tipatapaa

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
5 kommentaari
Viimased kommentaarid

mhmh ega puhkusest Itaalias saa loobuda :) ma uurin natuke asja ja võib-olla kontakteerun ning saab lähemalt seda Itaaliat vaadata.

Ma olen kaua unistanud Itaalia reisist ja seal natukene ringi trippimisest. Kas sul on kuupäevad kindlalt paigas ja lennupiletid ostetud?

Üks soovitus küll: ma ei tea, kui vana sa oled, aga kui alla 26 aasta, siis on Prantsusmaal palju soodustusi ja tasuta sissepääse. Nt Pariisi ühistransport oli nädalavahetusel päevapiletiga vaid 3 eurot! ja pilet Versailles ´isse 6 eurot edasi-tagasi. Siin ka nimekiri kohtadest, kuhu saab tasuta sisse ;) http://en.parisinfo.com/guide-paris/money/free-admission-and-good-deals/guide/free-admission-and-good-deals-in-museums-and-monuments_free-admission-for-under-26-year-olds-from-one-of-the-27-european-union-countries-and-teachers

head avastamist!

Ma ka ei soovitaks raha kulutada takso peale, aga end kindlamaks tundmiseks, siis lugu teine. Ma olen naissoost ning veetsin oma nädalasest reisist 3 päeva üksi, ei olnud hullu midagi. Käisin rahulikullt Louvre´s ja veel teisteski muuseumites ning jalutasin niisama linnas ringi. Nagu eelnevalt mainitud, siis eks ta suurlinn ole, aga kui Monmartre kanti öösel üksi kolama ma ka ei läheks. Kui nii mõelda, siis inimesed elavad seal ja kui ise natuke tähelepanelikum olla, pole hullu midagi. Aga linn ise oli ilus! :)

Üldiselt soovitaks minna kevade poole, kuskil märtsi lõpu poole muutub Saksamaa juba rohelisemaks ning kevad saabub varem kui siinmail. Üldiselt ütleks, et ega Saksa talv palju meie sügisest erine. puud on raagus ja vihma sajab ning sajab. Kui bundesliiga vaatamise soov suur, siis soovitakski mõne mängu välja valida ja selle järgi orienteeruda. Minule ei jätnud München nii toredat muljet. Väike jalutuskäik ajaloolises osas ning paar muuseumit vb ka. Muidugi õllekeldrid ;) Aga kui autorendi soov on, siis võiks sõita mööda jõgesid, kus on idüllilised väikekülad. Samuti ei ole Saksamaa kõige külastatavam turismiobjekt Neuschweinsteini loss väga kaugel ning seal juba tulevad ka Alpid vastu! Hoolimata kõigist nendest Aasia turistidest ja turismikas see on, aga oli siiski loss ja selle ümbrus külastamist väärt.

Broneerimisega on nii nagu ikka mida varem, seda parem. Aga üldiselt 2 kuud enne peaks olema parim aeg. Aga natuke uurida ja vaadata, kas leidub kampaaniaid vms. Tallinnast Münchenisse lennata on üldiselt suhteliselt kallis. Reisieelarve jaoks on parim vaadata lennupiletihindu ja ööbimispaiga omi ka. Samas rõhutaks, et München on Saksamaa kalleimaid linnu. Kui kuskile sööma minna, siis 10-15 eurot õhtusöögile peaks arvestama, õlu on kuskil 3,5- 4 euro kanti. Olenevalt kohast siis loomulikult. Aga üldiselt on siiski elustiil määrav, kus süüa, kas ka soov shoppata jne jne jne