Agnes1

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi

4 meeldimist
0 postitust
12 kommentaari
Viimased kommentaarid

See on üsna keskus. 10-15 minutit edelasse jalutamist ja oledki täiesti keskuses. Samas on ka teisel pool jõge väga kenasid kohti, nii et pead nii ehk naa ringi jalutama/sõitma.

Olen seal ise üksi öösel jalutanud, kordagi ei hakanud hirmus.

Tulin just Nizzast.

Nizza lennujaamast tõi buss 98 (4 EUR pilet kassast, ilmselt bussist ostes oleks 1 EURiga saanud - ühe korra pilet vs päevapilet). Väheseid probleeme pakkus arusaamine, kus maha tuleb minna, kuna iga putka kõrval see buss ei peatu ning ega täpselt neid peatuseid ei näe ka enne. Aga enamvähem jälgides tänavanimesid sai õiges kohas maha mindud. Üldse, bussidelt mahaminemisega õiges kohas oli mul probleeme :) Alati lõpuks sain õiges kohas maha aga ärevust oli rohkelt.

Hotelli/öömaja soovitan võtta võimalikult ranna lähedalt (et ei oleks mingit pikka jalutamist mööda linna randa - tagasi). Ise elasin tagasihoidlikus kuid täiesti korralikus apartmendis Studios Rialto (nädalane köögiga tuba, mis mahutaks 4, 1-2 on mugavam siiski 420 EUR eest). 150 meetrit merest ja 5-10 minutit jalutamist Massena väljakule (keskus). Lähedal ka mitmeid toidupoode, kui soov ise omale süüa teha.

Tasulised rannad varieerusid 15-20 EUR vahemikus (lamamistool madratsiga). 5 EUR päikesevari + 5 EUR rannalina (soovi korral). Võtke korralik suur rannarätik kaasa (mul ei olnud, tundsin puudust). Blue Beachi tasulisel rannal (15 EUR) oli ka väike sild, millelt sai kohe normaalsügavasse vette, ilma et oma jalgu lõhkuda kividel. Kui soovite mööda kive vette minna, soovitan kindlalt mingeid vettkannatavaid, kõvema tallaga, jala külge kinnitatavaid jalanõusid. Ilma on ikka üsna valuline. Tasuta rannas ma ei käinud, ei olnud soovi kividel lebada, aga rahvast oli muidugi palju.

Tasulisel rannal saab ka süüa/juua tellida kohe oma tooli juurde (Cola 4,20EUR, limonaad 4EUR, karahvin veega (kraanivesi) tasuta, friikad 6 EUR, pasta 15-16 EUR jne kallimas suunas (kõige kallim oli vist lobster 51 EUR, mis ma märkasin). Vein kõige soodsam oli vist 18 EUR pudel, seda telliti rohkelt. Kui võtate prae, tuuakse see väga ilusalt kandikuga (+ sai + oliivõli + balsamico) otse teie lamamistoolile, saab kenasid hedonistlikke puhkusepilte :)

Nizzas on hästi palju venelasi. Aga nad ei sega, lihtsalt vene keelt kuuleb tohutult. Ka Estonian Air lennukis. Ei märganud, et kohalikud teenindajad oleks venelasi kuidagi vähem sallinud.

Kui teie hotellil/öömajal pole tasuta parkimist, siis tundub mulle mõttetu võtta auto kogu perioodiks (kui te just ei kavatse iga päev palju rännata). Bussiga (1 EUR 1 sõit või 4 EUR päevapilet) saab peaaegu igale poole ja jääb ära parkimise kulu ja mure. Ise käisin Rotschildi villas&aedades (suurepärane, 12 EUR sissepääs, buss 82 vist ca iga 15 minuti tagant sõidab, saab hiljem ka linnas ju ringi jalutada) ja Monacos (ka väga kena, sh. vürstiloss vanalinnaga (8 EUR ekskursioon sees, buss 100 vist, viis otse kesklinna ja peatus mitmes kohas; 112 peaks ka viima aga mulle soovitati 100). Monacos väljusin Turismiinfo juures (Kasiino lähedal) aga ilmselt oleks hoopis mõistlikum väljuda alguses ja sealtpoolt jala liikuda kasiino suunas, võtta buss tagasi sealt ning nii garanteerida endale istekoht tagasisõiduks, kuna muidu on buss lihtsalt täis. Sõit bussiga võttis nii 30-40 minutit, kliimaseade töötas. Mõlemad bussid sõidavad mööda rannikut - kes ei talu mägiteid, soovitan väike tablett enne sisse võtta, aga vaated on ilusad kogu reisi ulatuses.

Bussi osas - kuna 1 sõit on 1 EUR, siis soovitan enne mõelda, kas tahate ka vahepeal maha tulla ja ringi vaadata. Nt. Monacosse minnes, võibolla võtta 4 EUR päevapilet, sõita Mentoni, siis sealt Monacosse, teha veel hiljem peatus Ezes/Villefranches vms - siis oleks ehk kindlam see 4 EUR pilet. Kuna ise elasin tõesti kesklinnas, siis kohapeal transporti ei vajanud.

Tagasilennu päev - pidin toa vabastama kell 10 ja lend alles 18:20. Sobivaim tundus tollel päeval minna kohvriga Cap 3000 ostukeskusesse (kuna lennujaamas baggage drop offi ei ole ja korterhotellis pagasi hoiuruumi ka mitte). Cap 3000 tuleb üles otsida Reception ja sinna saab oma kohvri kenasti tasuta jätta, ning terve päev ostukeskuses ringi tuuseldada (kohapeal saab ka süüa). Buss 52 viib Nizzast keskusesse (Centre Commercial peatus) ja pärast 2 peatust tagasi sama bussiga ning oledki lennujaama ees. Väga mugav. Cap 3000 - seal on suur LaFayette (ülisuure lasteosakonnaga), suur H&M (laseosakond kindlalt suurem kui Nizzas endas), Zara, Mango jms. Samas osad poed, mis olid Nizzas (camaieu vms), neid Cap 3000´s ei olnud.

