Kadimar

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

3 meeldimist
0 postitust
9 kommentaari
Viimased kommentaarid

Me ei pidanud kuskil olema, ehk saime hotelli ja siis linnapeale. Garantiini ei olnud. Hotellitest veel nii palju, et enamuses hommiku sööki ei saa. Köögid suletud. Taksod võtavad peale vaid 2 inimest.

Lennud Tbilissi toimivad. Lennujaamas suunati osad meist veterinaari juurde kontrolli ( esimene meesarst, kes vastu tuli tekitas sellise mõtte).  2 -ks päeva peale kontrolli saabus meilile kinnitus, et oleme negatiivsed.  5 päeval helistati meie kohalikule saatjale ja tunti huvi meie tervise kohta. Kõikjal on temperatuuri kontroll ja maski kandmis kohustus. Kõik linnad on turistidest tühjad. Paljud head restod on kinni. Enamus vaatamis väärseid kohti ,kus varem küsiti raha, on tasuta. Pea asi et tuled. Palju on ka kohti mis on kinni. Tbilissis näiteks köisraudtee, mis ema kuju juurde peaks viima on kinni. Tuleb marssida  jala üles. Batuumis ja Kutaisis sama lugu. Aga söök ja vastuvõtt on soe.

Järg eilsele. Braci saarelt sõitsime Spliti. Praamid on suht täis nii et peaks arvestama sellega. Splitis veetsime vaid tunni. Auto sai jäetud 1h-iks veits sadamast eemale parklase ja tutvusime väikse vanalinnaga. Kuna pikkem peatus on meil plaanis Opatijas, siis otsustasime sõitta kuskile Split ja Opatija vahele jäädes ikkagi mere äärde. Sõitsime linna nimega Karlobag. Ütleks et seal saime terve reisi ehk kehvema ööbimise.
Tuba oli küll suur koos eraldi köögiga kuid ilma konditsioneerita ja internetita. Võtsime ööbimise 2 ööks kuna plaan oli ka käia ära Plitvicka järvede juures ( üks ots 100km). Ööbimine oli 40EUR/ öö. Kuid kõik selle ööbimise palavuses mittme kordistas sõit Plitvickasse. Tee Karlobagist algas 13km sõiduga mäkke mille kõrgemaks kohaks, nähes veel enda all merd, oli 930m üle merepinna. Õnneks oli veel ka ilm hea vaid 25C peale kuumasid päevi 33-38C juures.Plitvical veetsime 6h ning see on elamus.
Karlobagis ujuda on kehv, kuna vesi võrrldes muude kohtadega on külmem vaid 21-22 kraadi. Seda kohta loetakse kõige jahetamaks kohaks tänu saartele ja pidevale tuulele.
Sealt edasi jätkus sõit mööda mereäärt Opatijasse. Kuna varem ööbimist kinni ei panud läks hetkeks asi kõhetaks. Varem nähtud pakkumist siin aga pole ja nii suundusime otsime interneti punkti, et leida ööbimine. Suure otsimise peale saime õnneks aga kontaktid " Viimase minuti ööbimine", mis asub Opatijas, Marshal Tita 216. Seal andsime tütarlapsele teada oma soovid, et hind mitte üle 40-50 EUR/öö. Kindlasti konditsioneer, internet ja apartment ning õnnestus saada ehk reisi kõige mõnusam ööbimine koos kõigi mugavustega. Konditsioneer (5EUR/öö) öö mille meie saime 50 EUR + hommiku söök kolmele 10 EUR. Oleme küll Opatijast väljas 2km kuid mereni vaid 200m.Hotell www.salyna.hr
Eilse ehk 19.07 veetsime terve päeva KrK saarel.Sealt leitsime siiani olnutest esimese liiva ranna. Mere põhi on vaid liiv. On kohti kus ka vees on veist kive kuid see on vaid rannast meeter kuni 2. Rand asub Baska linnas ja koht kus meie olime on linnast paremal, kus ka lastele liu torud. Täna oleme hotelli juures rannas ja kui homme ilm ilus siis Pualal ning ka seal rannas. Tänaseks oleme läbinud Tallinnast 3800 km

Tere, Käisin Veliki Novgorodis 2011 aasta lõpus. Pihkva- Peterburi tee oli väga hea. Kui keerasin sealt ära Novgorodi peale läks asi käest ära.
Võib olla on nüüd need augud ära parantaud. Linnas sees ei käinud ega oska midagi soovitada.

