trip-krainetrip-ukraine-dark

aivar234

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

3 meeldimist
0 postitust
20 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tansaania safarid võid sõltuvalt piirkonnast jagada kaheks: põhjaring (Serengeti, Manyara, Tarangire jne) ning lõunaring (Ruaha, Mikumi, Udzungwa, Selous jne). 2017 kevadel saigi valitud lõunaring, sest maandumine oli Daris. Kuna aega ei tahtnud raisata, siis meil oli auto lennujaamas vastas, asjad peale ja teele. Kokku 11 päeva + 5 päeva Sansibaril. Peale safarit tõi auto meid Dari sadamasse. Teil on safariks mõeldud max 5 päeva. Tuleb arvestada, et sõidu peale läheb päris palju aega, seetõttu valiksin mõne Darile lähima pargi. Näiteks Selous, mis ca 50K km2 ja vaadata piisavalt. Saab teha mõne tunnise jalgsimatka, võtta Rufiji jõe tripi et autoga ringisõit igavaks ei läheks. Tehke endale nimekiri, mis loomi kindlasti näha tahate, igal pargil on omad eripärad ja kõiki loomi igale poole ei jagu. Kuna parkides olete niikuinii enamuse ajast autos, siis riietus valige vastav. Meil oli kaasas kokk. Toidud olid super ja süüa oli enam kui küll. Öömajad olid organiseeritud korraldaja poolt ja odavama otsa asjad. Jäime rahule, oleme vähenõudlikud.

3 aastat tagasi kasutasime Mandalays Soe Soe abi. Tema kontakt tookord soe.paing246@gmail.com. Organiseeris meile privaatauto (olime 6-ne seltskond). Jäime tema pakutavaga rahule. Mul on alles ka tema saadstud erinevad programmivariandid Mandalay ja ümbruse avastamiseks. Ööbussiga sõitsime Inle järve äärest Yanguni. Vaieldamatult parim buss mida senini olen näinud.

Olime Filipiinidel 3 nädalat novembris 2015. Alustasime Manilast, siis Banaue - Sagada 4 päevane ringikolamine (koopad, jalgsimatk jne). Edasi Pinatubo vulkaan, Bohol ja Cebu. Selleks reisiks eraldi ei vaktsineerinud, küll on mingid vaktsineerimised varasemast. Malaariarohtusid ei söönud ja tegelikult ka ühtegi sääske ei näinud. Kõhutõbesid ei saanud. Tuleb lihtsalt pidevalt desifitseerida kohaliku väga odava rummiga. Haigused köha ja nohu näol saabuseid koos maandumisega Helsingis.

Olime 27.02-13.03 Keenias. Marsruut Nairobi-Hells Gate-Nakuru-Maasai Mara-Nairobi-Mombasa-Bamburi Beach Resort-Nairobi. Midagi ohtlikku ei juhtunud. Tuleks olla tavapäraselt ettevaatlik: briljandid ja kuld koju jätta, pimedas mitte asjatult ringi hulkuda, autoga linnas sõites (eriti ummikutes) hoida asjad akendest eemal ja aknad kinni. Algselt planeeritud Kibera slummi külastamisest siiski loobusime. Jäi silma, et rannaäärsed hotellid (vähemalt Bamburi Beach kandis) olid üsna tühjad, samas hindu alla ei lastud. Sõõmine rannarestoranides kallis. 1 päevaste väljasõitudena külastasime Mombasat, Wasini saart ja tutvusime kohaliku külaeluga. Kõik oli OK. Reisi tellisime Victori käest, kellest on foorumis väga palju ja positiivselt kirjutatud. Ta tõestas veelkord oma ülihead taset.

Kas Ninh Binh ei huvita? Meil minek järgmisel nädalal ja Põhja-Vietnami kava suhteliselt sarnane. Peale Ha Long Bayd sõidame otse Ninh Binhi ja oleme seal 2 päeva enne Huesse sõitu.

Meil minek oktoobris . Sai tellitud kinnituskiri (approval letter) eelpoolmainitud cheapvietnamvisa leheküljelt. Kinnituskiri oli postkastis päev peale maksmist. Töö kiire ja korralik. Hinnaks oli 7$ inimese kohta, kuna suurem grupp. Sellest kuidas Hanoi lennujaamas viisa passi saamine kulges, saaks kirjutada novembri lõpus.

