupluses saab osta levadade raamatu (10-20€) - soovitan osta, sealt saab saare kõigi piirkondade parimate radade kohta infot, sh raskusastmed jne. Seda saab kindlasti ka netist tellida, lisaks enamik radu nt siin leitavad: http://www.walkmeguide.com/en/madeira/trails-list/

Tulin samuti just Riost, mulle isiklikult seal meeldib, seetõttu oli ka neljas kord kuue aasta jooksul Riot külastada. Röövimise ohvriks pole seni sattunud, aga eks võimalus on kindlasti mõnevõrra suurem kui nt Tallinnas. Nii et suured kaamerad-ehted tasub hotelli jätta.

Kui tahad minna vihmametsa ja paradiisirandadesse, siis tasub sõita Ilha Grande saarele, mis on 3-4 h Riost. Mulle väga meeldis seal, küll aga ei toimu mingit suuremat pidu-melu.

Rios endas peaks läheneva olümpia tuules kindlasti üritusi toimuma (tasub googeldada), kultuuriasutustest soovitaksin külastada jaanuaris avatud Museum of Tomorrow-d kesklinnas - väga vinge ja ebatraditsiooniline kogemus. Kuu peaksid juuni algul ka veel Brasiilias olema ja olema huvitatud mitme miljoni osalejaga üritusest, siis 5. juunil on Sao Paulos maailma üks suurimaid gey paraade - 2010 oli 3 milj osalejat, kindlasti ei jäänud alla karnevalile melu poolest.

Kuigi bussiga lennujaamast Copacabanale v Ipanemale sõitmises midagi keerulist pole (odav ja turvaline), siis esimesel korral soovitaks ehk tõesti taksot kasutada - buss peatub vaid soovi korral, aga kui ei tea täpselt, kus õige koht on, siis võib mitu km mööda kihutada (Copacabana on oma 4km pikk). Ja ega palavas Rios pole raskete kottidega ülemäära mõnus ka ringi siblida hotelli jahtides.

Linnas liikumiseks on liinibussid üsna ebamugavad - nagu eelpool öeldud, on raske peale saada, kui juhtub ummik olema (mida tuleb väga tihti ette), siis on palav ja üsna ebameeldiv. Soovitaksin kasutada hoopis metrood - kesklinna saab kiirelt, mugavalt ja turvaliselt. Kuhu metroo ei vii, sinna mine taksoga - lühikest puhkust pole mõtet ummikus raisata.

Kui Kristuse kuju juurde on soov minna rongiga, siis peaks ehk väga vara kohale minema või siis ette ära ostma - nt Copacabanal Leme poolses otsas Av Atlantica ääres on kontor, kust peaks saama seda teha. Ma läksin ~11 ajal ja siis sai rongipileti kella 14 reisile osta, väikebussiga mäkke ronides pidi aga vahepeatuses 1,5h kõrvetava päikese käes järjekorras ootama.

Favela tuuri asemel soovitan minna niisama favelasse jalutama - elasin viimane kord Lemes Babilonia favela (http://en.wikipedia.org/wiki/Morro_da_Babil%C3%B4nia) üleval otsas ja seal polnud midagi ohtlikku - narkoärile on ots peale tehtud, favela keskel asub politseijaoskond. Mööda peatänavat jalutada on igati ok, maitse saab täitsa suhu. Soovi korral võib favela alt võtta mototakso mäkke, 3 reaali sõit.

Lisaks saab nädalavahetustel ronida Leme mäe otsa, kust avaneb äge vaade Copacabanale. Tunnine jalutuskäik läbi vihmametsa, teepeal väikesed vahvad ahvid, kellele võib nt banaani anda. Turvaline koht - asub sõjaväebaasis (http://www.rio-de-janeiro-travel-information.com/morro-do-leme.html)

Copacabana ja Ipanema rannapromenaadil õhtuti jalutamine väga ohtlik ei tundunud, kuna palju on nii kohalikke kui turiste liikumas. Samas promenaadilt randa ei tasu pimedas minna, vältida tasub ka Rio kesklinnas väljaspool tööaega liikumist ja väiksemaid kõrvaltänavaid.
Korterite üürimisel tasuks ehk vaadata, mida soovitab Lonely Planet - mingi garantii peaks nende soovitus andma.
Rahavahetamine on väiksemates linnades küllalt keeruline ja tüütu - pangad minu meelest sellega ei tegele, otsida tuleb "cambio"-t. Rios ja Sao Paulos neid ikka siin-seal leidus. Pangaautomaadid võivad olla "tuunitud" ka suuremates kontorites, nii et see on omamoodi õnnemäng

Ma mäletan 2010. aastast, et lennufirmade port. keelsel kodulehel oli hind u kaks korda madalam kui ing. keelsel. Odavamaid ehk ilmselt kohalikele mõeldud pileteid sai osta aga vaid mingit kohalikku maksunumbrit omades (seal on üldse mingi omapärane süsteem sellega - isegi hotellist ei tahetud tööandjale esitamiseks arvet anda, kui seda nr ei ole).

Mulle meenub ebameeldivustest, kuidas keegi kõrvalistujatest suurema enamuse 8h kestnud lennust oma kõhutuult kaasreisijatele nautlemiseks jagas. Teine väheke häiriv sõit oli koos briti poissmeestega, kes lisaks joomisele ja räuskamisele otsustasid äsja jalast võetud mustade sokkidega üksteist loopima hakata... (stjuuardile sellekohast märkust tehes imestas too, et ka see segab mind :D) Aga õnneks on need pigem erandid kui reeglid. Olles ise küllaltki suur mees, härib mind tavaliselt see, kui minu kõrval istub teine samasugune - siis on tõsine karpi pressitud kilu tunne.

Kui reis peaks Rooma (või mujale Itaaliasse) viima vahemikus 14-22. aprill, siis on kõik riiklikud muuseumid tasuta, kuna käimas on kultuurinädal. Annab kena kokkuhoiu, kui sel ajal Itaaliasse sattuda...

Mina niisama küll ei riskiks kahe kotiga väravasse minna - olen korduvalt näinud, kuidas nõutakse asjade ühte kotti paigutamist võis siis 40£/euro maksmist. Kui tahad aga kindlasti osta, siis võta kaasa suurem kilekott, mille sisse saad paigutada oma pagasi ja lennujaamast ostetud joogid (kui Sul on kohver, siis ei jää muud üle, kui asjad sinna sisse toppida).