triinvp

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

2 meeldimist
0 postitust
2 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ahjaa, ehk tuleb kellelegi kasuks.

Ööbimiskoha soovitused Palawanil: Puerto Princessas hotell nimega Deep Forest Garden Inn - sellest kujunes nii tore hotell, et põhjast tagasi tulles otsustasime viimased paar päeva seal puhata ning Puerto Princessaga tutvuda. Agodast saime mõistliku hinna (40 dollarit öö kahele), arvestades, et toad olid suured, konditsioneeriga, heade pesemisvõimalustega ning hotelli muidu väga kreisis aias oli oma bassein (ehk siis hea kosutus ringituuritamisest väsinud kehadele).

Sabangis oli õnn peatuda Daluyoni Resortis, mis on küll üsna soolase hinnaga (õigemini päris soolase), aga oma hinda tegelikult ka väärt. Kui merevaatest ära tüdined, võid mägesid vaadata... Kindlasti tore koht neile, kes soovivad veeta mesinädalaid vms...

El Nidos oli ka novembris raske viimasel hetkel ööbimiskohta saada, seega tasuks sealne koht pigem ette broneerida või küsida kohalikelt neid ööbimsikohti, mida netis ei ole. Isiklikult Golden Monkeys ei ööbiks, kuigi kallimad toad on seal üsna kenad (ja kuuldavasti töötas aeg-ajalt ka internet, juhul kui omanik tahtis ja elektrit oli).

Kindlasti dollarite ning vähemasti Manilas ja Palawanil eelistatakse kohalikke peesosid. Western Unione on terve Manila ja Puerto Princessa täis. Raha automaadist võttes (mida Palawanil tõesti mujalt kui PP ei leia, kuigi kohalikud väidavad, et varsti tuleb mujale ka ning paari kohaliku panga oma ka nägime, aga rahvusvahelisi kaarte need veel ei aktsepteerinud) peab arvestama, et korraga saab enamasti võtta 10 000 peesot ning võivad lisanduda lisatasud (ka Krediidipanga kaardiga).

Meile oli El Nido parajaks pettumuseks. El Nidot soovitaks eelkõige neile, kes soovivad sukeldumisega tegeleda. Island hopping on tore, aga Palawanil on olulisemalt ilusamaid randu ning kohti, kus aega veeta, kui El Nido (ise armusime Sabangi). Pigem on El Nido näol tegemist üsna turististunud asulaga, kus linnaäärsed rannad on üliräpased (sh Golden Monkey juures asuv). Teisalt on seal õhtul mitmeid restorane, kus saab süüa ka üsna euroopalikku toitu, kui küüslauguriis peaks olema end ammendanud.

El Nidost u 15 min tricycle'i sõidu kauguselt leidsime veidi rahulikuma olemise, ööbimiskoha nimega Orange Pearl (kui ei eksi, siis sealne rand oli Los Cabanas, kus ka kohalikud käivad rannas ja peavad seda veel piisavalt puhtaks). Paaditrippe saime teha sealt kohapealt või siis sõitsime El Nidosse, aga ümbrus oli tunduvalt maalilisem ning pääsesime vees hulpivast prügist :) Lisaks oli seal elektrit alati lubatud 12 tundi kella 18-06ni ja puudus internet (loe: oli puhkus).

El Nido juures võiks kaaluda hoopis seda, et võtate matkaasjad kaasa ning veedate päeva-paar mõnel saarel päris omaette snorgeldades või mõtiskledes, kas näete ahvi või mitte.

Ahjaa, nimetatud mõttetu kose juurde viis tegelikult väga lahe trail läbi džungli ning pärast mäkke ronimist oli meie seltskonnale kosk küll pigem lohutuseks ja jahutuseks ning mõttetuks ei pidanud meist seda keegi :)