Dhs

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

2 meeldimist
0 postitust
12 kommentaari
Viimased kommentaarid

Sõitsin augusti lõpus nii Valgevenest Ukrainasse. Rohkem kulusid ei ole, kui transiitviisa ja tervisekindlustus. Transiidimaksu ka ei ole.

Teed on Valgevenes head, kütus odav. Altkäemaksu ei küsita reeglina.

Käisime augusti lõpus Transnistrias ära autoga. Kuigi seltskonnast ei osanud keegi vene keelt, saime üle piiri ja meeletuid summasid maksma ei pidanud. Riiki sisenemisel tervitas meid suure sirbi ja vasaraga piiripunkt ja automaatidega relvastatud vene sõdurid.

Autost leiti pipragaas ja selle eest küsiti 1 USD. Hiljem küsiti ka raha riigis viibimise eest ja juba rohkem. Andsime grivnasid ja Moldovo leusid-summa kokku tuli küllalt väike. Ja kusjuures Transnistria oli ainus riik, kus sai tollideklaratsiooni täita inglise keeles! Sisenemine läks kokku paar kolm tundi.

Väljumine 15 min, raha maksma ei pidanud.

Üldiselt huvitav koht, kus käia.

Lisan ka seda, et Kolkast Ventspilsi suunal pandi eelmine aasta uus asfaltkate ja seal väga hea sõita. Kaartidel vb veel kruusatee.

Mina soovitaksin minna Ventspilsi. Väga ilus ja puhas linn, olemas ka liivarand. Sealt saab tulla otse alla Palanga peale. Käisin eelmisel aastal, siis oli pärast Liepajat üks küllalt kehv telõik. Äkki on nüüd korda tehtud, ei tea.

Itaallastel on lihtsalt selline temperament: kui midagi nende käest küsid, siis kõigepealt vahivad lolli näoga otsa ja irvitavad mõni minut. Muidugi on õige see, et seda ei saa laiendada kogu rahvuse kohta, kuid midagi sellist, mis oli Itaalias ei ole mina veel kuskil näinud. Olen käinud peaaegu kõigis Euroopa riikides ja sellist suhtumist mina varem näinud ei ole.

Ma toon mõned näited, miks minul selline arvamus itaallaste kohta kujunes.

Nt küsin Milanos teed. Esimesed kolm inimest, kellega üritasin inglise keeles rääkida, jooksid seisma jäämata minust mõõda. Järgmine inimene jäi küll seisma, kuid irvitas tükk aega vaadates auto EST numbrimärki, ütles miskit itaalia keeles ja jooksis edasi. Viies inimene ütles inglise keeles sorry ja läks edasi. Ma ei ole sellist asja mitte kuskil varem kohanud.

Järgmine asi oli see, et kuskil pärast Genovot oli kiirteemaksu kogumise punkt. Seil oli aparaat, kuhu tuli raha sisse panna. Kõik oli ainult itaalia keeles. Panime raha sisse ja aparaat ütles midagi itaalia keeles ja võttis raha ära. Tõkkepuu ei avane. Paneme raha uuesti, ikka sama asi. Olime juba üle 20 eur maksnud. Seljataha oli kogunenud autokolonn, kõik lasid signaali, mitte keegi ei tulnud appi. Läksin siis küsima, sain sõimata. Sama asi kordus mitme kiirtee peal.

Siis läksime ühte hosteli. Seal lähedal oli tiheda liiklusega maantee. Küsisin, et kas müra ka tuppa kostab. Selle peale adminn solvus ja keeldus meid üldse teenindamast.

Lisaks on seal olematu liikluskultuur. Nägin linnades pealt mitut avariid, liiklus närviline, kuskil ei lasta reastuda. Vihale ajasid ka kiirteel tuledega vilgutajad. Sõidavad oma ferrariga tee lõpus selja taga ja kui ma mõnest veoautost vasakpoolses reas mõõda lähen, hakati kohe tuledega vilgutama, et tule eest ära. Ise oli ta veel oma kilomeetri kaugusel ja pidurdada veidi ei viitsi. Ja selline asi oli koguaeg.

Ainus riik, mille külastusest on jäänud mulle negatiivsed emotsioonid. Kindlasti on seal ka normaalseid inimesi, kuid selline käitumine korduvalt ei saa olla vaid juhus.

Soovitan minna Valgevenesse või Ukrainasse. Valgevenes on kütus max 0,7 EUR ja eelarvest 100 EUR päev võid julgelt pool maha võtta. Samuti odav toit ja majutus. Ainuke asi, et Valgevenes on vaja viisa, kuid see pole väga kallis. Saatkonnast transiit 15 EUR, pikem viisa 25 eur. Saab ruttu kätte ka. Liiklus on rahulik, teed väga heas seisukorras.

