reisija09

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi

3 meeldimist
0 postitust
22 kommentaari
Viimased kommentaarid

Viisa Vietnamisse

Koige lihtsam tee saada Vietnami viisat on internetist:

www.visatovietnam.org

Kaisin kull moni aeg tagasi, kuid koik, kes on kasutanud, on rahul. Viisa tuleb kiiresti ja probleemideta. Lisaks, kui vajate viisapikendust voi pikemat viisat Kambodzas, voi mone lahiriigi viisat, kusige reisiagentuuridest Phnom Penhis - norm hinnaga, kiire, voimalik saada ka ariviisat jne.

Tuttavatel Itaalias pakkuda majutust Firenzes,ajaloolise kvartali vastas ule joe - nadal aega superlux korter 4-5 inimese tarvis 450 Eur/nadal. Olemas koik eluks vajalik k.a. noud ja voodipesu. Lisaks on omanik valmis hea meelega tegema tasuta linnaekskursiooni uhel paeval. Saab rentida ka nadalalopuks ca 3 paeva kaupa. Kui on huvi, jatke kontaktid.

Kambodzas 2 kuu jooksul oli konkreetselt 1 elektrikatkestus Siem Reapis, ei uhtegi Phnom Penhis, wifi-ga palju parem olukord kui nt. Vietnamis, viisa sai Vietnam-Kambodza piiril taiesti probleemivabalt ja viisakalt, aga Tai piiril kull voib tulla ette ullatusi kuna just Tai poolel on petturid. Siem Reapis Fan-ga tuba ongi odavamates kohtades enamasti 7 USD aga kui olete pikemalt,saab ka sellest allahindlust. Vaadake Taphul Roadil olevaid kulalistemaju (Hotel De La Paix juurest kulgev korvaltanav) - internetist raske leida, aga kohapeal on igasuguseid pakkumisi ja norm.hinnaga.

Kindlustust voiks vaadata valissaitidelt - tingimused oluliselt paremad. http://www.worldwideinsure.com

Naiteks 5-kuuline Worldwide kindlustus alla 44 a.inimesele 227,50 eurot, kus esmaabi, tervis jm 10 milj. eurot, pagasikindlustus kuni 2 000 UK naela, oigusabi kulud 10 000 naela jne.Samuti 3000 naela reisitorge ja mitmeid muid asju. Minnes lehele Worldwideinsure tasub ise mangida labi eri variandid:

Premium: Age Budget Economy Super 5 months Worldwide 1 aged 18-44 €130.00 €182.00 €227.50 TOTAL FOR YOUR PARTY €130.00 €182.00 €227.50 Summary of Cover: BUY NOW! BUY NOW! BUY NOW! Cancellation & Curtailment £1,500* £3,000* Emergency Medical, Repatriation & associated Expenses £5,000,000* £5,000,000* £10,000,000* Hospital Inconvenience Benefit £200 (£10) £400 (£20) jne.

Hea kusimus - ei olegi marganud sellist voimalust, ehkki :Kui on single-entry tourist visa, siis mis loogika alusel peaks saama sellega mitu korda siseneda?

Veidi Kambodza filmiklassikat kusagilt 60.-ndatest : http://www.khmer2all.com/khmer-old-film/sovann-hang-video_30e5c5bd7.html#axzz24ml2SHIT Tegelikult on neil ka paremaid asju,aga natuke annab aimu, mis seal enne toimus, kui tulid punakhmerid ja muud...

Käidud sai kusagil Aprilli lõpul.Turistidega probleeme polnud - põhimarsruudist kõrval ning mõnus relax paik. Rollerite laenutuse kohta täpselt ei mäleta enam, aga enam-vöhem sama hinnaklass on Aasias igal pool. Ja juhiga moto rent on nii odav ja mugav, et kui pikki otsi ei taha teha, siis on see kõige parem.

Unustasin -Kepis on Kambodzas väga kuulus mereandideturg ehk Crab Market.

Kep oli ,60.ndate kuulus rikaste-ilusate sihtkoht, mis Punakhmeride poolt hävitati - palju on tühje põlenud villasid piki ranna-ala .. Praegu käib siia päris palju rahvast nostalgilisi pidusid pidamas - ning mereande nautimas. Internet on ka Kambodias enam-vähem igas linnakeses olemas ja tasuta WIFI, ka Kepis. maapiirkondades küll aga mitte -pole seal elektritki.

Pigem ongi soodsamad ööbimiskohad ja guesthoused,kalleid mõni üksik: nt.päris keskel ja suht uus Rega Kep tel: 0889 595 130 or 0975 6514 40.keprega@hotmail.com 8/18 USD Beach Town Guesthouse (Tel: 097 752 1666) 12-20 USD Ratanak Kongkea Guesthouse Tel: 099 791 679) 5- 20 USD Saravoan-Kep-Hotel ca 40-45 usd-aga ok.

Ümberringi on päris palju huvitavat loodust - Kep National Park mägedes, (rüüstatud) Prantsuse villade ja resortide kvartal, veidi eemal on Kampong ja Elephant Mountains, rand ja meri, ning olustik veidi kergem ja õhulisem, kui mujal Kambodias, mistõttu sinna on hea vahelduseks minna.

to: Marjuska 123 - 8 in puhul tasub mõelda hotelli broneerimisele, et saada norm hinda ja olla ühes hotellis. Agoda tahab vist bron.tasu /ei lase broneeringust loobuda v.seda muuta ilma lisatasuta? Tegelikult võite ka otse valitud hotelli broneeringu saata mailiga v. helistada ning soodsamat hinda küsida. Reeglina see toimib hösti.

