anni85

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi

3 meeldimist
7 postitust
23 kommentaari
Viimased kommentaarid

Mina käisin 2 nädalat tagasi,  samuti Novatour ja kõrbereis 82€. Kui hotell Djerbas ja seltskonnaga minek, soovitan krokodilli farmis iseseisvalt käia - ei ole suures rühmas trügimist ja saab valida oma tempo.Flamingo saar mida pakutakse on ka poolsaar,  kuhu võimalik ka jala liikuda

Mina käisin ka, nädal Ohridis kohapeal vast veidi igav. Aga kindlasti soovitan käia ära ka Albaanias,  see seal kiviga visata ( ma käi häälega ja veetsin päeva väikses külas). Aga kui rendika võtate, võiks mõned päevad täitsa Albaanias veeta.

Eelmine aasta olime seal. Veidike ikka meenutab möödanikku. Mind ei häirinud väga see, et vein on plastpudelites ja seda saab juua plasttopsidest, nagu ka kohvi. Häiris aga see, et kohvi ei väärinud küll kohvi nime. Aga baarist sai head kohvi :). Söök oli ok, küllaltki lai valik, ei saa kurta. Asukoht ka küllaltki hea-rand lähedal, samuti müügiputkad,bussipeatused jne. Bassein oli ilgelt külm (juuni alguses) :). Aga arvestades seda,et käisime seal magamas ja söömas, siis polnud hullu midagi. Aga need tärnid olid vast küll liiast :P

Inimene, sa lähed puhkama, milleks sulle pistikud :)

Kindlasti tahaks minna Portugali, veebruaris ootab Rootsi ning aasta riigiks saab Itaalia, kus tahaks pikemalt peatuda. Soodukaid ootaks igasuguseid, nii mõnigi reis on just tänu nendele ette võetud :).

Mina läbisin Põhjatee september-oktoober üksinda. Oli päevi kus tõesti kedagi eriti ei näinud. Aga pigem oli rahvast alguses rohkem(pärast oli ka juba külm aeg), sest paljud teevad just alguse osa. Aga kui minna mai kuus, siis ei ole kindlasti probleemi, et inimesi ei oleks. Neid on kindlasti :).

Tasub proovida ehk Portugali teed. Või siis julgen soovitada Põhja teed ja selle esimest osa, Irun-Bilbao, mis on selle tee vaieldamatult kaunim osa :).

  1. Laevasõitu temalt ei võtnud, selle kohta võid äkki uurida sealt : www.alanya.ee. Omadest kogemustest soovitaksin kindlasti raftingut ja jeep safari oli ka päris meeleolukas. Meie käisime otsisime seal kohalikud turud üles, kus sai varutud tarbimiseks puuvilju ja kaasa toomiseks maitseaiineid :) Nähes sealset liiklust, siis rattaga sõiduteele kindlasti ei soovita minna. Hotellis me seifi ei võtnud ja midagi toast kaduma ei länud (muidugi võid netist vaadata arvustusi oma hotelli kohta). Millegipärast arvan,et ka randa on jõudnud tegelasi, kes seal mitte niisama ei käi peesitamas vaid võõrast vara noolimas.

Raha oli sulas kaasas ja vahetasime sedasi. Tänaval lihtsalt vaata,et putka kuhu vahetama lähed kannaks silti,et ei ole vahetustasusid.(CROWN Change näiteks on selline,kellel norm kurss ja tasu ei võta).

Ekskursioonide kohalt saime head hinnad, sest leidsime ühe eestlanna, kes selles vallas seal töötab. Travel agency “Riviera”, nimi Victoria ja sealne number +359 899 301 810/ +372 56 502 661, soovitan soojalt :) Tal küll põhikontor Sunny Beachil, aga ehk oskab soovitada või on partnereid.

Hm, mul just tuleb Ryanairiga meelde kui Hispaaniast vist tulin. Pea enamik, kellel oli käsipagasiks kohver, pidi selle sealt nö mõõturist läbi laskma. 2 tegelest enne meid pidid juurde maksma ja üks jäigi seal maadlema, et oma kohvrit sealt nö mõõturist kätte saada :). Aga no see oli 2aastat tagasi ka, ju ajad muutuvad :)

Kas keegi on käinud ka hiljuti Põhjatee täispikkuses läbi? Kaua selleks aega kulus, pikki päevi tegite? Kuidas sellel teel on olukord kohtadega, kuhu vajadusel saaks ka telgi püsti panna?

