terjetalv1

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

Montenegros viibides saab väga hea päevase tuuri (algus mere äärest Budva kandist - Tara -Zabljak- tagasi mere äärde), aga kindlasti on ka muid marsruute temperamentse kohaliku giidiga: Darko Jovanovic, Voyagedarko@gmail.com, tel +382 68709828, reisid ka väikese bussi ja seltskonnaga, kogetud ja väga hea!

Lastehoidu enam ei vaja, apartmentide mõte vaiksemas kenas kohas, kus saaks peatuda pikemat või lühemat aega läbisõidul, on väga hea! Eks tihtipeale on ju ka poppides puhkusepiirkonades hotellid umbes 10 km keskustest eemal, nii et see ei peaks küll probleem olema!

Minu teada on nii, et Tenerifel kuni 3* hotellides ei ole konditsioneere, kuid Hovima Santa Marias oli nii, et oktoobris vähemalt aitas see, kui õhtul avada mõneks ajaks aknad- uksed ehk siis väheke tuulutamist oli abiks ja sai magada küll. Santa Maria plussiks oli kolme tärni kohta ebatavaliselt korralik hommikune toiduvalik. Kõige parem oli aga muidugi see, et hotellist ümber nurga asub eestlaste Eike ja Olavi Reisikompass, kust sai iga kell hüva nõu ja head kohvi!

Meie pere esmatutvus Tenerife saarega lõppes eelmisel nädalal. Kogemata kombel juhtus nii, et meie hotell Hovima Santa Maria asus Tenerife Kompassi büroost ümber nurga, seega sattusime sinna "kohvile" väga tihti. Peab ütlema, et see oli üks õnnelik kokkusattumus, sest esmakorselt sellele saarele sattunutena kulusid lahke pererahva õpetussõnad marjaks ära. Esimene kuuldud "õpetus" oli tegelikult kergelt noomiv - ühe nädalaga Tenerifel suurt midagi ära ei tee. Tagantjärele tarkusena - nii see tegelikult ongi! Kuid - kel pikemaks ajaks võimalik tulla ei ole, siis on tubliks abistajaks Kompassi saaretuur, sest ühe päevaga saab saarest üldise pildi ette. Olles mitte üldse bussiekskursioonide fänn, tuleb tunnistada, et selline väiksemas vormis, mõnusalt ja rõõmsameelselt juhitud bussituur viis jonnituju ka kõige pisematelt reisijatelt, suurtest rääkimata. Soovitan soojalt ka seetõttu, et peale tuuri on palju lihtsam otsustada, kas ja mida hiljem autoga põhjalikumalt avastada. Meie proovisime korra ka kohaliku rohelise Titsa-nimelise liinibusiiga sõita. Siinkohal väike tähelepanek - tundmatusse "külasse"/mis on meie mõistes tihti väike linnake/ sõites katsuge mingil moel saada kontakti bussijuhiga, et ta õiges kohas bussist "välja viskaks", muidu võitegi ringlema jääda. Ühe päevaks võtsime ka auto, meie leidsime Tenerife Kompassi kaardi abiga kõik soovitud kohad üles, vaid ühel ringil sai tehtud väike valearvestus /rendiauto tasuks siiski päev või paar varem kinni panna, viimasel hetkel ei pruugi igalt poolt saada/ Omapead ringi liikudes - hispaania keel suhu /või väike sõnastik kotti - abiks kindlasti, sest inglise keelele alati loota ei saa/ Vee ja torude armastatele on vältimatu Siiami veepark, samuti on vahva looma- ja linnurohke Loro park. Kuid - mõlemale kulub üks päev ära, vähemaga ei saa kuidagi. Meie võtsime sellest väga lühikeseks jäänud ajast sellel kihvtil saarel ilmselt maksimumi, rohkem ei jõudnud kuidagi. Tuleb tagasi minna, kindlasti! Olavile ja Eikele suured tänud ja nägemiseni!

Terje ja Juhan