Tegime Tallinn - Lublin sõidul 3 peatust. Kõik 5-7min millest 1 tankimine Leedus enne Poola piiri. Kütuse poolest poleks seda vaja olnud kuid wc kutsus. Kuna tee oli rekkadest suht tühi sai kogu aeg sellise 110-120km/h kiirusega tuldud GPS-i järgi. Kahjuks see kord reisi albumisse fotosid ei saanud. Garminil olemas Läti, Leedu ja Poola kaamerate andmed. Tasub uuendada. Soovitan mitte järgida minu sõidumaneeri! Peaksite olema kindlad oma sõidud ja ka autos. Tänaseks ehk 20.07 oleme läbinud 3800km, keskmise kütuse kuluga vaid 7,4l/100km.
Tagasi alustame Austriast Salzburgist 24.07

Meie saabusime Dubrovnikusse 9 juuli õhtul. Ööbimine oli varem kinni pandud.Öööbisime Mlinis(8km Dubrovnikust) rand ja vesi olid väga puhtad.
Edasi liikusime Makarskasse. Kuna saabusime Dubrovniku poolt siis linna saabumisel ööbimiste pakkujaid polnud. Kõik pakkujad on saabumisel Spliti poolt. Saime ööbimiseks apartmendi 4-le inimesele koos sat tv, interneti, kontinsioneeri ja köögiga 50 EUR/öö. Ujuda sai umbes 5-10 min jalutuskäigu kaugusel. Rand oli 10-15 min. Teel puudusid trepid. kontakt mateo.grljusic@st.t-com.hr või GSM +385915755856. Olime seal 3 ööd ja väga meeldis. Edasi liikusime Braci saarele Bol-i. Seal saime ka normaalse elamise kuid ilma internetita ja randa oli mäest alla umbes 5-10min jalutamist. Hinnad võreldes mandriga on kõrgemad. Normaalne elamine vaid ilma internetita oli 60 EUR/öö ja leitsime mööda pea tänavat alla sõites. Olime seal 2 ööd. Vesi oli kogetust kõige puhtam. Edasisest kirjutan lisaks õhtul. Nüüd ootab rand Opatija lähetuses.

Ööbisime Makarskas, linnas sees 40m2, 4inimest, 2tuba ja köök, kondinsioneer, SAT TV ja internet ning maksime 50.- EUR/ öö. Kui on soov saan mõni päev lisada nende kontaktid. Omanikud olid mõnusad.

Nüüd Dubrovnik. Vahepeal olime 2 päeva Budapestis ja nüüd 2 päeva juba Dubrovnikus ning edasi saartele.Ilm jätkuvalt +33 +35 ning vesi meres +28*C. Tulime Budapestist,mööda kiirteed. Balatonis sai vaid varbaid kastetud. Väljusime Budapestist 8.30 ning kohal Dubrovnikus olime 18.00
Keskmine kiirus Tallinn-Lublin oli 93km/h. Budapest- Dubrovnik nats üle 100km/h. Nüüd naudime puhkust kuni 22 juulini

Tallinn- Lublin, 6 juuli, startisin 8.45 Nõmmelt ja olin 20.30 kohal poola ajajärgi. Tee remonte on vaid lätis. Poolas oli näha ettevalmistusi tee remondiks Bialistoki ja Lublini vahel umbes 4-5 km. Sooja oli +35*C.
Täna edasi Budapest ja siis Dubrovnik.