martahagglund

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kohaliku rahva all mõtlen mina rohkem ikka põliseid rootslasi, mitte sisserännanuid.
Oma jutuga tahtsin ma jõuda ka selleni, et Stockholmis ja Rootsis on teha veel lisaks poodelmisele ka palju muud. Loomulikult on allahindlused, Eestis on need ka, aga kas tasub tulla Rootsi ainult allahindluste pärast?
Võibolla jah ma pole hetkeolukorraga kursis, sest elan hetkel ise Eestis ning Nynäshamnis elasin ma lapsepõlves, viimati elasin Stockholmis Östermalmis ning selle väikesed tänavanurgakesed ei olnud küll turistidest nii täis, seal oli ka põliseid rootslasi.

Jah, kohalik rahvas käib allahindlustel loomulikult, aga mitte eriti kesklinnas, kus kõik kohad on turiste täis. Allahindluse all mõtlesin ma neid mis on kesklinna suurtes kaubamajades, mis on turistidest pungil. Kohalik rahvas ei trügi suurte massidena kesklinna kaubamajadesse, mis on turiste täis, sama on sadama lähedase piirkonnaga. Kohalikud eelistavad veidi kesklinnast kaugemale jäävaid kaubanduskeskusi.
Tuleb tunnistada, et suured REA-d on ikka turisti meelitamiseks ja just kesklinnas. Ning aasta aastalt, mida rohkem turiste tuleb, seda enam neid REA silte tuleb, eriti just viimastel aastatel.
Tehnika ja mööbel kuulubki kohaliku elanike pärusmaaks, riidekaup on rohkem turistile.

Kui nüüd aus olla, siis allahindlused on just mõeldud turistidele ning see allahindluse protsent on võetud suuremast hinnast, kui tegelik hind on. Tõsisele rootslasele pole allahindlusi vaja, suured allahindlused on mõeldud turistidele, lisaks sellele on veel väiksemaid allahindlusi.
Stangel seisab kaup läbi aasta??? See võib olla väikestes turistidele mõeldud poekestes, aga suurtes kaubamajades?

Ei saa öelda, et see on igavene müüt. Mina mäletan, et kui mina olin väike, siis algasid allahindlused alati novembri lõpus ja pärast kooli lõppu juunis. On meeles veel, kuidas ma emaga sõitsin oma kodulinnast Nynäshamnist rongiga Stockholmi pärast kooli lõppu just allahindlustele. Ja see oli umbes 30 a tagasi. Tänapäeval on ikka muutused toimunud, aga allahindlused on ikka jäänud talve alguse ja suve alguse perioodi. Åhlensis on suur osa aastast allahindused, küll väiksema protsendiga.
Ise võin öelda, et näiteks Nynäshamnis on suured allahindused enne jõule ja aprillis-mais, kui pole veel palju turiste.
Aga eks leiab igal ajal midagi allahinnatut.

Allahindlused (Rootsis REA-d) algavad juuni lõpu poole. Aga tuleks arvestada seda, et allahindlused erinevad poodides, näiteks H&M ühes poes võib olla üks asi soodushinnaga, kõrvaltänavas asuvas poes aga mitte. http://www.hm.com/se/store-locator sellelt leheküljelt saad vaadata kus poed asuvad ning mis osakonnad seal on ning mida müüakse, lehekülg on rootsikeelne (dam - naised, herr - mehed, barn - lapsed).
Tuleks arvestada ka järjekordadega, sest just nüüd on lõppemas Rootsis kooliaasta ning seega võib tänavatel palju rahvast liikuda.
Jalakäijate tänaval on ka palju mõnusaid butiike, kuhu võib sisse hüpata ning vaadata, mida seal odavalt müüakse.

Aga miks mitte sõita Kalmarisse rongiga? Buss sõidab väga aeglaselt, kiireim võimalus oleks minna lennukiga, kuid see on üpriski kallis. Rootsis on rongiga sõit väga mugav ning üpriski kiire ning ka hinnad pole üle mõistuse kallid, arvestades seda, et rongid on puhtad, mugavad ning et pole ummikuid ja seisakuid, mis võivad olla bussiga sõites.
Bussisõit võib võtta aega kuskil 6-7 h, rongiga aga umbes 4 tundi.
Rongiliikluse kohta saad informatsiooni www.sj.se
Bussipileti hind võib olla 300 - 400 krooni, rongipileti hind sõltuvalt väljumisajast ja klassist 400 - 1200 krooni.
Rongiga on see jama, et peab ümber istuma Alvestas, kiirrong Stockholmist Alvestasse sõidab 3h ja Öresundståg Alvestast Kalmarisse 1h. Ooteaeg on umbes 10 min.