Olen saanud tagasilennu piletit kasutada Estonian Airiga ca 2007. Pidin esialgu lendama Tallinn-London-Tallinn kuid firma komandeeris mu vahepeal Vilniusesse ning oli nõus ostma pileti Vilnius-London. Helistain Airi, uurisin, et mis saab ja kas saan ikka tagasituleku piletit kasutada. Nemad ütlesid, et jah, EAs ei ole piletid seotud, seega tee on vaba (ei tea, kas see enam kehtib aga 2007 siis küll).

Töökaaslasel loetud kuud tagasi juhtus olukord, et magas Vilnius-Tallinn-Vilnius (ka EA) esimese otsa maha. Ajas päevad sassi ühesõnaga. Ostis siis uue Vilnius-Tallinna otsa, Tallinnas helistas Estonian Airi, seletas mure ära. Airi omad uurisid-puurisid, palusid järgmisel päeval tagasi helistada, mida töökaaslane ka tegi ning kõik taaskord toimis. Viimasel puhul siiski, kui vahepeal oleks lennuk välja müüdud (kuna ma sain aru, et see pilet ikkagi korra canceldati), siis ilmselt poleks nii õnneks läinud.

Kummalgi korral ei tulnud midagi eraldi maksta. Uimane töökaaslane pidi küll uue siialennu pileti ostma aga muidu oli kõik OK.

Ise käinud Alton Towersis just selle ühepäevase tripiga (rong+buss+sissepääs). Piletid on tõesti "kõik atraktsioond hinnas" ja tunduvad kallivõitu (nagu välismaal üldse), samas mulle just see meeldib, et ei pea hakkama iga atraktsiooni juures mõtlema, et kas ma raatsin selle eest nüüd maksta või mitte. Minu arust lõpuks tuleb iga asja eest eraldi makstes hind palju kallim või siis jääb kehv mekk juurde, et umbes seda ei raatsi ja toda ei raatsi.

Alton Towers oli väga lahe, erinevate alade ja teemadega. Julgen soovitada.

Olin Agios Nikolaoses. Natuke väike linn aga väga ilus. Sai jalutada, kõik oli puhas ja kaunis, mõned poekesed, imeilus merekallas mille ümber restoranid. Tänavatel ei lärmatud aga samas oli baare kus pidutseda ka.

Kohalikelt sain aimu, et Malia on üks õudne koht, kus põhimõtteliselt briti poissmehed (ja nende analoogid, sh. naissoost) end välja elavad - maani täis keset linnatänavaid töllerdavad. Seetõttu ka hotellide hinnad seal odavamad.

Hotelliks soovitan valida sellise, kust saad otse bikiinides randa, et ei pea oma kotte ja kompse kaasa tassima. Privaatrand on eriti sheff. Meie hotellis oli midagi sellist.

Kui Eesti lend ei hiline, siis ei näe probleemi. ja muidugi, et check-ini teed mõlemale lennule Tallinnast.

Saad bussiga terminaali, vaatad kohe seinalt, millisest väravast su uus lend läheb ja jõuad ilmselt rahulikult kohale jalutada. vajadusel isegi tualetis käia.

Viitan pigem sellele, et väikelapsele endale võib olla üsna traumeeriv 6-7 tundi järjest karjuda pluss tagasisõit otsa. Mina panen endale kõrvatropid ja elan üle.

Tulin just tagasi Tenerifelt (suhteliselt sama pikk lend) ja neid hüsteerias kriiskavaid väikelapsi lennukis oli ikka liiga palju. Üks röökis praktiliselt kogu sinnalennu.

Lihtsalt vahemärkuseks siis, et selline oht on ka olemas. Muidugi kui on vaja lennata (nt. perekond seal, töö pärast vaja kolida), siis ei jää midagi üle, muidu ma ausalt öeldes mõtleks järele. Testiks mõne lühema lennuga enne.

Meil oli jälle juhtum, et autoga teel Las Vegasest San Franciscosse oli võimatu öömaja leida kuna kõik oli välja müüdud (nädalavahetus). Lõpuks peaaegu hommikul jõudsime mingisse suuremasse linna, kus saime alles öömaja. Nii et ei pruugi "esimeses ettejuhtuvas vedada", olukorras kui öö jääb nädalavahetusele või muidu pühadele.

Bookisin ise sealt just hotelli Pariisi oktoobriks. Valisin ca 7 hotelli välja, salvestasin lingid endale. Kaks neist hotellidest on vahepeal hinda tõstnud (Best Western keti omad), ülejäänud hetkel hinda muutnud ei ole. Küll aga on vahepeal paar hotelli välja müüdud (osade tubade osas). Nii et võib juhtuda igasugu asju. Paremad hotellid (s.t. head aga mitte liiga kallid) kipuvad end välja müüma enne kui viimnepäev kätte jõuab, seega võimalus viimase hetke pakkumiseks langeb ära.

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g186338-d187680-Reviews-Ridgemount_Hotel-London_England.html

Kiviga visata Leicesteri väljakule (1 peatus metrooga aga saab ka jalutatud), odav (alla 100 naela) ja suurepärased reviewd. Broneerimiseks tuleb hotelli helistada või kirjutada.