Andraa

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

Joki: Viisat on vaja.

Ja kui keegi leiab mingi lehe kus on hea hinnaga lennupileteid Melbourni, andke palun teada. :)

Tegime viisad augustis mehega, 2012, ja kui viisa tasutud, siis viisa seisundit kontrollides, oli seal kiri, et viisa on saatmata ja täitmata, - puudu oli kopsupilt. Seal oli ka meie Eesti riigi arsti telefoni number, siis seal on üks koht, mida praegu hetkel ei mäleta.. Sealt peate välja printima selle saatelehe moodi asja, kui ei tee seda pole ka hullu, sest et kohapeal tehakse ka seda.
Kaasa võtta pass, ja siis maksis see pilt veel 103€ , ja printimine 2€ (me unustasime saatelehe printida). Ja nad saadavad ise su kopsuröntgeni Austraaliasse, millega läheb aega kuskil 14+ päeva. Ja kuskil 14 päeva hiljem tuleb meilile kiri kas viisa taotlus aktsepteeriti või mitte. :) Kui keegi rohkem abi vajab, võin vabalt aidata.

Ise olen väga ärevil sinna minekuga. Ja peale viisa kätte saamist on aega 365 päeva, et riigi piiri ületada austraaliasse, ja kui esimest korda astud austraaliasse, siis alles sealt maalt hakkab viisa aeg tiksuma. :)

No helistasime Tallinnasse arstile, et küsida palju maksab ja mis kaasa jne, selle peale tuli ütlus et alles kahe nädalapärast saate tulla kui soovi on, et helistaksime siis uuesti...

Aga.. Kui oled viisa ära teinud tuleb sulle teada-anne ka kui kaua on sul aega seda kopsupilti teha. Selleks ei ole mingi aasta-aega vaid kopsupilt tuleb teha peale viisataotlemist umbes 21 tööpäeva. Kuid meil siin Eestis on järjekorrad kahenädalasepikkused. Ning kui sul on viisa taotletud, seal saadetakse sind kopsupilti tegema, seegi tehtud ja kui vastus käes et kõik on Ok, ja su viisa on rahuldatud, siis on sul aega 12 kuud et Austraaliasse minna. :) Vot nii.

Õnneks meie kirjale vastati peale 2päeva. Minul muudeti Passport Number ära, kuid noormehel sooviti passi värvilist koopiat. Ja sellega saime ka kõik ilusti hakkama. Ühesõnaga, nad võtsid meie vea vastu ja parandasid selle ära ning saatsid meid kopsuröntgenisse :)

Probleem/küsimus visa taotlusega

Tervist, kallid kodanikud.

Meil (M ja N) on probleem, mis vajaks lahendamist.

Nimelt, taotlesime visad, maksime ka ära, kuid alles tunnike hiljem passe vaadates avastasime et täitsime ühe lünga valesti. Passport Number!! Me ei pannud tähelegi üldse, et seal passi dok.nr. tahetakse ja mõlemad panime sinna oma ID kaardi dokumendi numbrid kirja, mis sugugi ei ühti passi omadega.
Probleemi nähes, saatsime kohe Austraalia Saatkonnale kes viisa taotlusi uurivad, kirja meie eksitusest..

Nüüd tekib küsimus, oskab keegi öeda kui suur võimalus on see, et meie oma tehtud viga maksab karmilt kätte, ehk siis raha kadu ilma asjata.. või on mingine lootus, et nad võtavad ka ID kaardi numbri arvesse? Kas see on üldse nii võrd tähtis, kumma ma panen, ID-dok.nr kui võta passi kaasa näitek?

Asja juures suur pluss on see, et me seda viga märkasime ja saatsime kohe kirja, ning parandasime end.

Vastuseid oodates,

Päikest.

Olen kuulnud, et mida varem viisa ära teed seda parem. 1. viisa võid kätte saada jumal teab millal. Mõni saab järgmine päev oma viisa, mõnel läheb 3 kuud aega, kõik on nii juhuslik, pluss olen kuulnud, et pisteliselt tahetaks seda kopsupilti, seal võib ka järjekord olla.
Isiklikult arvan et mina varem seda parem.

Pole oma andmetes kindel. Kõike olen kolmandatelt isikutelt kuulnud vaid. :)