elell

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
6 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tere! On plaanis järgmisel nädalal rongiga Tbilisist Batumisse sõita. www.railway.ge leht annab infot küll väljumisaegade kohta (tundub, et päris tihe ühendus on), kuid ei leidnud kusagilt midagi hindade kohta. Kõigepealt kas keegi oskaks öelda, kuidas neid pileteid osta saab? Kas saab ka rongist või vähemalt samal päeval kusagilt raudteejaama kassast? Ette ei oska ka osta, pealegi on rongisõidu kuupäev lahtine veel. Ja vaatan, et on ronge, mis sõidavad 8 h ja samas ka 4.45 h, kuna aega on vähe, tahaks väga selle kiirrongiga minna, kas selle ligikaudset hinda oskab keegi öelda? Aitäh.

Vabandust, jäi lisamata, et Sharm el Sheikhist oli minu kogemus kirjutatud.

Tulin kah üle-eile tagasi, väga rahulik oli ja kohapeal olles ei tulnud meeldegi, et paanikaosakonna juttude järgi oleks midagi teistmoodi pidanud olema. Hotellis oli korralikult rahvast, küll aga vastupidiselt eelkõneleja linnakogemustele oli Naama Bay tunduvalt tühjem kui varasematel aastatel, linna rohkem ei kiskunudki. Nukker oli vaadata, kuidas enamus restorane ja baare täiesti tühjad olid, kõrvalisemad tänavad, mis varem turistide melust kihasid, olid kah täiesti inimtühjad. Ja kaupmehed olid tunduvalt pealetükkivamad ja tüütumad kui varem, pisut ebameeldiv oli isegi. Täheldasin ka seda, et kaupleminegi neid eriti ei huvitanud enam. "Kui hind ei sobi, siis mine minema" suhtumise otsa sattusin mitmel korral lausa. Aga õnneks on meie hotell korralikult suur, et ega seal linnas polegi midagi konkreetset, mida hotellist ei saaks ja hotellitöötajad olid ikka püüdlikud ja toredad, puhkus on mõnus ikka.

Ja kui keegi rääkis, et söögivalik oli nirumaks jäänud, siis ütleks, et pigem oli just nii, et "jääbki meile rohkem" ja söögivalik oli täpselt sama rikkalik (kui nii saab öelda, sest söök on seal hotellis juba 8 aastat sama olnud) kui varem.

Möödunud nädal oli jah erakordselt jahe ja tuuline, üldiselt aga on see sellel ajal harv nähtus Sharmis, ei vedanud lihtsalt seekord. Esimesed kaks päeva olid soojad ja viimane päev kah jälle ilma tuuleta, pidi vaikseks ja kuumaks tagasi minema.

Tulin ise ka pühapäeval Sharmist tagasi, see oli meie mitme korra jooksul küll esimene kord, kui nii palju hilinenud oli, tagasilend Tallinnasse väljus kah 16 asemel kella 22 ajal, aga kohalolijatele oli see pigem positiivne, sai nö terve lisapäeva veel rannas lebotada (muidugi mõtlesin, et vaesed Tallinnasistujad, kes oma Sharmi lendu ootasid ja kel üks päev raisku läks hoopis). Ühesõnaga lennukil oli vist mingi rike olnud, sest tagasi olevat lennanud ka mingi teine (olevat tunduvalt kitsam olnud) lennuk kui see, millega Sharmi nädal varem tuldud oli (ise lendasin teise firmaga, aga pereliikmed teadsid rääkida).