Silver123

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
1 kommentaari
Viimased kommentaarid

Käisime Tiomanil 28. jaanuar – 1. veebruar 2012. Sõitsime sinna lennukiga Singapurist ja ära läksime laeva ja bussiga. Laeva ja bussiga sõites soovitan samale päevale nt KL-ist edasisõitu kindlasti mitte panna. Oli suhteliselt õnne asi, et otsustasime ühe öö olla ka Kuala Lumpuris. Tiomanilt äratuleku puhul soovitan vaadata sadama ukse pealt täpset aega, mis kell laevad sõidavad. Meil oli negatiivne kogemus kohaliku turismiagendiga, kelle kaudu ostsime küll endale ööbimised ja ka ühe snorgeldamistripi (selle saime vist 210RMiga ja see oli seda raha kindlasti väärt!). See agent ütles esimesel päeval, et paat saab sõita ainult kell 7.00 hommikul. Me siis olime kell 6.50 Tekeki sadamas ja mingit laeva kuskil ei olnud. Laev väljus alles kell 12.30. Seda peab kontrollima Sadama ukse peal olevast sõidugraafikust, sest selle tõusu-mõõna tõttu ei lähegi laeva iga päev täpselt sama kell (saime seda teada siis, kui hommikuses pilkases pimeduses laeva ootasime). Mersingist sõitsime edasi bussiga. Kui laev oleks läinud, kell 7.00, siis oleksime jõudnud 11.30 bussile. Ostsime piletid kella 17.00 bussile, aga kuna "buss läks katki" ja läks ise tunni ajaga korda (seisis bussijaamas meie silme all terve aja), siis pandi meid kella 18.00 bussile. Bussi hind oli minu arust 32RM. Lennuk maksis ehk 80–100 eurot.

Muidu Tioman on hea koht. Me käisime täpselt enne hooaja algust, oli suht vaikne ja Juaras olid peale meie veel 2-3 turistide seltskonda. Ilm oli esimesel päeval vihmane, aga ülejäänud päevil oli väga soe ja hea. Juara bungalows oli 50RM tavaline tuba ja 100RM merevaatega. 100 oli ka Tekekis merevaatega bungalow. Nendes bungalowdes oli küll AC olemas. Tekekis võib kohapeal ka snorgeldada. Selliseid koralle ei pidavat olema kuskil mujal (reisikaaslased ütlesid). Minu jaoks oli seal esimene kogemus ja pärast kui Tais ka käisime, siis Tais oli ikka väga mage. :D

Juarasse saab jah 4WD džiibiga ja oli vist 120RM terve auto peale edasi-tagasi Tekekist. Kuigi siin pole keegi kaua vastanud, siis edaspidiseks, kui keegi uurib midagi, siis vähe värskemat infot ka.