Pipi7

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

1 meeldimist
2 postitust
6 kommentaari
Viimased kommentaarid

Wifiga on tõesti nii, et seda lihtsalt pole. Enamasti on kõikides hotellides võimalik kasutada internetiühendusega arvutit. Pead ostma vaid kaardi hinnaga 6-8 cuci, mis võimaldab netti kasutada 1 tund. Seda ei pea korraga ära kasutama vaid võid ka osade kaupa kasutada. Selleks pead lihtsalt netiühenduse katkestama ja järgmine kord uuesti oma koodid sisestama.
Tavatelefonid olid täiesti olemas ja kõikides casades kus ööbisime. Kui õhtul massaaži soovisid, siis helistas casa omanik kohe massöörile ja kutsus ta kohale. Teenus maksis 15-20 cuci, kuid massaažist oli asi kaugel. Nimetaksin seda lihtsalt korralikuks patsutamiseks. Isegi mudaravila massöör , kes oli 10 aastat seda tööd teinud, ei teadnud põhivõtteid ja kippus ikka rohkem patsutama kui masseerima. Aga põnev kogemus ikkagi :)

Kui mõtled Zapatat Sigade lahes, siis seal on infopunkt enne lahte teede lahknemise juures (Australia poolt tulles paremat kätt roheline putka). Sealt saad kogu info ja giidi tellida. Casast saime info, et iga hommik kell 8 kogunetakse sinna putka juurde ja siis minnakse linde vaatlema. Retk ise kestab ca 3 tundi ja maksab inimese kohta 20 cuci. Ise kaitsealale ei pääse- valvuriputka on ees.

Nüüd siis reis tehtud ja omalt poolt pakun, et Santa Maria on vähem turistikas ja rahulikum. Kuigi ka seal on väga aktiivne ehitustegevus.
Ööbisime Cayo Cocol 2 ööd hotellis Playa Coco. Seal oli all inclusive kahele ca 90 euri (neti teel). Hotell asub saare kõige ilusama ranna- Playa Flamingo ääres. Tõeliselt ilus rand, mida ca 3 km. Võrreldes casadega tundub küll kallim, kui aga võtta aluseks, et seal hotellis oli päevas 3 toitlustust+ kõik tasuta joogid (ka alkohoolsed) ja suupisted, ei tule casas ööbimine kindlasti odavam. Pealekauba korralik vannituba ja head voodid. Casa ööbimine läks kahele ikkagi maksma kuskil 50-60 cuci (25-30 tuba+ 10 hommikusöök + 20 õhtusöök- hinnad kahele, ilma jookide ja suupisteteta). Peale selle pidid suhtlema hispaania keeles, sest inglise keele oskus vähene ning halva õnne korral kostis küla melu tuppa juba hommikul kell 6. Üks hommik ärkasin sea kisa peale, keda hommiku kell 6.30 tapale viima hakati :) Kuke kiremine ja koerte haukumine pealekauba:) Algul oli naljakas aga lõpuks hakkas ära tüütama.
Suure saladuskatte all võin öelda, et Playa Coco hotelli territooriumil ei ole käepaelad kasutusel ning hotelli territooriumile pääseb peasissekäigust vasakult poolt või otse rannast imelihtsalt. Tuleb väravas vaid öelda, et teil on tuba reserveeritud. Kui te seal ennast viisakalt üleval peate ja väga suures grupis ringi ei liigu, ei tule teid keegi tülitama. Kui keegi küsib, siis võite öelda, et elate Los Pelicanose majas toas nr. 8017 või vaadake majade juurest ise maja nimi ja toa number.
Huvitavam rand aga asub Sigade lahes, Playa Largal. Seal saad õige casa valides hommikul õue astudes varbad kohe ookeani pista ja palmi all pikutada. Samuti on seal kõrval huvitav Zapata looduspark, kus saad flamingosid ja teisi linde näha ning teiselpool lahte on head sukeldumiskohad. Koht on rahulik ja turiste väga vähe, rohkem kohalike koht

Tänan asjaliku kommentaari eest :)

Minu taotlus ei olnud siin foorumis sõnasõda pidada, vaid pigem hoiatada reisiselle, mis hr.Lucky teenuseid kasutades ees ootab. Olen väga palju head nõu siit foorumist saanud ja ise peaaegu ringi maakerale ära teinud, aga see, mis Indias, oli mulle kõige ebameeldivam kogemus (just kasutatud reisiteenuse osas). Ma ei räägi maast ja inimestest. Muidugi on see nii teistsugune maa. Aga kui Sa pead iga jumala päev autojuhiga ja giididega mängima mängu ,,kes on kavalam ja osavam teise naha üle kõrvade tõmbaja" ja seda veel oma raha eest, siis teeb ikka pahaseks küll. Kui ei usu, proovige ja veenduge ise.
Päikest ja toredaid reisielamusi kõigile.

Käisime Indias sügisel ja kasutasime siin foorumis paljukiidetud mr.Lucky teenuseid ja ikka pettusime kõvasti. Härra ise on tõesti meeldiv ja tore, kuid tema autojuhid ja giidid sulid kuubis. Meil oli praktiliselt ööpäevaringne valve, et me mingil juhul kuhugi ise ei läheks ja kohalikke poode ei külastaks. Ainult mööda turistikaid veeti vaatamata sellele, et me neisse sisse ei läinud. Surve oli meeletu. Meie lõunalauda istus ka autojuht, kes eeldas, et meie ta lõunasöögi kinni maksame. Esimene kord läksime ,,õnge", järgmised korrad suutsime seda vältida. Igapäevane jutt oli autojuhil, et mr.Lucky talle palka ei maksa, et tema palk tuleb ainult meie käest. Lõpuks hakkas see kõik jubedalt närvidele käima.
Minu soovitus on liikuda niiplju iseseisvalt kui võimalik. Rikšajuhtidega sai hästi kaubale ja võrreldes mr.Lucky teenusega,oli tunduvalt odavam. Sel viisil jääb Sul rohkem vabadust käia seal, kus Sina tahad, mitte seal, kus autojuht tahab Sinu pealt teenida.