Paar aastat tagasi käidud marsruudil Chiang Mai-Huay Xai-Luang Prabang-Vang Vieng-Vientiane. Muljed: enam ei sõidaks kaks päeva mööda Mekongi Huay Xaist-Luang Prabangini. Pool päeva on põnev (OK, üks päev), aga teisel päeval tappis küll igavus. Luang Prabang on huvitav, Kuang Si jugadele sõitsime mikrobussiga, tasus käimist. Vang Vieng on just nii turvaline kui selle enda jaoks teed. Üle maailma tuleb noori kokku, pannakse pidu ja korralikult. Sõidetakse täispuhutud sisekummidega piki jõge mis palistatud baaridega. Hüpatakse küll köiega ja köieta kaldalt vette. Selge see, et aeg-ajalt teeb "palavusest" vaevatud pea valearvestusi ja maandutakse vee asemele kividele. Meiegi bussis Vientiani sõitis kipsis jalgadega noormees. Kuid Vang Viengil on pakkuda ka muud: rentige ratas, sõitke linnast välja. Seal on külastamiseks vägagi huvitavaid koopaid jmt. Igatahes meie olime Vang Viengis planeeritust kauem ja seda mitte ööelu pärast. Phonsavanis jäi kahjuks käimata.

Endal Vietnami reis planeeritud alles järgmise aasta teiseks pooleks, kuid kattub teataval määral teemaalgataja marsruudiga. Mõned asjad mis mõeldud teisiti: Ha Longi lahe reis tuleb mul pikem. Min. 2D/1N, heal juhul isegi 3D/2N. Kas 1-päevane reis sinna mitte liiga lühike ei ole? Sapas plaanitud samuti olla 2 päeva. Hanoist sõidan Ninh Binhi, kus karstunud ala. Saab paadiga jõgedel sõita ja maastikku nautida. Hues ja Hoi Anis kummaski kavatsen olla ainult 1 pika päeva, sest ilm peaks sügisel seal kehvapoolne olema. Lisaks 1 päev taksosõidule Huest Hoi Ani koos peatumistega. Edasi HCMC-sse öörongiga ja sealt ilmselt lennukiga Seam Reapi, kus ka 2-3 päeva. Sihanoukvilles ja Phnom Penhis varem käidud. Rannapuhkus ei huvita. Jään huviga reisimuljeid ootama. Et mis läks korda ja kus oleks võinud pikemalt-lühemalt olla

Endal minek samuti novembris kaheks nädalaks. Mandalays oleme tellinud öömajad ja tripid kahel päeval selliselt mehele nagu Soe Paing. Tema mailiaadress on soe.paing246@gmail.com. Tean, et ta on hõivatud 4-8 nov (4-5 meiega). Ta oli nõus ka mujal meile abiks olema (Baganis on ta orgunninud meile samuti öömajad ja oma sõbra). Tema tegelikust tasemest saaksin kirjutada kui sealt tagasi olen, aga tripadvisoris kiideti. Siis on veel selline kontakt ohnmartun07@gmail.com. On samuti kiidetud aga ise kommenteerida ei oska. Üldiselt on nad kõik olnud abivalmis (kokku suhelnud 3-ga)ja lahkesti soovitanud oma sõpru/reisijuhte ka teistes Birma piirkondades. Edu!

Arvan samuti, et Vientiane jaoks on 2 päevast piisavalt. Ise peatusin seal ainult päeva ja ei tunne, et millestki väga ilma jäin. Luang Prabangis olime 3 päeva, neist ühel käisime Kuang Si juga vaatamas. Neljast päevast peaks olema piisav. Linn ju suhteliselt pisike. Kui teepeale jääb VangVieng, siis tasuks seal ka paar päeva peatuda. Täitsa võimsad koopad.

Bussis (vähemalt selles millega sõitsin) WC-d ei olnud. Aga nagu juba kirjutasin, tehti 1-2 peatust, mille ajal sai ennast kergendada. Penang on saar, Georgetown on linn Penangi saarel. Georgetownis , nagu ka mujal Malaisias saab nautida erinevate kultuuride kooseksisteerimist. Kilomeetri raadiusesse jäävad mośee, hindu tempel ja kirik. Linna servas Kek Lok Si tempel, mis külastamist väärt. Penang Hill ja kaunid vaated saarele. Ei ütleks,et räpasem kui mujal Aasias. Penangil koos muu kultuuriga põimuvad ka erinevad köögid. Toit on nautimist väärt

