VillSihh

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

No kalliks on Borneol läinud viimase paari aasta jooksul... Must see pleisse Borneol minu hinnangul polegi. Aga ööbimise eest pead avst miinimum 15 dollariga arvestama.

to triipkood a tip ja keegi veel

  1. Eks ma pean hakkama ääri-veeri oma sõnu sööma. Jah, see ei olegi nii jõle maa, olles nüüd kohalikku uskumatut külalislahkust tunda saanud. Pluss naagu öeldud varemgi: kohanemisraskused, mis paistavad nüüdseks õnnek möödas olevat.
  2. Minu pask piiril oli see, et mind hoiti seal kaks tundi, üle 30kraadises põrgukatlas, kuna keeldusin maksmast viis eest rohkem, kui 20 dollarit, mis nimetati hinnaks saatkonnas. Aga see oli ka Ban Had Lek-Koh Kong piir, mis on üks kurikuulsamaid, tulin nimelt Bangkokist. Usun täiesti, et Phnomis lennujaamas pole probleemi. Koh Kongis aga seati Eesti olemasolu kahtluse alla ja mind küsitleti oma 15 minutit. Närvidele käis ja käib tegelt siiani.
  3. Ma jah veidi panin puusse ilmselt, kui väitsin, et kõige korrumpeerunum on Kambodža, aga üsna korrumpeerunud on ta siiski, sellest ma küll ei tagane, ja mulle on see veidi hsrjumatu. Argumneteerida on seda kõike muide üsna lihtne, ja ma saan sellisest soovist ka aru, kuid mõni teine kord, hetkel ma lihtsalt ei viitsi.
  4. Ja Lauri, täna ma käisin Sinu hotellis ka, veetsin seal kamba eestlastegs lausa terve päeva, kohtasin neid Bangkoki lennukas, kuid vahepeal kontakt kadus. Väga ilus ja armas hotell, pull seltskond jne., nalja saime kõvasti.

to triipkood: Noh, see kas on jõle või ei ole, on selline maitse asi..., mind ärritas üles juba piiril toimuv pask jne., ja no nii räpane pole Eestis muidugi iial, aga loomulikult on ka siin omad head küljed, nagu vast igal pool. Kohanemisraskused on ju üsna loomulikud. Aga ega muud tea, et siin eestlaste hotell on, seda pole veel külastama jõudnud... Et kui juhtumisi seda silmas pidasid. Mul on tegelt vaja teada infi küll viisapikenduste kohta ntx.

Põhimõtteliselt on kõik kommentaarid õiged..., aga pole see Sihanoukville liiklus enam nii vaikne midagi, ikka korralik Aasia voorimine, vaadake Youtubest Grazy Asian traffic. Mina toimetan ka Sihanoukvilles jala. Liikluseeskirjades pole siin võimalik orienteeruda, esimestel päevadel oli ikka hirm ül tee minna, kuid nüüd kõnnin suht suvalt diagonaalis üle teede. Üldiselt tuleb autosid jälgida, neile vaja teed anda, kuid rollerid teadagi on nii hästi manööverdatavad, et saavad sust lalti mööda. Kui on fooriga ristmik, siis autod punase tule ees peatuvad ja osad rollerid ka, aga mitte kõik. Kiivreid kantakse siin absoluutselt igaauguse loogika vastasel täiesti kaootiliselt, kuid kohustuslikud nad on ja et mitte pollaritele altkäemaksu maksta (selline 5 dollarit reeglina) vaja alati kiiver pähea panna, ka pea turvalisuse pärast. Ja ei tohi erata fakti, et Kambodža on maailma number 1 korrumpeerunud riik (naljatamisi võib öelda, et tegemist on kummalise riigivormiga - kommunistlik kuningriik. Võib mööduda nädal või rohkem, ilma et ühtki pollarit näeks ja siis on järsku kõik kohad neid täis, püüavad eelkõige turiste rolleritel, suvaliste põhjustega, eesmärgikss ikka altkkäemaks. Eile oli selline juhus, et kõndisin mööda peatänavat ja 4 pollarit palmi tagant tõmbasid maha mehe ja naise kahe rolleriga, kästi seisma panna ja kogu moos, mehega hakati rääkima siis, raisk, mul viskas üle, professionaalne kretinism lõi kaa välja. Astusin naise juurde ja küsisin, milles neid kah süüdistatakse, selgus, et punase tule alt läbisõitmises. Hakkasin naisele kenasti seletama, mismoodi siin asjad käivad, neid võeti poole tunni jooksul kolmandat korda maha, eelmised kaks korda läks 5 taala. Kuid ma olen siin juba mäned nädalad olnud ja kenasti pruun, ilmselt pollaritele see minu sekkumine väga ei istunud, kuna minuti pärast lasti need kaks õnnetut šotlast ilma igasuguse altkäemaksuta minema, pomiseti vaid, et ärge eadspidi punase tule alt läbi sõitke. Üldiselt on see siin ikka väga kreisi riik, odav küll, kuid räpane ja üsna jõle, see on see kõige hullem faas, kui turism on alles arenemas... Muide, kui keegi Sihanoukvilles on, võiks ju treffata ja muljeid vahetada.

No ise vist ka kuulutasin, et Kamboožasse minek, 24.01. Bangkokki, edasi ilmselt siis Kamboodžasse. Ahjaa, olen küllaltki reisihuvitu ja rahutu.

Ahjaa, geeniustega kohtumine ei jookse iial mööda külgi maha!

Ma pean ütlema, et ma olen nüüdseks nende kuradi tai kilide peale üldse kuri juba. Mul vaja kolm kuud Kamboodžas hoopiski olla, aga kuna lendan algul BKK-sse, siis pole üldse selge, kas ma saangi nii pika viisa, kuigi plaanin Tai minu jaoks küllalt ebavajalikus kuningriigis veeta vaid hädavajalikud 2 päeva, tuleb läbida lõputut bürokraatikadalippu, üle 60 p viisat üldse ei saa, siis peab seda veel pikendama... ühesõnaga puhkuse kohta üsna uskumatult perses jama.