Merike1

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

32 meeldimist
10 postitust
67 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kust saab rahvusvahelise vaktsineerimispassi?

Tänan, aga kas kohe peale teist süsti saab tõendi vaktsineermise kohta ja see kehtib?

Aga kuidas ühe vaktsiinidoosi saanu reisida saab? Test peaks ju positiivne tulema?

Käivad küll need rongid suvel. Kasutasime seda võimalust Norrasse reisimiseks. Sõitsime kõige viimasesse jaama, sealt edasi Norrasse ja mööda Norrat lõunasse.

20.juuli kuni 7. august sõitsin Läti-Leedu-Poola-Tšehhi-Austria-Sloveenia-Ungari-Slovakkia-Poola-Leedu-Läti. Mitte ühelgi piiril mitte midagi ei kontrollitud. Austrias ja Sloveenias kanti absoluutselt kõikides siseruumides kõigi inimeste poolt makse, ilma ei saanud sissegi. Ööbisin telgis.

Nõus eelpoolkõnelejatega. Kui lähen siinsamas Eestis mitmesaja inimesega koos ruumis toimuvasse teatrisse, olen pärast pigem islolatsioonis. Kui aga sõidab autoga läbi Bulgaaria näiteks ja käin vaid järves ujumas ning telgin metsas, pole vast nakatumisvõimalust.

Nõus Valeriaga. Minagi olen alustamas reisi oma autoga, ööbime telgis, vaatame loodust, sööme oma toitu ja välirestoranis. Ei näe põhjust isolatsiooniks.

Kas siis kõigil piiri ületavatel teedel on piirikontroll?

Leidsin veel info, et Austria-Sloveenia piiri tohivad välismaalased ületada vaid ühest piiripunktist, samuti Sloveenia-Itaalia piiri. aga see info on juuni algusest.

Mul on kolm last. Ned mõned aastad, mis nad imikud ja väikelapsed olid, sain reisimata hakkama küll. Reis on väikesele inimesele väga suur stress, vanematele ka. Lastega tegutsemisel lähtun põhimõtetest: lähemalt kaugemale, lihtsamalt keerulisemale. Algul reisisime kodumaakonnas, siis Eestis, algklassilastega käisime lähivälismaal, seejärel juba kaugemad reisid.

Absoluutne lemmik on Minu Alaska. Minu Prantsusmaa meeldis väga. Kõik on loetud, häid on palju.

Olen telkinud viimasel 15 aastal kogu Euroopas probleemideta, kokku mitusada ööd, iga öö erinevas kohas. Ainult ühel korral ajasid Tšehhi metsnikud metsast minema, siis läksime lähedal oleva heinamaa serva.

Ametlikult metsikult telkida ei tohi, aga teen seda ometigi juba 15 aastat iga suvi 3-4 nädalat järjest igal pool Euroopas. Ühe korra on Tšehhi metsavahid käskinud ära minna, siis läksime heinamaa serva.

Budapestis oli reedel 38 kraadi.

Eelmisel suvel telkisime Serbias, Makedoonias, Albaanias ja Bosnia-Hertsegoviinas. Üritasime end Serbias politseis registreerida, aga keelebarjääri tõttu see ei õnnestunudki (Google tõlkest polnud ka abi!). Nagu me aru saime, registreerib majutusasutus, aga meie telkisime metsikult. Teistes riikides enam ei üritanud, piiril midagi ei küsitud.

Kui huvireisiga tegu, siis on läbi Bialystoki minev tee palju ilusam. Tee ääres on palju metsa, suvel saab teha mustikapeatuse. Korycinis on ilus suur kirik ja korralik ujumiskoht. Me tavaliselt veedame minnes ja tulles öö kuskil metsas telkides.

Bulgaaaria on meil sel suvel plaanis.

Vlores on küll uued uhked hotellid ja restoranid,  aga inimesi peaaegu pole ja rand ning vesi on õudselt räpane....."Minu Albaaniast" jäi mulje, et tegu on karmi moslemimaaga. Selles osas tabas meid suur pettumus, mitte midagi sellele viitavat ei näinud ega kogenud.

Käisin Balkanil - üks põnevamaid reise senini. Kolm nädalat autoga, enamik öid metsikult telgis. Algus nagu ikka, siis Slovakkia-Ungari-Serbia-Makedoonia-Albaania-Montenegro-Bosnia-Hertsegoviina - Horvaatia-Ungari-koju.Suurim positiivne üllataja: Bosnia. Ilus loodus, palju vaadata. Pettusin Albaanias, kuna ootasin moslemimaad, aga seda polnud. Muidu loomulikult väga huvitav, eriti külaelu. Masendas räpasus, eriti uues ja uhkes kuurordis - rämps ujus Vahemeres suplejate vahel... Serbiat pole turistid veel avastanud, agga nad on palju pingutanud, eriti UNESCO maailmapärandi nimekirjas olevate kohtadega.Politseis end kuskil registreerida pole vaja, aga roheline kaart peab olema tõepoolest rohelist värvi! Ainuke aegavõttev piiriületus oli Bosnia-Horvaatia vahel - 4 tundi.Ah jaa, Viitna-Tapa uus matkarada on huvitav ja sportlik!

Jõulude ajal telkisime 10 ööd suvalistes kohtedes, samuti magamiskotiga rannas. Probleeme polnud.

Mõni nädal tagasi olin Serbias.  Pass on vajalik. Ööbisime nö metsikult telgis ja üritasime end politseis registreerida.  Keeelbarjääri ületamiseks kasutati Google tõlget, aga registreerida ei õnnestunudki. Keegi seda ei küsinud ka. Sama teistes Balkanimaades.

Tulin kolmenädalasest reisilt: Slovakkia-Ungari-Serbia-Makedoonia-Albaania-Montenegro-Bosnia-Hertsegoviina-Ungari-Horvaatia-Slovakkia-Poola idaosa. Ööbisime "metsikult" telgis, kõige rohkem meeldis Bosnia-Hertsegoviinas. Muljed FB-s (Meri Heinsalu).

Just külastasin randa Durresis. Palju uusi suuri hotelle, uhke rananpromenaad. Aga....inimesi pole! Ja seda reede õhtul juulis. Rand tühi, restoranides pole ühtegi inimest. Sest oli kohutavalt räpane - linn, liiv ja isegi vesi! Kivistes randades põhja pool on vesi selge, liivastes sogane.

Eelistan alati Jelgava-Šiauliai varianti. Saab lõputust kaubaautode reast puhkust ja tee on ilus, saab ujumas ka käia. See juurdetulev jupp kiirteed enne Kaunast läheb kiiresti. Ka pärast Kaunast on variant minna hoopis läbi Lazdiai Augustovi peale - jällegi rahulik ja ilus tee, aga see võtab küll rohkem aega. Eestist Riiani eelistan läbi Viljandi sõita - jällegi kaunis ja rahulik, viimane jupp mööda Pihkva-Riia kiiretred läheb ruttu.