Sirte

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

2 meeldimist
0 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tulime sealt just paar päeva tagasi. Ilm oli viimased 3 päeva küll tuulisem, aga sügisesest Tallinnast oli asi ikka väga kaugel. 19 kraadi oli vist miinimum ühel hommikul - see aga ei takistanud päevitusriietes uksest välja minemast - ja ei mingit kananahka! Ning ilusti pruuniks saime ka :) Kindlasti on mõni päev tuulisem, seal ju praegu kevad ja selline muutlikum ilm, aga meie mõistes oli ikka täielik Eesti suvi ja soojemgi.

Sintra! Kindlasti käi seal ära!! Seal on super loodus! Ja ega seda metsast ala suurt muljal Portugalis enam alles olegi Samuti Evora, kui viitsid. See selline tore "aktiivne" vana linn.. tõsi, kindlustuse poolest (linnamüürid, TORNID!) jääb Tallinnale alla. Ja Cabo da Roca on ka lähedal, ehk siis mandri-euroopa läänepoolseiom punkt. Mine vaata üle :)

Ma ei tea, mida Novatours praegu müüb ekskursioonidena, aga kui ise käisime nii 6a tagasi, siis tegime ise reniautoga saare idapoolsemale osale tiiru peale. Spinalonga oli vist ainus ekskursioon mille võtsime - seda oleks kahekesi ka suht raske korraldada olnud. :D Elafonississe soovitaksin ka rendiautooga minna. Mägedes sõit oli lahe! Peatuda võite kaljutempli juures)oli vist selline teepeal, muidugi parkimisega oli väga kitsas), siis pisut hiljem müüs üks kohalik vanadaam kuristiku serval oliiviõli ja mett! (mis oli ka elamus - ümberringi polnud hingeistki), pisut hiljem peale kurvi oli kitsekari teel, kes karjase käskluse peale end viisakalt tee äärde koomale tõmbas) - elamusi kui palju, siiani meeles. Elafonissi oli rand nagu ika - palju rahvast, autosid, miski pisike lõik ka rooosamat liiva ja kõige tipuks mungaklooster oma ühe ja ainsa munga Nectariusega. Ei leia, et oleks pidanud selle ekskursioonia võtma, omal käel olo palju hubitavam ja millestki ilma ka ei jäänud :) Samuti käisime ära Lassifi platool oma autoga, kes kõrgust kardab ja sõita ei julge võib sinna ka muidugi ekskursiooni võtta.

Jalgratta renti kusuures ei möletagi, aga vb nad siiski tegelevad ka sellega.

Mina jälle olen vist see ainus eestlane, kes Egiptuses veel käinud polegi. Püramiide muidugi tahaks kunagi näha ja niiluse kruiis tundub põnev, samuti sukeldumine. Aga mida muud seal veel teha on (peale niisama päikese käes lesimise muidugi)?

Või kui soovid võid ka auto rentida - saad ise oma aega planeerida. Rentida võid Eilatist, tagasi anda Jeruusalemmas. Vahepeal käid surnumere ääres ka ära (NB! seal otsi üles avalik rand, Ein Gedi's, see asub turistidele mõeldud lukshotellide piirkonnast põhjas (vist isegi nii 30km) ja on tasuta. Üleval wc (ja vist ka dushid) on küll tasulised - all saad niisama korra end üle loputada. Samas DEad Sea Hotelsi kandis (see on see turistihotellipiirkond) saad süüa või äkki ka Ein Bokeki kandis, enam ei mäleta. Edasi on lihtsalt tükk tühja maad. Üle Ein Gedi ja Jericho kõrvalt saad ka tagasi Jeruusalemma sõita kui oled rendiautoga. Rendiautoga soovitatakse üldse Eilatist Jeruusalemma siseneda kas idast või läänest, aga mitte lõunast, kus on rohkem palestiinlasi (ja sul kui iisrali rendiauto juhil ei pruugi nii hästi minna). Idast Jeruusalemma minnes, see on siis Eilatist Tel Avivi suunas läbid muidugi ka paar vaatmisväärsust, samas tee vist oli pikem kui mööda surnumere äärt minnes. Juhul kui soovid head ja taskukohast ööbimisvõimalust surnumere kaldal võin ka seda sooovitada, see hotellipiirkond on ikka jube kallis ja ega seal väga midagi muud ka valida pole.

Ahjaa kuningas Saalomoni kaevandused jäid ka teeäärde marsruudil Eilat-Surnumeri. Autoga saad ka neid külastada, sest ala on suur.

Kui aga valid sõiduks bussi, siis eelmine kommentaator on kirjutanud väga asjaliku kommentaari. :)

Meie kah Tenerifele 30ndal ja vaid lennupiletitega. Majutus on olemas (aitäh juba ette teneroifeinfole), aga aeg tuleb veel ära sisustada.