Bussil pole viga midagi. Reas on 2+1 istet, vahed suured. Mägedes läheb sõidutempo muidugi alla, sest teed käänulised. Paar peatust vist oli ka. Ja Penang.... Soovitan külastada Red Gardenit. Võrratud mereannid külma õlle juurde. Kahju ainult et nad õlle hinnaga natuke üle on pingutanud

Olime novembris Cameron Higlandis 2 päeva. Vaadata, eriti loodushuvilisel, on seal küllaga. Kui viitsimist jagub, siis võib võtta raitlille (Rafflesia) tripi. Meil vedas, õieni oli ainult 1,5 tundi jalutamist, kui nii hästi ei lähe, siis 2-3 tundi. Hommikune päikesetõus Gunung Brichangil, Mossy Forest, rääkimata teeistandustest (meie käisime Boh istanduses), maasikakasvatusest (ei ole maitselt eriti head). Tanah Rata ümbruses on suur hulk matkaradu ka, nendele kahjuks ei jõudnudki. Kui uuesti minna, siis oleks planeerinud 3 päeva kohapeal.

Lihtsalt hinnainfoks. Tellisin ülikonna kui olin Pattayas. Maksin 104 EURi.Püksid, pintsak, pluus ja "kingituseks" lips. Abikaasa arvates oli töö kvaliteet enam-vähem. Õmmeldi valmis ööpäevaga, sest rohkem mul aega ei olnud (lõuna ajal tellimus sisse ja järgmisel päeval kell 14.00 oli valmis). Hind sõltub kindlasti materjalist mille valid. Ja hea kui on aega pikemalt, siis saad mitu korda proovimas käia.

Pastakale Nii Phuket kui ka Pattaya on idanaabri poolt üsna hõivatud. Kuuleb piisavalt venekeelset juttu ja näeb slaavikeelseid silte. Ning kohalikud hõikavad rõõmsalt "davai, davai" kui tahavad sulle midagi müüa. Endal kõige ebameeldivam kogemus oli Phuketis Phang-Nga lahe ühepäevasel reisil kui laeval pakuti lõunasööki. "Rändtirtsuparv" tormas ligi ja tegi ikka päris puhta töö, teistel jäi üle ainult pead vangutada.

kerts123, kasuta näiteks SKY24. Ise kasutasin ostmisel seda. Sisestasin praegu suhteliselt suvaliselt novembri lõpu kuupäeva ja tagasilennuks panin dets keskpaiga. Alguspunkt Riia. Kõige odavama pileti leidsin 617 EUR. Aga eks pead kuupäevadega paindlik olema. Edu!

Uzbekistan Airwaysi pileteid saab ka netist osta. Ise soetasin novembri alguseks hinnaga 616 EUR Bangkokki ja tagasi. Algus Riiast. Kui lõunaeestlane siis pole ju suurt vahet kust alustada. Loodetavasti püsivad nende lennumasinatel tiivad küljes :). Taskendis vahemaandumine oli mõistliku pikkusega.

Usbekistan Airways

Tere! Ostsin SKY24 kaudu piletid Riia-Bangkok-Riia. Piletid on makstud ja olemas.SKY24 saatis teate, et lennukompanii nõuab reisijate passinumbreid ja kehtivusaega ning need tuleb saata UA kodulehe kaudu või teeb SKY24 selle töö ise aga päris soolase raha eest. Vaatsin UA kodulehte, ei leidnud sealt küll mingit kohta kuhu sisestada. On keegi sellise asjaga kokku puutunud ja oskab nõu anda? Tänud ette!

Selline kogemus rongiga Bangkok-Chiang Mai. Läksime jaama, et osta pilet öisele rongile. Müüja näitas ekraanil, et kõik välja müüdud. Hetke pärast lähenes üks neiu ja ütles, et teisel korrusel reisibüroos võib pileteid saada. Ja nii oligi. Pidime küll lisaks ostma hotelli (müüsid ainult paketina), aga kui pileti ja majutuse hinna lahku lõime, siis justkui kallim ei tulnudki kui eraldi ostes. Ju nad mingit vahendustasu ikka said. Niiet kui viimane häda käes võib proovida reisibüroode kaudu ka. Ilmselt "kuumematele" liinidele nad broneerivad mingi hulga pileteid ja üritavad siis paketina maha müüa.

andromeedale ca kuu tagasi käisime tavalisel turistide marsruudil Chiang Mai- Chiang Khong-Mekongi jõgi(2 päeva laevasõitu)-Luang Prabang-Vang Vieng-Vietiane-Bangkok. Mis täpsemalt huvitab?