pericles2

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

3 meeldimist
0 postitust
6 kommentaari
Viimased kommentaarid

Panen paari sõnaga kirja oma muljed sellest saarest. Reisi tüüp oli päikesereis väikelapsega. Majutuseks apartement (no tegelikult terve eramaja teine korrus suurte terrassidega) u 10 minuti kaugusel Flic-en-Flaci rannast, hind u 50 eurot öö. Rentisime kolmeks päevaks auto, koos turvatooliga u 100 eurot . Sõitsin esimest korda nö valel pool teed, aga automaatkastiga sai probleemideta hakkama. Teed olid tegelikult üpris head ja mina ei viriseks ka suunaviitade üle. Julgustan takso asemel rendimasinat kasutama. Üllatas, et tegelikult oli saarel täiesti väheasustatud kohti, kus maja ei olnud majas kinni. Soovitan sõita piki lõunarannikut, päris toredad vaated merele.

Vaatamisväärsused saarel olid pigem sellised "meh?"-tüüpi. Tõsi, ehk oleks rahvuspargis matkates ja La Morne'i otsa ronides veidi suurem elamus olnud. Vesi randades oli vähemalt läbi päikeseprillide kenasti nagu postkaardil. Flic-en-flaci rannas oli palju korallisodi, seega veejalanõud on abiks. Rahvast ei olnud ülemäära palju ka nädalavahetusel (Pärnus ja Pirital on soojadel suvepäevadel ikka kõvasti rohkem). Botaanikaaed oli tore, samuti selle lähedal asuv suhkrumuuseum.

Toit restoranis oli minu meelest odavam kui Eestis. Vähemalt Flic-en-Flaci korralikus ja väga head toitu pakkuvas restoranis said kalaroa kätte alla 10 euro. Õlu oli restoranis kallis, pindi eest küsiti samas restoranis u 6 eurot. Sama raha eest sai ka kokteili. Poes oli toit Eestiga sarnases hinnaklassis. Üllatas, et kohalikud puuviljad olid üpris kallid. Eriti arvestades, et just oli nende hooaeg.

Kohaliku teenindussektori suhtumine oli ...lõunamaine;) Rendiauto toodi kohale nt kaks tundi kokkulepitust hiljem ja alguses lastetoolita. Päris mitmes restoranis venis toitude ooteaeg väga pikaks.

Kokkuvõttes tagasi erilise põhjuseta ei läheks, aga teistel soovitaks siiski üle vaadata. Mauritius kõlab eksklusiivselt ja kallilt, kuid keskmist palka teeniv eestlane ei pea seal end sugugi halvasti tundma.

Tegin Budgetair.lv lehel piletite broneeringu ja krediitkaardiga makstes lisandus tasu 27 eurot. Kirjutasin neile kirja:"I have made a booking xxxxx and noticed that I have been charged with fee (27 euros) for paying with credit card. It is my understanding that credit card payment surcharging are banned from January 13, 2018 under the new payment rules in Europe ("PSD2"). Merchants, including ticketing and travel websites, are no longer allowed to charge consumers additional fees for paying by debit or credit card. Could you please explain why the fee has been still been charged for my credit card payment."Paari tunni pärast tuli vastus:"Dear Passenger, So sorry for the inconvenience caused. Please note that the payment fee will be refunded within 5-7 business days. Thank you for your understanding"Loodame siis, et raha tuleb kah.

Umbes kuu aega tagasi sai kah esimest korda Aafriaks käidud, eesmärk eelkõige loomi näha. Rootsi reisibüroost ostsin viimase hetke pakkumise piletid Mombasasse, Rootsi lendasin lennumiilide eest. Piletid kahele algusega Tallinnast kokku u 720.- eurot.

Safari organiseerisin siit ise, saates päringud erinevatele safarikorraldajatele ja siis valisin välja selle, kes tundus usaldusväärne. Lõpuks oli aga meie 8-kohalises safaribussis inimesi neljast erinevast büroost, seega ei tea sa (vähemalt odavamate safarite puhul) kunagi, kes sind tegelikult sõidutab. Safari eest maksime 135 USDi päevas inimese kohta, ööbisime telkides (püsivad telklaagrid, mõnel isegi WC ja soe dush küljes) ja korralikes hotellides. Toit oli täiesti mõistlik.

Majutuse leidmisel safarivälisel ajal olid abiks booking.com ning thomas cook'i saksamaa kontor. Bookingu valik Keenias on piiratud, sealt leidsime vaid öömaja Nairobis. Rannahotelli saime Cooki kaudu.

Ise ATMe ei kasutanud, reisikaaslased võtsid sealt aga küll raha välja. Öömaja eest maksime juba broneeringut tehes krediitkaardiga, safari eest sularahas dollarites.

to pouskin74 Ah et oma arusaamist elust pole teistele mõtet peale suruda ja temperament on erinev? Aga mida siis teevad need räuskavad vene turistid kui mitte suruvad teistele peale oma temperamenti ja arusaamist elust?;)

Kui ma Venemaale sõites kaebaks sealsete elanike lärmakuse ja "in your face" suhtumise üle, siis on see üks asi. Aga kui ma lähen Türkki puhkama, siis ma aktsepteerin nii turgude kirevust ja seal toimuvat siginat-saginat, kui kaupmeeste pidevat ostusurvet jmt, aga venelaste räuskamine basseini ääres ei ole küll see kohaliku kultuuri osa, mida ma vaatama olen tulnud. See oli siis kommentaariks suhtumisele "kui teile ei meeldi venelaste igasti õigustatud ja nende temperamendikohane räuskamine, siis istuge kodus oma basseini ääres".

Olen nõus, et iga rahva hulgas on jobusid, aga nende käitumist ei peaks õigustama, vaid hukka mõistma.

Ei tahaks kuidagi VillShihhiga nõustuda. Eks iga inimene defineerib muidugi enda jaoks "must see", aga Borneo Sabahi osariigis on võimalik järgmised toredad tegevused:

  • Sepiloki orangutanide rehabiitatsioonikeskuse külastamine,
  • Sandakani lähedal merikilpkonnada munemise ja nende poegade vettelaskmise vaatamine,
  • Danumi orus vihmametsas jalutamine (võimalus näha orangutane vabas looduses) ja
  • Sipadani saare juures sukeldumine.

Viimane on tõepoolest sukeldumiseks üks vingemaid kohti. Olin sellel arvamusel oma kogemusele tuginedes ning sama kinnitas ka viimasel sukeldumisreisil kohatud üle 4000 sukeldumise teinud belgia vana.

Külastamata jäid Mulu koopad ja tegemata paadisõit mööda Kinabatangani jõge. Ja seda kõike vaid Sabahi osariigis. Sarawakki ei jõudnud, seal näeks näiteks pikkmajades elavaid pärismaalasi.

Mis hinnatasemesse puutub, sisi ei saanud aru, et oleks eirti kallim olnud kui Malaisia poolsaarel.