Kui Vahemere äärde, siis soovitaksin Horvaatia, Montenegro, Albaania. Samas kütus ei ole seal nii odav ja olenevalt teest on ka teemakse.

Kuhu ei soovita kindlasti minna, on Itaalia. Röövellikud teemaksud, ülikallis kütus ca 1,9 eur liiter, majutus kallis, jne. Samuti ebasõbralikud inimesed. Käisin sellel aastal ja enam tagasi minna ei taha.

Tere! On plaanis lähiajal sõita autoga Ukrainast Transnistriasse ja sealt Moldovosse, kust tagasi Ukrainasse.

Kas keegi on viimasel ajal seal käinud ja oskab öelda, kas asi praegu ka nii hull ja nõutakse piiril meeletult raha?

Mõtlesime, et kui raha küsivad, siis me lihtsalt ei anna. Aega on küll ja ootame, kuni liikuma lasevad.. Lisan ka ära, et vene keelt me ei oska ja niikuinii ei saaks aru, mille eest küsivad:D

Käisin 2 kuud tagasi Läti selle idapoolsema piiripunkti kaudu. Ma ei osanud sõnagi vene keelt, aga sain ka hakkama. Blanketid ja asjad on piiripeal olemas ka inglise keeles. Valgevene on üks suurepärasemaid kohti, kuhu autoga reisile minna: kütus on üliodav, teed on väga head, miilits altkäemaksu ei küsi.

Lisan ka mida tahavad veel: hotelli bronni ja tervisekindlustust. Broneeringu võid teha suvalises hotellis ja pärast viisa saamist tühistada.

Jah, saatkonnast saab odavamalt. Siis peab aga ilmselt vene keelt rääkima.. Ei usu, et seal eesti või inglise keeles ankeete oleks.

Hei! Just tulin Valgevenest. Ei ole vaja küllakutset. Mine Oikumenasse (nii Tartus kui Tallinnas) ja saad viisa nädalaga.

Autoga on seal suurepärane sõita: teed väga head, liiklus rahulik, miilits viisakas ja inimesed sõbralikud.

Kuna meie ei osanud vene keelt, läks meil piiril veidi kauem aega. Vene keele oskaja saaks ilmselt 15 minutiga üle (läksime Läti- Valgevene piiripunktist, idapoolsest, mitte sellest, mis kohe Daugavpilsi taga).

Hinnad väga osavad, küte 0,67 USD.

Sai Valgevenes ära käidud. Teed olid suurepärased. Miilits pidas korduvalt kinni ja raha ei tahetud. Ka piiripeal mitte. Keegi meist ei osanud sõnagi vene keelt, aga saime edukalt käidud.

Läksime Läti- Valgevene piirilt üle, idapoolsest piiripunktist. Järjekord puudus. Aega läks 2,5 tundi. Olid mitmed putkad, kuhu pidi pabereid viima. Kuna me vene keelt ei osanud,siis täitsime esimese hooga paberid valesti ja viisime need valesse kohta. Lõpuks saime inglise keelsed blanketid. Nad olid küllaltki kannatlikud ja aitasid ka ise kaasa. Ilmselt vene keelt osanud isik oleks 15-20 min hakkama saanud)

Diislikütuse liiter masis Valgevenes 0,67 USD. See hind oli igalpool sama. Sai nii USD kui ka MasterCardiga maksta. Visa kaart neile ei meeldinud. Samuti eurot vaatasid kahtlase näoga: "deutsche mark?!"

Tagasitulles sõitsime kogemata Läti tollist mõõda (näitasime passid ette ja ütles midagi venekeeles- me arvasime, et võime minna. Ilmselt suunas tolli). Selle peale Läti toll otsis tund aega põhjalikult kogu auto läbi, konfiskeeris bloki sigarette.

Läksime alguses Ida-Lätis aluksne>balvi>rezezne teed. See oli asfalt, enamvähem sõidetav. Tagasitulles lootsime parema tee peale saata, aga navigaator vedas meid sopamülkasse. Mõtlesime, et tuleme mõõda Daugavpils- Riia teed ja keerame paremale Valga poole. Tulemus oli üle 100 km jäämülgastega kruusateed kust polnud kuhugi asfalti peale võimalik minna, sest lihtsalt asflatteid Kesk Lätis ei leidu! Sõitsime pea terve öö seal kiirusega 20-30 km/h. Jube. Läti oleks kui viimane häbiplekk Euroopas oma teede poolest.

Valgevene: naelrehvid ja juhiluba

Oleks mõned küsimused: kas Valgevenes võib sõita naelkummidega? Kas Eesti tavaline juhiluba kehtib või on vajalik rahvusvaheline juhiluba (http://www.mnt.ee/index.php?…) Millisest piiripunktist Lätis üle minna? Kas Daugavpilsi tagusest või sellest idapoolsest?

Ette tänades!!