trip-krainetrip-ukraine-dark

aimar80

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

1 meeldimist
1 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

Poolsaarel hotell oli 99€ neljale inimesele. Buss poolsaare otsa (Punta Sabbioni) oli vist 2€ nägu. Punta Sabbionist Veneetsiasse laev - 14€ nägu, edasi-tagasi. Kui 8 aastat tagasi Veneetsias käisin siis teiselt poolt ja rongiga. Nüüd laevaga meeldis rohkem. Ja kui 8 aastat tagasi tundus kõik hirmkallis ja ei julgenud söömagi minna, siis nüüd sõime Veneetsias õhtust korralikus pitsarestoranis. Vein ja pitsad 4-le iniemsele natuke üle 60€, niiet ei tasu karta.

Poolsaar on tihedalt täis igasugu kämpasi, laagreid ja veeparke, on ka pikk rannajoon ja saab ujuda. Netist leiab ka infot aga tasub tähele panna nende kiikse. Enamus kohtades on päris keeruline arusaada mis lisatasud kõik juurde lähevad. Näiteks cleaning fee, konditsioneeri tasu, autokoht eraldi ja kõige tipuks oli ühes kohas, et rendid kämpingu 4-le inimesle ja maksad näiteks 70€ aga siis peab iga inimese eest veel ka persona tasu maksma mingi 12€. Paljudes kämpades on miinimum aeg 7 päeva jne. Juuli lõpp ja august on kõige turistirohkem aeg ja mina ei julgeks broneerimata minna. Augustikuise Veneetsia kohta räägitakse ka halbu kogemusi (haisvad kanalid, liiga palju turiste) aga juuli keskel oli seal küll väga mõnus.

Tee kalle ei ole mingiks probleemiks, kõige suurem märk vast oli 18% ja keskmine tõus jääb alla 7%. Mina oma diisel volvoga sõitsin automaatkasti reziimis ja polnud probleemi. Vastu tuli igasugu suuremaid ja väiksemaid autosi ja ka üks buss.

Möödumiste jaoks on iga ca 300m tagant taskud. Oli ka ekstreemsemaid kohti kus tuli veidi tagurdada ja keegi läks autost välja ja juhendas täpsemalt. Vahepeal jäi kahe auto vaheks vast umbes 10cm. Kõik vastutulijad olid väga sõbralikud ja arusaajad. Üldiselt kehtib kirjutamata seadus, et mäkketõusjal on eelisõigus. Allasõit oli juba palju lihtsam kuna ise siis juba harjunud ja mul joppas ka sellega, et siis tuli palju vähem autosi vastu. Ülessõidul ütles ühel meie ees sõitval autol närv üles ja keeras ikkagi otsa ringi. Tipust jäi tal mingi 2km puudu vaid.

Vastu tuli ka rollereid ja ATV-si mis tundub mõnus variant kui ilm on ilus. Seekordse ilmaga sain nad muidugi ikka väga väga märjaks ja külmaks (üleval oli kraade 13, all 30).

Umbes poole mäepeal on veidi suurem parkla, suveniiripood ja wc (pildil see koht kus buss on). Aga ülevalpool võib peatuda ka taskutes või nõelasilmakurvides. Oli ka paar lagedamat kohta kus olid ka piknikulauad jms.

Kuna tegu on rahvuspargiga siis all küsitakse ka piletiraha, vist oli 90 kohalikku inimese kohta ehk ca 11€. Selle eest anti ka mingit materjali ja CD plaat mida ma pole jõudnud veel vaadata.

Panin siia mõned seebikaga tehtud pildid: https://www.dropbox.com/sh/m0lsfj9yrcepprq/AAC2vGIHo3Yne_MXA3XLMOz1a Youtubes on ka palju videosid kogu teekonnast, sealt saad hea pildi ette. Mina neid enne minekut ei vaadanud ja siis oli üllatusi rohkem.

Lugesin blogi. Tundus väga tore trip. Olete arvutanud nüüd ka täpsemad kulud? Huvitab just palju niiöelda igapäevasele elamisele kulus?