odett

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
2 kommentaari
Viimased kommentaarid

Jah, täitsa õigus, kui võtta Lähis-Ida ametlik mõiste, siis tõesti jääb ka Araabia poolsaare lõunaosa sinna sisse, lisaks ka Iraan. Ma ise mõtlesin lihtsustatult Vahemere lähedale jäävaid riike.
Muscatis on ehedust kindlasti enam kui Dubais ja expatte on ka vähem. Põhjuseid ja näiteid võiks siin palju tuua. Omaanil on nö. omaniseerimise ehk oma inimeste tööhõives kasutamise poliitika. Hotellides, poodides, restoranides, autorentides jm olid ikka põhiliselt kohalikud tööl. Ma ei mäletagi, et meid kuskil mõni expat oleks teenindanud. Eks neid muidugi töötab, eelkõige naftasektoris ehk pigem vist kõrgematel kohtadel, ja mõnega ka kohtusime kõrbesafaril. Muidugi olid kõik kohad täis indialasi, kes ju ka expatid..))
Ainsad tuntavalt lääneliku joonega hooned olid kogu Omaanis autosalongid, isegi supermarketid on nad teinud võimalikult araabiapäraseks, rääkimata muust. Ei mingeid pilvelõhkujaid.
Ja kauplemisstiil polnud pealetükkiv nagu Põhja-Aafrikas ja Kariibidel.
Kariibid on nii mitmekesine piirkond, et üldistada eriti ei saa, aga need kõige traditsioonilisemad kohad, kuhu kruiisilaevad ja suurem osa puhkajatest läheb, on ikka küll oma ehedust tugevalt kaotamas. Seda infot annavad nii sõbrad, kes seal on käinud, kui ka kõikvõimalikud reisifoorumid. Eks seal tuleks rohkem otsida, et rahulikumat kohta leida.
Aga suur tänu Singapuri idee eest! Olen sellele veidi ka ise mõelnud. Uurin asja edasi.

Lapsega lõunamaale reisima

Palun soovitusi, kuhu lõunapoole reisida jaanuaris-veebruaris 4-aastase lapsega. Koht peaks olema lapsesõbralik, piisavalt soe ujumiseks, üle keskmise turvaline (ära jäävad Põhja-Aafrika, Lähis-Ida, Kesk-Ameerika jms), lisaks rannale ka mõningate vaatamisväärsustega, soovitavalt eheda kohaliku kultuuriga ehk mitte üdini turistilik ja võimalikult väheste nakkushaiguste ohuga (eriti tahaks vältida malaariat).
Eelmisel aastal viisid samad kriteeriumid meid pärast mõningat netis surfimist Omaani ja jäime väga rahule. Julgen soovitada kõigile!
Nüüd olen lugenud Kariibi mere saarte, Mauritiuse, Sansibari ja mitmete Aasia riikide kohta, aga lõplikku selgust pole tekkinud.
Kariibid tunduvad liiga turistilikud, Aasias ja Sansibaril on malaaria oht.
Ja kas kellelgi on kogemusi nii väikesele lapsele malaaria-profülaktika tegemisel? Kas on teatav vanusepiir?