Üks koht, mida tasub Cambodias külastada on Kep - 60.ndate kuulus rannakuurort, kunagiste luksuslike villade ja hotellidega,mida praegu tasapisi taastatakse. Phnom Penhist u.170 km vist.Hea mõnusa auraga paik. Internetist leiab rohkem infot.

Ostlemise osas Cambodia küll vist päris sihtkoht pole -jah,palju on masskäsitööd,võltskive,kirevaid kleite jne.Oleneb, mis huvi pakub muidugi.Aga on oluliselt paremaid paiku nii valiku kui ka hindade poolest.

Ja mis on asja kaugem eesmärk? miks peaksid mosleminaised üldse asuma tööle väljaspool kodu?

Kuna Kambodza dzungel ei ole turvaline väga mitmetel erinevatel põhjustel, siis selliseks n.ö. "metsikuks" retkeks võib kohaliku saatja-giidi leidmine osutuda veidi keerulisemaks ja kallimaks oodatust.

Pidevalt väga kuum - keskmiselt 36C-38C, õhuniiskus on kõrge ning veevarud peavad olema kaasas. Mageveekogudes on mitmesuguseid inimesele tõsiselt ohtlikke parasiite, mistõttu ujuma neisse enamasti ei läheks- va mägedest laskuvad puhtaveelised kosed - ehkki kuumus on tappev päeval metsade vahel. Kõiksugused putukatõrjevahendid vajalikud - denge ja malaaria paljudes piirkondades.Üldiselt oleneb kui kauaks, mis marsruudiga, kus ja kuidas ööbimised korraldatud jne - siin tuleb usaldada oma kohalikku saatjat ja retk temaga läbi arutada detailideni.

ATM-st tuleb ka aastal 2012 välja USD kogu Kambodzas. Eurot saab vahetada USD-ks kas turgudel rahavahetuspunktides või pangas. Kõige soodsam on võtta ATM-st raha Mekong pangas või Canadian pangas olevatest ATM-dest - seal ei ole lisamaksu raha väljavõtmisel. Teistes ATM-des on see 2.00 - 5.00 USD sõltumata summast. Suuri kupüüre vahetavad väikesteks pangad ilma lisatasuta. Mida tasub jälgida - USD-de puhul müüjad kiivalt uurivad, et ei oleks mingeid kahjustusi ning võivad ka mitte vastu võtta, kui kupüür on veidi rebenenud või väga kulunud.

Allveelaevaõnnetus sakslastega ei ole küll terrorismiga seotud. Selliseid asju juhtub ja mitte ainult Egiptuses.

head uut aastat ja tänan kõiki info ja soovituste eest. Approval letter taotluse puhul internetis ei ole tõesti mõtet hilisemat makseviisi valida-mingit maili ei saadetud,ehkki lubati. Õnneks oli aega. Seega tegin siis uue taotluse Tuntraveli kaudu - väga väga meeldiv teenindus ja kiri tuli juba järgmisel päeval. Nüüd siis juba vähem kui nödala pärast reisile!

Viisa approval letter lehelt www.smiletravelvietnam.com -

Kas maksite kohe tellimisel või approval letter saabumisel?

Seal on 2 varianti tasumiseks: kohe v. hiljem-

Tönan info eest,moneelson!tundub, et sujub kõik kohapeal normaalselt. Küsin veel, kuidas on Laoses ööbimisega - otsin low-budget variante. Internet neid eriti ei jaga,kui mõelda sellele mis räägitakse -ca 80usd kuuks ajaks võimalik leida norm. elamine.

to: Paco Tönan väga- see oli ilus sõnum st link! see on ju imelihtne - ja loodan ikka töötab ka :)? Igal juhul tegin kohe taotluse ja selle järgi siis saan 21.12. juba application letter 3 kuuks - 21 USD +50 lennujaamas maksta.

Ei tohi palju tahta aga küsin, kas on ehk hea liin ka Kambodza ja Laose tarvis v on neid mõistlik teha Vietnamis kohapeal? tänan ette!

Vist ei ole eriti palju, WesternUnion on veidi odavam,kuid ikkagi kallis. Ei ole uurinud Paypal-süsteemi -kas sellega ei saa kuidagi odavamalt asju korraldada? teab keegi veel mingit lahendust?

Tere! palun kas keegi oskab öelda, kas Ho Chi Minhi lennujaamas saab vormistada ka multi-entri viisat või ainult ühekordse kuuks ajaks?

Mitmekordse viisa hinnaks läbi reisibüroo Estravel öeldi 110 v 120 eur mis on nagu väga palju (ok, ma ei ostnud pileteid neilt ja selle eest +20 eur rohkem kuid siiski).

Esimest korda Taisse - mõned soovitused?

Tere! Kaks põhiküsimust – Ilmselt viimase eestlasena olen minemas esimest korda Taisse,sealt edasi ka veidi ringi vaatama, et aeg maha võtta. Kuna hakkab juba kiireks minema, oleksin tänulik igasuguse info eest, kuis asju paremini korraldada. Otsin võimalikult soodsat lennuvarianti dets keskel v jaan. algusepoole. Mitmed foorumiskirjutajad viitavad AirAsiale. Selle lennufirma puhul peab eelnevalt kuhugi Baltikumist/Soomest kaugemale lendama? Aga v olla on veel midagi, millega tasuks tutvuda? Palun soovitusi Bangkokis ja ka mereäärsetes piirkondades soodsa öömaja osas. Ei ole nõudlik- voodi,pesemisvõimalused ja putukate puudumine on peamine kriteerium :)

Aitäh!