liisi3

Reisisell, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
10 kommentaari

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Hei,

Jagan oma blogi aadressi siin ka - kui kellelgi on veel huvi Taiwani elu vastu: http://tudengikstaiwani.blogspot.tw/

Terv, Liisi

Tere Britta,

Vist ei oskagi praegu rohkem midagi küsida. Ma igaks juhuks paluksin Sinu meiliaadressi, kui kohale jõudes mõni küsimus tekib, on äkki nii mugavam otse suhelda.

Ja igal juhul suur-suur aitäh Sulle vastamast! Nüüd on minu tunne mineku osas natuke kindlam ja teadmine olemas, et päris džunglisse ma ikka ei satu :)

Terv, Liisi

Hei,

Oot, mis vahe on tavalisel elektroonikapoel ja tehnikaturul? Kas sellist turgu leidub ka Tainanis?

Kas mägedes olevad rattateed ei ole liiga rasked läbimiseks? Olen ka rattaga ikka sõitnud, aga tavaliselt on tegemist olnud ikkagi suhteliselt flat-maastikega, mägedes sõitu ei kujuta hästi ettegi. Samas ka Lonelyplanet ja erinevad foorumid jutustavad sellest, kuidas tegemist on väga tasemel radadega, kuhu kindlasti soovitatakse minna. Kas ratast on muidu mõistlikum rentida või endale mingi kasutatud versioon soetada? On rattaga sõitmine pigem tavaline ka linnades/linnade vahel või ainult matkaradadel loodusparkides?

Kas need ööbimiskohad matkaradade ääres on kalli hinnatasemega? On seal äkki võimalust ka ise telk püsti panna või pole see pigem soovitatav?

Mis põhjustel Sa ise Taiwanis oled - töötad/naudid soojemat kliimat kui siin? Ja kui kaua Sa juba resident seal olnud oled? Tead kohe iga valdkonna kohta nii palju, mul ikka väga vedas, et Sinu otsa sattusin! :)

Tänan veelkord info eest, Liisi

Tere Britta,

Väga palju on abi. Ma olen küll surfanud foorumites ja lugenud oma ülikooli kodulehelt mingit üldist infot, aga vahetut tagasisidet on ikka oluliselt parem saada :). Eriti kelleltki, kes Eesti tasemega võrrela oskab!

Tasub vist tõesti algul kiirrong võtta, kuigi hinna poolest on buss vist kuskil 3x odavam. Aga kuna ma hakkan lendama 13.25 Tallinnast ja jõuan Taipeisse järgmine päev 14.00, siis on mul ilmselt parem kiirrong võtta, et lõpuks ometi kuhugi kohale ka jõuda. Lisaks, rongid käivad nii tihti, lausa üllatav! Ja busside kodulehed on kõik kohalikus keeles, sealt ei saanud ma esiti veel midagi aru ;)

Töötama polnud mul plaanis hakata, sain endale üpris korraliku stipendiumi ja seetõttu selle jaoks vajadust ei näe. Lisaks on ülikooli poolt tasuta õpe ja majutus ühikas, ja mina pean ainult söögi eest hoolitsema. ARC pean kindlasti taotlema (viisa kehtib vaid 90p), see oli ka ülikooli kodulehel kirjas.

Elektroonika osas, äkki tasub juba vaadata lennujaamades hindu, mul on peatused Moskvas ja Shanghais. Mingit fotokat mõtlesin ise ka endale soetada ja kui läpakas otsad anda otsustab, eks siis tuleb kohapealt uus muretseda ;). Kas Su sõbranna ostis endale peegelkaamera või mõne korralikuma kompaktkaamera? Kui jutt on juba 200-300 euri odavamalt, siis ma eeldaks, et tegemist on üpris hea aparaadiga?

Minu hiina keele õpetaja (kes oli hiinlanna) hoiatas mind juba ette, et need characterid, mida tema mulle õpetas, pole eriti kasulikud, kuna Taiwanis on käibel traditsiooniline hiina keel. Aga igal juhul võtan oma õpikuid kõik kaasa, Lonelyplanetis on vist ka peamised fraasid välja toodud õnneks!

