Kate81

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
8 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tere, 


Palun anna pärast reisi tagasisidet :) Kus majutusite ning kuidas liiklesite jne? Kuidas üleüldiselt kõik sujus?
Meil on plaanis sinnakanti minna detsembri lõpus 2019, maandudes Orlandosse ja siis hakata seiklema allapoole. Oleme 2 lapsega (10a ja 15a) ning kindlasti tahame kuhugi Theme Parki minna. 
 


Tervitused palavast Puerto Princessast. Oleme täna siin viimast päeva, seega muljed on väga värsked.
Raha saab välja võtta PP's , seda meiegi tegime. Manila lennujaamas millegipärast meie kaarti automaat ei tunnistanud, seega jäigi üle PP. El Nidos saab Art Cafes maksta kaardiga, lisandus 4-5 % juurde.
Meie ei käinud Underground Riverit vaatamas , esimene päev PP viibides oli see fully booked ja tagasitulles enam ei viitsinud. Aga ausalt ega tunne puudust kah.
PP ööbisime kohas nagu Hibiscus Garden Inn ja seda kohta soovitan küll kahe käega...toad suured ilusad kondiga ja aed on võrratult ilus. Kohalikud töötajad on äärmiselt sõbralikud ja abivalmid. Olime siin 2 ööd saabudes ja 2 viimast ööd, kus saime siis oma privaataiaga delux toa sama hinnaga (1800 p/öö). Privaataed polnud küll midagi erilist, aga siiski....
El Nidosse me eelnevalt ööbimist ei vaadanud,seega sinna saabudes kl 15 paiku hakkasime kohe rannaäärseid kohti läbi käima. Kuna eranditult olid kõik täis, jäi meil üle üheks ööks võtta Rosanna's cottages tuba, mis asus teisel pool teel, maksis 1800 p /öö....tuba oli kole, pime ja haises :) aga üheks ööks ok küll. Teisel ja kolmandal ööl olime Art Cafe vastas Nido Bay Inn (1700p/öö)....kõik vajalik oli toas olemas, lainemüra oli õhtul ja öösel ikka vägev...oli see majutus just rannal. Ja viimased 4 ööd veetsime paljukiidetud Greenview's Resortis, mis asus linnast mõned km eemal Corong-corongis. Esmamulje oli väga hea ja olime rõõmsad , et saime sinna....aga kokkuvõttes polnudki see midagi nii erilist. Meie cottage oli kohe kohalike eluasemete kõrval (kuigi aed oli vahel:))) hommikuti algas elu seal kl 6 koos lastekisa, seakisa , kukkede ja koertega. Omanik on britti härra,kes alguses jättis meile väga hea mulje, aga pikapeale enam mitte....eriti kui olime näinud,kuidas ta oma töötajatega sõneleb klientide juuresolekul.....
Island Hoppingul käisime, A tuuril, meie ajal olid tugevad tuuled,seega C jäi ära. Tsikli võtsime ka kaheks päevaks, sai ära käidud saare tipus olevas Nacpan beachil ( Dharma, see oli see rand, mida sa mõtlesid vist) ....seal saime kohalike väikelastega kohe sõbraks, kes rääkisid meile oma elust.
Käisime ka seal teises rannas mitu päeva....Marmegmeg või midagi sellist oli....ja kayaki rentisime ka. Kala sai palju söödud ja ega see rummgi maitsmata jäänud :))) Tore puhkus oli, raamatuid sai palju loetud ja päikeseenergiat kogutud....meile meeldis. Just meeldis see, et sai näha nii palju ehedat kohalikku elu. Loomulikult on El Nidost saanud korralik turistikas....ja kardan, et mida aastad edasi ,seda hullemaks asi läheb.
Need siis meie kogemused, kui soovite küsida, vastan hea meelega . Ilusat puhkust, kes alles lähevad!!!
Ahjaa....Greenview' sai ka krediitkaardiga maksta, 5% tuli juurde. Meil poleks muidu sularahast välja tulnud, kuna tunduvalt kallim oli see elu seal,kui olime eeldanud....

Kaks postitusi järjest, aga panen ka siia veel mõned asjad kirja, äkki abiks:
PP- El Nidosse läksime minivan'ga 4,5 h . Tee on kuni TayTay' ni enam-vähem, viimased 60km on kruusatee. Kuna van'i juhid kihutavad hirmsasti,siis oli paar korda ikka kopp ees, aga mitte midagi hullu. Ja samas seal vahepeal juba ehitati veel asfalti lõike ( tegelt betoonlõike).
Kalastusretkesid korraldatakse kohapeal, aga kuna me olime kahekesi vaid , siis oleks pidanud maksma terve paadihinna - 4800 p / päev
Kohalike meestega sai mu mees kokkulepitud kaks hommikut kalastamise, aga mõlemal hommikul jäid ära,kuna tuul ja laine ei soosinud....noh, mu mees oli väga pettunud, oli ju see üks peamisi asju, mida ta tahtis siin teha :(
Internetti oleme saanud kasutada igas majutuskohas ja see siin on olnud tasuta. Meil omal arvuti kaasas, just et saaks koduste (lastega) suhelda. Greenview's jagas omanik ka lahkelt oma arvutit kasutada.
Tsiklirent oli 600 p/päev, saime selle hinnaga, kuna võtsime kaheks päevaks.
Kohalik õlu San Miguel on 45 p ja El Nidos kalaroog koos riisiga u 200-290p.

To JussS: meie oleme Palawanil (PP's) alates 03.01 ja oleme 2 ööks bronninud Hibiscus Garden Inn'i ja siis pōrutame juba El Nido poole, kus oleme kokku u 9-10 päeva, sinna majutust oleme vaadanud, aga bronninud ei ole. Eks kohapeal vaatame.

Ka meie sõidame Filipiinidele jaanuari alguses, kohal oleme kokku u 14 päeva ja vaadanud oleme ka Palawani saart. Lugesin läbi DJ blogi ja jäi kummitama see, et kas tõesti kohalikud lennufirmade kodukalt ostetud piletid ei ole usaldusväärsed? Kes oskaks seda kommenteerida? Tahaks siit ette osta lennud Manila-Busuanga (Coron) ja tagasi Puerto Princesa-Manila.

Meie jõuame Singapuri 01.01, seega kahjuks ei sobi:( Kui küsida tohib, siis mis teie plaanid detailsemalt on? Kaua KL olete, kuidas liigute jne jne? Kaua Balil olete?
Kuna ise ei ole üldse seal kandis käinud, siis kõik soovitused teretulnud:D

Kolmpunkt-millal teil plaan minna on. Meilgi ostetud Singapuri piletid, aga edasi ei teagi kuhu minna. Plaan ka 2 päeva olla Singapuris ja siis vist Filipiinidele, aga veel ei ole midagi edasi ostnud.

Oleme ka minemas Filipiinidele , sõidame kodust aastavahetusel ja alates 03.01 oleme Palawanil ( tõenäoliselt) . Küsimus Eil'le, kas te võtsite selle Golden Monkey "hüti" kohapeal või bronnisite ette? Kui kohapeal, siis palju see maksma läks?
Endal on plaan ööbimine vaadata Manilasse ja siis edasi saartel käia ja otsida kohapeal. Oleme saarel kokku 11 päeva.