luup

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

Hetkel Sudakis ja leidsin öömaja eestlasele sobiva: konditsioneer, külmkapp, vannituba koos WC-ga numbris, samuti olemas wifi ja seda kõike 300 grivna eest ja lisavoodi lapsele 50 grivnat - seega saime majutuse 4-le ööpäevaks 350 eest kätte. Perenaine ka väga normaalse suhtumisega ja hommikusöögiks 10 grivna eest inimene ootasid meid pannkoogid ja tee/kohvi. Kuna see majutus asub kesklinnast 5 min autosõidu kaugusel, siis ka hea vaikne koht ja Megapolise rannast, mis ei asu keskuses samuti olemas5 min sõitu. Lisan siia ka kontaktid, et järgmistel tulijatel otsimisega vähem vaeva oleks -Aadress: Sudak , Vostchloe mnt, Manzil 8. +38(050)647-11-88 Irina.

Eelmisel aastal hommikul 09:00 sõitsin välja ja 24:00 liikusin üle Ukraina piiri ning jäin piirist 15 km hotelli. Järgmine hommik 09:00 minek ja öösel kell 04:00 olin Simferopolis. Kuna päevane Poolas sõit on paras aja raiskamine, siis seekord liigun Tallinnast välja 13:00, et hommikul kell 04:00 olla Poola-Ukraina piiril. Edasi liigun ühe jutiga Krimmi välja juhti vahetades.

Üksluisust peletab hea seltskond ning muu meelelahutus, mida autos üldse võimalik tarbida.

Kolm päeva kohal on tõesti vähe ja eriti veel Krimmis. Ise viibisin eelmisel aastal kohal 9 päeva - Simferopol, Sudak, Feodossia. Kõikides linnades leiab kindlasti öömaja nö. kodumajutustest - soovitav ulualust otsida linna keskelt elumajade lähedusest, mitte kohe linna sissesõidul - hinna vahe kahekordne ja kaubelda tuleb korralikult. Öö hotellis 2 inimest toas maksab hinnanduliselt 60 €, seega kodumajutusest saab vedamise korral 20 €- ga(alla selle summa on tegemist juba urgastega)hakkama.

Sellel aastal kasutan kindlasti pikemat marsuuti: Chelm(Poola)- Kovel - Kiiev (linna sisse ei sõida ja lähen enne ringteele)- Kiiev/Odessa kiirtee M05 - M05-lt keeran M13-le - M13-lt keeran P06-le ja panen ühe otsaga Simferoopolisse välja.

Kovelist otse teed M05-le ei soovita, sest muidu oled nagu rallisõitja/täpsussõitja ühes isikus - otsetee on jube ja see 160 km ei tasu autot lõhkuda ning läbi Kiievi ringi minnes tuleb 260 km kiiremini.

Väätuslike esemeid ei tasu autosse jätta ja kohaliku liiklusmajori sõnul ei viitsita lukustatud pedaalidega autodega vaeva näha (enda autole valmistasin selleks tarbeks metallist prussi kingast pedaalide aluse raua, mis on parkides kahe jämeda tabaga kinni :D)

Maastiku armastajana ronisin ka mägedes ja üks vaatamist väärt (ja seoses kaevandamisega ilmselt mitte kaua säiliv) oli teel Sudaki mägi Belaya Skala Cliff http://wikimapia.org/#lat=45.09667&lon=34.593201&z=13&l=0&m=b&show=/121024/en/.