nick7

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi

5 meeldimist
30 postitust
26 kommentaari
Viimased kommentaarid

Aitäh vastuste eest!

Kes on käinud autota, kas see oli halb mõte? Kas seal üleval oleks ikkagi autot vaja?

Ja lend Helsinkist edasi-tagasi maksab üldse 100€. See tundub isegi parem mõte olevat ...

Tänan asjalike vastuste eest!Mõtlesingi, et kuidas süsteem töötab. Kas lennuabi teeb kirja ja mina saadan välja, kas summa tuleb nende kontole. Iseenesest ei ole ju Lennuabi mitte keegi, s.t ei ole lennufirma klient. Kas mina reisijana pean allkirjastama mingi volikirja või nõude loovutuse või mida tegema, et lennufirma Lennuabi kirja tõsiselt võtaks?Kas Lennuabi kliendile ka näitab, milliseid kirju saadab? Kas on midagi väga keerulist? Mingi võlurohi või valem?;)Mis siis saab, kui ma ei teavita Lennuabi laekumisest?

Kaks kruiisi osta võiks olla hea mõte, aga ... tegelikult tuleks sõita üks ots Tallinn-Stock ja teine ots Stock-Tallinn. Kas pole mitte nii, et seda teist otsa ei saa teha, kruiisi puhul peab mõlema reisi korral algus, chek-in olema Tallinnas? Kruiis algusega Stockist on jälle Rootsi hindadega ja seal hinnavõitu pole...

Väga lahe, aitäh! Kas lähilennureise saabki kõige parema hinnaga Momondo'st (mitte näiteks Skyscanner'ist, siiani kasutasin ise seda)? Ja kas sellist Stockholmi laeva ei ole, mis väljub Tallinnast hommikul ja kohale jõuab õhtul? Kõik on öised? Olen käinud vaid üks kord kruiisil ja laevagraafikutest midagi ei tea.

Tänud vastajatele! Tõpoolest, piiriületamise teenuse eest on ettenähtud lisatasu. Praegu ei ole plaan meil veel kindel, kas piiriületus toimub ja niisama igaks juhuks ei tahaks selle lisateenuse eest maksta... Kas ja kuidas reindifirma üldse peaks teada saama, et ma üle piiri olen käinud? Proovin siin hinnata riske, mis oleks, kui algul seda lisatasu ei maksa, aga reisikäigus tekib ikkagi kindel tahtmine naaberriigis ära käia...

Olen Ryanairis mind huvitavat sihtkohta ja lende sinna jälginud nüüd juba mitu päeva. Pidanud reisikaaslastega nõu, otsinud alternatiivseid marsruute... Selle aja jooksulon lennupiletite hind tõusnud! Tõuseb iga päev! Kas kellelgi on mõnda head nippi, kuidas sellele tõusule vastu töötada? Kujutan ette, et minu tihedad ostingud annavad süsteemile signaali, et keegi on väga huvitatud s.t nõudlus konkreetsetele lendudele on tugev ja hinda võib tõsta. Erinevad IP aadressid ja saidi lähteriigivalikud ei ole hinda muutnud. Mida veel teha? Või jätta näiteks paariks päevaks sait rahule, süsteem "unustab" tungiva huvi ära ja siis uuesti proovida?

Täpsustan: 4 lendu erladi. ühel piletil on jah kõik 4 reisijat. Ja selliseid 4 reisijaga pileteid-oste tuleb siis kokku 4 tükki.

Kas kuskil sealkandis saab sõita Ferrari või Lamborghiniga? Autodrome's kahjuks pole ja Ferrari worldis on ainult karussellid. Aga ehk on veel midagi ...

Tänud põhjaliku info eest! Saan siis aru, et kui üldse tühistatakse, siis see selgub paari päeva jooksul? Et ei ole võimalik, et tühistatakse näiteks kuu aja pärast või siis üldse alles lennujaama saabudes?

Ja ühtlasi ostaksin ka koti, kui kellelgi müüa on: ca 40 L, heas seisukorras

to uza: heh;) käisin. Tookord valisin dzunglireisi kus pidavat hinna sees olema ayahuasca tee tseremoonia samaaniga, Manause vahendaja väitel. Metsas vastas olnud dzungli rahvas rääkis aga, et on mingi eksitus juhtunud, agent on vist hulluks läinud ja loomulikult mingit tseremooniat ei ole ega tule. Seda praktiseeritakse vaid Peruus. Nüüd kui Peruu reis on ees, siis tahaks selle pulli ikkagi ära teha. Dzungli pakette ja kirjeldusi vaadates on tõesti kõik sama, mis Brasiilias, ka rooasd delfiinid. Veel oleks huvi näha ehtsaid põliselanikke, matsese indiaanlasi, aga nemad on nii sügaval metsas et tavaliste turistidele mõeldud metsajalutuskäigu pakettide raames ei pakuta. Nii jääbki üle vaid teejoomine;) Seda, tuleb välja, saab aga edukalt teha Cuscos ja lähiümbruses. Ja kuna dzungliseiklust korrata ei ole väga huvi, siis nüüd vabaneski korraga reisis 5-6 päeva, millega ma veel ei teagi mida peale hakata. Ehk mõni naaberriik? Kui tuleks vaid hea idee kuhu ja miks minna...

