ordna7

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi

2 meeldimist
1 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kolm kuud pärast massiliste reisipiirangute kehtestamist avab Austria 16. juunist oma piirid kokku 31 Euroopa riigile - sealhulgas Itaaliale. Nendest riikidest sisenemise nõudeid, nagu näiteks kohustuslik negatiivne Corona test või 14-päevane karantiin, alates teisipäevast enam ei kohaldata. Välja jäetakse Rootsi, Hispaania, Portugal ja Suurbritannia.

"Täna avame akna, suure akna uue reisimise normaalsuse poole," ütles välisminister Alexander Schallenberg (ÖVP) kolmapäeval pärast ministrite nõukogu. Samuti avatakse täielikult piir Itaalia piiril 16. juuni südaööl. Osaline reisihoiatus kehtib endiselt Põhja-Itaalia Lombardia piirkonnas. "Soovitame austerlastel tungivalt mitte sellesse piirkonda reisida. Kui pakite oma kohvri, ärge unustage oma mõistust," ütles Schallenberg.

Hoolimata ulatuslikest piiride avamistest, on endiselt olemas ülemaailmne reisinõuanne, mille kohaselt koroonaviiruse pandeemia (turvatase 4/6) tõttu on kogu maailmas "suur turvarisk". Samuti soovitab välisministeerium võimaluse korral veeta puhkus Austrias 2020. aasta suvel.

Terviseminister Rudolf Anschober (rohelised) pöördus reisijate poole: "Nautige oma puhkust, kuid palun vastutustundlikult." Kui järgite kehtivaid eeskirju, nagu näiteks minimaalne vahemaa, pole vahet, kas olete puhkamas Salzkammergutis, Caorles või Saksamaal. Ta teatas, et vaatab olukorra üle iga kahe nädala tagant. "Otsustava kriteeriumina" nimetas Anschober uusi nakkusi 100 000 elaniku kohta. Kui need ületavad seitsme päeva jooksul väärtust 10 üksikutes riikides ja ka reproduktsioonide arv põhjustab muret, tuleks võtta meetmed.

Järgmisel teisipäeval tühistatakse Itaaliast pärit lennukite maandumiskeeld, välja arvatud Lombardia. Sellesse Itaalia piirkonda on reisimine lubatud, kui see on seotud püstise reisihoiatuse tõttu teatava riskiga. Juhtumi korral võib see tähendada, et kui Schallenberg selgitas, võivad reisijad pöörduda regressinõuetega töö- või tööseadusest tulenevate probleemide korral või konsulaarabi korral.

Hispaania piir peaks taas avanema 1. juulil, kuna Hispaania on ise teatanud, et hoiab oma piirid suletud juuni lõpuni, ütles Schallenberg. Rootsi, Suurbritannia ja Portugal on vabastatud reisipiirangute tühistamisest kuni edasise teatamiseni. Nakkuste arv ja nende areng "ei avane praegu".

Anschober avaldas eriti kahetsust piiri edasise sulgemise üle Rootsile, kes oli võtnud pandeemiaga toimetulekuks spetsiaalse tee: "Ma oleksin lootnud, et see sümpaatne viis kriisist ülesaamiseks õnnestub."

Tagasisõit väljaspool Euroopa Majanduspiirkonda (EMP) asuvatest riikidest - s.o Serbia, Bosnia ja Türgi - pole endiselt lubatud. Schallenbergi sõnul tuleks otsus avada piir nendele riikidele teha kooskõlastatult ELiga. EL-i komisjon esitab reedel vastavad suunised, mille alusel Austria jätkab tööd. Välisminister väljendas muret ka selle üle, et 31 riigile piiri avamine ei põhine tingimata vastastikkuse põhimõttel - reisijad peavad seetõttu tingimustest eelnevalt teada saama.

Reisitööstus tervitas kohe piiri avamist kui "olulist sammu, mis tõi reisitööstusele hädasti vajaliku tagatuule, mida Corona kriis oli rängalt tabanud". Pärast seda verstaposti on nüüd oluline kaaluda ka reisipiirangute lõdvendamist väljaspool Euroopat asuvatesse riikidesse - võttes loomulikult arvesse Covidi arenguid, - nõudis Austria kaubanduskoja (WKÖ) reisibüroode liidu esimees Gregor Kadanka.

Tüürimaa kuberner Günther Platter (ÖVP) tundis samuti heameelt Brenneri piiri avanemise üle. See on "Tirooli-Lõuna-Tirooli-Trentino Euroopa piirkonna keskne nõue", ütles Platter. ÖVP Lõuna-Tirooli esindaja Hermann Gahr tervitas samuti sammu.

Sloveenia välisminister Anze Logar nõudis taas reisipiirangute kaotamisel Austria piirikontrolli lõpetamist Sloveenias. "Kui sarnaseid põhjuseid pole, pole ka meie põhjapiiril piirikontrolli säilitamiseks reaalseid argumente," ütles Logar uudisteagentuuri STA teatel, viidates omal ajal pagulaskriisile.

EL-i komisjon soovib pikendada Corona kriisi tõttu sissesõidukeeldu kolmandate riikide kodanikele kahe nädala võrra kuni 1. juulini. Nüüdsest soovitab ametivõim järk-järgult piiride avamist EL-i mittekuuluvatele riikidele, ütles kolmapäeval ELi välispoliitika juht Josep Borrell. Liikmesriikidel on praegu piirikontrollide esimene kaotamine Euroopas.

(APA)

vist olemas-kus kandis asute?