Temru

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

16.03.2020 singapur-frankfurt lend tühistati etteteatamata ära. Kodulehel midagi rebookida ka ei saanud. Ainuke võimalus seal oli tühistada jätkulend frankist tallinnasse koos refund optioniga. Koju saamiseks sai ise ostetud uued piletid Finnairist. Ühendust Lufthansaga oli 3 päeva jooksu enne lendu lootusetu saada. Raha ega mingit vastust ei ole saanud kummagi lennu eest tänaseni. Kuna asi oli hapu, otsustasin  kasutada Airhelp teenust ja neile lõpuks täna vastati, et oli force majore ja f...k off :) Huvitav mis edasi peaks tegema...

Selge on see, et Lufthansast niipea mingeid pileteid ostma ei tõttaks :)

1 500 000 ruupia kursiks tegi see siis järelikult automaadist võttes 13888,90 Eestis Tavidist saab hetkel 13624 ehk siis soodsam on seal automaadist võtta kui eestist kaasa vahetada. Kohapeal vahetades on kurss ca 5% parem, kui eestis või seal automaadist võtta, samas nagu palju kirjutatud, suurem jant ja oht tüssata saada.

Üldiselt peaks eesti krediitkaartidel väljavõtmise tasu olema 2,5% summast, lisandub mingi 1% veel mingit x tasu.

Isiklikult vahetan alati minimaalselt taksoraha ja esimese õhtusöögi jagu kaasa, et ei peaks kohe lennujaamas mingi sita kursiga vahetama hakkama ja ülejäänu siis võtan nädala kaupa kohapeal automaadist.

Võimalusel maksan kaardiga (hotellid, sukeldumised jm. vähe turvalisemad ostukohad) Nii ei pea kogu aeg tasku punnis sularahast ringi käima. Lõppkokkuvõttes turvalisem ja mugavam kui sularaha kaasa tarida ja siis otsida korrektseid valuutavahetusi.

Ilm jalle hea ja elu on lill. Aga olles paar paeva olnud chaweng beachil siis peab todema, muuhulgas arvestades ka teiste turistide kommentaare kes crystalbays olnud ja kellega vestelnud, et selle koha loodus, vaade ja toad on yle prahi arvestades hinda selle eest 500 eek. Enne kui lahkusime, mainisid paar turisti et ilusamat kohta siit samuilt ei leia. Omanikeks, nagu sain aru on jaapanlane ja ta naine kohalik (kes kahjuks oli suht kinnine vb selleparast et ei moistnud inglise keelt eriti hasti) Ainuke miinus on see, et koht asub peatee aares, niiet kohati hairis autode ja rollerite katkise sumpsi plarin kui olla resto ylemisel tasandil kus on ka reception ( restoran asub muideks 3 eri tasandil, vastavalt kus endal meeldivam ja muidugi otse merele vaatega). Samas aga tuppa ei ole midagi kosta, kui konditsioneer tootab siis see varjutab koik muud haaled :) Teistpidi jalle, seal (lamail ja chawengil) asuvadki vist enamus mereaarsed kohad peatee ja ranna vahel, monel kohal on krunt laiem ja monel kitsam, sellest oleneb ilmselt ka kaugus teest ja myrast. See minu lyhikese kogemuse pohjal kehtib nii lamai kui chawengi kohta. Rannast (peatanavast) kaugele vottes tuleb arvestadam, et sellisel juhul vajak kogu aeg taksodega voi rolleriga seigelda, kui soov ohtul valja minna. Saab ka jala aga konniteid siin eriti ei ole, teed kitsad ja liiklus suht tihe kuni hiliste tundideni. Niiet ettevaatust, et millegi liikuva masina ette ei astu. Hetkel siis chawengis nii tuleb toimetada, sest koht kaugemal rannastja peatanavast. Hea vaikne aga linna 1 ots rollertaksoga (mees tavalise rolleriga kuhu saab 2 kesi peale ronida) 80 kohalikku 2 inimesele ja sama taks tagasi ja et neid siit pyyda peab vahest kuni 10 min passima. Peatanavalt voi peateelt taksot ( kastikat voi rollerit) saada ei ole mingi probleem, kyll aga voib olla korvalismatest kohtadest, sest neil enamasti on oma kindel ring kus nad tiirutavad. Meter Taxid on vahemalt 2-3x kallimad ja enamasti tiirutavad nad siin tyhjalt ringi.

