tsinatas

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

4 meeldimist
1 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

Täitsa piinlik lugeda tsinata-se postitusi. Klassivend, kes äprles politseiga ja sõitis täis peaga?? Kas see on normaalne.

ei, see POLE normaalne aga see on paratamatu tagajärg - meeldib see meile või mitte. küsimus on lihtsalt selles, kas me võtame ja tunnistame seda või pigistame silmad kinni ja karjume "lalalalalala" ning teeme nägu, et kõik on hiiglama ok? no on siis või????

Mul on palju tuttavaid, kes elavad nii Ameerikas, Euroopa erinevates riikides ja ka kaugemal, kuid võin öelda, et keegi neist pole alustanud illegaalina.

so what? sul on palju selliseid tuttvaid aga mõnel teisel on palju teistsuguseid tuttavaid. point pole jätkuvalt selles, kas illegaal olla on äge või mitte, vaid selles, kas Eesti riigil on ÕIGUS piirata X-riigis illegaalselt viibivate kodanike liikumisvabadust üheotspiletiga kodumaale või mitte? ma ei võta seda kuskilt laest aga mu tuttav pere, kes on siin elanud juba 18a illegaalselt (neil on usa kodanikust laps, 11A), tahaks minna edasi jaapanisse või argentiinasse. materiaalselt oleks neil kama korra eestist läbi põigata ja uued passid teha aga nemadki leiavad, et see on kodanike liikumisvabaduse piiramine mõttetu diplomaatilise pokazuhha raames.

Lihtsalt sportlikust huvist küsiks, miks sul ei ole kehtivaid dokumente, et teisel maal elada? Tahaks täitsa kuulda seda õigustust.

kust sa lugesid selle välja, et MUL vajalikke dokumente pole? ja...no isegi kui oletada, et MUL pole, siis mida see muudaks? või arvad sa, et kui teemapüstitus isiklikuks viia, siis probleem läheb iseenesest ära?

Sellepärast, et siin halada, et meie saatkond ei väljasta teile dokumente võiksite ju USA poolele pöörduda ja küsida, millest selliseid nõudmised?

mul on siiralt kahju, et sa pole senini teemapüstitusest aru saanud. aga ega ma seda sulle individuaalselt eraldi üle seletama kah ei hakka. sorry. teinekord investeeri lugemisoskusse või võta lihtsalt pool tundi aega, et teema läbi lugeda.


Ainus riik, kellel on rahvusvaheliste kokkulepete kohaselt kohustus selline inimene vastu võtta, on tema kodakondsuse riik.

aga ei ole! see VÕIB nii olla aga ei pruugi. olles näiteks usas ilegaal, ning soovides edsi rännata, VÕIN ma vatavalt seadusele reisida suvalisse viisavabasse riiki. enamgi veel - ma võin (võiks) reisida suvalisse EU liikmesriiki. aga ma ei saa! sest mul pole passi! ja keegi otsustas, et (ÜKSNES JA AINULT) USA'st välja reisides PEAN ma läbi käima eestist, kust uus pass soetada.

Sellest võib ju pigem järeldada ainult seda, et USA siiski ei soovi teatud kontingeti enda juures külas näha.

kas usa soovimatust mitte näha teatud kontingenti enda juures elamas ja töötamas, võib näha ka usa poliitikas seoses SSN'ide ja ITN'ide väljastamises? või lihtsalt usa ükskõiksuses illegaalidesse puutuvas? kamoon!? oled sa loll või lihtsalt sinisilmne? kas sa ikka ei saa aru, et usa selle varal elabki, et illegaalide makstavatelt maksudelt (mille pealt need illegaalid "benefite" lõigata ei saa), hoitakse ülal seda niinimetatud töötute armeed, kes lihtsalt EI VIITSIGI tööle minna? ja valitsus aitab sellele süsteemile kahe käega kaasa! võta kasvõi lihtlabane fakt, et kui sa oled valge ja jääd mingil imemoel immigratsioonipollarile vahele, siis tõenäosus, et sind koju saadetakse, on võrreldes mõne negro või latiinoga NULLILÄHEDANE! oled vähegi (valge) mees ja teed tööd ja maksad makse (kasvõi illegaalselt) ning mitte keegi ei deporteeri sind. nii lihtne ongi!

nii, et pole mõtet tuututada usa immigratsioonipoliitikast kui sul selle reaalsest toimimiest vähimatki aimu pole!


Ja mis elu see üldse on? Sa ei saa kunagi makstud arstiabi ega mingeid riigipoolseid teenuseid. Sa ei saa tulumaksu tagastust, kui kõik teised saavad ja sa ei saa kunagi riigilt PENSIONI.

pensioni osas ma sõna ei võta aga kui sa räägid tulumaksutagastusest ja tervisekindlustusest, siis ilmselgelt oled sa kuskil mullis elanud! iga suvaline tross võib endale tervisekindlustuse teha. ja iga suvaline troos võib omale ITIN'iga ka maksutagastusi teha. kui peenelt kombineerid, siis võib lõpuks ka pinss tiksuma hakata :D see ongi see point, et usa tegelikult SOOSIB riiklikul tasandil illegaalide olemasolu!


