trip-krainetrip-ukraine-dark

cavum

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi

2 meeldimist
0 postitust
10 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ei ole ilmvõimatu, korraliku teede kaardi saab samuti tänavalt reisibüroodest.

Vrysoulles´is on piiriületus, Ayia Napast sõit sinna ca 45 minutit. Kui on renditud auto, millega lubatakse okupeeritud alale sõita, siis lisakindlustuse saab osta piiripunktilt, maksab ca 20 eurot ja kehtib mõned päevad. Okupeeritud alal on liikluskultuur päris ebameeldiv. Navi on vajalik, kuid infoks, et Küprose kaardid ei pruugi nn teisel pool piiri adekvaatset infot anda. Lihtsam ja mugavam põhja poole külastamiseks oli päevane trip, mis viis Famagustale, Salamisesse jne. Hind ca 40-50 eurot ja neid trippe saab Ayia Napa tänavatelt igalt poolt osta.

Hotelli broneerides tuleks arvestada ka sellega, et broneerimiskeskkondade hinnale võib lisanduda linnamaks 10% ja teenusmaks 10%.

Alla 1000 euro nädala kohta kahele on üsna keeruline midagi parima hinna-kvaliteedi suhtega leida, kui siis tõesti Bur Dubai piirkonna apartmentides. Kui broneerida Sheikh Zayedi teest suhteliselt kaugele odavamatesse hotellidesse, siis päeva lõpuks maksad tulenevalt vahemaadest sama hinna, lisaks ajakulu jms. Vaata endale sobiv hotell välja ja võta hotelliga otse ühendust - mõnikod teevad nad parema pakkumise kui broneerimiskeskkonnad. Hinnad võivad ajas oluliselt langeda. Kuna reisini on üle poole aasta aega, siis võiks natuke oodata ja ringi vaadata, ka kõrvalosariikidesse nagu näiteks Abu Dhabi.

Dubai rannad on head ning lisaks sellele on seal puhkuse ajal teha ja näha suhteliselt vähe asju: *pilvelõhkujad ja suurlinn *Dubai Marina (pilvelõhkujad) *Burj al Arab (pilvelõhkuja ja rand) *Ostukeskused *Abu Dhabi (pilvelõhkujad, moshee) *kõrb, Al Aini piirkond, Omaani piiriala, Hatta jne) *Pärsia lahe kruiis *Dubai vanalinn, turud ja Creek

Palju sellest jõuab kenasti 3-4 päevaga ära teha.

Kui on rohkem küsimusi ja vajad täpsemat infot, siis kirjuta otse kasutajakontole.

Bookingus saab ju lihtsalt otsingut vastavalt hinnatasemele kitsendada. Ise olen olen olnud Radisson Royalis, Majestic Hotel Toweris, Mövenpick Ibn Battutas ja julgen ka kõiki neist soovitada. Samas on inimeste soovid ja reisi eesmärgid nii erinevad, et konkreetseid hotellisoovitusi on raske anda. Dubai puhul võiks hotelli valikul arvestada järgmisega: *asukoht - soovitatavalt metroopeatuse vahetus läheduses, linn on väga jalakäijavaenulik, metroo või takso on liiklemiseks hädavajalik. *kas hotell väljastab viisa? *teenused - ideaalis võiks olla shuttle bus teenused randadesse ja ostukeskustesse, ekskursioonid. *bassein - kas on olemas või mitte ja missugune on selle kvaliteet, tasuks juurde lugeda tripadvisorist päris reisijate arvustusi. *kas hotellis müüakse alkoholi või kas seda on lubatud hotellis tarbida.

Viisa väljastab reeglina hotell, enne broneeringu tegemist kirjuta või helista hotelli, et teada saada, kas nad sellega tegelevad. Maksab ca 60 eurot+1000 eurot garantiiraha. Viimase tagastavad siis, kui oled riigist lahkunud. Taotlemiseks vajalikud vormid jms info saadab hotell.

Teine variant on reisibüroo, kuid see on kallim ja tõenäoliselt peaksid hotelli ja lennud samuti sellest büroost ostma.

Kui vajad reisikindlustust, siis see osta lisaks juurde, sest probleemide korral on lihtsam Eestist ostetud kindlustusega tegeleda.

Soovitatav on kanda selliseid riideid, mis katavad õlad ja põlved, kuid seda eiratakse massiliselt. Austusest nende kultuuri ja tavade vastu võiks seda reeglit siiski järgida vähemalt metroos, ostukeskustes ja restoranides.

Soovitan Radisson Royalit http://www.radissonblu.com/royalhotel-dubai/location, mõistlik hinna-kvaliteedi suhe, lisaks asukoht metroo vahetus läheduses, shuttle-bus service, väljastavad ka viisa, rannad 10-minutilise sõidu kaugusel jne. Kui soovid viisat läbi hotelli, siis oleks mõistlik sellega tegelema hakata 1,5 kuud enne reisi algust. Viisa maksab ca 60 eurot ning lisaks ca 1000 eurot garantiiraha. Midagi keerulist viisa taotlemisel ei ole ja lihtsalt infoks, et viisa võidakse väljastada kõige viimasemal minutil - st. päev või kaks enne reisi algust.

Uruguay´s ei ole kaks kuud mitte midagi teha. Montevideo jaoks piisab kahest päevast, Punta del Este on suhteliselt kallis ja mõtetu kuurort. Kui tõesti on võimalik lõunapoolusel kaks kuud veeta, siis soovitaks lisaks Uruguay´le Argentiinat, Brasiiliat ja Tsiilit.

Nendest valikutest on Sheraton kõige mõistlikum - hinna ja kvaliteedi suhe 5+, puhtam õhk kui suuremate magistraalide juures. Ainus puudus, et metroo jääb kaugele.

Türgi õhuga algusega Riiast võid saada väga mõistliku hinnaga pileti, ümberistumise ajad ka suhteliselt talutavad - nt 3. okt minek ja 14. okt tulek 406 euri. Ööbimisega on Dubais tegelikult nii, et täitsa suva, missuguses hotellis oled, taksoga saab soodsalt igale poole igal ajal. Kui taksoga ei taha liigelda, siis Sheikh Zayed Rd äärde metroopeatuste lähedale, saab väga mugavalt liigelda igale poole. Enamikel hotellidel on täitsa OK basseinid, transfeer randa ja ostukeskustesse vms. Hotelli valikul soovitaks vaadata seda, et kas nad viisa väljastamisega tegelevad või mitte, sest reeglina saad Dubai viisa vaid hotelli või mõnede lennukompaniide kaudu, saatkonnad sellega ei tegele.