Vivianne

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

Shinoukvillei keskus ja keskusse jääv rannaala mulle ka ei meeldinud. Ilus valge liivarand küll aga jube ülerahvastatud. Samas 5 km eemal - täiesti uskumatult erinev keskkond. Inimtühi lumivalge liiva ja palmidega rand. Super.

Tere!

Kui Kambodzasse minna siis soovitaksin minna ka Shinoukvellei, kus asub väga kaunis rand. Keskuse pool olev osa on tavaline ülerahvastatud rand. Samas, kui sõita päris ranna tagumisse osasse välja, tuk-tukiga umbes 5 kilomeetrit, siis satud palmidega lumivalge liivaga peaaegu inimtühja randa. Seal on üsna hiljuti rajatud mõned bungalod. Osad neist täiesti ranns ja nendes pole midagi peale magamisaseme ning moskiitovõrgu. Jalgade loputamiseks on ukse ees kauss veega. See oli päris eksootiline ja imeilus. Kui sealt plaanis ööbussiga Siem Riepi sõita, siis tasuks kohad kärmelt vähemalt eelmisel hommikul broneerida, sest meie tahtsime eelmise päeva õhtul pileteid osta ja kohad olid juba välja müüdud. Sõitsime siis päevase bussiga ja tegelikult ei kahetse - kohalike elamine suuresti just teede äärde koondunud ning seega saime bussi aknast hea ekskursiooni. Siem Riepis soovitaks kindlasti öömaja täiesti keskuses. Hinnad väga soodsad aga kuna buss peatus äärelinnas siis sõitsime linna tuk-tukiga ja juht üritas meid linnaäärsetesse hotellidesse toppida. Angkoris käisime ühe päeva ja õhtul sõitsime sinna päikeseloojangut vaatama. Shinoukvillei sõitsime läbi väikese linna nimega Kampot. Seal olime õhtul ühes toredas kalarestoranis - terve rida otse rannas asuvaid kalarestosid. Grillitakse värskelt püütud kõikvõimalikke mereelukaid. Pidi maailmas päris tuntud olema. Me väga täpseid plaane minnes ei teinud ja lähtusime teel kohatud inimeste soovitustest. Oli tore aga marsruut lähtus sellest, et tulime Vietnamist ja pidime pärast sinna tagasi saama. Selles mõttes ei oska arvata, kui hästi Teie seda saate arvestada. Hiljem juhtus meiega taksosse üks Prantsusmaalt pärit seljakotirändurist härra, kes pidi juba aastaid Kambodzat läbides sama trajektoori harrastama. Kampotis pidi ka mingi huvitav mägimatka võimalus olema aga meie sinna ei jõudnud. Kui rohkem huvi, siis mul facebookies mõned pildid.

Tere! Just Teie artiklit lugedes see mõte tekkiski. Suur, suur tänu, et kirjutasite. Kindlasti sooviksin hiljem ka mõnda asja täpsemalt teada. Olin möödunud talvel Aasias reisimas - Vietnamis ja Kambodzas. Enamasti liikusime ringi, et ikka rohkem neid maid näha ja kerget rannapuhkuse laadest osa jäi väheks. Samas olid rannad nii imeilusad, et tahaks mõne Aasia riigi rannikul kauem lihtsalt kohapeal olla ja sealset mõnusat randa, kliimat, toitu ... ja kogu olustikku nautida. Juba pikemat aega olnud sooviks ka mõnes Aasia joogakeskuses joogaoskusi täiendada. Nüüd siis püüan asja korraldada ja loodan leida ka mõne teise huvilise, et ehk siis koos minna. Olen kuulnud, et niisuguseid keskusi pidi ka Sri Lankal olema? Ilusat päeva ja tänud veel ning kuna lahkelt pakute, siis tõesti küsiksin hiljem selle käigu kohta juba täpsemalt.