gunja

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

13 meeldimist
1 postitust
33 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ma olen ka mõned korrad Garda ääres seigelnud.

Eelkribajatest on mul olnud tiba teistmoodi :kord saabusin järve äärde jalgrattal Lõuna Itaaliast. Tookord sisaldasid mu rattakotid ka ronimisvarustust Via Ferratade jaoks, mida Garda ümbruses on ohtralt. Ronimata jäi ainult Rino Pisetta nimeline rada kuna see tundus raske. Kõik via ferratad ilust Google mapsis üleval koos arvustustega.

Mul soov ka sinna kanti minna, sõidaks mõne kuu Pamiiris ratast. Ostsin juba uue hübriidratta, nüüd ainult vaja teine vaktsiini süst saada ja minek. Lend veel ostmata.

Krügeris käisin omalkäel safaril,seal selline viis suht levinud. Olime veebruaris kui seal suvi ja loomad palava eest varjus/loiud. Vaatamata sellele nägime kõiki loomi mida soovisme. 

Infot kus keda näha saime puhkealadelt nii teistelt külastajatelt kui ka kaarditelt kuhu lipukestega(iga loom oma värviga) märgiti kohad.

Tahaks ka Kesk Aasiasse, eriti tõmbab rattamatk Pamiiri kiirteel.See suvi võiks minna.

1.Jaanuar:nädala Egiptimaal, Punase ääres purjelauakoolis. 

Mai:9 päeva libisemist süstal mööda Väinamere rannikut, läbi lugematute linnuparvede ja laidude labürinti.

Juuli:Rattamatk Saapamaal koos oma 17a pojaga, alustasime Barist, läbisime Taranto, Sapri, Napoli, Rooma, Firenze, Veneetsia, Alpid ja kojulend oli Viinist.

Itaalia kus rattasõit kulgeb mööda kauneid maastike ja läbi muinasjutuluste linnade, kus tõusud mägedesse on raskemast raskemad ja laskumised samavõrd kiired, kus öömaja võib olla liivarannal lebokal või Napolis Date väljaku imeilusas apartmendis on pärl rattamatkajale.Soe ja kuiv riik. 

2.Esmajärjekorras sooviks Pamiiri kiirtee rattaseljas läbida. 

3.soodsaid pileteid sooviks Kesk Aasia, Kaukaasiasse, Lõuna Euroopa ja USA.

Väike Lotti, Eestist pole mõtet gruppi otsida sest Stepantsmindas on palju kohalike giide ja enne koroonat oli 2019aasta septembris päevi kui tippu tõusis 200 inimest päevas. 

Ma plaanin juulis minna, mul seal tuttavad, eks seal vaatan kas ja kuidas tippu proovida.

Ma sain oma esimese Kazbegi kogemuse läinud aasta detsembril kui kavandatud Gruusia suusatripp lumepuuduse Kazbegi jalamile matkama viis.

Kaks esimest ööd veetsin Stepantsminda külas kust tegin 2 korda aklimati tõuse 3000 peale. Kolmandal päeval võtsin ette teekonna meteostansija(baaslaagrisse) et seal 2 ööd veeta ja lisaks 4200 peale teise liustiku algusesse tõusta. Baaslaagris oli lisaks minule üks poolakas kes oli plaaninud   Kazbegi tippu tõusta vaatamata sellele et oli üksi kuni - 30ne kraadises pakases esimest korda ronimas väljaspool Tatra mägesid, kuid kui ta 4300meetri peale oli tõusnud ja seal liustiku lõhesse jalgupidi kukkunud tuli mõistus pähe ja pöördus baaslaagrisse tagasi))) 

Iseenesest on suvel tippu lihtne tõusta kui paariline olemas. Talvel palju raskem sest külm ja liustiku lõhed lume all peidus. 

Ma oleks isegi see suvi käpp Kazbegi võtma)

Mul selline lugu Itaaliaga, et eelmine kevade põrutasin Riiast lennukiga Barisse,kuna ma olin oma velo kaas tirinud siis Baris maha saanuna ei jäänudki muud üle kui ratas kokku ja sadulasse.Kohalikust Dechatlonist ostsin gaasi, päikesepaneeli ja muud träni ning siis ööbimist otsima.Seekord keerasin lebokale külili ühes kuivanud jõesuudmes Bari äärelinnas. Enne uinumist lugesin tiba veel tähti taevas)Hommikul väike kohvi ja hügieen ning siis risti üle Saapamaa Türreeni mere poole väntama. Kaks ööd sai magatud sisemaal, üks neist mingis tühjas hurtsikus reformvoodis teist ei mäleta. Aga päevad veeresid rattaseljas mäkke ja alla, vihma ja päikesesse kuni vastu tuli kaua oodatud Türreeni meri koos räpase ranna ja neegergetoga. Aga rand on rand ja sinna jäin laagrisse. Nüüd siis sõitsin pikki rannikut ülesse Salerno, Amalfia, Napoli, Rooma,Firence, Pisa, Milan, Riva del Garda, Bolzano, Graz poole kuni Viini kus ronisin lennukile et jätkata oma trippi Svenssonite maal.Minu parim trip mis teinud olen, nägin ja tundsin Itaaliat koigi oma meeltega.Alpides ronisin veel Via ferratasi, sain lumetormi ja ujusin jääkülmades järvedes ning magatud kuu ja tähtede kaisus) 

Kutaisi on minu jaoks lihtsalt lennujaam teel Kaukasuse mäestikku. Aga teed või mis iganes rohtu te seal jõe ääres kasvatate, võib jooma tulla küll kui trehvate detsembris oma Gruusia kodus olema) 

Ma kevadel sõitsin Itaalia jalgrattal läbi.Kui julgust ja ilma on soovitan rolleri rentida.