Kui rääkida Amazonasesse minemisest, siis kumb on parem sisenemiskoht: Iquitos või Puerto Maldonado? Iseenesest viimane on Cuscole lähemal ja kui sealt saadav dzungli kogemus oleks vähegi arvestatav, valiksin selle. Peale metsa ja loomade tahaks näha põliselanikke ja võtta osa šamaani rituaalist. Iquitos'es on see kõik olemas, aga kas ka Puerto Maldonado's? Viimase kohta ei ole just kuigi palju infot.

Suur tänu info eest. Oskad öelda, kui valida see rongiga käimise variant, palju siis peaks arvestama Cuscost edasi-tagasi? - kui pikalt rong sõidab, kui suur MAchu Picchu on, et kohapeal vabalt ja kiirustamata kõik üle ja läbi vaadata? Ja kas piletite ette ostmine on vajalik vaid inca traili puhul - rongiga külastamise korral lähen lihtsalt letti ja kohe saan, samaks päevaks?

Nazca mõte on huvitav. Aga seal ei ole vist ilma lõbusõidulennukita midagi teha - maa pealt, mäe otsast ei näe midagi? Kust kohast selliste trippide hinnainfot saab?

Kas Iquitos käisid? Kas malaaria rohte on mõtet võtta?

Tänud! Otsin edasi-tagasi piletit. Eriti ideaalne veel, kui saabumiskoht ja äralennukoht oleks erinevates riikides.

Karnevalirahvas, kus te ööbite? Meil oli varem kokkulepitud, et peatume tuttava tuttava pool Rois, aga nüüd hiljuti saime teada, et tal plaanid muutusid ja see võimalus kukub ära:S Ja nüüd ongi paras jama käes. Kas keegi teab soovitada head (mõistliku hinnaga) kohta?

KAs keegi on käinud ka nii, et retke kohapealt ostnud? Või oleks igal juhul mõttekas ette ära osta? Elu on näidanud (mujal) , et kohapealt saaks palju soodsamalt ...

Küsimus veel malaariast. Kas seal on ja kas rohte läheb vaja? Kummalisel kombel räägib üks arst, et on riskipiirkond ja rohte tuleb võtta, teine ütleb et ei tule:S

Oleks samuti sama plaan ja tunnen huvi, kuidas sinna soodsalt saaks. Mõte on veel selline, et väljuks Tallinnast nt Ryanairiga kuhugi. Ja millisest Ryanairi sihtkoha lennujaamast, millise vedajaga edasi L.-Ameerikasse soodsalt lennata saaks.

Üks asi veel: tänud Aivar ja lõbusat aasta lõppu sulle ja su perele! Arvo P.S. Kevadel trehvame?;)

Käisin just Filipiinidel. Aivar tuli lennujaama vastu, sõidutas ringi, näitas kohalikku elu, kuulas ära minu reisiplaanid ja soovid, andis soovitusi, hanksi edasilennupiletid, viis lennujaama, korraldas sihtlennujaamas vastuvõtu. Ühesõnaga: ainult ja igati head kogemused. Muideks, tegi seda kõike tasuta (arumaisaa küll, miks;), aga selle vastu ei saa loomulikult ju midagi olla). Ja selle tasuta pulli lubas ta ka ära lõpetada, mis on ka täiesti arusaadav. Nii, et mul veel vedas;) Olgu tasu eest või tasuta igatahes väga asjalik ja abivalmis meie (Eesti) mees Subicus.

Oma lühikese puhkuse jooksul jõudsin käia Manila ümbruses, Borocayl ja Palawanil. Huvitav oleks veel olnud näha riisiterasse põhja Luzonis ja whale shark-e (ei teagi, mis see eesti keeles oleks..) Donsolis. Viimaste nägemiseks ei olnud parim aeg, nad tulevad rannale lähemale kudema ja peesitama pigem veebr-apr. Siis ei olevat küsimus mitte, kas sa näed mõnda, vaid mitut sa näed. Valaskala (rahu grammatikud, kirjutasin nimme valesti) kõrval snorgeldamine olla ülivõimas kogemus.

Raha ja odavad siselennud

Kas Filipiinis aktseptitakse maksevahendina ka ERU või USD-d? Eesti Filipiini raha osta ei saa, kust kohast ja kuidas oleks üldse kõige soodsam ja mõtekam nende raha hankida? Kas kaardimaksed on seal olemas?

Kuidsa leida odavaid siselende Filipiinidel? Ehk soovitate ka mõnda vedajat?