Ise olin Sunny Beachil ja külastasin Nessebari. Rahvast oli seal palju, bussidega veeti kohale, samuti söögikohti ja selline turistikas. Vaiksemat nurka, kus lihtsalt rahulikult olla eriti ei silmanud. kohalik rand ka seal nigel. Aga liikudes natuke Sunny Beachi poole leiate ka ilusad rannad :). Kui aega on soovitan ka nt Burgasesse päevaks minna, seal võimalik ka selliseid kauplusi leida, kus ei müüda ainult pahna.

Mina lähen Norra 26.06 aga tagasi juba 28.06, seega eriti nö looduses nagu ei jõua avastada. Ainult Rygge ja Oslo piirkonda seekord. :(

Ma ka just nädal tagasi saabusin seal tagasi. Raha oli sulas kaasas ja vahetasime sedasi. Tänaval lihtsalt vaata,et putka kuhu vahetama lähed kannaks silti,et ei ole vahetustasusid.(CROWN Change näiteks on selline,kellel norm kurss ja tasu ei võta). Ekskursioonide kohalt saime head hinnad, sest leidsime ühe eestlanna, kes selles vallas seal töötab. Travel agency "Riviera", nimi Victoria ja sealne number +359 899 301 810/ +372 56 502 661, soovitan soojalt :) Kindlasti tasuks ära käia Nessebaris. Käisin seal suisa 2 korda, seega sai käidud jala,bussiga,paadiga ja rongiga. Bussipilet 1,3lev, paadiga tulime tagasi, see oli 10lev. Rongiga tulime teist korda tagasi, maksime 3lev, aga see tõi ainult Sunny Beachi sildini/piirini ja pärast oli pikk maa vantsida hotellini. Läksime jala mööda ranna äärt, oli ka mõnus kogemus. Samuti käisime Burgases, seal ka rahvast palju, aga sattsuime ka kerjuste otsa ja mitte ei saanud neist lahti. Kuna bussid olid täis, siis võtsime kamba peale takso, maksime 10lev nägu (kuigi jah tegelikult oleks saanud ka odavamalt, aga see ei olnud nüüd ka hull summa). Esialgu vist kõik. Ahjaa, nudistide ranna leidsime ka teel Nessebari, see on enne seda väikest jõge, hea koht päevitamiseks :) Ilusat reisi!

Aga reisikorraldajaga oled ühendust võtnud?

Mina olen kaasa võtnud head Eesti šokolaadi ja saajad väga õnnelikud olnud :)

Siis julgen Alanyat soovitada. Kleopatra Beach, seal peaks olema üsna mõnus peesitada.

Mina olin Alanyas ja väga rahul. Tuttava sõnul olid hinnad Kemeris kallimad kui Alanyas. Hinnad on kaubeldavad. Riideid on igasuguseid- leidub küllaltaselt saasta, aga ka korralikku kaupa, ise peab silmad lahti hoidma. Erinevad ekskursioonid näiteks. Käi ära hamamis, rafting on lahe. Jaluta linnas, tutvu sellega. Ühesõnaga naudi.

Kui minna mõnda kohvikusse, kus menüü olemas, ei ole tõesti kallis- korraliku kebabi saad juna 3-4euri, praed nats kallimad. Muud asjad ennem tõesti lepi ennem hind kokku. Riideid ostes- 1/3 küsi ikka alla, enam jaolt võimalik saada ka 1/2, oleneb kui hea kaupleja ise oled. Omadest kgemustest saan õelda,et dollareid vaja ei olnud ja kohaliku raha vahetasime kohapeal, oli soodsam. Vahetuspunktid igalpool ja Eestis tõesti ei ole mõtet vahetada ja kõige soodsam tasuda kohalikus valuutas:)

No Kemer, ma ei usu, et s midagi nüüd väga kartma peaks, turistid on nende leib. Küll aga on Kemer tunduvalt kallim kui nt Alanya/Antalya. Aga paik on ilus ja ära stressa-puhka ja naudi :)

Just tulin Bernhardist,no tubli 3( 5palli süsteemis), seega kui tahad tasemel spad siis seekord sinna pigem mitte ehk minna. Aga Värska on igati mõnus, veekeskus ise on seal väga hea.

Ka sai mais käidud ja Eestis ei vahetanud midagi. Kui liire oli vaja sai mugavalt neid seal vahetada, vahetuspunkte palju ja teenustasu pole. Dollarid vaja ei läinud. Reiside eest maksime eurodes, sest eelnevalt oli hind juba kokkulepitud ja ei olnud mõtet raha vahetada selleks.

Meil oli hotellis siis tasuta : õlu(nagu meie originaal), valge ja punane vein, raki (väike pits tasub proovida) ja džinn mida sai koos toonikuga võtta, samuti oli tasuta viin ja mahlad. No mingi kokteili annab kokku segada küll.