Henry Mark räägib õigust veinimõisasid on üle ilma kõik sarnased aga Garda ümbrus on ainulaadne.

See veebruar sai ka Joburgi,Krügerit ja Durbanit külastada.Mulle meeldis enim Durban,sürr linn kus valge elanikkonna on asendunud mustad.Linna arhitektuuri areng oleks kui 80ndatel peatunud.Räpane, lärmakas linn kus me kuuekesi,4 last ja 2 täiskasvanut valget tundusime kui võõrkehad.Kohtasime linnas ka teisi valgeid kuid tegu oli tõsiste eluheidikutega.Narkaritest kerjustega.Sai ka Durbanit rannas surfatud,varustuse rentisime https://surfhq.co.zaSeal ideaalsed tingimused surfamiseks kuid vähese ujumis oskusega inimesel võib seal lainetus ohtlik olla.Kui ma seal oma surfilauaga nikerdasin uppus üks mustanahaline paarkümmend meetrit eemal lainetesse.

Eelmine aasta külastasin kahte moslemimaad.Iraani ja Jordaaniat.Esimese ronisin Damavandi ja Alam Kuh tippu ning allesjäänud aja lõin sirgeks Pärsia kultuuri nautides.Kuid kõige eredamalt jäi meelde kohalik rahvas uhke sõbralik ja abivalmis.Ma ei olnud nende jaoks turist vaid kallis külaline.Sama läbisaamine oli neil ka omavahel.Teine moslemimaa oli araablaste Jordaania.Sõitsin rattaga läbi selle ilusa maa:Wadi Rum,Petra,Kerak,Surnumeri jne.Kuid sealsed elanikud on halvimad keda kohanud olen.Sain nii kivide kui suitsukonidega pihta.Kes lubas pea mahavõtta,kes läbi tõmmata.Olin õnnelik kui trip sai tehtud ja Israeli piir ületatud.Minu arusaam on nüüd selline et araabia maal võid ka peast ilma jääda.

Sel aastal tähistasin matkates Eesti 100ndat sünnat.Aasta algas nädalase ratta tripiga Israeli koos oma 15se pojaga.Kuna olin ühe pedaali koju unustanud pidin esimesed 70 km rattasõitu läbi ajama ühega vändates

Eelmine nädal käisin.Israel võttis 20 euri riigist lahkumise eest, Jordaania pool lõi templi passi ja raha ei võtnud.12 päeva pärast läksin tagasi Israeli ja ei maksnud midagi.Mul Jordaania Pass puudus tasuta sain.

Jordaania poolel tuleb piiritsoon (1km)niikuinii ületada soiduvahendigaJalgsi ei lubata.Peale kl 17 saab seal tööliste bussile mis viib Aqabasse.Kui tahad lihtsat puhkust rendi auto jaab see tüütu kauplemine kohalikega ära.Ma ise sõitsin seal ratast (Aqaba-Wadi Rum-Petra-Surnumeri-Kerak-Aqaba )eelmine nädalKohalikud on suht rahamaiad ja tüütud tegelased muidu ratast sõita oli enam vähem.Meeldejääv oli laskumine Petrast läbi Väike Petra Wadi Arabi ja sealt Surnumere äärde.Väike Petra juures leidsin mõnusa telkimiskoha kus sai lõket teha.Meeldis ka tõus Surnumerelt Keraki.Wadi Rumis ööbisin ühel kaljunukil tähistaeva all.Mõnus tripp oli nii et võid rattaga minekut ka kaaluda

Tsau,Soovitan Iraani Alam Kuh 

Hei!Tulen just Iraanist,raha vahetage ikka ametlikest kohtadest.Riiklikud raha vahetused seal kõige soodsamad,Mulle tänaval pakuti 150000 siis riiklikus valuutavahetuse sain 160000riali euro eest.See kurss mis netis üleval 1:50000ei kehti kusagil.Momendil kurss 1:200000 riiklikes ja tänaval saad 10% vähem.Ara korraga palju vaheta sest riali väärtus kukub kolinal

Mul ka plaanis Elbrusele minna aga mingeid Eesti vahendajaid küll ei kasuta.Lisaks on Elbrus täiest jalutatav mägi kui ilm lubab.Venelased ja eurooplased  käivad seal omal käelAga edu teile!

Mul minek koos naise ja 2 lapsega 24august-2sept.Momendil veel Dolomiitides rada valimata,kodutöö mul veel suht nõrk.Huvi pärast küsin et millise raja valisid?

Ma kaks nädalat tagasi käisin rattaga Lätit soitmas: Põhja Lätit ja Kuramaal.Plaan oli Kuramaalt leida kedagi kes Saarde viiks aga meri oli tormine ja sõitsin tagasi.Selliseid lõkkekohti nagu RMK mulle silma ei hakanud aga ega ma väga muretsenud,telkisin seal kus juhtus,korra ühes tasulises kämpingus Sabile lähedal.3euri vist maksis.Varemalt olen ka telkinud Siguldas  kiriku pargis.Põhja Lätis sõidan valdavalt kruusakaid.Asulates on hea telkida kuna seal on alati mingi niidetud kaldaga veekogu kust mõne varjulise koha ikka leiad telkimiseks.

No priitsamuel siis me ju ühel ajal

Meil 4 piletit LAV, 5.02-19.02.Kas keegi veel,samal ajal?Seal Feb palav suvi vist.