Kas Sa oled ise katsetanud ka hiina ravimeetodeid? Kõlab väga põnevalt, kuidas see välja näeb? Masseerid teatud punkte ja jood spets-teed peale ning töötab? Hakka või tahtma, et mõni tõbi mindki tabaks seal koha peal, et ka näeks, mis ravimeetodid kasutusel on :).

Ja veel tahtsin uurida, kas Sa oled saare peal ringi matkamas ka käinud? Lonelyplaneti järgi on matka- ja rattateid hulgim, ning väga soovitatakse paaripäevaseid trippe ette võtta. Kuidas ööbimistega on?

Päikest, Liisi

Tere Britta,

Suur aitäh abi eest! Ma vaatasin juba varem ka seda Sinu eelmist postitust, millele Sa viitasid, ning surfasin veidi ka selles foorumis ringi - aga ikka on parem saada soovitusi kaasmaalaselt! ;)

Mina ise lähen elama Tainani lähedale, sest väljavalitud ülikooliks osutus Southern University of Taiwan. Nii et sinna lõuna poole rohkem. Kampuses ma loodan, et asub ka mõni normaalne pood, kuigi kokkamisvõimalused pole vist kiita - terve ühika peale lubati kitchenetti - mis kõlab nagu köök aga veel hulga väiksem :D. Nii et ma ei tea, palju ma ise üleüldse süüa teha saan. No midagi vast ikka ;)

Natuke küsiks veel - kuidas ravimite hinnatase on? Või on kasulik Eestist kõikvõimalikud rohud kaasa vedada (äkiliste kõhutõvede, palaviku jm tarbeks)? Ja tehnika hinnatase? Söökide kohta olen juba kuulnud, et küllaltki madalad hinnad on võrreldes siinsetega, ja ma eeldaksin, et ka kõik muu on seega odavam.

Kas inimeste inglise keele tase on talutav või on lihtsam nendega mandariini praktiseerida? Ma olen Eestis natuke õppinud, aga kindlasti mitte piisavalt - õppekeel saab mul ka olema inglise keel õnneks. Samas oleks tore ka hiina keeles suhtlemine selgemaks saada :)

Tänan veelkord, Liisi

Hei,

Väga äge, et Taiwanis veel eestlasi leidub, kes sinna veidi pikemaks peatuma jäävad! Ka minul on plaan pooleks aastaks sinna kolida õppimise eesmärgil. Ja mul on paar küsimust, millele nö kohalikud oskavad vastata.. näiteks, kas elektriseadmete laadimiseks on adapterit vaja? Voltide mõttes on ju Eestis tavaline 220V, Taiwanis 110V. Samas on laadijatel kirjas, et saab kasutada mingis vahemikus, kuhu nii 110 kui 220 sisse mahuvad?

Kuidas söögid on, odavad ja maitsvad? Piimatoodete järgi igatsust ei ole tekkinud? :)

Ja kliima - kas meenutab pigem paradiisi või on veidi liiga niiske?

Aitäh juba ette, Liisi

Hei,

Sorri, pole siia väga piilunud viimasel ajal. Uurisin Sheremetjevo lennujaamast järgi, et kui pean terminali vahetama, aga lennujaamast välja ei lähe 24h tunni jooksul, pole transiitviisat vaja. Lennu suhtes otsustasin ikkagi sellise kasuks, et ostsin portaali poolt pakutud piletid Tallinn-Taipei, mitte ei ostnud eraldi Tallinn-Moskva ja siis Moskvast juba edasi. Võibolla mängis ka see rolli..

Igal juhul väidetavalt pole viisat vaja, kui peatus just üle 24h ei pikene.

Terv, Liisi

Tere!

Kas viisat läheb siis vaja, kui osta ise eraldi lennukipiletid TLL-SVO ja SVO-... ning vahepeal tuleb reisijatealast välja minna, kohver üles otsida ning taas check-in teha? Kõik reisifirmad soovitavad transiitviisat teha - mis mõningatel andmetel maksab 56 EURi (saatkonnast), 72 EURi (Kaleva travel) aga on ka variante, kus see maksab veidi all 30 EURi (Go travel)..

Aitäh juba ette! Liisi