thyself

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

3 meeldimist
1 postitust
15 kommentaari
Viimased kommentaarid

Siiski on võimalik nendest blokeeringutest üsna lihtsalt mööda hiilida oma arvuti DNS serveri muutmisega.

Maksu -ja Tolliamet on vastavalt juba jupp aega tagasi vastu võetud seadusele blokeerinud ligipääsu kõikidele kaughasart mängusid korraldavatele saitidele mis ei oma Eesti litsentsiooni. Eestis on see litsentsioon ainult Olympicul,Pokerstarsil ja Triobetil, kui ma ei eksi.

kadriin - ehk näed liiga "valge" välja või on kauplemisoskus natuke vajaka? :p Kindlasti ei peaks kuskil viljade eest niipalju maksma:)

Minu tagasihoidlik arvamus sellel teema - Siinkohal ei oma tegelt mingit tähtsust mis tööd üks või teine teeb. Tööd tuleb teha tahest tahtmata, seda ka kodumaal, et lihtsalt ära elada. Ja alati tuleb midagi ohverdada raha nimel. Olgu see siis tervis, aeg (alati) või uhkus. Retoorililiselt viskaksin ise enne sõnnikut laudas kuu aega ja reisiks kuu aega, kui töötaks kuskil kontoris 9-17 2 kuud ja reisiks kuu aega..

Küsimus aga selleks kudas üks või teine oma euro ära kulutab/kasutab. Tänapäeval on niivõrd palju infot meile kätte saadaval - läbi igasuguste reisiportaalide ja foorumite nagu meie trip.ee siin. See kõik annab võimaluse reisi korralikult ette planeerida mis võrdub kohapeal suure aja ja raha kokkuhoiuga. Ma ei ütle, et peaks samm-sammu haaval kõik kodus ette planeerima, see viib lihtsalt selle reisime tunde ja elevuse/erutuse madalamale, aga välja uurida elementaarsed asjad ala valuutakursid, erinevate öömajade hinnad ja liikumisviisid kohal olles. Sellised pisiasjad teevad reisimise märksa kergemaks ja aega nautida seda maad mida oled läinud vaatama. Tõsine teadmatust maast kuhu maandud saab üldjuhul frustreerivaks, aja-ja rahakulukaks.

Teine aspekt on muidugi Aeg - kui kellegil on Taimaa nägemiseks 2 nädalat siis muidugi ei tahaks väga 12h ööbussiga sõita vaid meelsamini võtaks lennuki ja oleks sihtkohas kohal kahe tunniga. Seega mida rohkem aega = rohkem näha ilmselgelt ja odavam.

Point on selles, et kui korraldada võistlus nt siin trip.ee's - Kõigil kasutada €1000 - kes kauem ja rohkem saab näha Taid, siis on garanteeritud, et osade jaoks lõppeb reis pärast esimest nädalat ja mõni vurab pool maad läbi ja kaks kuud.

Mõte nüüd natuke laiali valgunud, aga ehk on natuke aru saada mida ma öelda püüan :)

Tavalisi turgusid tuleb otsida, kus kohalikud käivad. Tais olles spetsiaalselt läksin turule aint phangani saarel ja seal oli kõiksugu vilju olemas mis hing ihaldas.

Olen Tallinnast ainult paark korda lennanud-saabunud ja seda ka öötundidel, seega ei ole kursis kus see kiletamiskoht asub ja palju see maskab?

Aga see katekott on just mida mõtlesin. Kasumlikum kui kiletamine i guess. Saab mitmeid kordi ikka kasutada + tõesti kui vihma sajab.

Just. Ma kodus katsetasin ja arvan et transportimise käigus võivad ikka lahti minna ja nutusem on, kui kuskile vahele jääb ja katki rebib midagi. Mtlesin ka, et võtta see toidukile ise ära teha.

Mäletan, et nt Londonis ja Amsterdamis on spetsiaalne teenus kus sai kiletada oma pagasit, kas ka Tallinna lennujaamas sarnast teenust pakutakse?

+1 tripp'le.

Keskastme juhi - või ükskõik kellegi poolt ei ootaks kuid ette planeeritud läbipõlemist, kuigi siinkohal ei ole see vast case ja läbipõlemis tunne juba käes, seega peaks sellega ikka tegelema kohe preagu, et see esiteks ei süveneks ja teiseks ei mõjutaks tulevasi tegemisi/olemisi.

Aga teemakohaselt soovitaks alustuseks kasvõi nädalavahetuses kuskile countryside'i minna. Arvutid ja telefonid koju jätta. Kui tõesti ennem ei leia aega kui oktoobe ja 3 nädalat siis võta kätee ja lenda Taisse! - Kuskile väiksemale mitte nii turistidest üleküllastatud saarekesele. Rendi kaheks nädalaks bungalow rannas ja saad kõik: puhata, palmi all võrkkiigus lugeda, mõtiskleda, jalutada ja ujuda.

Tai ja üldse aasia puhul ei mõitsa miks peaks majutust ette broneerima ja veel Mitmeid kuid. Sedaenam, kui ei ole huvitatud erilisest luksusest siis parim siiski kohapeal olles midagi meelepärast välja valida. Rannahüttid ja bungalowd on nii odavad, et ei määra kui palju ette broneerida ja alati on kohti, kui mitte ühes siis järgmises kindlasti.

Ja ette broneerides ei tea kunagi mis kohapeal majutus täpselt asub, mis ümbritseb ja mis seisukorras täpselt on, va mõned tavaliselt illustreerivad pildid.

Näitena; Jõudes Tais üühele saarele otsisin majutust rannas, ühel rannaribal oli kõmneid bugalowsid aga sellegipooles 100m eemal võis palju ilusamad, mugavamad ja parema ligipääsuga teistesse kohtadesse saada. Hind sama igalpool.

Pagasi jätmine on on üldjuhul ikka turvaline. Oma dokumente siiski ei jätaks kunagi maha. Pass kile sisse ja vöökotti!

Soovitan ööbussiga minna. Väljub Bangkoki kesklinnast ja kui natuke ringi vaadata saab ka piletid väga mõistliku hinnaga. Õhtul stardib buss ja sõidab ööläbi. Vahepeal mõned peatused teeääres söögi-joogi varumiseks.

Loodan siiralt, et see pealkiri on sarkasmilise maiguga, mitte tõeselt mõeldud!

Kõik ikka oleneb kui väga "kaifid" sellist troopilist ilma.

Veetsin terve kuu Taimaal aasta tagasi ja oli tõesti väga troopiliselt kuum - keskpäeval võis kohati võrrelda infrapuna saunaga, kui päike kuumendas lägipähe.

Hommikud on kerged. Siis tuleb kerge fiesta teha ja kuskil niisama vedeleda, sest iga liigutus paneb vee voolama kohe. Õhtul kella 5-6st alates jälle kergem.

Kas keegi Kambodžas resideeruv eestlane peab blogi?

Mis keeli peale emakeele räägid?