magika

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
1 kommentaari
Viimased kommentaarid

Saabusin just Viru Reiside Klassikaliselt Itaalia ringreisilt.
Kahekordne Taisto buss pidas hästi vastu, mõned päevad oli rivist väljas kuuma vee automaat ja viimasel päeval pidi aeg-ajalt esirattasse õhku juurde pumpama, aga see oli tühiasi. Kahekordse bussiga oli väga tore reisida, sest vaated bussi teise korruse akendest olid suurepärased, eriti läbi Alpide sõites.

Ööbimiskohad olid Tšehhis ja Itaalias väga head, Poola hotellid olid veidi tagasihoidlikumad. Hotellis, kus olime kolm ööd, oli ka hommikusöök hinnas ja meri väga lähedal. Veneetsia lähistel olime kämpingus väikestes majades. Mugavusi seal polnud, aga puhtad linad voodis. Tualetid ja dušid olid eraldi majas.

Itaalia oli väga ilus. Viru Reiside programm on hästi kokku pandud, vaid Rooma päev oli tõeliselt raske - pange jalga mugavaimad jalanõud, mis teil on. Päev algas hommikul kell 5 hotellist lahkumisega. Jalgsi linnaekskursioon kestis umbes 9-st hommikul õhtul 8-ni. Roomas on väga palju vaadata, seega näeb linna parimad palad küll ära, kuid see jääb pinnapealseks. Ka tuleks kasuks juba enne reisi reisiprogrammis olevate vaatamisväärsuste kohta infot hankida. Meie grupp oli 56 liikmeline ja giidi juttu lihtsalt ei olnud võimalik kõigil kuulda.

Giid Sirje oligi ainus, mis mulle reisi juures ei meeldinud. Tema organisatoorsed võimed olid väga head, samuti andis ta palju infot läbitavate riikide ja linnade kohta. Kuid kahjuks oli tema teeninduskultuur küll nõuka-aegne. Nimelt näis ta arvavat, et ühe õige teenuse juurde käib ka kliendil näo täis sõimamine. Meeleolu viib vägisi nulli, kui suheldakse stiilis „Mis te venite nagu härja ila“, „Mis sa tolgendad inimestel jalus“, „Käitu nagu normaalne inimene“. Oma suhtumist mustanahalistesse inimestesse väljendas ta ka väga selgelt, kutsudes neid pigideks.
Sama probleemi kuulsin ka teistelt reisijatelt – küsiks giidilt, aga ei julge. Samas olid tal grupis omad lemmikud, kellega ta oli mesimagus.