Millal te viimati Eesti Vabariigile mõne sendi maksu maksite? Õigused ja kohustused võiksid ikka käsikäes käia…

kui see küsimus mingilgi moel asjasse puutuks, siis ehk vastakski. kuna ei puutu, siis võid jäädagi vastust ootama.


kokkuvõte on aga lihtne. plärame, palju tahame, tuututame, palju soovime, kuid (elupõliseid) illekaid see maalt välja EI aja. see on POKAZUHHA, millel puudub igasugune mõte.

finito!

USA-l ON probleeme seal illegaalselt viibivate isikutega

eestist pärit illegaalid moodustavad usa illegaalidest võibolla pool protsenti.

kõige suuremaks probleemiks on loomulikult mehhiko. kas see kotib kedagi? näiteks mehhikot? mm...vaatame...mehhiko on suuremates illegaalide keskustes avanud ametlikud juriidise nõuandmise punktid, kust mehhiklastest illegaalid tasuta infot ja nõu võivad küsida. saatkonnad väljastavad illegaalidele kõiki vajalikke dokumente. kellelgi pole probleeme. samas on minu kodulinnes San Diegos võibola iga kümnes inimene legaalne...ilma liialdamata!

Jube naljakas on see, et ühelt poolt me kindlasti ei tolereeri enda riigis viibivaid illegaale, teiselt poolt imestame, miks meie riik tahab sekkuda, kui meie kodanikud on mujal illegaalid. Topeltmoraal?

siin pole mitte mingit topeltmoraali! illegaal on seaduse järgi selle riigi probleem, kus ta illegaalselt viibib. võibolla veel paaris riigis maamunal säilinud nõukaaegsed seadused, mis keelavad nende kodanikel ebaseaduslikku välismaal viibimist aga eesti küll nende hulka ei kuulu. välisriikides oma riigi päritolu illegaalidest ettekandmine on iseasi, mille vastu ma ei võitle ega vaidle aga pole olemas mitte ühtki seadust, mis keelaks nöiteks usas viibival eestlasest illegaalil usast edasi näiteks mehhikosse reisida. khkm..peale uue saatkondade passipoliitika, millel puudub igasugune seaduslik alus

Kui on nt soov lennata siis check inni kohustus on kontrollida, kas teil on õigus üldse riigis viibida ja kas on õigust ka sihtkoht riiki siseneda.

see väide ei päde eriti. vähemalt mitte usa siseliinidel. mul hunnik "üleajalisi" tuttavaid, kes lendavad siseliinidel juba aastaid võltsdokumentidega. seejuures üsna madalatasemeliste võltsingutega. kedagi ei huvita.

Kui sul pole USAs viibimise õigust siis miks peaks Eesti Vabariik sinu illegaalisaatuse eest mingi vastutuse võtma?

aga ei võtagi ju! eesti riik lihtsalt täidab oma kohust, et igal kodanikul oleks kehtiv isikut tõendav dokument. see, kas ja mida antud kodanik oma dokumendiga peale hakkab, on selle kodaniku isiklik asi ja eesti riigil pole mitte mingit õigust sellesse sekkuda. see, kas dokumendi taotleja viibib taotlemiskohas legaalselt või mitte, on sügavalt asukohariigi probleem...ja eks ka dokumendi taotleja probleem ning kui eesti soovib vähendada illegaalide hulka, siis võib saatkond illegaalist dokumenditaotlejast immigratsiooniametit teavitada. fakt on aga see, et usa immigratsiooniametit sellised asjad lihtsalt EI KOTI. see pole mingi juhuslik seisukohaavaldus vaid FAKT. näiteks mu endine klassivend on siin elanud üle 10a totaalse illegaalina. ilma ühegi pädeva dokumendita peale ammu aegunud passi. kuna tüüp on teatud oludes kergelt problemaatiline, siis laeus tema kontole aastatega terve kuhi erinevaid joobeseisundis vahistamisi. küll kippus kaklema baaris, küll tänaval. lõpuks aga läks nii julgeks, et hakkas täis peaga autot juhtima. poole aastaga kogunes 3 DUI-juhtumit. iga kord istus paar päeva slämmeris ja lasti lahti. ment teadis väga hästi, et on illegaal. põntsu panigi endale liigse ülbusega: hakkas viimase DUI vahistamise ajal mentidega vehklema ning pandi kolmeks kuuks sitsima. alles selle aja jooksul saadi ka immigratsiooniasjad käima ja tüüp transferriti immigratsioonislämmerisse, kust ta küll peatselt kautsjoni vastu vabastati, misjärel ta kiirelt abiellus aga petitsioonide asjaajamine jäi jälle ülbuse tõttu soiku ning järgmine vahistamine viis juba kohtuni slämmerisse, kus tänaseni istub.

lühidalt: isegi saatkonnal pole mingit mõtet immigratsioonile kaevata, et "meil käis illekas passi taotlemas ja kuuendal novembril tuleb järele - võtke kinni!" sest see ei huvita mitte kedagi.