Rahuotsijatele lisksin, et vaiksemates kohtades voib olla see hada, et ei ole normaalset kohta kus syya lahedal ja nii peab ikkagi suunduma keskuste poole ( st. mingi soiduvahendiga), et leida vahe normaalsemat soogikohta kui enam ei taha lihtsalt puidust tiku otsas lihapalle saada:) - jallegi enda kogemuse pohjal

Chawengile ja Lamaile tasub vast ikkagi ise kohale tulla, et vaadata koht yle ja valida sobiv majutus (kui soov pikemaks ajaks 1 kohta jaada), sest siin ikka palju rampskohti mis neti kaudu tunduvad justkui ok + oine myra voib ka rikkuda isu kui tahad magada aga tuba on kehvas kohas.

Kellel majutusele mingeid erilisi noudeid ei ole, peaasi et odav oleks ( vaikne magada, puhas, AC, turvaline, duss ja wc toas+soe vesi, asukoht) siis ei ole yldse mingit probleemi, lenda kohale ja hakka chillima.

Sry aga tapitahti pole kaeparast kahjuks :(

Nii, ise siin kohal lopuks ja soovitan soojalt seda majutust. Tuba D10 Deluxe Room vaade otse merele+lisaks aken rannale vaatega ja suur rodu, Vaade super: palmid, molemal pool suured rohelised maed, suured kivid molemal pool randa, valge liivarand keskel+ muidugi meri. Ja seda koike naed ka voodis vedeledes hommikul toustes:) II korrus, mis on hea kuna keegi ei saa sulle tuppa passida erinevalt 1 korruse tubadest. Hind 1600 kohalikku koos hommikusoogiga. Asukoht ka ok kui plaanis uurida mis saarel toimub(chaweng ja Lamai beach vahel). Jala kuhugi ei lahe kull aga rolleriga on nii chawengi kui lamai poole vordne tee nii et ei pea logistama pikka maad et naha molemat piirkonda. Ilm muidugi hetkel siin jama, Thunderstorm :)

Kui keegi siinkandis kodumaalt siis voib naiteks koos plaane teha, sest tanu ilmadele enda omad hetkel sassis.

2 h on ikka väga riski business, ise kindlasti ei riskiks. Viisa tegemise aeg kohapeal selline määramatu ja õnne värk. Bangkok Airways`i piletid ei ole just ka kõige odavamad, et raisku lasta minna. Endal sama plaan, otse edasi lennata aga air asia või nok airiga ja läbi Surat Thani ja siis praamiga Koh Samuile. Viisa plaanis siin eelnevalt ära teha. Üle 14 päevast viisat ei saagi kohapealt nagu aru sain.

... siis on siin osad oma kogemusi jaganud kuidas sattusid just siis viisat tegema kui mingi eelnev lennukitäis oli ennast järjekorda asetanud ja passisid nende järel 5h ;) 100% kindlam ikka eelnevalt viisa ära teha, endal rahulikum ju

Soovitan ikka ise valida, sest kunagi ju ei tea mis inimestele konkreetselt meeldib. Mõnele see, et baar kohe nurga taga ja möllu hommikuni, teine ei saa ilma konditsioneerita hakkama, mõni tahab 100% privaatsust, kolmandale oluline et merest mitte kaugemal kui 5m jne.

Vt. näiteks http://www.kohsamui-hotel.com/hotels/, vali esimese öö jaoks välja sobiv, bronni ja maksa ette ära, et kindel oleks ja järgmised ööd juba vaata kohapealt, just täpselt selline majake mis endale meeldib. Netist pikemaks võtta pole vast mõtet, sest kohapeal saad ikka oma silmaga koha üle vaadata.

Ise ka aprillis sinna kanti, eks siis kuskil kohtub :)