poppaea

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

1 meeldimist
1 postitust
2 kommentaari
Viimased kommentaarid

Reisist on küll väga palju juba möödas, aga sattusin jälle siia ja mõtlesin , et ehk on teistele hea lugeda meie kogemustest Marokos. Lennureis oli muidugi väsitav, aga ei midagi hullu (tagasiteel magasime kõik). Teel sinna ilmus vanema lapse ette limonaad ja kommipakk (istus võõramaiste meeste kõrval). Lennujaama järjekorras oli pisemal väga huvitav vaadata näokattega tädisid ja hoopis teistsuguse välimusega mehi. Kusjuures see naine oli meiega väga sõbralik. Aitas käru edasi lükata ja nunnutas meie last. Marokosse jõudes juhatati abikaasa koos pisema lapsega istuma, et ta ei peaks järjekorras seisma.

Pisikesed poed olid seal väga hästi varustatud (ka mähkmete ja beebitoidu osas). Marjane keskuse leidsime ka üles ;). Lapsele söögi leidmisega raskusi ei tekkinud. Ühes restoranis käis teenindaja lastele hommikusöögiks jogurtit ostmas (tuli ja ise pakkus, et kas lapsed tahaksid). Jõime pudelivett (ka hambaid pestes kasutasime vaid pudeli vett), sõime viisakates kohtades. Apelsinimahla ostsime küll ka tänaval (meie silmade all pressiti 2 liitrit mahla). Kõhuhädasid ei saanud.

Laste vastu oldi seal tõesti tähelepanelikud ja sõbralikud. Meie vastu ka. Ühes hotellis üritati meiega isegi eesti keeles suhelda. Kutsuti paaril korral teed jooma. Ühel korral lihtsalt siis kui vett otsime. Järgnes väga sõbralik vestlus ja saime palju huvitavat teada kohalike elust ja olust.

Liiklus on seal teistmoodi, aga ei midagi hullu (isegi mina sain hakkama). Mägiteedel hakkas küll minul ja vanemal lapsel sees vastikult keerama kogu selle keerutamise peale. Aa, ja abikaasa sai ka trahvi kiiruse ületamise eest. Väga sõbralikud politseinikud olid. Teine politseinik organiseeris lapse akna ette rätiku, et päike väga peale ei paistaks. No ja 2/3 trahvirahast andis politseinik minule sõnadega "et te lastele ikka süüa saaks osta".

Kokkuvõttes oli väga tore reis. Ja mina julgen küll öelda, et Marokosse võib kogu perega reisid. Ka lastele (jah, mõlemale) jäi sellest väga ilus mälestus. Pisem harjus täitsa ära selle nunnutamisega.

Suur tänu kõigile arvamuste ja vastuste eest. Meil ongi variandid kas üldse mitte reisile minna või minna kõik koos. Seega üritame lapse jaoks lennureisi võimalikult mugavaks teha (nippidega, mis ka muidu lapse rahustamiseks-lõbustamiseks teada on). Ja iseenesest võiks ju lennureis olla siiski mugavam kui näiteks autosõit - seal saab lapse sülle võtta, teda hüpitada jne. Aga eks ta õige ole, et lastega reisimine on igavene aruteluteema ja ehk õiget vastust siin ei olegi. Ka hotelli oleme valinud laste järgi võimalikult mugava.