Eesti riik ei ole süüdi selles, et USAs viibival inimesel, kes omal algatusel illegaaliks hakanud, on eesti passi lõppedes soov ühtäkki saada ametlikult uus pass, et siis kuhu iganes murevabalt reisida.

see seisukoht pole samuti kuigi pädev. asjaolu, kas ja kus eesti kodanik illegaalselt viibib, ei anna mitte vähimatki alust SUNDIDA teda järgmise reisisihtpnkina eestisse minema. asi on väga lihtne: usa's illegaalselt viibimine ei saa tähendada ega tähendagi, et sa ei võiks lihtsalt otse näiteks mehhikosse minna. kui mehhikol oleks mingeid probleeme usa või mõne muu riigi viisarezhiimi rikkumisega, siis teavitaks ta sellest oma kodulehel..la'la: "mehhiko ei võta vastu võõrriikide kodanikke, kes on oma eelmise asukohariigi viisarezhiimi rikkunud". antud teema ei puutu ega SAAGI vähimalgi määral puutuda Eesti võimudesse. see on kodanike liikumisvabaduse otsene piiramine ja seega põhiseadusega vastuolus. igasugune riikidevaheline solidaarsus, eetika ja muu taoline häma ei puutu absoluutselt asjasse!

eesti seadused on need, mis sätestavad dokumentide väljastamise korra ja muuhulgas ka kodanike liikumisvabaduse. antud juhul ongi just liikumisvabadus küsimärgi all. nagu öeldud: ükski eesti seadus ei keela üheski välisriigis illegaalselt viibimist, mistõttu eesti riigil puudub igasugune alus "karistada" välisriikides (ja pole vahet, kas usa's või somaalias) illegaalselt viibivaid isikuid sunniviisilise repatrieerimisega kui nimetatud kodanikel on samal ajal võimalus rännata edasi mõnda teise riiki.

seega pole selline praktika mitte mingil moel kellegi seaduskuulekaks sundimist teeniv vaid lihtsalt "pokazuha". potjomkini küla. ja mitte ainult! sest, nagu keegi juba mainis: ega elupõlist illegaali mingi pass küll koju minema ei sunni. ja nii ongi. leitakse mingi muu lahendus. minult kui ülikogenud arvutigraafikult on juba kümneid kordi võltsdokumente küsitud. esmalt seepärast, et usa's on dokumendikontroll sõna otseses mõttes lasteaiatasemel ja teiseks seepärast, et me tõesti olen suuteline kõrgtasemel reprodutseerima suvalise veidi lihtsama dokumendi. ei hakka luuletama - olen eksperimendi korras iseendale tehtud dokumentidega avanud pangaarve, rentinud autosid, lennanud siseliinidel jmt.

ma siis küsin, et mis on parem - kas anda oma kodanikele kehtivad dokumendid või lasta neil võltsijate poole pöörduda? mis on targem, arukam, mõistlikum?

San Diego:

ostsin mingi rondi. Eelmine omanik kirjutas käsitsi lepingu. Otuhinnaks panime mingi minimaalse uskutava summa, sest selle pealt tuleb ümberregamisel maksu maksta. Mingi 10% ümbruses, täpselt ei mäleta.

Paar kuud niisama venitasin, sest vana regamine kehtis märtsini. Läksin dmv'sse. Sealt saadeti pikema küsimiseta smogtesti (heitgaasid jmt - ülevaatus põmst). No tegin ära, läksin tagasi. küsiti title'it ehk regamistunnistust, andsin selle, andsin smogipaberid, küsiti luba, andsin Eesti oma. Pidin paar paberit täitma ja natuke maksma. Kokku mingi 200 vist. Sain regamiskleepsu numbrimärgile ja 2 nädala pärast tuli postiga uus title.

Kõik. Keegi ei avaldanud isegi üllatust, et kes ma olen ja mis m siin teen ja mis krdi load need nisuksed on.

Läksin veidi härga täis ja küsisin, et äkki saaks siis juba ka kohalikud load, et mitte pollareid ärritada, aga vot SSN'i mul pole. Seepeale öeldi, et nojah, lepi seal teises letis aeg kokku, võta pass kaasa (et oleks kindel, et pole üle Mehhiko müüri roninud), teed testi, sõidueksami ja kontrollid nägemise ning ole aga lahke - load on sinu.

Vot nii.